تغییر رنگ دندان ها بعد از ارتودنسی به چه علت است؟

تغییر رنگ دندان ها بعد از ارتودنسی

تغییر رنگ دندان ها بعد از ارتودنسی

 

یکی از بهترین درمان ها برای افرادی که دچار مشکل عدم جفت شدن فک و به هم ریختگی دندانها هستند، ارتودنسی است. تغییر رنگ دندان ها بعد از ارتودنسی امری طبیعی است ولی میتوان با رعایت اصول مراقبتی از این عارضه جلوگیری نمود.

توجه داشته باشید که برای رفع ناهنجاری های فک و به هم ریختگی دندانها حتما باید به متخصص ارتودنسی مراجعه نمائید. درمان ارتودنسی همیشه جهت درمان به هم ریختگی دندان‌ها کاربرد دارد که برای این امر از سیم و براکت استفاده میشود.

جهت مشاهده تعرفه تخفیف ارتودنسی کلیک کنید.

در برخی موارد ممکن است دندان های فردی که از درمان ارتودنسی استفاده میکند پس از پایان طول دوره درمان دچار لکه های سفید ، سیاه ، زرد و یا قهوه ای شوند.
در صورتی که بیمار به درستی از بهداشت براکت های ارتودنسی مراقبت کند هرگز باعث ایجاد لکه روی دندان ها نمیشوند.

لازم به ذکر است که اگر نکات لازم را رعایت کنید علاوه بر اینکه از ایجاد لکه های دندانی در دوران ارتودنسی جلوگیری میکنید میتوانید لکه های ایجاد شده را نیز از بین ببرید.

جهت تهیه بیمه دندانپزشکی و یا بیمه تکمیلی دندانپزشکی با مشاورین مهرازکارت تماس حاصل نمائید

 

تغییر رنگ دندان ها بعد از ارتودنسی
تغییر رنگ دندان ها بعد از ارتودنسی

پیشگیری از بروز لکه های دندانی در طول درمان ارتودنسی

 

توجه داشته باشید که اگر در طول درمان ارتودنسی هستید حتما بعد از هر وعده غذایی مسواک بزنید ولی اگر به هر دلیلی قادر به این کار نیستید حتما قبل از صبحانه و شب قبل از خواب مسواک بزنید.

در صورتی که بیمار به موقع و صحیح مسواک بزند در طول درمان ارتودنسی دچار لکه های دندانی و رنگریزه ها نخواهد شد.

جهت مشاهده هزینه ارتودنسی دندان کلیک کنید

در مواقعی که پس از پایان دوران درمان ارتودنسی دچار لکه های دندان شدیم چه کنیم؟

 

اگر نکات بهداشتی مذکور را در طول درمان رعایت نکنید به احتمال بسیار زیاد دچار این نوع لکه ها روی دندانهایتان خواهید شد. پس برای رفع آن ها به دستورالعمل هایی نیاز دارید:

  1. زمان برداشتن سیم ها باید عمل جرمگیری (پالیش) انجام شود تا بتوانیم از این لکه ها خلاص شویم.
  2. در صورتی که لک دندان با جرمگیری برطرف نشد میتوان از مواد سفید رنگ برای پر کردن نواحی و ترمیم آن استفاده نمود.

بنابراین توجه داشته باشید که در وهله اول سعی کنید در طول درمان ارتودنسی با رعایت دقیق و صحیح نکات بهداشتی مانع از بروز این لکه ها شوید ولی به خاطر داشته باشید که اگر دچار این عارضه شدید، میتوانید با جرمگیری و یا مواد سفید رنگ آنها را محو کنید.

جهت مشاهده هزینه دندانپزشکی سال کلیک کنید

پوسیدگی دندان قبل از ارتودنسی

 

لازم به ذکر است که حتما بدانید باید قبل از شروع به درمان ارتودنسی و نصب سیم ها و براکت ها همه دندانها بررسی شوند و اگر احیانا دندانی دچار پوسیدگی و لک بود، برطرف و درمان گردد سپس درمان ارتودنسی شروع شود.

ممکن است دندانی در طول درمان ارتودنسی دچار پوسیدگی شود که در این صورت میتوان در حین درمان، این پوسیدگی ها را برطرف نمود که البته این امر مستلزم این است که براکت ها و سیم ها را برداشته و پس از رفع پوسیدگی دوباره آنها را جایگذاری نمود، ولی بهتر است بررسی و درمان پوسیدگی ها قبل از شروع به درمان ارتودنسی انجام شود زیرا باعث میشود متخصص ارتودنسی زیرسازی مناسب ، دقیق و ایده آلی برای انجام ارتودنسی داشته باشد.

همچنین مطالعه نمائید: هزینه جرمگیری دندان

تغییر رنگ دندانها با دهانشویه

زمانی که ارتودنسی انجام میدهید بهتر است از دهانشویه هایی استفاده کنید که طبق دستور پزشک هستند. چراکه برخی دهانشویه ها به دلیل مواد شیمیایی که دارا هستند به مرور زمان موجب تغییر رنگ دندان ها میشود. اغلب رنگ دندان ها زرد میشود و در بعضی دیگر رنگ دندان متمایل به سیاهی میرود. از همین رو برای استفاده از دهانشویه ها ابتدا با دندانپزشک خود مشورت کنید.

جهت استفاده از خدمات دندانپزشکی ارزان با مشاورین مهرازکارت تماس حاصل نمائید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کمترین تعرفه دندانپزشکی!!
ویژه استان تهران و البرز