قیمت پر کردن دندان با مواد سفید

قیمت پر کردن دندان با مواد سفید

قیمت پر کردن دندان با مواد سفید

به طور معمول زرد شدن دندان ها و نیز پوسیدگی دندان‌ ها می‌تواند. اعتماد به نفس و همچنین زیبایی چهره را از افراد بگیرد. همین مورد موجب شده است. تا آن‌ ها به دنبال راهی برای سفید کردن دندان و نیز برگرداندن درخشندگی و زیبایی دندان های خود باشند. روش‌ های جدید متفاوتی برای سفید کردن دندان وجود دارد. که کامپوزیت و مواد های پرکننده سفید رنگ از همه بهتر هستند. البته روش‌های سطحی تری نیز مانند بلیچینگ نیز وجود دارند. که از این روش زمانی استفاده می شود. که پوسیدگی روی دندان ها وجود نداشته باشد. ولی برای پر کردن دندان های پوسیده پر کردن دندان با مواد دندان پزشکی نیاز می باشد. در این مطلب مزایا و معایب و نیز قیمت پر کردن دندان با مواد سفید را بیان می کنیم.

عصب کشی دندان و پر کردن با داشتن مهراز کارت چقدر کاهش هزینه دارد؟

پر کردن دندان و سرطان چه ارتباطی باهم دارند؟

کامپوزیت یا ماده سفید

پرکننده‌ های دندان انواع متفاوتی دارند. که در این مطلب می خواهیم به پرکننده‌ های کامپوزیتی یا ماده سفید اشاره کنیم. کامپوزیت ماده‌ ای خمیری از ترکیب پلاستیک و سرامیک می باشد. که از نظر ظاهری کاملا شبیه به دندان است. برای پنهان کردن رنگ بد دندان و پوسیدگی‌ ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. برای اجرای کامپوزیت روی دندان ها آن را با ماده‌ های چسبنده مخصوص بر روی دندان‌ ها به کار می رود.

با داشتن بیمه دندانپزشکی میتوانید تعرفه دندانپزشکی درمانی و زیبایی خود را تا 50% کاهش دهید …

پر کردن دندان جلو با مواد سفید چگونه انجام میشود؟

قیمت پر کردن دندان با مواد سفید

قیمت پر کردن دندان با مواد سفید

 

زمان نیاز به پر کردن دندان ها

پر کردن دندان یکی از رایج‌ ترین و در عین حال از قدیمی‌ ترین درمان‌ دندان های پوسیده در دندانپزشکی است. پر کردن دندان هنگامی صورت می‌گیرد. که دندان‌ ها کاملا پوسیده نشده باشند. و استحکام مورد نیاز را برای پر شدن داشته باشد. در گذشته به جای استفاده از کامپوزیت از ماده‌ های دیگری که به رنگ سیاه بوده و یا از طلا استفاده می‌ کرده اند. که این نوع زیبایی دندان ها را از بین می‌برد.
ولی امروزه با ساخت و طراحی انواع ماده‌ های پرکننده دیگر استفاده از پرکننده‌ های سیاه و تیره و یا پر کننده ای گران قیمت مانند طلا نیاز نیست. در واقع ماده‌ هایی مانند پرسلن و کامپوزیت از نظر ظاهر شبیه به دندان هستند. و هرگز کسی متوجه آن نمی شود. پر کردن دندان با ماده سفید برای تمامی قسمت‌ های دندان های جلویی و عقبی به کار می رود. کامپوزیت ماده‌ ای انعطاف‌ پذیر می باشد. که امکان اجرای آن برای همه قسمت‌ های دندان وجود دارد.

نرخ عصب کشی دندان با کارت تخفیف دندانپزشکی مهراز

عوارض پر کردن دندان با کامپوزیت چیست؟ ترمیم و پر کردن دندان با کندر چگونه انجام میشود؟

مزیت های پر کردن دندان با کامپوزیت یا مواد سفید

پر کردن داندان با کامپوزیت نسبت به روش‌ هایی که در قبل وجود داشت. از مزیت های منحصر بهتری برخوردار است. مهمترین برتری این روش جلوه طبیعی آن است. از همه مهمتر سفید نشان دادن سطح دندان است. از دیگر مزایای این روش به شرح زیر است :

