قیمت ایمپلنت دندان جلو فک بالا

قیمت ایمپلنت دندان جلو فک بالا

قیمت ایمپلنت دندان جلو فک بالا

ایمپلنت دندان یکی از رایج‌ترین درمان‌ها برای جایگزینی دندان‌های از بین رفته است. ایمپلنت کردن دندان‌های جلو به ویژه فک بالا بسیار حائز اهمیت است، زیرا نقش مهمی در زیبایی، ظاهر و عملکرد صحیح دهان و صورت دارند. هزینه ایمپلنت دندان جلو فک بالا بسته به عوامل مختلفی متغیر است که آگاهی از آن برای بیماران ضروری است. در این مقاله به بررسی عوامل موثر بر قیمت ایمپلنت دندان جلو فک بالا خواهیم پرداخت.

با تهیه بیمه دندانپزشکی میتوانید تعرفه دندانپزشکی درمانی و زیبایی خود را تا 50% کاهش دهید …

کارت تخفیف دندانپزشکی

شما با داشتن کارت تخفیف دندانپزشکی مهراز میتوانید کاهش هزینه ۵۰ درصدی تمامی خدمات متنوع درمانی و زیبایی دندان را برای داشتن لبخندی زیباتر و سلامت بیشتر دهان و دندان خود استفاده نمایید. با تهیه کارت تخفیف دندانپزشکی، می‌توانید به راحتی فهرستی از دندانپزشکان متخصص را در اختیار داشته و بهترین گزینه را برای خود انتخاب کنید.

جراحی لثه برای ایمپلنت چه مزایا و معایبی دارد؟

کارت تخفیف دندانپزشکی

کارت تخفیف دندانپزشکی

ایمپلنت دندان چیست؟

عمل ایمپلنت دندان یک روش درمانی است که در آن یک ایمپلنت یا پیوند فلزی در فک بیمار کاشته می‌شود تا جایگزین دندان‌های از دست رفته شود. ایمپلنت‌ها معمولا برای افرادی که دندان‌های خود را از دست داده‌اند، استفاده می‌شود. دلایل از دست دادن دندان می‌تواند شامل پوسیدگی شدید، تروما، بیماری لثه یا سایر علل باشد. ایمپلنت‌ها امکان جویدن و گفتار طبیعی را برای بیماران فراهم می‌کنند.

عمل ایمپلنت در چهار مرحله بررسی اولیه و عکسبرداری، جراحی و کاشتن ایمپلنت در استخوان فک، بهبودی و التیام محل جراحی و قرار دادن دندان مصنوعی روی ایمپلنت توسط متخصص انجام می‌شود‌. مدت زمان لازم برای انجام ایمپلنت بستگی به تعداد ایمپلنت‌ها و محل آنها دارد، ولی معمولا چند ماه طول می‌کشد.

مزایای ایمپلنت شامل بازگرداندن توانایی جویدن و گفتار، بهبود ظاهر و اعتماد به نفس است. از معایب آن می‌توان به هزینه بالا و ریسک عفونت یا عدم موفقیت اشاره کرد. در مجموع ایمپلنت دندان یک روش موثر برای جایگزینی دندان‌های از دست رفته است.

انواع روکش دندان برای ایمپلنت را بشناسید!

آیا میدانید هزینه ایمپلنت دندان با بیمه دندانپزشکی مهراز 30% کاهش هزینه دارد!

بهترین کارت تخفیف دندانپزشکی

قطعا از مهمترین ویژگی هایی که میتوان برای یک کارت تخفیف دندانپزشکی نام برد، میزان پوشش دهی آن است که در این میان کارت تخفیف دندانپزشکی مهراز با پوشش ۵۰ درصدی به عنوان بهترین کارت تخفیف دندانپزشکی از سوی کاربران، شناخته شده است.از دیگر ویژگی‌های بهترین کارت تخفیف دندانپزشکی می‌توان به سرعت و سهولت در استفاده، پوشش وسیع خدمات دندانپزشکی و تخفیف‌های متنوع اشاره کرد. به علاوه مهراز کارت بدون پرداخت هزینه ماهانه و تنها با پرداخت یک هزینه سالانه بسیار جزئی ارائه می‌شود که از لحاظ مالی نیز برای شما بسیار کمک کننده خواهد بود.

