پیوند دندان

پیوند دندان

پیوند دندانی چیست؟

پیوند دندان مصنوعی یک روش دندانپزشکی زیبایی است. در این روش یک ماده کامپوزیتی رنگی شکل گرفته، سخت و مات شده به دندان اعمال می شود. که باند نامیده می شود زیرا ماده به دندان متصل می شود. پیوند دندانی ایده آل برای کارهای زیبایی کوچک دندانپزشکی  است. مانند رفع دندان شکسته یا تراشه یا بستن شکافهای کوچک بین دندان. پیوند دندان نیز به عنوان یک پر کننده همرنگ دندان برای حفره های کوچک استفاده می شود. زیرا زیبایی آن بیشتر و جذاب تر از پر کردن نقره دارد.

جهت تهیه بیمه دندانپزشکی با مهرازکارت همراه شوید.

 مراحل انجام این روش 

دندانپزشک شما برای اولین بار یک اسید فسفریک ملایم را به سطح دندان هایتان اعمال می کند. که باعث می شود که سطح آن به سطح ماده کمک کند تا ماده باندینگ جایگزین شود. در  این روند  دندان های شما آسیب نمی بیند. سپس مواد باندینگ بتونه روی سطح دندان قرار می گیرد، شکل داده می شود . نور ویژه برای کمک به سخت شدن و تنظیم مواد استفاده می شود.  در نهایت، کامپوزیت برای تمیزکاری صیقل داده  می شو د .

جوانب مثبت و منفی باندینگ دندان

پزشکان میگویند: “اتصال باندینگ (پیوند دندانی) ارزان تر از روکش کردن دندان ها است. اما دارای نقایص نیز است.”

برای دیدن تعرفه دندانپزشکی اینجا کلیک کنید.

مراجعه به دندانپزشکی کودکان ارزان

مزایای پیوند دندانی عبارتند از:

هزینه

میانگین هزینه باندینگ دندان منصفانه است.

سرعت

کل روند درمان این پیوند  را می توان در ۳۰ تا ۶۰ دقیقه انجام داد.

سهولت

بیهوشی معمولا لازم نیست. مگر اینکه باند برای پر کردن یک دندان فاسد استفاده شود. در مقایسه با  تاج ها و روکش کردن ، پیوند دندانی نیز نیاز به کمترین میزان حذف مینا را دارد.

جهت مشاهده قیمت دندان مصنوعی کلیک کنید

معایب باندینگ دندانی عبارتند از:

قهوه، چای، مواد الکلی و سیگار کشیدن می تواند مواد مورد استفاده در باندینگ دندان ها را لکه دار کند. و آن را از بقیه دندان هایتان جدا می کند.

مواد مورد استفاده در باندینگ دندان ها در مقایسه با  تاج و روکش کردن، ظریف قوی و طولانی مدت نیستند. با مراقبت مناسب، باندینگ دندان می تواند سه تا هفت سال باقی بماند.

پیوند دندان در هر شرایط مناسب نیست. اما این می تواند یک راه سریع و نسبتا ارزان برای بهبود لبخند شما باشد. و احساس خوبی در مورد ظاهر دندان هایتان می تواند به شما در حفظ سلامت دندان ها کمک کند.

 

***جهت استفاده از خدمات دندانپزشکی ارزان با مشاورین مهراز کارت همراه شوید***

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کمترین تعرفه دندانپزشکی!!
ویژه استان تهران و البرز