پوشش بیمه دندانپزشکی

پوشش بیمه دندانپزشکی

پوشش بیمه دندانپزشکی

از مواردی که پوشش بیمه دندانپزشکی را شامل می شود . مواردی مانند دندان مصنوعی، پین گذاری دندان، عصب کشی دندان ها است. در این مقاله به توصیف این موارد می پردازیم.

کاهش هزینه بریج دندان (پل دندان) با مهراز کارت

دندان مصنوعی

اگر احتمالا چند دندان خود را از دست داده اید با استفاده از دندان مصنوعی می توانید جایگزین مناسبی را برای دندان های خود داشته باشید. دندان مصنوعی یک جایگزین متحرک یا ثابت برای دندان های از دست رفته می باشد. جنس دندان مصنوعی از پلاستیک، فلز و دیگر متریال های دندانپزشکی ساخته می شود.

همه چیز درباره عصب کشی دندان را بدانید

بهترین متخصص عصب کشی در تهران

انواع دندان مصنوعی

1- پروتز کامل
دندان مصنوعی کامل به دو شکل معمولی و فوری ساخته می شوند. از نوع دندان مصنوعی معمولی زمانی می توان استفاده نمود که دندان هایی که قرار است جایگزین داشته باشند، کشیده شده باشند و حدود 8 تا 12 هفته از کشیدن آنها گذشته باشد. در این زمان نوع دندان مصنوعی کامل معمولی توسز دندانپزشک در دهان و روی لثه ها قرار می گیرد.
نوع دندان مصنوعی فوری، در این مدل از دندان مصنوعی ها ، زمانی که دندان های مورد نظر کشیده شد، بلافاصله دندانمصنوعی که از قبل قالبگیری شده و آماده است.روی لثه ها قرار میگیرد. از نقاط ضعف دندان مصنوعی فوری این است که، چون بعد از کشیدن دندان تا حدود یک تا دوماه زمان می برد تا لثه و جای دندان التیام یابد ، دندان مصنوعی فوری بعد از نصب روی لثه بعد از مدتی نیاز به دستکاری دارد و باید مجددا بررسی شود.

چه چیزهایی باعث آسیب به دندان میشوند ؟

2- پروتز پارسیل
دندان مصنوعی تکه ای ، این نوع دندان مصنوعی از دندان مصنوعی متصل به پایه پلاستیکی که با لثه همرنگ است ساخته می شود. این پایه به یک بدنه فلزی متصل است. کار این بدنه فلزی این است که دندان مصنوعی را در جای خود نگه داشته و مانع از جابجا شدن آن می شود.
بریج دندان، نوعی از پروتز های پارسیل است که به صورت دایم در روی لثه قرار می گیرد. در روش بریج، دندان های کناری دندان خالی ابتدا روکش می شوند و سپس دندان مصنوعی یا همان بریج به آن دو متصل می شوند. بریج با نوعی سیمان دندانپزشکی در جای خود چسبیده می شود.

مشاهده بیمه دندانپزشکی و خدمات زیبایی با تخفیف و هزینه دندانپزشکی با تخفیف

مراحل و زمان ساخت دندان مصنوعی

پروسه ساخت دندان مصنوعی معمولی سه تا شش هفته زمان می خواهد. دندانپزشک متخصص چند بار از فک قالب گیری می کند. مدل های گچی و یا مومی و نوع پلاستیکی با اندازه گیری های دقیق تهیه می شود.
پس از قرار دادن دندان مصنوعی در دهان ممکن است بعضی از کلمات به خوبی بیان نشود ولی پس از مدتی دندان به خوبی در دهان فیکس می شود و جا می افتد و دیگر به راحتی می توان کلمات را بیان کرد.
ولی ممکن است در بعضی مواقع دندان مصنوعی در زمان صحبت کردن صدا دهد و این یعنی که باید حتما به پزشک مراجعه کرد و دندان مصنوعی اصلاح شود.