پل دندان یا ایمپلنت؟ کدام بهتر است؟

بهترین کارت تخفیف دندانپزشکی

بهترین کارت تخفیف دندانپزشکی

بررسی ایمپلنت دندان جلو

 • ایمپلنت دندان جلو چقدر طول می‌کشد؟ عمل ایمپلنت دندان جلو معمولاً بین ۳ تا ۶ ماه طول می‌کشد. این مدت زمان شامل مراحل مختلف از جمله جراحی، التیام و قرار دادن دندان مصنوعی است.
 • آیا هزینه ایمپلنت دندان جلو با دندان‌های عقبی فرقی دارد؟ چرا؟ بله، هزینه ایمپلنت دندان‌های جلو معمولاً بیشتر از دندان‌های عقب است. زیرا دندان‌های جلو نقش مهم‌تری در ظاهر و گفتار دارند و ایمپلنت‌های آنها پیچیده‌تر و ظریف‌تر هستند.
 • چرا ایمپلنت دندان جلو اهمیت بیشتری دارد؟ دندان‌های جلو از نظر زیبایی و عملکرد نقش مهمی دارند. از دست دادن آن‌ها می‌تواند بر اعتماد به نفس و کیفیت زندگی تاثیر منفی بگذارد، بنابراین ایمپلنت کردن دندان‌های جلو اهمیت زیادی دارد.
 • چه کسانی شرایط ایمپلنت کردن دندان جلو را دارند؟ افرادی که دندان جلوی خود را از دست داده‌اند، دارای استخوان فک سالم و مستحکم برای نگهداری ایمپلنت هستند و وضعیت سلامت و بهداشت دهان مناسبی دارند، می‌توانند کاندید مناسبی برای ایمپلنت دندان جلو باشند.
 • مزایا، معایب و عوارض ایمپلنت کردن دندان جلو چیست؟ مزایای ایمپلنت دندان جلو عبارتند از: بهبود ظاهر، افزایش اعتماد به نفس، بازگرداندن توانایی جویدن و گفتار. از معایب آن می‌توان به هزینه بالاتر و ریسک عفونت و شکست اشاره کرد. عوارض احتمالی شامل التهاب، درد و عدم التیام مطلوب است.

کاهش قیمت دندان مصنوعی ثابت بر پایه ایمپلنت با مهراز کارت

کیفیت ایمپلنت کره ای چگونه است؟

قیمت ایمپلنت دندان جلو فک بالا

قیمت ایمپلنت دندان جلو فک بالا

بررسی ایمپلنت فک بالا

 • ایمپلنت دندان‌های جلو فک بالا چقدر طول می‌کشد؟ عمل ایمپلنت دندان‌های جلو فک بالا معمولاً بین ۴ تا ۸ ماه طول می‌کشد. این مدت زمان بستگی به تعداد دندان‌ها و نوع ایمپلنت مورد نیاز دارد.
 • ایمپلنت کردن دندان‌های فک بالا سخت‌تر است یا فک پایین؟ چرا؟ ایمپلنت کردن دندان‌های فک بالا معمولاً سخت‌تر و پیچیده‌تر از فک پایین است. زیرا استخوان فک بالا متراکم‌تر است و دسترسی به آن دشوارتر می‌باشد. همچنین نزدیکی آن به حفره بینی و سینوس‌ها نیز خطر عفونت را افزایش می‌دهد.
 • آیا قیمت ایمپلنت دندان جلو فک بالا و فک پایین تفاوتی با هم دارد؟ چرا؟ بله، قیمت ایمپلنت دندان جلو فک پایین و فک بالا تفاوت‌هایی دارد. ایمپلنت فک بالا پیچیده‌تر بوده و نیاز به مهارت بالاتر جراح دارد، پس قطعا هزینه‌های آن نیز بیشتر است.
 • چه کسانی شرایط ایمپلنت کردن فک بالا را دارند؟ افرادی که دندان‌های جلو فک بالای خود را از دست داده‌اند و دارای شرایط سلامت عمومی مناسب و استخوان فکی قوی و ضخیم هستند، می‌توانند کاندیدای مناسبی برای ایمپلنت فک بالا باشند.
 • چرا ایمپلنت فک بالا اهمیت زیادی دارد؟ ایمپلنت فک بالا اهمیت زیادی دارد، زیرا دندان‌ها و استخوان فک بالا نقش مهمی در حفظ فرم صورت و زیبایی چهره دارند. از دست دادن دندان و استخوان فک بالا می‌تواند باعث فرورفتگی صورت، پیر شدن زودرس و اختلال در عملکرد دهان شود.

کاهش هزینه ایمپلنت دندان با کیفیت را با مهراز کارت تجربه کنید …

با تکمیل فرم این وبلاگ مشاوره رایگان دریافت نمایید!

دندان مصنوعی متحرک یا ایمپلنت؟ کدامیک برای من مناسب است؟

قیمت ایمپلنت دندان جلو فک بالا

قیمت ایمپلنت دندان جلو فک بالا به عوامل زیر بستگی دارد:

 • تعداد ایمپلنت‌ها: هر چه تعداد ایمپلنت‌ها بیشتر باشد، هزینه بالاتر خواهد بود‌.
 • نوع ایمپلنت: ایمپلنت‌های سرامیکی گران‌تر از ایمپلنت‌های فلزی هستند.
 • متخصص ایمپلنت: متخصصین مجرب‌تر و مطرح‌تر هزینه بالاتری دریافت می‌کنند.
 • شهر محل اقامت: هزینه در شهرهای بزرگ معمولاً بیشتر است.
 • نیاز به جراحی‌های اضافی مثل ترمیم یا تقویت استخوان فک.

