همه چیز درباره بوتاکس را بدانید!

همه چیز درباره بوتاکس

همه چیز درباره بوتاکس

همه چیز درباره بوتاکس را بدانید! بوتاکس صورت را کمتر کسی است که نشنیده باشد!  تزریق بوتاکس به جهت از بین بردن چین و چروک پوست صورت، اطراف لب، دور چشم مورد توجه بسیاری از افراد قرار گرفته است.

 

جهت تهیه بیمه دندانپزشکی با مشاورین مهرازکارت تماس حاصل نمائید

تزریق ژل و بوتاکس صورت با کمترین هزینه و بالاترین کیفیت

بوتاکس چیست؟

از جمله روش‌های جوانسازی پوست صورت که مورد تایید سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) نیز هست. تزریق بوتاکس می‌باشد. بوتاکس در واقع نوعی از سم بوتولینوم نوع A می‌باشد. که منجر به شل شدن ماهیچه‌ها و عضلات در نقاط مختلف خواهد شد. این سم در واقع نوعی از پروتئین است. که توسط برخی از باکتری‌ها تولید می‌شود.

جهت مشاهده هزینه برداشتن خال و سایر خدمات زیبایی کلیک کنید!

انواع بوتاکس

تمامی مارک‌های بوتاکس, فرمول‌های به نسبت مشابهی از باکتریوم کلستریدیوم بوتولینوم تیپ A هستند. اما روش استفاده همه آنها باهم یکسان است. نتیجه عملکرد همه آنها به طور موقت باعث فلج شدن عظلات و در نتیجه کاهش چین و چروک‌ها می‌شود.

 

همه این انواع مختلف از سم بوتولینوم به عظله‌ای که چین وچروک ایجاد کرده. ترزیق می‌شود. و در مدت موقت پالس‌های عصبی و انقباضات عظه‌ای را متوقف می‌کند.

 

آثار فلج کننده سم بوتولینوم از حدود 1 تا 6 ماه در عظلات باقی می‌ماند‌.

جهت مشاهده هزینه ژل و بوتاکس کلیک کنید

انواع مارک‌های بوتاکس

 • زئومین (Xeomin)
 • دیسپورت (dysport)
 • نرونوکس (Neuronox)
 • مسپورت (Masport)
 • کانیتوکس (Canitox)
 • درماتوکس (Dermatox)

 

متداول‌ترین قسمت درمان با بوتاکس, خط‌های افقی در کل پیشانی و خط‌های عمودی دائم بین دو ابرو است, اما در مجموع بسیاری از پزشکان از بوتاکس، دیسپورت و زئومین برای درمان خطوط دور گردن, لیفت ابرو و حتی به میزان قابل توجهی کاهش تعریق شدید زیر بغل و میگرن استفاده می‌کنند.

تفاوت ژل و بوتاکس

بوتاکس خاصیت فلج‌کنندگی دارد، به‌همین دلیل قسمت فوقانی صورت مورداستفاده قرار می‌گیرد. در صورتی که ژل یا فیلر حالت پرکنندگی دارد و در قسمت‌های تحتانی صورت مورد استفاده قرار می‌گیرد. ژل را می‌توان در نواحی شکل گونه، خط خنده، چانه و لب‌ها تزریق کرد.

فراموش نکنید که هرچه ماندگاری ژل بیشتر باشد نشانه کیفیت و مرغوبیت آن نیست، زیرا برخی برندهای متفرقه کلسیم و مواد غیرجذب را به ژل اضافه می‌کنند، این کار ماندگاری ژل را بیشتر می‌کند البته برای مدتی، اما عاری از عوارض نیستند.

همچنین این احتمال وجود دارد که ژل در بافت‌ها بماند و باعث عفونت شود یا ممکن است جابه‌جا شود.

