بهترین روش ترمیم دندان

بهترین روش ترمیم دندان

بهترین روش ترمیم دندان

روش های ترمیم دندان برای رسیدگی به دندان های پوسیده، ترک خورده، ترمیم دندان های شکسته و یا دندان هایی که تغییر رنگ داشته اند به کار می رود. دندان پزشکان با بهترین روش ترمیم دندان برای هر بیمار تلاش می کنند تا دندان ها را به بهترین شکل از نظر ظاهر و همچنین از لحاظ دوام ترمیم کنند. در این مطلب به بیان معرفی انواع روش های ترمیمی دندان می پردازیم.

با داشتن بیمه دندانپزشکی میتوانید تعرفه دندانپزشکی درمانی و زیبایی خود را تا 50% کاهش دهید …

مدت زمان پر کردن دندان چقدر است؟

ترمیم دندان چیست؟

ترمیم دندان پروسه ای است که دندان پزشک به وسیله آن انواع روش های ترمیم دندان ها را مانند ترمیم دندان ها پوسیده، ترمیم زیبایی دندان های جلویی، ترمیم دندان شکسته ، ترمیم دندان پوسیده را انجام می دهد. روش های ترمیم دندان به دو دسته مستقیم و غیر مستقیم تقسیم می شود.

عوارض دندان پوسیده بر بدن

همه چیز درباره پر کردن دندان با آمالگام و پر کردن دندان با لیزر را بدانید !

همه چیز درباره روکش دندان را بدانید…

1- روش های ترمیم دندانها به شکل مستقیم

در انواع روش های ترمیم دندان به شکل مستقیم تمامی کارهایی که ترمیم دندان با آنها انجام می شود در درون دهان صورت می گیرد. این پروسه پر کردن دندان است که با استفاده از یک ماده نرم که در حفره خالی شده دندان قرار می دهند انجام می شود. این ماده به وسیله اشعه سخت شده تا ساختاری شبیه به دندان داشته باشد. و همچنین ظاهری زیباتر به آن دهد. در روش مستقیم هزینه کمتر و مقرون به صرفه تر است. در این روش از سه ماده اولیه استفاده می گردد:

* ترمیم دندان پوسیده با ماده آمالگام

آمالگام نقره آلیاژی از جیوه و یا قلع و یا روی و مس می باشد. از جمله مزیت هایی که آمالگام برای ترمیم دندان های پوسیده دارد قیمت پایین آن است. همچنین مقاومت و ماندگاری بالای آمالگام باعث شده تا دندان پزشکان برای دندان های آخری در بیشتر مواقع از آن استفاده کنند.

مطالعه درباره جرمگیری دندان

* ترمیم دندان های جلویی با کامپوزیت

پروتز های کامپوزیتی از محبوب ترین روش ها برای ترمیم دندان هاد می باشد. کامپوزیت از رزین های ترکیبی تولید شده است. رزین ها همرنگ با دندان های هر فرد تولید می شوند. استفاده از پروتزهای کامپوزیتی به نسبت با امالگام گران تر است و همچنین دوام کمتری دارند. به طور متوسط هر 5 سال یک بار باید پروتزهای کامپوزیتی تعویض شوند.

علت خراب شدن دندان پر شده و علت سیاه شدن دندان پر شده چیست؟

قیمت یک عدد پروتز دندان با داشتن کارت تخفیف دندانپزشکی مهراز چقدر است؟

* ترمیم دندان ها با پروتز اینومر

پروتز شیشه ای اینومر ترکیبی است محکم و کرمی رنگ که برای ترمیم دندان های پوسیده و یا ترمیم دندان های شکسته کودکان و همچنین برای دندان هایی که برای گاز گرفتن غذا نیستند استفاده می شوند. قیمت این ماده مناسب است. پروتز اینومر تغییر حالت نمی دهد و همچنین منقبض نمی شود. این ماده دارای فلوراید است و از پوسیدگی دندان جلوگیری می کند.

2- ترمیم دندان به روش غیر مستقیم

مراحل روش های ترمیم دندان به روش غیر مستقیم از جمله ساخت مواد اولیه مانند ونیر و تاج ، پل و ایمپلنت تمامی انها در بیرون دندان ساخته شده و سپس داخل دهان قرار می گیرند. انواع روش های ترمیم دندان به شکل غیر مستقیم دارای مراحل بیشتری هستند. در نتیجه هزینه آنها نیز به نسبت انواع ترمیم دندان ها به روش مستقیم بالاتر است.

ارتباط سلامت دندان ها و ورزش چیست؟

ترمیم دندان پوسیده جلو چگونه انجام میشود؟

بهترین روش ترمیم دندان

بهترین روش ترمیم دندان

* روکش دندان

روکش دندان و یا سرپوش دندان ، تاج دندان را کاملا می پوشاند. روکش دندان روی یک سطح از قبل دیگر خارج از دهان آماده شده است. و به وسیله چسب دندان روی دندان ثابت می شود. روکش دندان باعث استحکام و مقاوم بودن دندان می شود. جنس روکش های دندانی می تواند از فلز و سرامیک و یا ترکیبی از فلز و سرامیک باشد.

