بیمه دندانپزشکی برای پرکردن دندان

بیمه دندانپزشکی برای پر کردن دندان

بیمه دندانپزشکی برای پرکردن دندان

برای درمان پوسیدگی دندان ها و ترمیم دندان ها دندانپزشک قسمتهای پوسیده و دندان را بر می دارد و پس از آن سوراخ به وجود آمده را با مواد پر کننده پر می کند. برای حفاظت بیشتر دندان و استحکام بهتر برای دندان هایی که خرابی و پوسیدگی زیادی دارند روکش دندان نیز انجام می شود. با استفاده از بیمه دندانپزشکی برای پرکردن دندان می توان هزینه های آن را پایین آورد.
پر کردن دندان در مواقعی که دندانی ترک خورده باشد و یا شکسته باشد نیز انجام می شود. دندان هایی که در اثر دندان قروچه دچار ساییده گی شده اند نیز با مواد پر کننده ترمیم می شود.

مواد پر کردن دندان ها

امروزه از مواد مختلفی برای پر کردن دندان ها استفاده می شود. دندان هایی دچار پوسیدگی شده اند پس از برداشتن پوسیدگی ها حفره ای در دندان ها به وجود می آید که آن حفره را با موادی مانند طلا، سرامیک دندانی، مواد آمالگام (که به رنگ نقره ای و مقاوم می باشد.) ، پلاستیک همر رنگ دندان یا همان رزین کامپوزیت استفاده می شود. همچنین موادی هستن که از ذرات شیشه ساخته شده اند که به یونومر شیشه و یا همان گلس یونومر که شباهت زیادی به رزین کامپوزیت دارد، اشستفاد می شود. لازم به ذکر است که بیمه دندانپزشکی برای پرکردن دندان قیمت پر کردن دندان را تا 50 درصد کاهش می دهد.

مشاهده بیمه دندانپزشکی و خدمات زیبایی با تخفیف و هزینه دندانپزشکی با تخفیف

مراحل پر کردن دندان

پر کردن دندان از سریعترین پروسه های دندانپزشکی است. که پس از آنکه دندان برای پر کردن آماده شد توسط دندانپزشک از مواد کننده برای پر کردن دندان استفاده می کند. پر کردن دندان چهار مرحله دارد که به شرح زیر می باشد:

1- بی حس کردن دندان

برای از بین بردن درد دندان در حین پر کردن دندان از بی حسی موضعی استفاده می شود. مواد بی حسی به وسیله آمپول به لثه توسط دندانپزشک تزریق می شود. در طول زمان 5 تا 10 دقیقه محل تزریق و نواحی آن بی حس می شود.

2- آماده کردن دندان برای پر کردن

دندانپزشک به وسیله باند و باد هوای داخل دهان را خشک می کند. تا برای پر کردن و گداشتن مواد مانعی وجود نداشته باشد. بعد آن فیلینگ قدیمی دندان خارج می شود. سپس دندانپزشک دندان پوسیده را ترمیم و از هر گونه پوسیدگی پاک می کند.

3- نصب کردن فیلینگ دندان

در این مرحله فیلینگ دندان نصب می شود. دندان پزشک با توجه به نوع و جنس دندان فرد ، بهترین نوع مواد را برای پر کردن دندان انتخاب می کند و با مشورت خود بیمار و اطلاع دادن به وی در مورد رنگ و نوع ماده پر کننده شروع به پر کردن دندان می کند. دندان پزشک موادی از ماده پر کننده انتخاب شده را برداشته و روی محل دندان می گذارد. و پرتو فرابنفش را به آن می تاباند تا سفت شود.

4- صاف کردن و مرتب کردن فیلینگ دندان

این مرحله که آخرین مرحله از پر کردن دندان است مربوط به صاف کردن فیلینگ می باشد. که دندانپزشک با اصلاح فیلینگ طول عمر ان را افزایش می دهد.

بیمه دندانپزشکی برای پرکردن دندان
بیمه دندانپزشکی برای پرکردن دندان

قیمت پر کردن دندان

هزینه پر کردن دندان به نوع تکنیکی که به کار می رود بستگی دارد. که برای بیمار می تواند متفاوت باشد. برای اطلاع از قیمت پر کردن دندان به لینک زیر مراجعه نمایید.

مشاهده هزینه پر کردن دندان با مهراز کارت

مراقبت های لازم پس از پر کردن دندان ها

لازم است که بعد از پر کردن دندان ها علاوه بر مراقبتهایی که قبل انجام می داده اید کارهای دیگری را نیز انجام دهید:

1- اثر مواد بی حسی که به لثه تزریق شده است به مدت یک تا سه ساعت باقی می ماند. در این مدت لازم است که در سمتی از دهان که دندان بی حس قرار دارد برای خوردن و جویدن استفاده نشود. با مراقبت به این شکل از گاز گرفتن لب و زبان و لپ در موقع بی حسی جلوگیری می شود.