بوتاکس پیشانی و دور چشم

همانطور که میدانید در ناحیه دور چشم و پیشانی بیشترین چین و چروک ها وجود دارند. مهم ترین علت اصلی ایجاد چین و چروک ها، حرکت مکرر عضلات صورت است. بوتاکس از طریق مسدود کردن انقباض عضلانی، از حرکت عضلات جلوگیری کرده و چین و چروک ها را از بین میبرد. بوتاکس برای رفع خطوط پوستی در نواحی؛ پیشانی، بین ابروها، دور چشم، دور دهان و چانه استفاده می شود و به کاهش چین های این نواحی کمک می کند. امروزه بیشتر افراد میل و رغب زیادی را به این جراحی نشان میدهند. در اغلب اوقات افراد رضایت و خشنودی کامل را از این شیوه زیبایی درمانی دارند. ولی به ندرت هم بوجود میاید که فرد دچار مشکل شود.

چرا بوتاکس پیشنهاد می‌شود؟

بشر همواره به دنبال زیبایی بوده و راه‌های گوناگونی برای رسیدن به این هدف نیز تا کنون امتحان کرده است، انواع مختلفی از اکستنشن مو، کاشت مژه، لیزر موهای زائد، ماساژ صورت و … همگی آمده‌اند تا کمک کنند انسان به زیبایی دلخواه خود دست بیابد.

 

 • با تزریق بوتاکس صورت می‌توانید خطوط و چروک‌های خود را از بین ببرید.
 • یکی دیگر از استفاده های جالب این ماده، تزریق بوتاکس برای بالا بردن ابرو است، این کار نیز از دسته اعمال زیبایی بوده که منجر می‌شود تا فرم و ابروی شما کمی تغییر کند.
 • علاوه بر تمام این‌ها این‌روزها تزریق بوتاکس زیر بغل و تزریق بوتاکس روی دست کمک می‌کند تا تعریق زیاد در افراد کاهش پیدا کند.
 • گفتنی است تزریق بوتاکس در جوانی از ایجاد چروک‌های جدید جلوگیری کرده و به نوعی سد دفاعی در پوست شما ایجاد خواهد کرد.

 

تزریق بوتاکس اگر با ماده استاندارد و مناسب انجام شود، می‌تواند آثاری را بر روی صورت باقی بگذارد که در حد اعمال زیبایی و لیفت صورت برای شما رضایت‌بخش باشد و بدون اینکه زخم یا دوران نقاهتی باقی بگذارد، چین و چروک را از بین می‌برد. آنچه در مورد بوتاکس باید ذکر شود، مدت زمان محدود بروز آن است. با توجه به نوع بوتاکس معمولاً نتایج مورد انتظار بین 3 تا 8 ماه باقی می‌ماند و بعد از این زمان نیازمند تزریق مجدد است.

 

جهت مشاهده هزینه دندانپزشکی سال کلیک کنید

 

چه کسانی می‌توانند از بوتاکس استفاده کنند؟

بیشتر افراد می‌توانند از بوتاکس استفاده کنند، اما باید واقع بینانه بوتاکس را انتخاب کرد! یکی از دلایل استفاده از بوتاکس رفع چین و چروک پوست و مبارزه با پیری پوست صورت است. اما متاسفانه امروزه بسیاری از جوانان به اشتباه استفاده از بوتاکس را لازم و ضروری می‌دانند!

قیمت بوتاکس چقدر است؟

هزینه و قیمت بوتاکس صورت بستگی به تعداد تزریق‌های مورد نیاز و میزان ماده مورد استفاده دارد که این هزینه می‌تواند در مراکز معتبرتر با توجه به مهارت پزشک متخصص در امر تزریق بوتاکس نیز بیشتر باشد.

هزینه بوتاکس به دلیل کاربرد زیبایی آن معمولا تحت پوشش بیمه قرار ندارد، از این رو هزینه‌ی انجام آن به صورت آزاد محاسبه می‌شود.

