سیاه شدن لثه ☑️ علت سیاه شدن لثه بعد از روکش

سیاه شدن لثه

سیاه شدن لثه بعد از روکش دندان

سیاه شدن لثه ها یکی از مشکلات افراد بعد از روکش دندان است اگر علت سیاه شدن لثه بعد از روکش دندان های تان را نمی دانید در ادامه درمان خانگی سیاه شدن لثه و همچنین علت سیاه شدن لثه دندان روکش شده بیان می شود. روکش دندان نیز مانند هر وسیله یا سرویس دیگر طول عمر معینی دارد،بر طبق آخرین مطالعات،دربهترین شرایط عمر مفید یک روکش حدود8تا 10سال است.پس ازاین مدت لازم است روکش از جهات مختلف تحت بررسی قرارگرفته و درصورت لزوم تعویض شود.

مراقبت از دندان تنها به معنای مسواک زدن و استفاده از دهانشویه نیست. بلکه اگر دندان ها آسیب دید قبل از اینکه مشکل پیشروی کند باید به فکر درمان باشید. روکش دندان از جمله اموری است که با اهداف مختلف در دندانپزشکی مورد استفاده قرار می گیرد. ممکن است دندان دچار پوسیدگی شدید شده باشد و بعد از ترمیم و عصب کشی، اگر روکش نشود، قطعا در مدت کوتاهی از بین می رود. یا اینکه دندان به دلیل آسیب، ترک برداشته یا لب پریده شده است. در این مورد نیز روکش دندان کمک می کند تا زیبایی دندان ها را مجددا به دست بیاورید. اما گاها دیده می شود که بیماران به سیاه شدن لثه بعد از روکش دندان دچار می شوند. در این مقاله در ارتباط با این موضوع صحبت خواهیم کرد.

جهت تهیه بیمه دندانپزشکی با مشاورین مهراز کارت همراه شوید

سیاه شدن لثه بعد از ایمپلنت

سیاه شدن لثه بعد از ایمپلنت دندانی یک عارضه ای است که بعلت تحلیل استخوان و لثه و یا نامناسب قرار داده شدن ایمپلنت دندان رخ میدهد. البته لازم به ذکر است که بگوییم در موارد کم سیاه شدن لثه ناشی از ضخامت کم بافت لثه ای ایجاد می شود. سیاه شدن لثه بعد از ایمپلنت بخصوص در نواحی زیبایی و خط لبخند می تواند مشکل ساز باشد. البته در بعضی موارد سیاه شدن لثه به مرور زمان بر طرف شده و لثه رنگ قبلی خود را بدست می آورد.

کاهش هزینه ایمپلنت دندان با کارت تخفیف دندانپزشکی مهراز کارت …

سیاهی لثه دندان روکش شده

بسیاری ازبیماران ازخط سیاه یا خاکستری ناحیه لبه روکش درمحل اتصال به لثه ناخشنود هستند.بوجود آمدن این تیرگی چند دلیل دارد:

الف)لبه روکش برای رعایت سلامت لثه بالاترازلثه قرارداده شده است.گاهی این امر برای جلوگیری ازبیماری لثه لازم است(بخصوص درنواحی عقب دهان که زیبائی کمترمطرح است)

ب)دندان زیرروکش خودش سیاه است واین سیاه شدن دندان ازورای لثه دیده می شود.

ج) روکش دندان درنزدیکی لثه یک لبه فلزی دارد که برای جلوگیری ازگیرغذایی وسلامت لثه معمولاً روی این لبه،چینی گذاشته نمی شود.درصورت لزوم گاهی میتوان با اضافه کردن چینی به این لبه یا ساخت روکش دارای لبه چینی ازاین مشکل پیشگیری نمود.

د)روکش بیش ازحد حجیم است وزیرلبه برجسته روکش سایه می افتد وسیاهی میزند.

ه) روکش دندان یک جسم خارجی است وورود آن به زیرلبه لثه سبب واکنش لثه وتغییررنگ لثه می گردد.

مشاهده هزینه مشاوره قبل از ازدواج توسط متخصص

جهت مشاهده هزینه مشاوره و روانشناسی کلیک کنید

همه چیز درباره روکش دندان را بدانید…

علائم بیماری لثه

بیماری لثه، که به عنوان «ژنژیویت» نیز شناخته می‌شود، یک اختلال رایج است که با نشانه‌هایی از جمله خونریزی لثه، تحلیل رفتن لثه و از دست دادن دندان‌ها، قرمز یا متورم شدن لثه‌ها، درد در هنگام جویدن، حساسیت دندان و بوی بد دهان (به صورت دائمی) همراه است.

درمان سیاهی لثه ها بسیار مهم است، در غیر این صورت این مشکل ممکن است به مرحله‌ی بعد بیماری لثه به نام پیوره (پیرادندان‌آماس) منجر شود، که در آن استخوان‌ها و لثه‌ها متورم و آلوده می‌شوند.

