بریج دندان

بریج-دندان

موارد کاربرد بریج چیست؟

بریج دندان در واقع یکی از انواع روکش دندان است. وقتی یک دندان کشیده می شود، یک فضای خالی بین دو دندان ایجاد می شود. بریج برای جایگزین کردن دندان از دست رفته به کار می رود.

 

مزایای بریج چیست؟

  • لبخند فرد را احیا می کند.
  • توانایی جویدن و صحبت کردن صحیح را احیا می کند.
  • شکل صورت فرد را حفظ می کند.
  • توزیع نیروهای فشاری روی دندان نیش را به درستی با جایگزینی دندان های از دست رفته انجام می دهد.
  • از جابجایی دندان های باقی مانده جلوگیری می کند.

 

مراحل کاشت بریج چیست؟

در جلسه اول معاینه برای کاشت یک بریج، دندانهای اباتمنت (پایه) آماده می شوند. آماده سازی شامل شکل دهی مجدد دندان های مجاور با از بین بردن بخشی از مینای دندان آنهاست که اجازه می دهد تا فضای کافی برای نصب یک تاج روی آنها ایجاد شود. سپس، قالبی از دندان از دست رفته گرفته می شود تا بعنوان یک مدل از روی آن، بریج مصنوعی (پونتیک) و تاج ساخته شوند. معمولا دندانپزشک یک بریج موقت را برای پوشاندن و محافظت از دندانها و لثه ها ساخته و آن را تا زمانی که بریج اصلی ساخته شود،  نصب می کند.

در جلسه دوم، بریج موقت برداشته شده و بریج دائمی جدید برای تطبیق با دندان بررسی و تنظیم خواهد شد. چند جلسه معاینه دیگر نیزممکن است برای بررسی وضعیت چارچوب فلزی لازم گردد. این موضوع به شرایط فرد بستگی دارد. اگر بریج، ثابت ( دائمی) باشد ممکن است دندانپزشک به طور موقت آن را در جای خود برای چند هفته نصب کند تا مطمئن شود که بریج به درستی در جای خود قرار گرفته است. پس از چند هفته، این بریج دندان به طور دائم در محل مورد نظر قرار می گیرد.

 

بریج با بیمه دندانپزشکی سال ۹۹
بریج با کارت تخفیف دندانپزشکی سال ۹۹

 

هنوز نظری ثبت نشده.