اصلاح طرح لبخند با بوتاکس چگونه انجام میشود؟

آیا تزریق بوتاکس ضرر دارد؟

وقتی بخواهیم همه چیز درباره بوتاکس را بدانیم قطعا این یکی از مهم ترین سوالاتی است که به ذهنمان خطور می‌کند. بهتر است در جواب این سؤال که آیا تزریق بوتاکس عوارض دارد بگوییم، در صورتی که تزریق بوتاکس توسط افراد غیر متخصص پوست، با دز اشتباه، در نقطه غیر صحیح از صورت و یا در محیط‌های غیر بهداشتی انجام شود، می‌تواند عوارض حاد و وخیمی را بر جای بگذارد. ولی در صورت رعایت همه موارد، استفاده از بوتاکس خطری ندارد.

بهترین زمان تزریق بوتاکس چه زمانی است؟

بوتاکس بهتر است قبل از ایجاد ترک پوستی تزریق شود، چون کار بوتاکس ریلکس کردن عضلات است و قابلیت لیفت را ندارد، به‌همین دلیل بهتر است قبل از ایجاد چین‌و‌چروک تزریق شود. در افراد جوان شکل و تاثیرگذاری بوتاکس بهتر است، اما در سنین بالا به‌ دلیل کوچک شدن عضلات و افتادگی پوست بوتاکس تاثیرگذاری چندانی ندارد.

مراقبت‌های بعد از تزریق بوتاکس

 • تا 5 ساعت این کارها را انجام ندهید: آب زدن، سر خم کردن، دراز کشیدن و خوابیدن، خارش، ماساژ پیشانی دور چشم، عینک آفتابی زدن، الکل، کافیین و سیگار مصرف نشود.
 • تا 24 ساعت پس از انجام بوتاکس آرایش نکنید.
 • صورت خود را تا 4 ساعت بعد از انجام بوتاکس نشویید، پس از آن باید صورت و محل تزریق تنها توسط آب ولرم شسته شود و از ماساژ دادن محل تزریق خودداری کنید.
 • از ورزش کردن بلافاصله پس از بوتاکس خودداری کنید، این کار را باید حدود 24 ساعت به تعویق بیاندازید چراکه ورزش پس از بوتاکس فشار خون را افزایش می‌دهد.

انتخاب پزشک مناسب جهت تزریق بوتاکس

قبل از آنکه قرار ملاقات خود را با پزشک تنظیم کنید، باید چند نکته مهم را در مورد تزریق بوتاکس و ژل مورد توجه قرار دهید. پزشکی را پیدا کنید که دارای بورد تخصصی زیبایی باشد و سپس برای مشاوره وقت بگیرید.

این روزها در بسیاری از مطب‌های پزشکی حتی منشی و دستیاران پزشکان هم اقدام به تزریق بوتاکس می‌کنند ولی این به آن معنی نیست که آنها حتماً به خوبی آموزش دیده‌اند و همه جنبه‌های تزریق و درمان را یاد گرفته‌اند. شما حتماً برای تزریق پزشک به مطبی بروید که پزشک متخصص این عمل را بر روی صورت شما انجام دهد.

اگر پزشک متخصص پوست خانم است، صورت او را به خوبی بررسی کنید. اگر متوجه شدید که خودش تزریق ژل بوتاکس را انجام نداده است، دلیلش را جویا شوید. ولی اگر دیدید که خود پزشک هم این زیبایی را به صورتش اضافه کرده است، دقت کنید که تا چه حد طبیعی به نظر می‌رسد.

بسیاری از پزشکان زیبایی بسیاری از روش‌های درمانی چین و چروک و همچنین دیگر عمل‌های زیبایی را روی صورت خودشان انجام می‌دهند تا افراد بیشتری را به این کار ترغیب کنند.

پزشکان و اشخاصی که در زمینه زیبایی فعالیت می‌کنند باید قبل از استفاده از بوتاکس برای بیماران حتما درس‌ها و مراحل مربوط به این عمل (از قبیل حرفه‌ای شدن در تزریق بوتاکس، استفاده از تایپ‌های مختلف بوتولینیوم برای قسمت‌های مختلف و نحوه‌ی اثر هر سم در ماهیچه‌ها) را به خوبی بیاموزند.

سوالات متداول درباره بوتاکس

در ادامه برخی سوالات پیرامون همه چیز درباره بوتاکس وجود دارد که ممکن است سوال شما نیز باشد.

