کارت تخفیف دندانپزشکی در مشهد

کارت تخفیف دندانپزشکی در مشهد

جالب است این را بدانید که هزینه های درمان برای خدمات دندانپزشکی حدود 20 درصد از کل هزینه های خدمات درمانی را در کشور دارا می باشد. پس از هزینه های بستری بالاترین هزینه ها مربوط به هزینه های دندانپزشکی است. کارت تخفیف دندانپزشکی در مشهد و همچنین در دیگر شهرهای کشور می تواند این هزینه های بالای دندانپزشکی را کاهش داد.

بیمه دندانپزشکی در مشهد

خدمات دندانپزشکی تحت بیمه های پایه ای محدود هستند. و مشکلاتی مانند نوبت دهی ها و از بین رفتن زمان را دارد.
با توجه به اهمیت بالای این موضوع در این مطلب به بیان پوشش هایی که کارت تخفیف دندانپزشکی در مشهد ارائه می دهد می پردازیم.

خدمات دندانپزشکی که با کارت تخفیف دندانپزشکی در مشهد ارائه می شود. پرکردن دندان، جرمگیری دندان، کشیدن دندان، ارتودنسی دندان و ایمپلنت می تواند از خدمات دندانپزشکی با کارت تخفیف دندانپزشکی باشد.

بهترین کلینیک دندانپزشکی مشهد

بیمه دندانپزشکی برای پرکردن دندان
بیمه دندانپزشکی برای پرکردن دندان

پرکردن دندان

یکی از خدماتی که در دندانپزشکی با کارت تخفیف دندانپزشکی برای بیماران انجام می شود پرکردن دندان است. پر کردن دندان از گسترده ترین خدماتی است که در دندانپزشکی انجام می شود. از بین رفتن بافت دندان در اثر پوسیدگی های دندان باعث می شود که دندان دچار حساسیت زیادی شود. بیشترین موارد بیماران برای مراجعه به دندانپزشکی همین پوسیدگی های دندانی است. دندانپزشک برای از بین بردن پوسیدگی دندان و ترمیم کردن دندان ها ابتدا با مته دندانپزشکی پوسیدگی ها را بر میدارد.

بیمه دندانپزشکی در رشت

پس از تمیز کردن دندان از پوسیدگی ها، ترمیم دندان با مواد پر کننده انجام می شود. برای استحکام دندان روکش دندانی نیز انجام می شود. تا فرد بتواند به راحتی غذا بجود و از دندان ترمیم شده استفاده کند.

بیمه دندانپزشکی برای ایمپلنت

قبل از انجام پرکردن دندان توسط دندانپزشک ابتدا یک عکس رادیولوژی از دندان ها گرفته می شود تا از عفونت دندان و دیگر اسیب ها مطلع شود. در صورتی که بهداشت دهان و دندان به خوبی انجام نشود. پوسیدگی دندان در هر سنی اتفاق می افتد. برخی از افراد دارای بزاق دهان اسیدی و یا قلیایی هستند که هر کدام از این انواع می تواند پوسیدگی دندان ها را سریعتر و یا کندتر کند.

جهت تهیه بیمه دندانپزشکی و مشاهده هزینه دندانپزشکی در رشت و مشهد کلیک کنید!

از چه نوع موادی برای پر کردن دندان استفاده می شود؟

امروزه از انواع متنوع تری برای پر کردن دندان ها استفاده می شود. این مواد از طلا ، سرامیک ، آمالگام نقره ای ، پلاستیک همرنگ دندان و یا رزین دندانی استفاده می شود. برای پرکردن دندان نیز موادی جدید وجود دارد که به گلس یونومر و یا یونومر شیشه شناخته می شود که این مواد از ذرات شیشه و شبیه به رزین کامپوزیت هستند ساخته شده اند.

مراحل پر کردن دندان

1- ابتدا دندانپزشک از بی حسی موضعی استفاده می کند. تا بیمار در حین انجام کار دردی را حس نکند. به وسیله دستگاههای هوابرش و دریل پوسیدگی های دندان را برداشته و دندان را کاملا تمیز می کند.

2- در مرحله بعدی دندانپزشک به وسیله میله مدرجی که پروپ نام داردمشخص می کند که همه قسمتهای پوسیده را برداشته است یا خیر. بعد از برداشتن تمام پوسیدگی های دندان ، دندان را آماده پر کردن می کند.

بیمه دندانپزشکی در رشت

3- زمانی که پوسیدگی به ریشه دندان نزدیک شده باشد. دندانپزشک ابتدا با رزین کامپوزیت و یا یونومر شیشه لایه ای را روی ریشه دندان قرار می دهد تا از آن محافظت بیشتری شود. زیرا که داخل ریشه عصب دندان قرار دارد که بسیار حساس و آسیب پذیر می باشد.

4- در این مرحله مواد پر کننده دندانی داخل حفره دندان گذاشته می شود.

5- در مرحله آخر دندانپزشک دندن را پولیش می کند.

6- در پایان برای همرنگ کردن دندان های پر شده موادی روی دندان قرار می گیرد. از رزین کامپوزیت که به صورت لایه لایه روی دندان قرار می گیرد برای همرنگ سازی دندان استفاده می شود.

مراجعه به دندانپزشکی ارزان

علائمی که نیاز به پر کردن دندان را هشدار می دهد

1- بوجود آمدن لکه های تیره روی دندان
2- بوجود امدن سوراخی روی دندان که یا با چشم قابل دیدن است و یا اینکه با زبان قابل لمس می باشد.
3- گیر افتادن مواد غذایی به طور مداوم بین دندان ها
4- زمان استفاده از نخ دندان بعضی قسمت ها درد زیادی دارد.
5- شکستگی و یا لب پر شدن و زبر شدن دندان
6- لق شدن دندان
7- افتادن پر شدگی قدیمی دندان

 

دندانپزشکی ارزان مشهد

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

50% کاهش هزینه ها!
ویژه استان تهران و البرز

.