برداشتن خال به روش سوزاندن

برداشتن خال به روش سوزاندن

برداشتن خال به روش سوزاندن

هرگونه تغییر رنگ مشخص در پوست را خال می نامند امکان رشد انواع خال در همه قسمت های پوست بدن مانند صورت و دیگر اندامها وجود دارد. رنگ خال ها معمولاً قهوه ای تیره، سیاه می باشد. علت به وجود آمدن این خال ها وجود رنگدانه های پوستی ملانوسیت است. در اینجا با انواع علل ایجاد خال و روشهای برداشتن آن آشنا میشوید مانند برداشتن خال به روش سوزاندن.

همه چیز درباره هزینه برداشتن خال ها

عوامل به وجود آمدن خال

دو عامل اصلی در به وجود آمدن خالهای ملانوسیتی مهم است؛

1- زمینه های ژنتیکی :خالهای ملانوسیتی مادرزادی، چند روش متعدد برای برداشتن این خال ها وجود دارد. یکی از این روشها جراحی می باشد. اما بزرگترین مشکل در این روش جراحی برش عمیق برای برداشتن خال لازم است.

 

در زمینه ژنتیکی تعداد انواع خال ها که در طول عمر انسان آن در پوست ظاهر می شود ارثی می باشد. اما زمان به وجود آمدن این خال ها بر اساس زمینه ژنتیکی هر شخص عکس متفاوت است. بعضی از از علل های محیطی باعث می شوند.
عامل ژنتیکی بروز خال را از حالت بلقوه به بالفعل در بیاورد و زودتر از موعد مقرر بروز داده شوند. نور خورشید یکی از عوامل مهم ظاهر شدن زودتر خال های ملانوسیتی می باشد.

استفاده دائم و مرتب از ضدآفتاب های مناسب میتواند در پیشگیری از به وجود آمدن خال ها موثر باشد.

خال های ملانوسیتی مادرزادی از زمان به دنیا آمدن در بدن یا صورت وجود دارند.شکل خال ها بصورت ضایعات برآمده سیاه یا قهوه ای میباشد.

خال های ملانوسیتی مادرزادی به سه دسته، بزرگ، متوسط و کوچک تقسیم می‌شوند. اندازه بزرگ آن به بالای ۲۰ سانت که از نوع بدخیم می باشد وجود دارند.

برداشتن خال

برداشتن انواع خال با لیزر از بهترین و سریع ترین و در عین حال راحت ترین آنها می باشد. خال های صورت به جز در بعضی جاهای استثنایی در هر قسمت از صورت که باشند زیبایی ظاهر فرد را دچار نقص میکند. بیشتر خال ها از تجمع سلول های رنگدانه ای به نام ملانوسیت هستند.

ملانوسیت ها ماده رنگی به نام ملانین دارند که این رنگ تولید شده باعث می شود که سلول های ملانوسیت رنگی شوند. پخش شدن ملانوسیت ها تعیین کننده رنگ پوست فرد می باشد. اجتماع بیش از حد آنها در یک قسمت کوچک باعث ایجاد خال می شود و بعضی مواقع در این تجمع که با برجستگی پوست همراه است باعث خال برجسته می‌شوند.

تزریق ژل و بوتاکس صورت با کمترین هزینه و بالاترین کیفیت

برداشتن خال به روش سوزاندن

برداشتن خال به روش سوزاندن

روش های برداشتن خال

اگر شما هم از افرادی باشید که قصد دارید خال صورت و بدن خود را بردارید درحال حاضر روش‌های مختلفی وجود دارد.

1- سوزاندن خال

2- جراحی

3- لیزر

نکات مهم برای برداشتن انواع خال

بعضی از افراد برای اینکه زیباتر شوند اقدام به برداشتن خال های صورت و بدن خود می کنند. درمان انواع خال تنها برای هدف زیبایی انجام نمی شود بلکه برای بیمارانی که مبتلا به ملانوم هستند ضروری می باشد.

 

برداشتن خال ها در نواحی مختلف بدن، ابتدا باید با نتیجه آزمایشات و معاینه‌های صورت گرفته دقیق و تشخیص پزشک و بررسی وضعیت بافت خال با میکروسکوپ انجام شود.
نمونه برداری از خال بسیار مهم است که در صورت سرطانی بودن آن متخصص پوست کاملاً آن را برمی دارد تا در بدن پخش نشود.

اگر مایل می باشید که خال های قسمت های مختلف بدن و یا صورت خود را بردارید لازم است که با انواع برداشتن خال آشنا شوید.