1- بازسازی دندان‌ ها به شکل طبیعی و زیبا
2- سازگاری کامل با رنگ دندان، رنگ های کامپوزیت به هر رنگی که دندان ها داشته باشد می تواند تغییر کند.
3- اجرای راحت و بدون درد
4- عدم نیاز به تراشیده شدن مینای دندان برای نصب
5- پر شدن قسمت‌ های آسیب دیده

مراقبت از دندان پر شده چگونه است؟ علت سیاه شدن دندان پر شده چیست؟

آشنایی با مزایا و معایب استفاده از کیت سفید کننده دندان

معایب پر کردن دندان با ماده سفید یا کامپوزیت

اینکه هر روش از درمان می تواند معایب و یا مضراتی داشته باشد طبیعب است. حتی آنتی بیوتیک‌ ها نیز در صورت مصرف نامظم و یا طولانی مدت می‌توانند عوارض جبران‌ ناپذیری را بر جای بگذارند. از این رو، قبل از اجرای کامپوزیت نیز باید از عوارض آن مطلع شوید. این معایب عبارتند از:

 • حساس شدن دندان ها نسبت به جویدن غذا
 • استحکام کم نسبت به دیگر روش‌ های درمانی
 • هزینه بالا
 • تغییر رنگ مواد کامپوزیتی به مرور زمان
 • امکان به وجود آمدن ترک‌ های ریز و درشت در طولانی مدت
 • امکان نفوذ باکتری در لا به لای دندان ها
 • قیمت بالا

فوق تخصص دندانپزشکی کودکان در کدام مرکز فعالیت دارد؟

بررسی علت تغییر رنگ دندان هاپر کردن دندان با سرامیک چه مزایا و معایبی دارد؟

قیمت پر کردن دندان با ماده سفید رنگ بستگی به میزان پوسیدگی دندان ها و نیز مقدار استفاده از مواد کامپوزیتی دارد. در صورتی که میزان آسیب دیدگی دندان زیاد باشد. قیمت پروسه کامپوزیت نیز افزایش پیدا میکند. در برخی از مواقع پزشک مجبور است. برای اجرای کامپوزیت و پر کردن دندان از مواد شوینده به منظور باکتری زدایی استفاده کند که این موارد باعث افزایش هزینه می شود. هزینه‌ به همراه دستمزد دندان پزشک نیز در قیمت و اجرای کامپوزیت دندان اضافه می شود.

مطالعه مطالب مرتبط:

آیا میدانید پر کردن دندان با کامپوزیت چه مزایا و معایبی دارد؟

روش استفاده از چسب سفید کننده دندان چگونه است؟

عوارض کامپوزیت دندان چیست؟ آموزش روش های سفید شدن دندان های زرد با نمک

هزینه عصب کشی دندان شماره 7 با بیمه دندانپزشکی مهراز چقدر است؟

روکش دندان پر شده چگونه جایگذاری میشود؟

نظرات

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

 1. سلام هزینه پر کردن دندان چقدر هستش؟

  1. با سلام مهراز کارت تمامی هزینه های دندانپزشکی از جمله ترمیم و پر کردن دندان با انواع مواد رو با کاهش هزینه 50% ارائه میده خدمتتون. https://mehrazcard.com/restorative-dentistry/

 2. سلام پر کردن با روکش هزینش حساب میشه؟

  1. با سلام خیر. به صورت جداگانه محاسبه میشه و البته با داشتن مهراز کارت با کاهش هزینه 50% خواهد بود برای شما. https://mehrazcard.com/cost-of-veneers/ https://mehrazcard.com/restorative-dentistry/

 3. سلام تعرفه در سال جدید تغییر کرده؟

  1. با سلام بله. با توجه به تغییر تعرفه ها از سمت سازمان نظام پزشکی. لیست تعرفه های مهراز کارت با کاهش هزینه 50% خدمت شما: https://mehrazcard.com/treatment-expenses/

 4. سلام روکش سفید همون کامپوزیت؟

  1. با سلام اگر منظورتون روکش زیبایی دندان هستش میشه گفت هم کامپوزیت دندان و هم لامینت دندان این کارو انجام میدن.

 5. سلام آیا کامپوزیت دوام بالایی برای پر کردن داره؟

  1. با سلام در صورتی که پزشک، اصولی و صحیح کار جایگذاری مواد کامپوزیت رو انجام بدن بله سالهای زیادی براتون کارآمد خواهد بود.

دریافت مشاوره رایگان درمانی

.