هزینه تست پاپ اسمیر | قیمت تست

هزینه تست پاپ اسمیر

هزینه تست پاپ اسمیر

تست پاپ اسمیر روشی است برای غربالگری بانوان جهت تشخیص سرطان دهانه رحم که از سنین 21 تا 65 سالگی برای دختران و زنان انجام می شود. هزینه تست پاپ اسمیر خیلی بالا نیست! در این تست سلول های پیش سرطانی و سرطانی دهانه رحم شناسایی می شوند. این تست باعث شده تا سلول های پیش سرطانی تشخیص داده شود و نیز می توان سرطان دهانه رحم را پیشگیری نمود. از شایعترین علل مرگ و میر در بانوان سرطان دهانه رحم می باشد. در ازمایش پاپ اسمیر از سلول های دهانه رحم به وسیله یک سوپاپ برداشته شده و برای بررسی های دقیق به ازمایشگاه ارسال می شود.

مشاهده هزینه ویزیت پزشک زنان

مشاهده هزینه خدمات مامایی

نحوه انجام تست پاپ اسمیر

این تست در مطب مامایی و یا در مطب متخصص زنان انجام می گیرد. انجام این تست با مقداری درد همراه است ولی در مدت زمان کوتاه برطرف می شود. برای انجام این تست فرد مورد نظر روی تخت به پشت می خوابد و کف پاهای خود را در رکاب مخصوص صندلی می گذارد. پاها را باز کرده تا پزشک بتواند به وسیله یک اسپکولوم دهانه واژن را باز کرده و نمونه را از دهانه رحم برداشته و آن را برای ازمایشگاه ارسال می کند.

ازمایشی که روی این سلول ها انجام می شود سلول های غیر طبیعی را از نظر رشد بررسی می کنند. بعد از تست پاپ اسمیر ممکن است واژن کمی خونریزی کند. این خونریزی اگر تا یک روز بعد از تست ادامه پیدا کرد حتما به پزشک خود مراجعه کنید.

مشاهده بیمه دندانپزشکی و خدمات زیبایی با تخفیف و هزینه دندانپزشکی با تخفیف

نتایج تست پاپ اسمیر

1- پاپ اسمیر نرمال

پاپ اسمیر نرمال در صورتی که جواب تست عادی باشد. یعنی اینکه سلول های غیر عادی در ازمایش دیده نشده است. در این مواقع از کلمه منفی برای نشان دادن نتیجه اینکه جواب نرمال است در ازمایش نوشته می شود.

هزینه متخصص پزشک زنان و زایمان

2- پاپ اسمیر آنرمال

زمانی که نتیجه تست پاپ اسمیر غیر طبیعی باشد. الزاما به معنی سرطان نمی باشد. بلکه ممکن است نشانه رشد غیر عادی سلول های دهانه رحم باشد. بلکه نوعی پیش آگهی از مبتلا شدن به سرطان می باشد.

هزینه تست پاپ اسمیر

هزینه تست پاپ اسمیر

انواع سطح های غیر عادی رحمی

1- سلول های آتیپیا
2- سلول های خفیف
3- سلول های متوسط
4- سلول های دیسپلازی شدید
5- سلول های کارسینوما

سلول های غیر عادی خفیف از نوع پیشرفته شایع تر می باشند. برای معاینات دقیق و چکاپ های بیشتر ماما و یا متخصص زنان روش کولپوسکوپی را انجام می دهد. در این روش از معاینه از دستگاهی که به میکروسکوپ مجهز می باشد و همچنین دارای دو عدد چشمی است استفاده می گردد. پزشک می تواند از طریق زوم تمامی بخش های رحم را مورد بررسی قرار دهد و کوچکترین زخم های موجود را نیز مشخص کند.

کولپوسکوپی دقت زیادی دارد و تا 99 درصد می تواند سلول های سرطانی و غیر عادی را تشخیص دهد. نتیجه های آزمایش پاپ اسمیر از دقت زیادی برخوردار می باشد. انجام این تست تا بیش از 80 درصد باعث کاهش مبتلایان به سرطان دهانه رحم شده است. این ازمایش با کمی ازار همراه است ولی انجام این ازمایش به طور منظم می تواند در سلامت بانوان را تا حد بالایی نقش مثبت داشته باشد.

تست پاپ اسمیر و رده سنی

سنین بالای 21 سالگی

در سنین بالای 21 سال در صورت نداشتن رابطه جنسی نیازی به انجام تست پاپ اسمیر نیست. ولی در صورت داشتن رابطه جنسی در سنین بالای 21 سال هر 3 سال یک بار این تست لازم است.