برای دیدن بیمه دندانپزشکی اینجا کلیک کنید.

مراجعه به دندانپزشکی کودکان ارزان

کرم ها و چسب های طبیعی

در بازار انواع چسب های طبیعی و کرم های برداشت خال وجود دارد که دارای سرخ بن که نوعی گیاه دارویی می باشد. در این روش طبیعی برداشتن خال بدن و صورت از طریق چسب سرخ بن انجام می شود.

برای استفاده از چسب سرخ بن موارد زیر را رعایت نمایید:

1- ابتدا خال را با هیدروژن پروکسید شستشو دهید.

2- چسب را بر روی خال بگذارید و با یک باند ببندید.

3-  ناحیه انتهای خال ملتهب شده خال کمرنگ شده و می‌افتد.

4- جای زخم کوچکی ایجاد میشود ولی آسیبی به بافت پوست نمی رساند.

نکته قابل توجه این است که برای برداشتن خال هایی که ممکن است سرطانی باشند نباید از این چسب استفاده کرد.

سوزاندن خال

برداشتن خال به روش سوزاندن یکی از روش های قدیمی از بین بردن خال ها سوزاندن خال است، که به وسیله دستگاهی به نام کوتر می باشد. ایت دستگاه با ایجاد گرما به وسیله جریان برق کار می کند. استفاده از روش کوتر باعث می شود که قسمت های فرورفتگی و عمیق چاله مانند در پوست به وجود آید.

 

این روش قدیمی میباشد که برای برداشتن خال های سطحی و ریز پوست استفاده می‌شده است. ولی امروزه برای سوزاندن خال از دستگاهی رادیو فرکانسی استفاده می شود که اثر بسیار کمی روی پوست می گذارد.

برداشتن خال با نیتروژن مایع

برای برداشتن بعضی از خال ها می توان از نیتروژن مایع استفاده کرد. دستگاه آن کرایو می باشد. برای منجمد کردن ضایعات پوستی مانند زگیل، کک و مک، میخچه و نیز خار پاشنه و بعضی دیگر از ضایعات پوستی می باشد.

روش کار آن به این صورت است که ازت مایع درون این دستگاه سرمای شدیدی حدود منفی ۱۹۶ درجه سانتیگراد می باشد. وقتی که محتویات دستگاه کرایو روی ضایعات پوستی اسپری می شود درجه حرارت آن قسمت از بافت مورد نظر به شدت و با سرعت زیادی کاهش می دهد که باعث منجمد شدن بافت مورد نظر و در نتیجه مرگ سلولی آن خواهد شد. و خال و ضایعه های دیگر از بین میرود.

برداشتن خال به وسیله لیزر(RF)

این فناوری جدید علمی در برداشتن خال می باشد که از امواج لیزری برای تخریب و یا تراش دادن خال استفاده می شود. این روش راحت و یا زخمی را به همراه ندارد و در آن نیازی به بخیه و یا برش پوستی نمی باشد. بیمار احساس درد کمتری دارد.

این روش برای خال های صاف سیاه و قهوه‌ای رنگ مناسب است. برداشتن کامل خال به این روش بین ۱ تا ۳ جلسه درمان نیاز دارد.
لیزر برای خال هایی که بسیار بزرگ هستند و برآمدگی دارند مناسب نمی باشد. در این روش داروی بیهوشی سطحی روی ناحیه تزریق می شود تا آن قسمت از ناحیه بی حس بشود. پس از آن با نور لیزر که مستقیماً به خارج می تابد آن را گرم میکند و میترکاند.

برداشتن خال با لیزر درد ندارد و جای زخم کمتری را ایجاد می کند. همچنین برای خال هایی که شکل های غیر معمول دارند توصیه نمی شود.
بعد از درمان ناحیه مورد نظر کمی قرمز شده و یک پوسته زخم ایجاد می کند که بعد از چند هفته از بین می رود. خطر به وجود آمدن عفونت بسیار کم می باشد.
از مشکلات اصلی برای برداشتن خال به روش لیزر این است که پرتو لیزر به نقاط عمیق پوستی نمی رسد پس از این روش فقط می توان برای مسطح کردن خال های گوشتی که در سطح پوست می باشند، استفاده کرد.

واگر بیمار دارای خال گوشتی با ریشه های عمیق باشد روش لیزر درمانی استفاده نمی شود و مناسب نیست.

کاربرد لیزر در دندانپزشکی

برداشتن خال با روش جراحی

در این روش از برش روی پوست استفاده می شود که جای آن تا مدتها روی پوست می ماند. این روش بیشتر برای برداشتن خال های بزرگ سرطانی توصیه می شود و بکار می رود.