مراجعه به دندانپزشکی ارزان

پوشش بیمه دندانپزشکی

پوشش بیمه دندانپزشکی

درباره جرمگیری ، روکش و کامپوزیت دندان بیشتر بدانید!

عصب کشی دندان

بیشتر انسان ها در طول زندگی خود دچار درد دندان و پوسیدگی دندان ها می شوند. به همین جهت توصیه می شود که برای آنکه دندان درد ها عمیق نشوند هر شش ماه یکبار به دندانپزشک مراجعه شود. سلامت دندان ها علاوه بر زیبایی در مسئله خوردن و جویدن و حتی نوشیدن نوشیدنی های خنک و گرم بسیار اهمیت دارد. اگر دندان ها دچار مشکل باشند و به آنها رسیدگی نشود. مشکلات گوارشی نیز برای فرد به وجود می آورد. یکی از مواردی که شامل پوشش بیمه دندانپزشکی می شود، عصب کشی دندان می باشد.

آموزش مراقبت بعد از پر کردن دندان

همه چیز درباره روکش دندان را بدانید …

ساختار دندان

دندان از دو قسمت تاج دندان و ریشه تشکیل شده است. بافت دندان که نمایان است را تاج دندان گویند که شامل مینای دندان و عاج می باشد و ریشه دندان از مغز دندان و پالپ تشکیل شده است.
پالپ دندان که در مرکز دندان قرار دارد شامل عروق خونی و عصب دندان می باشد. برای درمان ریشه اصطلاح عصب کشی یا عصب کُشی گفته می شود که هر دو اصطلاح درست است. زیرا زمانی که عصب دندان خارج می شود در واقع عصب کُشته می شود.

مقالات مرتبط: پین دندان چیست و چه کاربردی دارد؟

ریشه دندان و یا کانال ریشه

1- هر دندان دارای یک تا چند ریشه می باشد.
2- در درون ریشه کانال های دندان وجود دارد.
3- تعداد کانال های دندان به نوع دندان بستگی دارد.
4- دندان های جلویی دارای یک کانال و دندان های عقبی 2 تا 4 کانال است.

دندانپزشکی ارزان در رشت

علائمی که نیاز به عصب کشی را نشان می دهد:

1- درد دندان
2- حساس بودن دندان به گرم و سرد بودن مواد غذایی
3- تغییر رنگ در دندان
4- متورم شدن لثه
5- حساسیت لثه و خونریزی
اگر دندان دچار عفونت و یا التهاب شود نیاز به عصب کشی دارد. عفونت دندان ممکن است یا در اثر پوسیدگی باشد و یا در اثر ضربه های شدید که ریشه دندان را در لثه جابجا می کند.

تهیه انواع دندان مصنوعی با کاهش هزینه 50 درصدی

مراحل عصب کشی دندان

1- بی حسی
در مورد دردناک بودن عصب کشی دندان باید گفت که در بیشتر افراد پس از تزریق بی حسی، فرد درد بسیار کمی را در هنگام کشیدن عصب تحمل می کند ولی در تعدادی از افراد نیز به دلیل تفاوت آستانه درد، ممکن است درد بیتر و یا حتی کمتر شود.

2- برداشتن پالپ دندان
پس از بی حس شدن دندان، دندانپزشک در تاج دندان حفره ای ایجاد می کند تا به قسمت مرکزی دندان برسد و بتواند عصب های دندانی را خارج کند و کانال دندان را شستشو دهد.

3- پرکردن ریشه دندان
در این مرحله دندانپزشک کانال دندان را که شستشو داده است با مواد گوتاپرکا پر میکند.

4- ترمیم تاج دندان
در این مرحله تاج دندان که توسط دندانپزشک دارای حفره شده است و یا در اثر پوسیدگی از بین رفته است پر می شود. و اگر نیاز باشد روکش انجام می شود.

