علائم پخش شدن عفونت دندان در بدن

علائم پخش شدن عفونت دندان در بدن

علائم پخش شدن عفونت دندان در بدن

عفونت دندان علاوه بر درد دندان و بوی بدی که در دهان ایجاد می کند. اگر به موقع درمان نشود باعث شده تا عفونت در بدن پخش شود و مشکلات دیگری را در فرد به وجود آورد. در این مطلب به بیان علائم پخش شدن عفونت دندان در بدن می پردازیم.

مشاهده بیمه دندانپزشکی و خدمات زیبایی با تخفیف و هزینه دندانپزشکی با تخفیف

عفونت دندان چگونه به وجود می آید؟

مشکلات دهان و دندان در بین افراد رایج هستند و به طور کلی بیشتر افراد حداقل یک بار در طول زندگی خود به دندانپزشکی مراجعه کرده اند. اغلب مردم بیماری های دهان و دندان را جدی نمی گیرند و معمولا تا زمانی که درد زیاد به سراغشان نیاید به دندانپزشکی مراجعه نمی کنند. عفونت دندان از جمله مشکلات دهان و دندان است که می تواند تمامی اعضای یدن را درگیر کند و باعث ناراحتی های زیادی برای فرد شود.

عفونت دندان فرایندی ناگهانی نیست بلکه با مرور زمان به وجود می آید. در بیشتر مواقع شکستگی دندان و یا پوسیدگی دندان باعث شده باکتری ها تجمع بیشتری داشته باشند و باعث به وجود آمدن عفونت دندان شوند. از دیگر مواردی که باعث به وجود آمدن عفونت دندان می شود ترک خوردگی دندان، ضربه خوردن دندان، عدم رعایت بهداشت پس از کشیدن دندان، عصب کشی، جراحی های ناموفق ، وجود دندان عقل نهفته در زیر لثه و رعایت نکردن بهداشت دهان و دندان باعث به وجود آمدن عفونت دندانی می شود.

دندان های عقل نهفته و عوارض آن

علائم پخش شدن عفونت دندان در بدن

علائم پخش شدن عفونت دندان در بدن

دندان درد هشداری برای وجود عفونت دندان

یکی از علائم وجود عفونت دندان ، دندان درد است. این درد می تواند به دیگر قسمتهای سر مانند، گوش ها و فک و گونه ها نیز سرایت کند. این درد در موقع خواب شدید تر شده و خواب فرد را دچار اختلال می کند.
یکی دیگر از علامت ها که با عفونت دندان مرتبط است حساسیت دندان ها به خوردن و آشامیدن مواد خوراکی سرد و گرم است. بوی بد و حتی طعم بد در دهان نیز از علائم وجود عفونت دندان می باشد. اگر عفونت دندان زیاد باشد لثه متورم می شود و نیز گونه و لوزه و همچنین غدد لنفاوی ورم می کنند.

درد لثه چگونه درمان میشود؟

از نشانه ها و علائم پخش شدن عفونت دندان در بدن

وجود مشکلات در اعضای بدن از طریق عفونت دندان کم اتفاق می افتد ولی با دانستن این علائم می توان در درمان سریعتر دندان های عفونی شده اقدام نمود. و سلامت بدن را هر چه سریعتر بازگرداند. اگر علائمی که در زیر بیان می شود در شما پدیدار شد هر چه سریعتر برای درمان عفونت دندان خود اقدام کنید:

1- حساسیت های ناگهانی به سرما و گرما
2- حساسیت دندان ها به خوردن و جویدن غذا
3- متورم شدن زیر فک
4- شدت یافتن ضربان قلب
5- مشکل در تنفس و تند تند نفس کشیدن
6- تب
7- درد زبان و دهان
8- خارش پوستی
9- سوزش در پوست بدن
10- سر درد های ناگهانی و مزمن
11- پریشانی ذهنی
12- مشکلات ذهنی
13- افتادگی پلک
14- مشکل در بینایی
15- متورم شدن صورت و گردن و گونه ها
16- دل بهم خوردگی و استفراغ
17- وجود کم آبی در بدن و دل درد
18- سرگیجه

آموزش پیشگیری از بیماری های دهان و دندان

خطرات پخش شدن عفونت دندان در بدن

عفونت دندان از رایج ترین عفونت ها در قسمت سر و گردن است که باعث شده بیماری هایی در بدن به وجود آورد که حتی زمینه ساز بیماری های جدی دیگری شود. این بیماری ها و عوارض را بیان می کنیم تا بیشتر به سلامت دندان های خود اهمیت داده و در صدد درمان دندان های عفونی خود برایید:

آلزایمر و زوال عقل

باکتری هایی که در عفونت دندان وجود دارد پس از مدتی وارد جریان خون می شوند و به سلول های مغز می رسند و انها را از بین می برند.
مواد شیمیایی که از لثه های عفونی شده ترشح می شوند این فرایند را سرعت می دهند. درگیری کانال های عصبی از دیگر تاثیرات مخربی است که بر مغز دارد. در نتیجه این حملات باکتری های عفونی به مغز باعث به وجود آمدن زوال عقل و الزایمر می شود.