آیا برداشتن خال خطرناک است؟

برداشتن ضایعه خال هیچ مشکلی از لحاظ سرطانی شدن و عوارض دیگر برای بیمار ایجاد نمی کند. زیرا تمامی پزشکان به راحتی می‌توانند خال‌های مشکوک را قبل از برداشتن آن تشخیص دهند و در صورت لزوم از آن نمونه برداری و آزمایش نمایند، پس به هیچ عنوان نگران این موضوع نباشید. ضایعاتی که احتمال دارد با خال‌ها اشتباه گرفته شود ولی در واقع یک ضایعه بدخیم یا پیش بدخیم باشند و در صورت عدم تشخیص و درمان ناکافی مجددا عود کند عبارتند از: کراتوز آفتابی، ملانوما، سرطان سلول سنگفرشی SCC، بیماری بوون.

جهت مشاهده هزینه دندانپزشکی سال کلیک کنید

نظرات

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

 1. برای برداشتن خال حتما باید برم پیش متخصص یا پزشک عمومی هم انجام میده؟

  1. سلام وقت به خیر برای برداشتن خال حتما باید به پزشک پوست و مو مراجعه کنید.

 2. من یه خال گوشتی کنار چونم دارم نمیدونم با چه روشی باید برش دارم

   • admin
   • شهریور ۱۱, ۱۴۰۰

   با سلام روش برداشت خال بنا بر تشخیص دکتر متخصص می‌باشد.

 3. من دکترم نظرش سوزوندن خالم بود با دستگاه کوتر الان دوهفته گذشته ولی جاش گود شده همونطور که خودتون گفتید. الان باید چیکار کنم تا پر بشه؟؟

   • admin
   • مهر ۶, ۱۴۰۰

   با سلام بهتر است به پزشک خود مجدد مراجعه کنید، چرا که ممکن است با مصرف محلول‌های مخصوص گودی، بتوانید مشکل را بر طرف کنید.

 4. من با دستگاه کوتر خال رو برداشتم الان قرمزی مونده.چیکار باید کنم

  1. با سلام. به مرور زمان این قرمزی از بین میره. جای نگرانی نیست.

 5. من الان خالم رو برداشتم نمیدونم با لیزر بود یا سوزاندن الان گود شده چیکار کنم نمیره؟ خودش گفته ۱ ماه دیگه صاف میشه

  1. با سلام بله درسته به مرور زمان گودی ایجاد شده از بین میره. جای نگرانی نیست.

   1. سلام من دو روز پیش تعداد زیادی از خال های صورتمو سوزوندم و الان بعضی از زخم ها داخلشون سفید شده و انگاری عفونت کرده چیکار باید انجام بدم ..دکتر هم ک هیچ پماد یا مراقبتی بعد از خال برداری برام ننوشت.. واقعا نگرانم خیلی جاشون گودو قرمز شده 😭😭😭 متاسفانه دسترسی به دکتر هم ندارم تلفن مطبشون هم جواب نمیدن ..ای خدا چیکار کنم 😭😭😭😭

    1. سلام وقت بخیر، اگر بعد از سوزاندن صورت رو شستشو داده باشید ممکنه عفونت کرده باشه

 6. چسب سرخ بن چطوری میشه تهیه کرد؟

  1. با سلام فروشگاه های اینترنتی که لوازم آرایشی و بهداشتی و محصولات زیبایی پوست و مو میفروشن احتمالا دارن :)

 7. سلام، ممکنه جای گودی هیچوقت‌ پر نشه؟

  1. سلام دوست عزیز بله متاسفانه امکانش هست!

 8. سلام.من ی خال پشت گردنم سوزاندم پیش دکتر،بعد از ۶ ماه ،گوش اضافه آورده ک خیلی زشت شده(گرفتاری شدیم)،چیکار کنم؟؟؟میشه درستش کرد بنظرتون؟؟؟؟

  1. با سلام بله با لیزر میتونید برش دارید البته با معاینه و تشخیص پزشک

 9. سلام من خال های صورتم را لیزر کردم اما جایش درست خوب نشده ۲ هفته میشه نمیدانم چی استفاده کنم تا خوب شود

  1. با سلام به مرور زمان برطرف میشه دوست عزیز ولی اگر برای از بین بردن جای خالها عجله دارید میتونید از پمادهای از بین برنده جای زخم و لک استفاده کنید.

