پر کردن دندان به روش سنتی

پر کردن دندان به روش سنتی

پر کردن دندان به روش سنتی

زمانی که به علت پوسیدگی در دندان حفره ای به وجود آمده باشد. و همچنین در انتهای درمان ریشه لازم است تا حفره دندان مهر و موم شود. تا از نفوذ باکتری ها در امان بماند. نحوه پر کردن دندان به روش سنتی در خانه دندان چهار لایه دارد و علت ایجاد حفره در آن از بین رفتن این لایه‌هاست.

از نشانه‌های حاکی از پوسیدگی دندان علائمی همچون درد دندان هنگام غذا خوردن یا تغییر رنگ و ایجاد لکه‌های سیاه رنگ روی دندان است که با پر کردن دندان این علائم از بین می‌رود.

روش‌هایی برای پر کردن دندان در خانه بعد از افتادن پرکردگی دندان در خانه وجود دارد. همچنین می‌توان به درمان‌های خانگی برای سفید کردن پوسیدگی سطحی دندان اشاره کرد که البته این درمان‌ها دائمی نیستند. در ادامه به ذکر این موارد می‌پردازیم.

با داشتن بیمه دندانپزشکی میتوانید تعرفه دندانپزشکی درمانی و زیبایی خود را تا 50% کاهش دهید …

استفاده از سیمان دندان برای پر کردن دندان به روش سنتی

برای پر کردن دندان در خانه می‌توان با گوش پاک کن مقدار کمی از سیمان دندان را بر روی دندان خالی شده بزنید. توجه داشته باشید حتما در اولین فرصت به دندانپزشک مراجعه نمایید.

***هشدار: حتما از سیمان دندانپزشکی برای ترمیم دندان های خود استفاده کنید و استفاده از هر گونه سیمان دیگری برای این کار اجتناب نمایید.***

سریع ترین روش سفید شدن دندان در خانه

استفاده از روغن گل میخک

با استفاده از گوش پاک کن کمی روغن گل میخک بر روی دندان خود بمالید. این روش برای تسکین درد بسیار مفید است حتی اگر از سیمان دندانپزشکی استفاده کردید و باز درد احساس کردید استفاده از این ماده می‌تواند بسیار مفید واقع شود.

ماسک طبیعی درمان پوسیدگی سطحی دندان

مواد لازم:

دو قطره روغن میخک
یک چهارم قاشق چای خوری روغن نارگیل
یک چهارم قاشق چای خوری پودر زردچوبه
و در صورت امکان مقداری نمک دریا

سریع ترین روش سفید شدن دندان در خانه

روش تهیه:

برای تهیه این ماسک فوق العاده تمامی موارد را درون ظرفی ریخته و مخلوط نمایید بعد از آن با مسواک مقداری از آن را روی دندان‌های‌تان بمالید و پنج دقیقه بعد دهان خود را با آب بشویید. استفاده از این ماسک هفته ای یکبار توصیه می‌شود.

***هشدار: از بلعیدن مواد اجتناب نمایید. همچنین در برخی موارد، حساسیت مشاهده شده است. پس در صورت آلرژی داشتن به هر یک از مواد تشکیل دهنده این ماسک از آن استفاده ننمایید.***

عصب کشی دندان با سرکه چگونه است؟

پر کردن دندان به روش سنتی
پر کردن دندان به روش سنتی

روش های جدید پر کردن دندان

به تازگی یک تحقیق در خصوص راه جدید پر کردن دندان در ژاپن انجام شده که طبق این بررسی با چسباندن ماده‌ای که بسیار شبیه به مینای دندان است به راحتی و بدون حضور در دندانپزشکی می‌توان دندان را پر کرد. نتیجه این بررسی روی موارد آزمایشی نشان داده است.

حفره‌هایی که با این ماده پر شده بودند به همان میزان که مواد فلزی پر کننده دندان محکم و پایدار هستند مقاومت و پایداری دارند. با وجود چنین ماده ای دیگر نیاز به حضور در دندانپزشکی و خالی کردن دندان با دستگاه دندانپزشکی نیست. همچنین از ویژگی دیگر این روش پر کردن دندان این است که از گسترش پوسیدگی دندان جلوگیری می‌شود.

درمان سریع دندان درد | درمان آسان و فوری دندان درد

ترکیبات این خمیر پراکسید اسید و هیدروژن است و کمتر از چند دقیقه بر روی حفره‌های دندان تاثیر می‌گذارد. هر چند در صورت استفاده نادرست از آن می‌تواند موجب التهاب لثه شود. بنابراین بهتر است که برای استفاده بهتر از این ماده با دندانپزشک مشورت شود.

پر کردن دندان با جدیدترین روش ها با مهراز کارت

همچنین روش دیگری را دانشمندان انگلیسی پیدا کرده‌اند به نام EAER که در آن فرایند ترمیم دندان هیچ دردی ندارد و به جای سوراخ کردن، دندان با پوسیدگی کم را تراشیده و سپس با مواد معدنی پر می‌کنند. در نهایت با تحرک بخش پر شده با پالس برقی، مواد معدنی همچون کلسیم و فسفات به درون عمیق‌ترین بخش پوسیدگی می‌رود.

قطعا روش‌های اکتشافی جدید مشکلاتی را که پر کردن دندان با روش‌های سنتی داشته، مانند خردشدن ماده پرکردنی در دندان را ندارد. در این روش‌ها می‌توان دندان آسیب دیده را برای همیشه ترمیم کرد و حتی در مواردی پر کردن دندان در خانه و بدون نیاز به دندانپزشکی نیز امکان پذیر خواهد بود.

درمان دندان درد با میخک | درمان خانگی دندان درد چگونه است؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تعرفه
مراکز
اینستاگرام
واتس اپ
خانه