درمان سریع دندان درد |درمان اسان و فوری دندان درد

سلولیت پوست

زمانی که عفونت دندان به پوست وارد شود باعث سلولیت می شود. در این مواقع چربی زیر پوست مورد حمله باکتری ها قرار می گیرد. که باعث تورم و قرمزی و درد در محل به وجود آمدن سلولیت می شود. که با گذشت زمان گسترش پیدا می کند. تواحی پوست صورت و گردن از دیگر قسمتهای بدن بیشتر مورد عفونت دندان و سلولیت قرار دارند.

بیمه دندانپزشکی برای جرم گیری دندان

آبسه در نواحی صورت

عفونت دندان و باکتری ها در قسمت های مختلف دهان جمع می شوند و باعث به وجود آمدن آبسه می شوند. ابسه ممکن است در قسمتهای نرم دندان ، لثه و یا استخوان نگهدارنده دندان به وجود آید. آبسه زمانی که به آن بی توجهی شود باعث از دست رفتن دندان و استخوان نگهدارند دندان می شود. در این شرایط نیز سینوس ها و رگ های مغزی دچار آسیب می شوند.

دندان درد عفونی | درمان دندان درد عفونی

آسیب دیدگی اندام های داخلی بدن

رعایت نکردن بهداشت دهان و دندان و عفونت های دندانی باعث مبتلا شدن بدن به بیماری قلبی و عروقی میشود. به دلیل آنکه باکتری های عفونی وارد خون شده و درون رگ های قلب رسوب می کنند. و دیواره را سخت می کنند. که باعث انسداد رگ ها و حملات قلبی می شود. انسداد رگ ها باعث فشار خون و سکته مغزی می شود.

اگر باکتری های عفونی به صورت مستقیم خود را به قلب رسانده باشند باعث عفونت در غشای داخلی قلب می شوند که باعث به وجود آمدن بیماری اندوکاریت می شود. که علاوه بر بیماری و مشکل قلبی و عروقی باعث بیماری در کلیه ها نیز می گردد. همچنین قند خون بالا از دیگر علائم عفونت دندان است. همچنین عفونت ریه و مجاری تنفسی نیز در اثر عفونت های دندانی به وجود می اید.

برداشتن خال به روش سوزاندن

با تکمیل فرم این وبلاگ مشاوره رایگان دریافت نمایید!

 

پیشگیری از عفونت دندانی

رعایت مواردی که در زیر گفته می شود باعث می شود تا از عفونت دندان ها تا حدود زیادی جلوگیری شود.

1- دو بار در روز دندان های خود را با خمیر دندان مناسب مسواک بزنید.
2- بعد از مسواک زدن تا مدت حداقل نیم ساعت چیزی نخورید و نیاشامید.
3- از دهان شویه ها برای پاک کردن دهان و دندان های خود از باکتری ها استفاده کنید.
4- تا حد ممکن از خوردن نوشابه های گازدار و خوردن مواد غذایی شیرین پرهیز کنید.
5- هر شش ماه یکبار و یا سالی یک بار به دندانپزشک مراجعه کنید.

عفونت دندان ها از رایج ترین مشکلات دهان و دندان ها می باشد. این مشکل با درد و حساسیت دندان و لثه ها ، قرمز شدن لثه، بوی بد دهان و طعم بد دهان همراه می شود. این عارضه مانند عفونت دیگر قسمتهای بدن در صورت عدم رسیدگی می تواند به دیگر قسمتهای بدن و به خصوص نواحی سر نیز سرایت کند و عوارض جبران ناپذیری را به وجود آورد.

اقدامات لازم برای درمان عفونت دندان

* درمان ریشه
* جراحی ریشه دندان
* مصرف انتی بیوتیک

بیمه دندانپزشکی برای پر کردن دندان

بیمه دندانپزشکی

بیمه دندانپزشکی مهراز با کاهش هزینه ۵۰ درصدی به عموم مشتریان این اطمینان را بع شما میدهد که بتوانید با کمترین هزینه، سلامت دندان های خود را تضمین کنید.همانطور که میدانید هزینه های مرتبط با خدمات دندانپزشکی در دسته گران ترین خدمات درمانی قرار میگیرد. از این رو داشتن یک بیمه دندانپزشکی جهت کاهش هزینه های این خدمات میتواند در این شرایط بسیار کمک کننده باشد. در نتیجه شما میتوانید با انتخاب یک بیمه دندانپزشکی مناسب هزینه های خود را به طرز قابل توجهی کاهش دهید.