  • Mary
  • مهر ۱۳, ۱۴۰۱

  باسلام من یک خال روی لبم داشتم که اونو برداشتم الان یه دونه جاش بیرون اومده و هرچه این دونه رو تخلیه میکنم دوباره پر میشه لطفاً راهنمایی بفرمایید

  1. با سلام برخی از خال ها رو نباید برداشت چون ممکنه بعدها دچار چنین مشکلی بشن. بهتره به پزشکتون مراجعه کنید تا مجدد محل خال معاینه بشه.

 10. سلام من ۲ تا خال گوشتی روی قفسه سینه م بود و سوزوندم , الآن ۱ روزه سوزوندم اما انگار نصفش سوزوندم نشده باید چیکار کنم؟

  1. با سلام نیاز هستش که توسط پزشکتون معاینه مجدد انجام بشه.

 11. سلام من یک هفته پیش خال های روی صورتم رو سوزوندم . هشت تا شو . اما دکتر دو تا شو خیلی سوزونده و جاهاشون خیلی بزرگه ‌. غیر از خالم صورتم رو هم سوزونده . الان خیلی نگرانم . جای اون دو تا خیلی می سوزه طوریکه شبا خوابم نمی بره و حتی خیلی استرس دارم .

  1. با سلام ممکنه به پوستتون آسیب وارد شده باشه. حتما در اسرع وقت به پزشکتون مراجعه کنید لطفا.

 12. سلام من ۴۰ روز پیش ۵ تا خال سطحی و خیلی کوچیکو با کوتر برداشتم الان جاشون خیلییی گوده ولی قرمزیش داره میره ترمیم کننده م از روزایه اول دارم میزنم اینا خودشون درست میشن؟ زمان بیتشری لازمه؟ یا برم دکتر دوباره؟

  1. با سلام اگر بعد از گذشت حدود یک ماه و استفاده از ترمیم کننده ها این مورد برطرف نشد به پزشکتون مراجعه کنید لطفا. https://mehrazcard.com/the-cost-of-removing-a-mole/

 13. سلام ، من حدود یک ماه پیش جای جوشامو به تشخیص دکتر کوتر کردم تو پیشونی و اطراف پیشونی و گونه ولی جاشون هنوز قرمز موندن با اینکه هر روز ترمیم کننده و سی زد میزنم خیلی نگرانم قرمزیش بمونه چون یه ماهه هنوز هست تا کی قراره همچین باشه اخه من پوستم سفیده خیلی جلب توجه میکنه جوری که اذیتم .

  1. با سلام به مصرف ترمیم کننده ها ادامه بدید لطفا طی 2-3 ماه از بین میره. جای نگرانی نیست :) https://mehrazcard.com/the-cost-of-removing-a-mole/

   1. سلام چه مدت باید صبر کرد برای برطرف شدن جای گودی و قرمزی...دوسه ماه؟...کی باید ب پزشک مراجعه کنیم ک جاش گود نمونه

    1. با سلام 3 ماه مدت زمان مناسبی هستش.

 14. سلام خسته نباشید من یک ماه و نیم پیش به یه کلینیک زیبایی مراجعه کردم و خالامو برام از رو صورتم با کوتر برداشتن هرچند بعدا متوجه شدم طرف پزشک نبوده و تکنسین بوده و از این بابت واقعا نگرانم جای خالام تقریبا پر شده ۷۰ درصد فقط ردشون مشخصه هنوز و یه مقداری قرمزن فقط نگرانیم اینه که جای خالا سفیدتر از پوستم بشه خیلی میترسم اینجوری بشه چون قبلا شنیده بودم اگه سفید شه یعنی رنگدونه های اون قسمت برای همیشه از بین رفته توروخدا بگید ممکنه این اتفاق بیوفته؟ به یه متخصص نشون دادم گفت مشکلی نیست و خوب کار کردن برات ولی بازم خیلی نگرانم

  1. با سلام جای نگرانی نیست دوست عزیز. بعد از مدتی قرمزی جای خال ها از بین خواهد رفت. بهتره از کرم های ترمیم کننده هم استفاده کنید. https://mehrazcard.com/the-cost-of-removing-a-mole/

 15. سلام من یک ماه پیش هشت تا خال هام رو سوزوندم و با هویه بود و دکتر عمومی این کار رو کرد . شش تا از خال ها قرمزند و دارند بهبود پیدا می کنند اما دو تای دیگه ، یکیش که انگار خوب نمیشه کمی گوده و وسیعه و اون یکیش که دکتر سوزوند اندازه ای که سوزونده از اندازه خود بزرگتره و گاهی می سوزه نه به حدی که اذیت بشم و انگار کمی برآمده است

  1. با سلام مواردی که قرمز هستن بعد از مدتی از بین میرن ولی در رابطه به مواردی که برجسته هستن بهتره مجدد به پزشک مراجعه کنید.