عمر ایمپلنت دندان چقدر است؟

بیمه دندانپزشکی

بیمه دندانپزشکی

به طور کلی قیمت ایمپلنت دندان جلو فک بالا بین ۵ تا

۱۵ میلیون تومان برای هر دندان می‌باشد. البته این قیمت بستگی به عوامل فوق دارد و ممکن است در موارد خاص بیشتر هم باشد. توصیه می‌شود برای آگاهی از قیمت دقیق، با یک متخصص ایمپلنت مشورت کنید.

مطالعه درباره روش های کاشت دندان

بیمه تکمیلی دندانپزشکی

شما با تهیه بیمه تکمیلی دندانپزشکی مهراز مشمول برخورداری از ۵۰ درصد کاهش هزینه خدمات درمانی و زیبایی دندانپزشکی شده و میتوانید از تمامی خدمات دندانپزشکی با هرهزینه ای بدون سقف و محدودیت در سراسر کشور بهره بگیرید. در صورتی که سایر بیمه نامه ها دارای سقف استفاده از خدمات به صورت سالانه هستند. از اصلی ترین مزایای داشتن بیمه تکمیلی دندانپزشکی مهراز این است که می‌توانید با اطمینان بیشتری در مورد پوشش هزینه‌های ناگهانی و گزاف دندانپزشکی خود دست یابید.

بیمه تکمیلی دندانپزشکی

بیمه تکمیلی دندانپزشکی

مراحل ایمپلنت دندان جلو فک بالا

مراحل ایمپلنت کردن دندان جلو فک بالا به طور کلی به شرح زیر است:

۱- معاینه و بررسی اولیه: دندانپزشک ابتدا وضعیت دهان و فک بیمار را بررسی می‌کند و عکس رادیوگرافی و CT اسکن می‌گیرد تا میزان تراکم استخوان و وضعیت سینوس‌ها را ارزیابی کند.

۲- جراحی و کاشت ایمپلنت: بستری بیمار و بیهوشی موضعی یا عمومی، سپس باز کردن لثه و ایجاد شکاف در استخوان فک و کاشتن ایمپلنت درون آن.

۳- بخیه زدن و بهبودی: پس از کاشت ایمپلنت، لثه و بافت‌های دهان بخیه زده می‌شود. طی چند هفته التیام و بهبودی اتفاق می‌افتد.

۴- قرار دادن دندان مصنوعی: پس از التیام کامل، دندان مصنوعی روی ایمپلنت نصب می‌شود.

۵- کنترل و پیگیری: کنترل‌های مرتب جهت اطمینان از التیام مطلوب و عملکرد صحیح ایمپلنت ضروری است.

به طور کلی فرایند ایمپلنت دندان جلو فک بالا طی چند ماه انجام می‌شود و نیاز به دقت و مراقبت‌های ویژه دارد.

آیا ایمپلنت دندان بدون جراحی امکان پذیر است؟

ایمپلنت ارزان با کیفیت توسط متخصص با بیمه دندانپزشکی مهراز

نتیجه گیری

با توجه به مطالب ارائه شده، قیمت ایمپلنت دندان جلو فک بالا بسته به تعداد ایمپلنت‌ها، نوع ایمپلنت و جراحی، مهارت جراح و محل سکونت بیمار بین ۵ تا ۱۵ میلیون تومان برای هر دندان متغیر است. توصیه می‌شود بیماران قبل از تصمیم‌گیری، با یک متخصص مجرب مشورت کرده و هزینه دقیق را برآورد کنند. انتخاب جراح ماهر و مراکز معتبر نیز در موفقیت درمان و جلوگیری از عوارض نقش مهمی ایفا می‌کند.

منابع: الهام گرفته از مجموعه مقالات بین المللی ISI درباره ایمپلنت دندان

دانلود PDF مقاله

نظرات

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

 1. سلام ایمپلنت خیلی درد داره؟ من خیلی میترسم و اینکه بهترین دکتر مهراز رو معرفی میکنید

  1. با سلام با وجود بی حسی دردی نخواهید داشت. لیست پزشکان و مراکز درمانی مهراز کارت خدمت شما.

 2. سلام تعرفه ایمپلنت با مهراز کارت چقدر میشه؟

  1. سلام لینک تعرفه خدمت شما

 3. سلام ممکنه ایمپلنت عفونت کنه؟

  1. سلام اگر به درستی مراقبت نشه بله

 4. سلام مهراز کارت برای همه خدماتش تخفیف داره یا در موارد درمانی خاص؟

  1. سلام، بله برای تمامی خدمات 50درصد تخفیف داره

 5. من باید ایمپلنت میکردم اما اینقدر هزینه بالایی داشت نتونستم اما با مهراز واقعا هزینه اش کم شد

 6. هر سال باید تمدید کنیم؟

  1. سلام بله

.

دریافت مشاوره رایگان درمانی

.