درمان ریشه چگونه انجام میشود؟

درمان ریشه

درمان ریشه چگونه انجام میشود؟

یک سوال رایج این ست که درمان ریشه دندان (عصب کشی یا اندو ) چه زمانی می بایست توسط دندانپزشک عمومی انجام شود، و چه زمانی به متخصص اندو یا اندودنتیست نیاز است؟

درباره عصب کشی دندان مطالعه کنید!

اندو دنتیست در تشخیص نیاز به درمان ریشه، کشف علت درد دندان و درمان آن مهارت بیشتری نسبت به دندانپزشک عمومی دارد و آموزش های تخصصی تری دیده است.بنابراین در هنگام دندان درد، بیمار می تواند مستقیم به متخصص ریشه مراجعه کند.

ولی مساله مهم اینجاست که یک متخصص اندو همانطور که مهارتهای بیشتری دارد، متناسب با آن هزینه درمان بیشتری از بیمار دریافت می کند.

پیشنهاد می شود که هنگام دندان درد، به دندانپزشک عمومی مراجعه کنید. اگر با عصب کشی معمولی مشکل شما حل شود، پزشک آن را برای شما انجام می دهد. در شرایطی که  دندانپزشک عمومی، با حوادثی در حین درمان مواجه شود یا در صورتی که درمان قبلا به شکل نادرست انجام شده باشد، بنا به تشخیص و صلاحدید وی، بیمار به  متخصص درمان ارجاع داده می شود.

جهت تهیه بیمه دندانپزشکی با ما همراه باشید

درمان ریشه تخصصی دندان یا اندو با بیمه دندانپزشکی

درمان ریشه تخصصی دندان یا اندو با کارت تخفیف دندانپزشکی

جهت مشاهده هزینه عصب کشی و پر کردن دندان و هزینه مشاوره و روانشناسی کلیک کنید

 

متخصص درمان ریشه

متخصص درمان ریشه یا اندو دنتیست  متخصصانی هستند که به طور جدا و تخصصی درمان ریشه ی دندان و اندو را آموزش دیده اند. اندو دنتیست ها در تشخیص علت های دردهای دهان و دندان و صورت حرفه ای هستند.

جهت مشاهده تعرفه تخفیف عصب کشی کلیک کنید.

جراحی و کشیدن ریشه دندان شکسته توسط متخصص

شیوه ی انجام این جراحی

متخصص اندو ابتدا دندان را معاینه کرده و از آن عکس اشعه X می‌گیرد‌. سپس طبق اطلاعاتی که از عکس دریافت میکند محدوده ی مورد نظر را بی حس کرده .سپس ، متخصص اندو ورق محافظ کوچکی به نام دنتال دم  روی آن قرار می‌دهد. (دنتال دم، دندان آسیب دیده را از فضا و دندان‌های اطرافش جدا کرده و باعث می‌شود طی کار دندان تمیز مانده و بزاق دهان اطراف آن نباشد.)

متخصص اندو پس از آن حفره‌ای در تاج دندان ایجاد کرده و از ابزارهای بسیار کوچکی برای پاک کردن پالپ از حفره‌ای که در آن قرار گرفته و نیز کانال‌های ریشه و شکل دادن به این فضا برای پر کردن انتهای کار استفاده می‌کند.

متخصص اندو پس از تمیز کردن و شکل دادن به فضای خالی ایجاد شده، کانال‌های ریشه را با یک ماده بیومتریال (زیست سازگار)، که معمولاً ماده لاستیک مانندی به نام  گاتاپرچا است، پر می‌کند. گاتاپرچا با نوعی سیمان چسبناک در محل قرار داده می‌شود تا فضای خالی کانال‌های ریشه کاملا آب بندی شوند. در بیشتر موارد، سوراخ ایجاد شده را به طور موقت با موادی پر می‌کنند. دندانپزشک قبل از پر کردن و ترمیم کامل دندان این مواد موقتی را خارج می‌کند‌.

پس از انجام این جراحی (درمان ریشه)، فرد بیمار باید به پزشک عمومی خود مراجعه کند. چراکه پزشک عمومی پوششی روی دندان قرار میدهد.( این پوشش و روکش در جهت محافظت از بافت جراحی شده میباشد و باعث برگشت عملکرد قبلی دندان میشود. )

جهت مشاهده هزینه جراحی تخصصی دندان کلیک کنید

جهت مشاهده هزینه دندانپزشکی سال کلیک کنید

عصب کشی دندان

عصب کشی دندان هر کانال … با مهراز کارت

عصب کشی دندان شماره 7 هر کانال … با مهراز کارت

پالپوتومی بزرگسالان … با مهرازکارت

پین داخل کانال … با مهرازکارت

جهت تهیه بهترین بیمه دندانپزشکی با مشاورین مهراز کارت همراه شوید

همه چیز درباره روکش دندان را بدانید …

نظرات

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

 1. ببخشید برای عصب کشی در تمامی مراکز تخفیف داره ؟ یا این به دکتر بستگی داره؟

   • admin
   • شهریور ۲۲, ۱۴۰۰

   با سلام 50% تخفیف برای تمامی مراکز تحت قرار داد مهراز کارت می‌باشد. مراکز درمانی طرف قرارداد مهراز کارت: https://mehrazcard.test-prozhe.ir/treatment-centers/

 2. درمان ریشه نیاز به جراحی داره یا منظور همان عصب کشی است؟

  1. باسلام منظور عصب کشی هستش که با مهراز کارت با کاهش هزینه 50% توسط متخصص براتون انجام میشه. https://mehrazcard.com/cost-of-dental-denervation/

 3. درمان ریشه با تعرفه مهراز چقدره؟

  1. با سلام با مهراز کارت هزینه درمان ریشه 50% کمتر از هزینه های آزاد براتون محاسبه میشه. https://mehrazcard.com/cost-of-dental-denervation/

 4. سلام اعتبار کارت مهراز چند ساله است؟

  1. با سلام اعتبار مهراز کارت یکساله هستش اما پس از گذشت یک سال اول در صورت تمایل میتونید با یک سوم هزینه اولیه، تمدید انجام بدید ?

 5. سلام چجوری میشه مهراز کارت رو خریداری کرد؟

  1. سلام از طریق لینک "ثبت نام آنلاین" میتونید اقدام بفرمایید

دریافت مشاوره رایگان درمانی

.

دریافت مشاوره رایگان درمانی

.