مینی اسکرو چیست ؟ و چه کاربردی در ارتودنسی دارد؟

مینی اسکرو چیست

مینی اسکرو چیست و چه کاربردی در ارتودنسی دارد؟

 

مینی اسکرو Minscrew یکی از جدیدترین تکنیک های ارتودنسی است که باعث تحول بسیار بزرگی در زمینه درمان بعضی ناهنجاری های فکی- صورتی شده است. قبلا ارتودنسی برای درمان بعضی از ناهنجاری های فکی-صورتی با جراحی ارتوگناتیک انجام می شد ولی امروزه با وجود مینی اسکرو در درمان ارتودنسی می شود گفت برخی از ناهنجاری ها بدون جراحی و تنها با ارتودنسی قابل درمان خواهد بود.

 

جهت تهیه بیمه دندانپزشکی با مشاورین مهرازکارت تماس حاصل نمائید.

جهت مشاهده هزینه دندانپزشکی اطفال کلیک کنید

مزیت های مینی اسکروی ارتودنسی

 

متخصص ارتودنسی می تواند به راحتی در مطب خود، با یک بی حسی موضعی ساده، مینی اسکرو را در دهان بیمار قرار دهد و همچنین در زمان مناسب، بسیار ساده و بدون درد آن را از داخل دهان بیمار خارج کند.

مینی اسکرو از جنس تیتانیوم است و با بدن به خوبی سازگاری دارد.

معایب مینی اسکروی ارتودنسی

 

یکی از معایب آن امکان لق شدن می باشد، البته لازم به ذکر است که اگر مینی اسکرو با طول و قطر مناسب انتخاب شود و در محل و زاویه مناسب قرار گیرد مشکل لقی پیش نخواهد آمد.

 

گاهی روشهایی در ارتودنسی برای درمان عقب ماندن فک بالا استفاده از Face mask و Reverse chin cup می باشد. تحقیقات بسیاری حاکی از آن است که مشکلاتی برای استفاده از دستگاههای خارج دهانی وجود دارد.

به عنوان مثال بزرگ بودن این دستگاه ها کودکان را دچار ناراحتی دهان میکند پس به درستی از آنها استفاده نمی کنند و یا در مورادی باعث تمسخر دیگران میشوند.

البته لازم به ذکر است که استفاده از دستگاه خارج دهانی برای افرادی که از عینکی هستند با مشکلاتی همواره همراه خواهد بود. همچنین در روزهای گرم سال تعریق در محل چانه بند مشکلاتی را ایجاد میکند که باعث ناراحتی بیمار میشود.

 

جهت مشاهده هزینه دندانپزشکی سال کلیک کنید.

جهت مشاهده هزینه ارتودنسی کلیک کنید

عوارض مینی اسکرو

اکثر مینی اسکرو ها در طول درمان ارتودنسی با استفاده از بریس ها همیشه ثابت میمانند. اما خب اغلب اوقات بین 10 –20 درصد این درمان ها در ماه های نخست کاشت  این مینی اسکرو ها شل شده و فرد دچار ناهمسانی در دهان خود میشود. در این حال با دندانپزشک خود این موضوع را در میان بگذارید. که اگر لازم بود مینی اسکرو ها را تعویض کرد.

عوارض عدم درمان توسط دستگاه های خارج دهانی

 

لازم است بدانید استفاده نکردن از دستگاه های خارج دهانی باعث شکست در نتیجه پروسه درمانی می شود و نهایتا فک بالای عقب مانده بیمار اصلاح نشده و سلامتی و زیبایی بیمار به خطر می افتد.

عدم درمان در گام اول برای متخصص ارتودنسی و همچنین برای بیمار و جامعه عوارض شناخته شده خطرناکی دارد و مهمتر از آن این است که باعث بی اعتمادی نسبت به مراکز خدمات دندانپزشکی میشود.

 

جهت استفاده از خدمات دندانپزشکی ارزان با مشاورین مهرازکارت تماس حاصل نمائید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کمترین تعرفه دندانپزشکی!!
ویژه استان تهران و البرز

.

متن شخصی شده