پین دندان چیست؟

در واقع پین دندان میله ای فلزی است که مانند پیچ طراحی شده است و برای مقاوم کردن و ترمیم دندان های نآسیب دیده استفاده می شود. در زمانی که پین درون دندان جای بگیرد به وسیله ماده آمالگام تقویت می شود و یا با کامپوزیت ترمیم می شود. یکی از خدمات دندانپزشکی که پوشش بیمه دندانپزشکی را شامل می شود، پین گذاری برای دندان ها می باشد.

آشنایی با مزایا و معایب کشیدن دندان با کاهش هزینه 50% مهراز کارت

چه زمان پین دندان لازم است؟

در بیشتر موارد دندان هایی که دچار پوسیدگی می شوند. دندان قدرت تحمل نگهداری محل پرشدگی را ندارد. از پین دندان استفاده می شود تا در زمان جویدن و وارد آمدن فشارهای وارده بر دندان ها، دچار شکستگی نشوند.

در چه مواردی پین دندان استفاده می شود؟

1- زمانی که دندان ها شکسته شوند و تاج دندان آسیب دیده باشد.
2- پوسیدگی های وسیع که در اثر پر کردن دندان توان نگهداری پرکردگی را نداشته باشد.
3- زمانی که بخواهیم دندان ها را تراز کنیم

در چه زمانی نباید از پین استفاده کرد؟

1- زمانی که ریشه دندان حالت منحنی داشته باشد.
2- زمانی که ریشه دندان کوتاه است.
3- زمانی که قسمتی از دندان در زیر لثه شکسته شد باشد.
4- زمانی که دندان لق شده باشد.
5- در افراد مسن که کانال ریشه نازک شده است.

نظرات

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

 1. ممنون از سایت خوب شما فقط کاشکی پاسخگویی کامنت هارو سریع تر کنیدمن برای مادرم میخوام دندون مصنوعی بزارم یه کار خوبو مطعمن میخوام چون یسری ها میزارن نمیتونن درست صحبت کنن اگر متخصص خوب هست تحت نظرتون لطفا اطلاع بدید ممنون

   • admin
   • شهریور ۱۱, ۱۴۰۰

   با سلام پس از قرار دادن دندان مصنوعی در دهان ممکن است برخی از کلمات به خوبی بیان نشود، ولی پس از مدتی دندان در دهان جا می‌افتد و تلفظ کلمات راحت‌تر می‌شود. تمامی متخصصین تحت قرارداد مهرازکارت با کیفیت ترین خدمات را برای مشتریان خود ارائه می‌دهند. مراکز درمانی طرف قرارداد مهراز کارت: https://mehrazcard.test-prozhe.ir/treatment-centers/

 2. سلام با مهراز کارت چه کلینیک هایی میشه رفت؟

  1. با سلام جهت استفاده از کاهش هزینه های 50 درصدی مهراز کارت نیاز هست به مراکز طرف قرارداد مراجعه کنید. لیست مراکز درمانی مهراز کارت خدمت شما: https://mehrazcard.com/treatment-centers/

 3. سلام به چه شکل میشه مهراز کارت خریداری کرد؟

  1. با سلام جهت تهیه مهراز کارت میتونید روی سایت ثبت نام کنید و یا به صورت تلفنی اقدام کنید دوست عزیز ?

 4. سلام کارت مهراز چند سال اعتبار داره؟

  1. با سلام اعتبار مهراز کارت یک ساله هستش ولی اگر تمایل داشتید بعد از پایان یک سال اول میتونید با یک سوم هزینه اولیه تمدید انجام بدید به مدت 4 سال متوالی :)

 5. سلام کارت مهراز محدودیت سنی داره؟

  1. با سلام خیر. هیچ محدودیتی وجود نداره برای استفاده از مهراز کارت. هر شخصی با هر سن و شرایطی میتونه از خدمات استفاده کنه.

دریافت مشاوره رایگان درمانی

.

دریافت مشاوره رایگان درمانی

.