   1. من میخوام کل خالهای بدنم را بسوزونم ایا ضرر داره و باعث زیاد شدن خال میشه و خالهای سمت چپم بیشتر از راستمه خطر نداره رفته بودم پیش پزشک اون گفت اگر این خالها را بسوزونم جاش سفید باقی میمونه و من نرفتم

    1. با سلام اینکه شکل جای خال بعد از برداشتن به چه صورت باقی بمونه بستگی به روش برداشتن خال ها داره. پیشنها میشه از روش لیزر استفاده کنید. https://mehrazcard.com/the-cost-of-removing-a-mole/

  • علی
  • آذر ۱۳, ۱۴۰۱

  سلام . من برای خال صورتم به دکتر مراجه کردم.فکر کنم ایشون با روش فریز کردن برداشتن و اولش به من گفتن 5 تا 10 جلسه طول می کشه الان حدود 4 جلسه رفتم اما فقط خیلی کم کم رنگ شده و تغیری نکرده . به نظرتون این نگران کننده هست یا نه ؟

  1. با سلام تعداد جلسات رو همونطور که پزشک گفتن ادامه بدید نتیجه میگیرید دوست عزیز :) با مهراز کارت تمامی خدمات پوست و مو و زیبایی رو میتونید با کاهش هزینه 30% دریافت کنید: https://mehrazcard.com/the-cost-of-removing-a-mole/

  • نفس
  • آذر ۲۲, ۱۴۰۱

  ببخشید این فرورفتگی که بعد از سوزاندن خال ایجاد میشه خیلییی قراره چاله بشه؟؟ من تازه خال ام رو برداشتم اینو نمیدونستم که قراره چال بشع. و اینکه همینطوری قراره تا آخر اگه چال شد ، فرورفته بمونه؟الان که فرورفته نیس . بعدا فرورفته میشه؟

  1. با سلام برای رفع این گودی نیاز هستش از کرم های ترمیم کننده استفاده کنید.

 16. سلام من یە خال روی گلوم داشتم مادرزادی بود پیش یە تکنسین سوزوندم جای نگرانی هست؟

  1. با سلام خیر، هیچ جای نگرانی نیست! https://mehrazcard.com/the-cost-of-removing-a-mole/

 17. سلام وقتتون به خیر بنده سه ماه و نیم پیش چندتا خال صورتمو کوتر کردم از اونجایی که صورتم پرمو هست میخواستم بپرسم بندانداختن و اصلاح کردن صورتم مشکلی نداره؟ جای خالام تقریبا پر شدن و قرمزم نیستن فقط یه مقداری هنوز ردشون مشخصه خواستم بپرسم اگه اون نواحیو بند بندازم ایرادی نداره؟

  1. با سلام خیر، مانعی برای اصلاح وجود نداره.

  • نفس
  • بهمن ۲, ۱۴۰۱

  سلام یه ماه پیش خال قرمزم رو سوزوندم الان فرورفته نیست اما لکه صورتی مونده چجوری از بین ببرمش؟ همچنان دارم از پماد ترمیم کننده ای که دکتر داده استفاده میکنم

  1. با سلام مصرف پماد ترمیم کننده رو ادامه بدید برطرف میشه دوست عزیز :)

 18. سلام من حدودا یک ماهه لکه‌ای صورتم رو با نوعی اسید توسط دکتر طب سنتی سوزوندم ولی الان جاشون قهوه ی شده خیلی حالم بده دکتر بهم نگفته چه کرمی باید بزنم کمکم کنید تو رو خدا

  1. با سلام کرم های لایه بردار خیلی میتونن مفید باشن.

  • سودا
  • فروردین ۲۳, ۱۴۰۲

  سلام من الان یک روز خورده ای هست خالم رو با روش سوزاندن برداشتم نمیدونم به صورتم متونم آب بزنن یا نه هنوز؟ دکتر گفتن بعد یک روز متونی بشوری ولی داخل گوگل زدم گفته بهتره تا دوروز به صورت آب نخوره الان موندم به صورتم آب بزنم یا نه بعد از صابون استفاده کنم یا نه!

  1. با سلام پیشنهاد میشه تا سه روز از مواد شوینده استفاده نکنید.

 19. عالی بود

دریافت مشاوره رایگان درمانی

.

دریافت مشاوره رایگان درمانی

.