جدیدترین روش ترمیم دندان

جدیدترین روش ترمیم دندان

‍جدیدترین روش ترمیم دندان

یکی از مهمترین اعضای بدن که در سلامت دستگاه گوارش و جذب مواد غذایی تاثیر گذار است. دندان ها می باشند. زمانی که دندان ها دچار نقص و یا پوسیدگی و شکستگی و ترک خوردگی شوند. در جویدن غذا اختلال به وجود می آید. در نتیجه غذا به خوبی جویده نشده و وارد معده می شود. هضم غذا در معده با مشکل مواجه می شود. بنابراین مواد مغذی آن طور که باید جذب بدن نمی شود. بنابراین بهترین کار برای حفظ سلامت بدن در ابتدا حفظ سلامت دندان ها می باشد. در این مطلب به بیان انواع روش های ترمیم دندان و نیز جدیدترین روش ترمیم دندان می پردازیم.

با داشتن بیمه دندانپزشکی میتوانید تعرفه دندانپزشکی درمانی و زیبایی خود را تا 50% کاهش دهید …

پوسیدگی و خراب شدن دندان ها در 80 درصد افراد به وجود می آید. با استفاده از جدیدترین روش ترمیم دندان و یا روش های قدیمی تر می توان دندان های سالم و در نتیجه بدنی سالم را بدست اورد.

آخرین قیمت خدمات دندانپزشکی

جدیدترین روش ترمیم دندان

جدیدترین روش ترمیم دندان

انواع روش های ترمیم دندان

روش های ترمیم متعددی برای دندان ها وجود دارد. که می توانند انواع دندان ها و لثه هایی که دچار نقص هستند را به بهترین شکل درمان و اصلاح کنند. حتی دندان هایی که به طور کامل تاج خود را از دست داده اند. با روش های امروزی می توانند از زیبایی و کارایی مناسب به وسیله روش های ترمیم دندان برخوردار شوند. از راه های ترمیم دندان می توان به موارد زیر اشاره نمود:

بهترین روش ترمیم دندان

ترمیم دندان با مواد آمالگام

از اولین روش ها برای ترمیم دندان می توان به ترمیم با ماده آمالگام اشاره کرد. آمالگام یک آلیاژ به رنگ نقره ای است. این ماده از موادی مانند جیوه و نقره ، قلع و روی و مس ساخته می شود. بنابراین مقاومت و استحکام این ماده بسیار بالاست. و به خوبی نیز روی دندان ها قرار می گیرد. این ماده حتی برای دندان هایی که پوسیدگی های زیادی دارند به کار می رود. از دیگر مزایای این ماده قیمت مناسب آن است. البته به دلیل رنگ نقره ای آن برای ترمیم دندان های جلویی گزینه مناسبی نیست. همچنین به دلیل فلزی بودن این ماده تغییر دما باعث منبسط و منبقض شدن آن می شود. که با گذشت زمان البته به مدت 10 تا 15 سال باعث ترک خوردگی و شکستگی می شود. که مجددا به ترمیم نیاز دارد.

پر کردن دندان | قیمت پر کردن دندان

ترمیم دندان با مواد کامپوزیت

روش جدیدتر نسبت به آمالگام برای ترمیم دندان ها ترمیم با ماده کامپوزیتی است. کامپوزیت از ترکیب های رزینی است. از بهترین مزیت این ماده همرنگ بودن آن با دندان است. که می تواند با هر نوع رنگ دندانی ، رنگ آن را تغییر داد. این روش ترمیم، برای دندان های جلویی و همچنین بقیه دندان ها به کار می رود. زیرا زیبایی و ظرافت دندان های طبیعی را دارد.

هزینه ترمیم دندان پوسیده جلو با 50% کاهش هزینه مهراز کارت

ترمیم دندان با مواد سرامیکی

از جدید ترین روش ها برای ترمیم دندان می توان به روش تریم دندان با سرامیک اشاره نمود. از این روش برای روکش کردن دندان های سالم نیز استفاده می شود. زیرا درخشندگی و زیبایی خاصی را به دندان ها و در نتیجه به لبخند شما می دهد.

بهترین مطب دندانپزشکی

ترمیم دندان با لمینت

یکی دیگر از جدید ترین روش ها برای ترمیم دندان ها که طرفداران زیادی نیز دارد. ترمرم دندان با لمینت است. این روش همچنین برای اصلاح طرح لبخند به کار می رود. برای روکش دندان با لمینت باید لایه نازکی از دندان تراشیده شود. سپس دندان پزشک روکش سرامیکی را روی دندان قرار می دهد.

کدام روش ترمیم برای دندان های شما مناسب است؟

با زیاد بودن روش های ترمیم دندان و تفاوت در ظاهر و هزینه و همچنین استحکام و ماندگاری آنها همیشه این سوال برای شما پیش می آید. که کدام نوع و روش برای دندان هایتان مناسب تر است. برای جواب به این سوال باید فاکتورهایی در نظر گرفته شود. مانند این که ترمیم برای کدام یک از دندان ها است. و همچنین چه مقدار بودجه را برای ترمیم در نظر گرفته اید.

قیمت ترمیم دندان | هزینه ترمیم دندان

بهترین و جدید ترین روش ترمیم برای دندان های جلویی روش‌هایی است که طبیعی تر باشند. مانند روش لمینت و کامپوزیت و نیز استفاده از روکش سرامیکی است.این روش ها به رنگ دندان هستند. و طبیعی تر جلوه می کنند. به طوری که تشخیص آنها از دندان های طبیعی در بعضی مواقع امکان پذیر نیست.

برای افرادی که مشکل نامنظم بودن دندان ها را دارند. استفاده از روش ترمیم با مواد سرامیکی توصیه می شود. همچنین روش های لمینت و کامپوزیت نیز برای اصلاح و نظم دندان ها مناسب می باشد.

برای دندان هایی که مشکل لب‌ پریدگی و یا شکستگی و یا ترک دارند. استفاده از کامپوزیت و لمینت و روش سرامیکی مناسب است. برای به کار بردن این روش ها دندان پزشک با در نظر گرفتن شرایط فرد بهترین گزینه را انتخاب می کند. تا هم از نظر زیبایی و هم از لحاظ استحکام و ماندگاری برای فرد مناسب تر است.

عوارض پر کردن دندان

منابع: الهام گرفته از مجموعه مقالات بین المللی ISI درباره پر کردن دندان 

دانلود PDF مقاله

نظرات

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  • فرید
  • فروردین ۳۰, ۱۴۰۲

  سلام تعرفه دندانپزشکی در سال جدید چقدر هستش؟

  1. با سلام لیست تعرفه به روز مراکز درمانی مهراز کارت با کاهش هزینه 50% خدمت شما:

 1. سلام هزینه ترمیم دندان با مهراز کارت چقدره؟

  1. با سلام هزینه ترمیم دندان با انواع مواد با داشتن مهراز کارت 50% کاهش هزینه خواهد داشت برای شما.

 2. من دندان جلوییم شکستگی داره آیا درست میشه؟

  1. با سلام بله قابل ترمیم و اصلاح هستش. جهت کسب اطلاعات بیشتر به لینک مراجعه کنید.

دریافت مشاوره رایگان درمانی

.

دریافت مشاوره رایگان درمانی

.