2- اگر کودکی تحت درمان پر کردن دندان قرار گرفته است. تا زمانی که بی حسی به طور کامل از بین نرفته است والدین باید تحت نظر داشته باشند. برای این کار بهتر است از مواد غذایی نرم مانند سوپ و نوشیدنی ها استفاده شود که نیازی به جویدن ندارند.

3- پس از پر کردن دندان تا مدتی خوردن و نوشیدن غذاهای سرد و گرم با حس نامطلوبی همراه است. همچنین زمانی که برای جویدن از دندان پر شده برای فشار به ماده غذایی استفاده می کنید ممکن است که حس خوبی نداشته باشید. بنابراین نگران نباشید این حس ها به مرور زمان از بین می رود و با همان دندان ها مانند قبل بدون هیچگونه حس خاصی می توانید استفاده کنید. با بیمه دندانپزشکی برای پرکردن دندان می توانید هزینه های بالای آن را کاهش دهید.

4- از خوردن غذاهای سفت و شکستن مواد سخت با دندان های پر شده به شدت پرهیز نمایید. زیرا باعث لب پر شدن و یا شکستن پرشدگی دندان به همراه بقیه دندان به جا مانده می شود. که ترمیم در این زمان با پروسه پر هزینه تری همراه است.

5- اگر از دخانیات استفاده می کنید بهتر است بدانید که مصرف سیگار و الکل برای دندان ها به شدت مضر می باشد. و نیز برای دندان های پر شده بدترین عارضه هارا دارد. بنابراین سعی کنید برای سلامت جسم خود و همچنین دندان های پر شده خود استعمال دخانیات و مشروبات الکلی را به حداقل و در نهایت به صفر برسانید.

 

هزینه عصب کشی و پر کردن دندان

سوالات متداول در مورد پر کردن دندان

1- آیا ممکن است که به مواد پر کننده آلرژی داشته باشیم؟

در موارد بسیار نادری ممکن است که بیماران نسبت به موتد پر کننده دندان الرژی داشته باشند. در کمتر مواردی پیش می آید که این اتفاق بیفتد. معمولا افرادی که دچار این عارضه حساسیت می شوند دارای سابقه خانوادگی می باشند. از علائم معمول این آلرژی خارش پوست می باشد. تاکیید می نماییم الرژی و حساسیت به مواد پر کننده بسیار کم دیده شده است. که در صورت بروز همچین حساسیتی با مراجعه به دندانپزشک نوع ماده پر کننده را تغییر می دهد و مواد قبلی را تخلیه و مواد جدید و نوع دیگر را جایگزین می کند. با بیمه دندانپزشکی برای پر کردن دندان می توان از هزینه های درمان دندان تا 50 درصد صرفه جویی نمود.

2- آیا پر کردن دندان دردناک است؟

پر کردن دندان با روش بی حسی موضعی در طول درمان دردی احساس نمی شود. ولی بعد از درمان و از بین رفتن اثر بی حسی با کمی درد همراه است که اگر توان تحمل فرد کم باشد با مصرف یک قرص مسکن درد از بین می رود.

3- ایا پر کردن دندان در زمان بارداری مشکلی به وجود می آورد؟

دندانپزشکی در زمان بارداری زمانی انجام می شود که احتمال عفونت وجود دارد. کار دندانپزشکی در سه ماهه دوم مناسب تر است. درمان در سه ماه سوم مشکل دراز کشیدن به پشت برای مادر وجود دارد. کار دندان غیر ضرروری را در هنگام بارداری انجام ندهید و به زمان بعد از تولد نوزاد خود مولکول نمایید.

4- پر کردن دندان در زمان شیردهی مشکلی برای مادر و فرزند به وجود می آورد؟

مواد بیهوشی مانند لیدوکایین و مشابه آن که برای بی حسی موضعی استفاده می شود. بر روی شیر مادر اثری نمی گذارد. برای زمان بارداری و شیر دهی با دندانپزشک خود صحبت کنید تا از مواد بی حسی متناسب با مادران شیرده استفاده نماید. مادران شیرده نیز می توانند از بیمه دندانپزشکی برای پرکردن دندان استفاده نمایند.

5- چرا مواد پر کننده دندان بعد از چندین سال از بین می رود؟

به مرور زمان چسبندگی بین مینای دندان و مواد پر کننده کم می شود و باعث می شود که باقی مانده باکتری های مواد غذایی در قسمت پر شدگی نفوذ کند. این حالت باعث می شود که پوسیدگی دندان به وجود آید و پیشرفت کند تا ممنکن است باعث بروز آبسه شود و عفونت و درد بین لثه ها و دندان ایجاد کند.
در این صورت است که مواد پر کننده خرد و شکسته شده و به پر کردن مجدد نیاز می باشد. در هر مرحله دندانی می توان از بیمه دندانپزشکی برای پرکردن دندان استفاده کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تعرفه
مراکز
اینستاگرام
واتس اپ
خانه