در سنین 30 تا 65 سالگی

در این سنین در صورت انجام تست و منفی بودن آن هر سه سال تا 5 سال نیاز به تست پاپ اسمیر می باشد. و در سنین 65 سال به بالا با نظر پزشک.

بهترین زمان برای انجام تست پاپ اسمیر زمان بین روز های 12 تا 18 سیکل قاعدگی می باشد.

قبل از انجام تست پاپ اسمیر باید چه کارهایی انجام داد؟

* 48 ساعت قبل از انجام تست از رابطه جنسی پرهیز نمایید.
* قبل از تست به مدت 48 ساعت یعنی دو روز دوش واژینال نگیرید.
* به مدت 48 ساعت قبل از تست از مصرف محصولات اسپرم کش خودداری نمایید.
* ارامش خود را حفظ کنید و نفس های عمیقی بکشید، این تست آزمایشی سبک می باشد.
* هر دارویی که مصرف میکنید را با پزشک خود در میان بگذارید.
* اگر در گذشته تست پاپ اسمیر غیر طبیعی داشتید آن را به پزشک خود اطلاع دهید.
* زمانی که دچار عفونت های شدید رحمی هستید و واژن دارای ترشحات زیادی می باشد زمان تست را به بعد از کاهش ترشحات و عفونت رحمی موکول کنید.
* قبل از انجام تست مثانه را تخلیه کنید.

هزینه تست پاپ اسمیر چقدر است؟

هزینه تست پاپ اسمیر که از ازمایش های تشخیصی برای سرطان دهانه رحم و رحم می باشد و توسط متخصص زنان و ماما انجام می شود به عواملی بستگی دارد که در اینجا بازگو می کنیم.
از عوامل موثر در قیمت پاپ اسمیر این است که کدام متخصص و کدام کلینیک را برای انجام تست خود انتخاب کرده اید.
همچنین اینکه از چه دستگاهی برای انجام این تست استفاده می شود نیز می تواند تاثیرگذار باشد. ولی هزینه آن نسبت به درمان و داروهای سرطان اصلا قابل مقایسه نیست. هزینه تست پاپ اسمیر معمولا بین 100 هزار تومان تا 400 هزار تومان می باشد. که بسته به عواملی که در بالا بیان شد قیمت تست پاپ اسمیر متفاوت است.

شرایط انجام پاپ اسمیر

1- تست پاپ اسمیر در دوره پریودی نباید انجام شود.
2- قبل از انجام تست پاپ اسمیر بهتر است از 2شب قبل رابطه جنسی نداشته باشید و نیز دوش واژینال انجام نداده باشید و نیز از داروهای واژنی پرهیز کنید.
3- برای تست پاپ اسمیر دستگاه اسپکولوم وارد واژن می شود تا دهانه و دیواره واژن باز بماند در این صورت است که به دهانه رحم دسترسی پیدا می کند و نمونه گیری نیز انجام می شود.

خونریزی پس از انجام تست پاپ اسمیر

بعد از انجام تست پاپ اسمیر هیچگونه محدودیتی برای انجام کارهای عادی و روزمره وجود ندارد. به طور معمول پس از انجام تست مقداری کمی از واژن خونریزی اتفاق می افتد که تا روز بعد از بین می رود.

تفسیر نتیجه ازمایش پاپ اسمیر

نتایج این تست به دو روش طبیعی و غیر طبیعی داده می شود. نتیجه منفی، به این معنی می باشد که هیچ نوع اختلال و تغییری در سلول ها مشاهده نمی شود. در این حالت تا سه سال اینده نیازی به تست پاپ اسمیر نمی باشد.
نتیجه با جواب مثبت به معنی سرطان نیست بلکه به معنی وجود تغییرات غیر طبیعی در سلول های دهانه رحم می باشد. این سلول ها به عنوان سلول های پیش سرطانی گفته می شود.

پزشک زنان خوب در تهران

روش انجام تست پاپ اسمیر

برای انجام ازمایش تست پاپ اسمیر پزشک به وسیله دستگاه اسپکلم دهانه ناحیه تناسلی را باز می کند و سپس با استفاده از اسپاچولا نمونه گیری انجام می شود و از رحم و دهانه رحم تیکه برداری می شود. این نمونه ها برای تشخیص سلول های ناهنجار به ازمایشگاه ارسال می شود و در زیر میکروسکوپ بررسی و دیده می شود.

