بریج دندان چیست؟

بریج دندان

بریج دندان چه کاربردهایی دارد؟

بریج دندان در واقع یکی از انواع روکش دندان است. وقتی یک دندان کشیده می شود، یک فضای خالی بین دو دندان ایجاد می شود. بریج برای جایگزین کردن دندان از دست رفته به کار می رود.

جهت مشاهده تعرفه دندانپزشکی سال کلیک کنید

کاهش هزینه بریج دندان (پل دندان) با مهراز کارت

مزایای بریج چیست؟

 • لبخند فرد را احیا می کند.
 • توانایی جویدن و صحبت کردن صحیح را احیا می کند.
 • شکل صورت فرد را حفظ می کند.
 • توزیع نیروهای فشاری روی دندان نیش را به درستی با جایگزینی دندان های از دست رفته انجام می دهد.
 • از جابجایی دندان های باقی مانده جلوگیری می کند.

جهت مشاهده هزینه کاشت دندان کلیک کنید

همه چیز درباره انواع روکش دندان را بدانید.

مراحل کاشت بریج چیست؟

در جلسه اول معاینه برای کاشت یک بریج، دندانهای اباتمنت (پایه) آماده می شوند. آماده سازی شامل شکل دهی مجدد دندان های مجاور با از بین بردن بخشی از مینای دندان آنهاست که اجازه می دهد تا فضای کافی برای نصب یک تاج روی آنها ایجاد شود. سپس، قالبی از دندان از دست رفته گرفته می شود تا بعنوان یک مدل از روی آن، بریج مصنوعی (پونتیک) و تاج ساخته شوند. معمولا دندانپزشک یک بریج موقت را برای پوشاندن و محافظت از دندانها و لثه ها ساخته و آن را تا زمانی که بریج اصلی ساخته شود،  نصب می کند.

بریج دندان بدون تراش چگونه انجام میشود؟

عمر روکش دندان چقدر است؟ و به چه عواملی بستگی دارد؟

در جلسه دوم، بریج موقت برداشته شده و بریج دائمی جدید برای تطبیق با دندان بررسی و تنظیم خواهد شد. چند جلسه معاینه دیگر نیزممکن است برای بررسی وضعیت چارچوب فلزی لازم گردد. این موضوع به شرایط فرد بستگی دارد. اگر بریج، ثابت ( دائمی) باشد ممکن است دندانپزشک به طور موقت آن را در جای خود برای چند هفته نصب کند تا مطمئن شود که بریج به درستی در جای خود قرار گرفته است. پس از چند هفته، این بریج دندان به طور دائم در محل مورد نظر قرار می گیرد.

روش جدید کاشت دندان بدون ایمپلنت چیست؟

تعویض بریج

بریج دندان نیز بعد از مدتی باید تعویض شود و نیاز به ترمیم و یا جایگزینی دارد. زمانی که بریح از سرامیک مقاوم ساخته شده باشد، یا مواد دیگر، دندان های اباتمنت، در برابر پوسیدگی هنوز هم آسیب پذیر می شوند و نیاز به تعویض داشته باشد.  با گذشت زمان، بریج ممکنه بخاطر شیفت دندان ها از جای خودشون ناراحت کننده باشند. و بریج نیاز به تعویض داشته باشد.

تهیه انواع دندان مصنوعی با کاهش هزینه 50 درصدی

قیمت یک عدد پروتز دندان با داشتن کارت تخفیف دندانپزشکی مهراز چقدر است؟

جهت تهیه بیمه دندانپزشکی با مشاورین مهراز کارت همراه شوید

 

نظرات

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

 1. سلام من میخواستم بزیج انجام بدم اگر قیمت مناسب باشه چندتارو باهم انجام میدم میشه یه حدود قیمتی بهم بدید که راحت تصمیم بگیرم؟

   • admin
   • شهریور ۲۱, ۱۴۰۰

   با سلام تمامی خدمات دندان پزشکی مهراز کارت شامل 50% تخفیف می‌باشد. تعرفه دندانپزشکی سال 1400: https://mehrazcard.test-prozhe.ir/treatment-expenses/

 2. سلام برای بریج کردن دندان حتما باید دو دندان پایه داشته باشند

  1. با سلام بله برای جایگذاری بریج دندان نیاز هست که دو دندان مجاور به عنوان پایه بریج به کار گرفته شوند. https://mehrazcard.com/dental-bridge-prices/

 3. سلام قیمت بریج با مهراز کارت چقدر هستش؟

  1. سلام لینک تعرفه خدمت شما https://mehrazcard.com/dental-bridge-prices/

دریافت مشاوره رایگان درمانی

.