در چه مواردی تزریق بوتاکس ممنوع است؟

انجام بوتاکس در شرایط زیر بسیار خطرناک است و به هیچ‌وجه توصیه نمی‌شود:

 • در 2 هفته اخیر واکسیناسیون انجام نشده باشد.
 • بیماری‌های قلبی و عروقی حاد نداشته باشد.
 • سن کمتر از 18 سال و همچنین سن بالاتر از 75 سال باشد.
 • از داروهای ضد انعقاد خون استفاده نشده باشد.
 • فرد بیماری اختلالات انعقادی نداشته باشد.
 • فرد مورد نظر باردار نباشد.
 • مبتلا به ام‌اس، میاستنی گراویس، نفروپاتی و نارسایی کلیه نباشد.
 • ضعف ایمنی یا عفونت فعال نداشته باشد.
 • مبتلا به بیماری فلج عضلانی نباشد.

آیا تزریق بوتاکس درد دارد؟

بوتاکس نیز همانند بسیاری دیگر از اعمال زیبایی تا حدودی درد دارد، بنابراین قبل از تزریق بوتاکس در پیشانی و سایر قسمت‌های صورت و بدن ابتدا از پماد بی‌حسی استفاده کنید تا در زمان تزریق درد کمتری داشته باشید. بهتر است پس از انجام تزریق محل را با کیسه یخ سرد کنید با این کار عوارض تا حدودی کاهش خواهد یافت.

آیا تزریق بوتاکس عوارض دارد؟

از سری عوارض تزریق بوتاکس که مشاهده شده می‌توان به قرمزی پوست، تورم، التهاب و احساس سنگینی یا ناراحتی در نقطه تزریق سوزن اشاره کرد. عموما در افرادی که پوست‌های حساسی دارند نیز کمی کبودی در نقطه تزریق بعد از آن مشاهده خواهد شد که با گذشت مدت زمانی کم این اثر از بین خواهد رفت.

از آنجایی که صورت یکی از مهمترین قسمت‌های بدن هر فردیست این تزریق باید توسط متخصص انجام گردد، چراکه اگر تزریق بوتاکس زیر چشم، تزریق بوتاکس به گونه و … در نقطه نادرست و در محیطی غیر بهداشتی انجام گیرد می‌تواند عوارض بد و جبران ناپذیری همچون حساسیت به تزریق بوتاکس را ایجاد کند. علاوه بر این یکی دیگر از عوارض تزریق نادرست بوتاکس افتادگی پلک پس از تزریق است که حتما باید به پزشک مراجعه شود.

چرا بعد از تزریق بوتاکس نباید خوابید؟

همه چیز درباره بوتاکس را بدانید! پس از تزریق نباید تا 4 ساعت خوابید و توصیه می‌شود تا فرد در این مدت به صورت نشسته رو به جلو قرار گرفته باشد و از خم کردن سر خودداری نماید؛ چراکه در این حالت امکان حرکت ماده تزریق شده به نقاط خطرناک وجود دارد.

جهت استفاده از خدمات دندانپزشکی ارزان و همچنین خدمات پوست و مو ارزان با مشاورین مهرازکارت تماس حاصل نمائید.

نظرات

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

 1. مراکز بوتاکس مهراز رو معرفی میکنید؟

  1. با سلام با داشتن مهراز کارت میتونید کلیه خدمات پوست و مو و زیبایی رو با کاهش هزینه 30% انجام بدید. لیست مراکز زیبایی مهراز خدمت شما: https://mehrazcard.com/%d9%85%d8%aa%d8%ae%d8%b5%d8%b5-%d9%be%d9%88%d8%b3%d8%aa-%d9%85%d9%88-%d8%b2%db%8c%d8%a8%d8%a7%db%8c%db%8c-%d8%aa%d9%87%d8%b1%d8%a7%d9%86-%da%a9%d8%b1%d8%ac/

دریافت مشاوره رایگان درمانی

.

دریافت مشاوره رایگان درمانی

.