روش تین پرت

در روش تین پرپ تمامی سلول ها برداشته می شود و به محلول نگهدارنده تین پرپ آغشته می شود. و به ازمایشگاه فرستاده می شود. زمان انتقال سلول ها از درون این محلول به اسلاید شیشه ای موادی مانند سلول های خون و سلول های التهابی و موکوس که جزو مواد غیر تشخیصی هستند حذف می شوند. و فقط سلول های دهانه رحم منتقل می شوند.

کارت تخفیف دندانپزشکی

شما با داشتن کارت تخفیف دندانپزشکی مهراز میتوانید کاهش هزینه ۵۰ درصدی تمامی خدمات متنوع درمانی و زیبایی دندان را برای داشتن لبخندی زیباتر و سلامت بیشتر دهان و دندان خود استفاده نمایید. با تهیه کارت تخفیف دندانپزشکی، می‌توانید به راحتی فهرستی از دندانپزشکان متخصص را در اختیار داشته و بهترین گزینه را برای خود انتخاب کنید.

کارت تخفیف دندانپزشکی

کارت تخفیف دندانپزشکی

خرید بیمه دندانپزشکی

شما میتوانید با خرید بیمه دندانپزشکی مهراز از کاهش هزینه ۵۰ درصدی واقعی برای تمامی خدمات درمانی و زیبایی دندانپزشکی خود بره مند شوید. همچنین از مزایای خرید کارت تخفیف دندانپزشکی مهراز میتوان به امکان استفاده از خدمات بلافاصله پس از صدور کارت اشاره کرد. همچنین امکان مراجعه به نزدیکترین مراکز درمانی در سراسر کشور جهت استفاده از خدمات را خواهید داشت. برای دریافت این بیمه میتوانید از طریق سایت و شبکه های اجتماعی و یا به صورت حضوری و تلفنی نیز اقدام نموده و در سریع ترین زمان ممکن بیمه نامه خود را در محل مورد نظرتان دریافت نمایید.

تخفیف کارت پزشکی و دندانپزشکی

شما میتوانید با دریافت تخفیف کارت پزشکی و دندانپزشکی تا 50% در هزینه های درمانی و زیبایی دندانپزشکی خود صرفه جویی کرده و امکان استفاده از خدمات پزشکان و دندانپزشکان متخصص در سراسر کشور را داشته باشید. در نتیجه همه افرادی که نیاز به دریافت خدمات دندانپزشکی دارند میتوانند در رابطه با هزینه های گزاف دندانپزشکی و دریافت خدمات از پزشکان زبده اطمینان خاطر داشته باشند.

دانلود PDF مقاله

نظرات

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

 1. سلام چجوری میتونم با مهراز کارت این تست رو انجام بدم مراکز کجاست؟

  1. با سلام با داشتن مهراز کارت میتونید خدمات پزشک زنان رو با کاهش هزینه 30% تجربه کنید. لینک لیست مراکز خدمت شما. https://mehrazcard.com/treatment-centers/

 2. کدوم شهرها خدمات دارید؟ من زنجانم میتونم استفاده کنم؟

  1. با سلام در حال حاضر در زنجان مرکزی نداریم فعلا. لینک لیست مراکز خدمت شما. https://mehrazcard.com/treatment-centers/

 3. تستش خیلی درد داره؟ نیاز به استراحت داره بعدش؟

  1. با سلام خیر. هیچ دردی حس نمیشه.

 4. کلینیک های طرف قرارداد با شما کجاست برای این تست؟

  1. با سلام با مهراز کارت میتونید این تست رو با کاهش هزینه 30% انجام بدید. لیست مراکز و پزشکان خدمت شما دوست عزیز: https://mehrazcard.com/treatment-centers/

 5. سلام میشه راهنمایی کنید چجوری میتونم مهراز کارت بگیرم؟

  1. با سلام جهت تهیه مهراز کارت میتونید روی سایت ثبت نام کنید و یا به صورت تلفنی اقدام کنید دوست عزیز ?

 6. سلام‌دختران باکره هم‌تست میتونن بدن؟

  1. با سلام خیر برای دوشیزگان قابل انجام نیست.

 7. سلام برای این تست باید بی حسی انجام بشه؟

  1. با سلام خیر. نیازی به بی حسی نیست.

دریافت مشاوره رایگان درمانی

.

دریافت مشاوره رایگان درمانی

.