پر کردن دندان با جدیدترین روش ها با مهراز کارت

هزینه ترمیم دندان پوسیده جلو با 50% کاهش هزینه

* باندینگ دندان

باندینگ غیر مستقیم دندان ها که به آن ونیر هم می گویند لایه هایی نازک از پرسلن می باشند که روی مینای دندان قرار می گیرند و دندان های لک شده و آسیب دیده را اصلاح می کنند. این نوع روکش متناسب با شکل و رنگ دندان های هر فرد ساخته می شود. باندینگ دندان برای ترمیم دندان شکسته و ترمیم دندان هایی که بیشتر دیده می شوند بسیار متداول و محبوب است. به دلیل رنگ آن و شباهت زیاد آن با مینای دندان بسیار طبیعی جلوه می کند.

والدین محترم لطفا بیماری های دندان در کودکان را بشناسید!

* پل دندانی (بریج)

پل دندانی علاوه بر باندینگ و روکش دندان برای ترمیم دندان ها به کار می رود. پل های دندانی همان دندان مصنوعی هستند که به جای دندان ها اصلی قرار می گیرند تا فضای بین آنها را پر کنند. پل دندان از فلز و یا پرسلن و یا ترکیب آن دو ساخته می شود.

جراحی دندان شکسته

پر کردن دندان به روش سنتی

* ایمپلنت دندان

ایمپلنت روشی است که در آن یک دندان کامل به شکل مصنوعی در دهان قرار می گیرد. طی یک عمل جراحی پایه ایمپلنت داخل حفره دندان گذاشته می شود. و تا زمان جوش خوردن آن به استخوان فک به مدت یک تا دوماه زمان گذاشته می شود. در صورتی که پایه به خوبی جوش خورده باشد روکش و یا همان تاج دندان را که از قبل طراحی و ساخته شده است را روی آن قرار می دهند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره ایمپلنت دندان کلیک کنید …

* سفید کردن دندان

سفید کردن دندان ها که به صورت حرفه ای انجام شوند توسط دندان پزشک انجام می شود. سفید کردن دندان ها را می توان برای افرادی که به دنبال راهی سریع برای زیبایی و درخشان کردن دندان هایشان هستند پیشنهاد کرد. این روش در مطب های دندان پزشکی انجام می شود و با توجه به میزان تغییر رنگ دندان ها از روش هایی مانند بلیچینگ و جرمگیری برای سفید کردن دندان استفاده می کنند.

عوارض عصب کشی دندان

* دندان مصنوعی

دندان مصنوعی نوعی پروتز برای دندان هاست. این پروتز می تواند جایگزیت دندان های از دست رفته باشد. همچنین برای محافظت از دندان های باقی مانده در مقابل برای محافظت از دندان های باقی مانده ای که در اثر استفاده بیش از حد و یا فشار زیاد در هنگام جویدن وارد امده می کند. و همچنین از افتادگی صورت و تورفتگی آن جلوگیری می کند. انواع دندان مصنوعی عبارت است از: دندان مصنوعی کامل و جزئی ، ثابت و متحرک، پشتیبان ایمپلنت.

آیا ترمیم دندان درد دارد؟ درمان درد بعد از ترمیم دندان چگونه است؟

*اینلی و آنلی

نوعی پر کردن دندان هستند. با این تفاوت که در ساخت و تولید آنها به جای استفاده از مواد نرم و منعطف، از موادی که سخت هستند مانند کامپوزیت های پرسلین و یا رزین و طلا استفاده می شود. زمانی که پوسیدگی دندان زیاد باشد از اینلی استفاده می شود.

آنلی شکلی از اینلی است که به جای ترمیم ناحیه شکسته دندان هر تکه از دندان شکسته را ترمیم می کند. آنلی فقط قسمتی از دندان را ترمیم می کند.

کشیدن دندان شکسته

قیمت پر کردن دندان با مواد سفید یا مواد همرنگ دندان چقدر است؟

نظرات

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

 1. سلام من با مهراز کارت دندونمو درست کردم و راضی هستم

  1. با سلام ممنون از انتخابتون. خوشحالیم که از خدمات راضی بودید. در خدمتتون هستیم دوست عزیز :)

 2. سلام تعرفه خدمات دندانپزشکی رو میفرمایید

  1. با سلام لیست تعرفه های مهراز کارت با کاهش هزینه های 30% تا 50% خدمت شما: https://mehrazcard.com/treatment-expenses/

 3. سلام کارت مهراز فقط برای تهران هستش؟

  1. با سلام مهراز کارت در سراسر کشور مراکز درمانی و زیبایی متعددی داره که میتونید مراجعه کنید. لیست مراکز خدمت شما: https://mehrazcard.com/treatment-centers/

  • رضا
  • بهمن ۸, ۱۴۰۱

  سلام اگر کارت مهراز رو گم کنیم باید دوباره ثبت نام کنیم؟

  1. با سلام خیر. میتونید مهراز کارت المثنی تهیه کنید دوست عزیز :)

 4. تمدید برای کارت چقدر هزینه داره؟

  1. با سلام با یک سوم هزینه ثبت نام اولیه میتونید تمدید مهراز کارت رو انجام بدید دوست عزیز :)

 5. ممنون از مقاله خوبتون

  1. با سلام ممنون از توجهتون. خوشحالیم که محتوا براتون مفید واقع شد.

 6. دندان مصنوعی با مهراز کارت چقدر هزینشه؟

  1. با سلام با مهراز کارت برای تهیه دندان مصنوعی 50% کاهش هزینه خواهید داشت. لیست تعرفه ها خدمت شما:

 7. سلام خسته نباشید پر کردن دندان حساسیت زا هستش؟

  1. سلام وقت بخیر خیلی نادر هست که حساسیت بده

دریافت مشاوره رایگان درمانی

.

دریافت مشاوره رایگان درمانی

.