بیمه دندانپزشکی

بیمه دندانپزشکی

تخفیف کارت پزشکی و دندانپزشکی

شما میتوانید با دریافت تخفیف کارت پزشکی و دندانپزشکی تا 50% در هزینه های درمانی و زیبایی دندانپزشکی خود صرفه جویی کرده و امکان استفاده از خدمات پزشکان و دندانپزشکان متخصص در سراسر کشور را داشته باشید. در نتیجه همه افرادی که نیاز به دریافت خدمات دندانپزشکی دارند میتوانند در رابطه با هزینه های گزاف دندانپزشکی و دریافت خدمات از پزشکان زبده اطمینان خاطر داشته باشند.

بیمه دندانپزشکی نامحدود خانواده

بیمه دندانپزشکی نامحدود خانواده با پوشش ۵۰ درصد هزینه های درمانی و زیبایی دندانپزشکی هزینه های سرسام آور این خدمات را کاهش داده و همه اعضای خانواده را بدون در نظر گرفتن محدودیت سنی، مورد حمایت قرار میدهد. از دیگر ویژگی های برتر بیمه دندانپزشکی نامحدود خانواده مهراز کارت میتوان به استفاده نامحدود و بدون سقف و مرز از خدمات اشاره کرد که این امر به این معنی است که شما میتوانید به تعداد دفعات نامحدود و با مبالغ بدون سقف از این خدمات استفاده نمایید.

دانلود PDF مقاله

نظرات

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

 1. سلام من دندونم عفونت داره درمان خاصی نیاز داره؟

  1. با سلام بله باید فورا به دندانپزشک مراجعه کنید. لیست مراکز درمانی مهراز خدمت شما. https://mehrazcard.com/treatment-centers/

  • نگین
  • فروردین ۱۱, ۱۴۰۱

  سلام من دندانم عفونت کرده بود با مهراز کارت درمان کردم کارشون خوب بود راضی ام

  1. با سلام خوشحالیم که از خدمات راضی بودید نگین عزیز :) در خدمتتون هستیم.

 2. عفونت دندان برای قلب خطرناکه؟

  1. با سلام بله باید هرچه زودتر درمان بشه در غیر این صورت ممکنه به قلب هم آسیب وارد کنه.

  • Zafar
  • آبان ۲۳, ۱۴۰۱

  سلام دندانم پنج روز میشه درد گرفته قرص چرک خشک کن هم میخورم باز هم دردیش آرام نشود

  1. با سلام احتمالا مشکل پوسیدگی عمیق دارید و به عصب دندان رسیده و نیاز به عصب کشی داره. پیشنهاد میشه فورا به دندانپزشک مراجعه کنید دوست عزیز. البته با داشتن مهراز کارت عصب کشی دندان رو زیر نظر متخصص با کاهش هزینه 50% میتونید انجام بدید. https://mehrazcard.com/cost-of-dental-denervation/

  • melika
  • آذر ۳۰, ۱۴۰۱

  عفونت دندان باعث قلب درد میشه؟

  1. با سلام بله امکانش هست.

 3. من دیشب دندون درد شدید داشتم و تا ساعت ۲ نتونستم بخوابم بی حالم چیکار کنم

  1. با سلام پیشنهاد میشه جهت کنترل عفونت و درمان فورا به دندانپزشک مراجعه کنید دوست عزیز.

 4. سلام من عصب کشی کردم بعد ۲ _۳ ماه لثه ام ورم کرده.دهنم بو و طعم بدی میده .و عفونت داره هرچقدر انتی هیستامین میخورم جواب گو نیست .راه حل چیست ؟

  1. با سلام برای رفع عفونت، آنتی هیستامین پاسخگو نیست. لطفا در اسرع وقت به پزشکتون مراجعه کنید.

 5. سلام من برای خرید کارت باید چجوری اقدام کنم؟

  1. با سلام جهت تهیه مهراز کارت میتونید به صورت تلفنی و یا از طریق سایت اقدام کنید دوست عزیز.

 6. سلام من شیش ماهی میشه گونه م و لپم باد کرده و دندونمم که عفونت کرده بود کشیدم ولی هنوز نخوابیده بادش یه ماهی هس کشیدم بنظرتون خوب میشه؟

  1. سلام وقت بخیر باید آنتی بیوتیک استفاده کنید

.

دریافت مشاوره رایگان درمانی

.