در این مرحله، فرد مبتلا ممکن است دندان‌های‌اش را از دست بدهد. اگر لثه‌ها درحال‌حاضر در مرحله‌ی پیشرفته‌ی این اختلال هستند، بلافاصله با دندانپزشک مشورت کنید.

با تکمیل فرم این وبلاگ مشاوره رایگان دریافت نمایید!

 

علت سیاه شدن لثه ها

* ژنژیویت

* سیگار کشیدن، مصرف دخانیات و مواد مخدر

* استرس

* وراثت

* مراقبت نامتاسب از دهان و دندان

* رژیم غذایی نامناسب و نامتعادل

* کاشت دندان، پر کردن دندان یا پروتزهای دندانی

* رسوب ملانین روی سطح لثه

* تولید پلاک روی دندان‌ها

* برخی از داروها و مشکلات بهداشتی (مانند HIV، بیماری آدیسون، بیماری پوتز جگرز، بیماری فون رکلینگهاوزن و غیره)

همچنین مشخص شده‌است افرادی که در معرض نور خورشید هستند و در مزارع کار می‌کنند، بیش‌تر مستعد سیاه شدن لثه هستند.

مردم سیاه‌پوست نیز به طور طبیعی لثه‌های تیره روی سطح دندا‌ن‌ها دارند، اما در قسمت ته لثه‌هایی صورتی دارند.

 

راههای جلوگیری از سیاهی لثه ها

این داروهای خانگی را امتحان کنید و نکات پایانی را برای رسیدن به نتایج عالی و سریع دنبال کنید. اما در صورتی که پس از تلاش این روش‌ها به مدت یک هفته شاهد هیچگونه بهبودی نبودید و حتی مشکل‌تان بدتر شد، استفاده از این درمان‌ها را متوقف کنید و بلافاصله با پزشک‌تان مشورت کنید.

درخت سماق

شما می‌توانید برای پیشگیری از تیره و سیاه شدن لثه‌ها از سایر روش‌های طبیعی مفید و موثر استفاده کنید مانند استفاده از درخت سماق (مسواک دندان با حذف پوست بیرونی شاخه‌ها)، مر حجازی (به عنوان پودر دندان)، بومادران (گل‌ها یا برگ‌های آن را روی دندان‌ها بمالید).

دم کرده چای سیاه

چای سیاه به بهبودی تورم و التهاب لثه کمک می‌کند. آب را بجوشانید و یک کیسه چای سیاه داخل آن بگذارید. کمی صبرکنید تا خنک شود، سپس آن را روی دندان‌ها بمالید و چند دقیقه ماساژ بدهید. همچنین می‌توانید چای سیاه بنوشید. هر دو به درمان سیاهی لثه کمک خواهند کرد.

انگور فرنگی

خوردن انگور فرنگی هندی (آمله) یا مصرف قرص‌های آن به بهبود سلامت دهان و دندان کمک می‌کند.

سپتیلین

شما می‌توانید سپتیلین مصرف کنید، نوعی دارو در طب آیورودا که به تقویت سیستم ایمنی کمک می‌کند و با عفونت‌های عضلانی می‌جنگد. این دارو در عین حال به کاهش التهاب کمک می‌کند.

دوری از استرس

استرس یکی از علل سیاه شدن لثه ها است، بنابراین با انجام تمرینات ورزشی، یوگا و استراحت به میزان کافی، از بروز استرس جلوگیری کنید.

مراجعه منظم به دندانپزشک

برای جلوگیری از هر گونه مشکلی در لثه‌ها، به طور منظم به دندانپزشک‌تان مراجعه کنید. پاکسازی به طور منظم نیز اهمیت زیادی دارد.

اجتناب از مصرف تنباکو

از تنباکو پرهیز کنید چرا که دندان‌ها و لثه‌ها را از بین می‌برد. توتون و تنباکو همچنین سبب بروز سرطان دهان و ریه می‌شوند.

استفاده از نخ دندان

برای داشتن دندان‌ها و لثه‌های سالم به طور مرتب از نخ دندان استفاده کنید. نخ دندان به راحتی ذرات مواد غذایی را حذف می‌کند. خارج کردن این ذرات غذا از لای دندان‌ها با مسواک زدن دشوار است.

بیمه دندانپزشکی

بیمه دندانپزشکی

روزی دو بار مسواک

هر روز یک بار صبح و یک بار قبل از رفتن به رختخواب دندان‌ها را مسواک کنید.

شستن دهان با دهانشویه

دهان‌تان را به طور روزانه با یک دهان‌شویه‌ی ضد باکتری تمیز کنید. از به کار بردن دهانشویه‌های حاوی الکل پرهیز کنید زیرا پوست را خشک می‌کند. استفاده از دهانشویه قبل از مسواک زدن، یا یک ساعت بعد از مسواک زدن نتایج خوبی به بار خواهد داد.

تعویض مسواک کهنه

خمیر دندان و مسواک مناسبی را انتخاب کنید. همیشه از مسواک نرم استفاده کنید و هر ۲ ماه یک بار مسواک جدید بخرید.

اجتناب از مصرف نوشابه و کافئین

الکل، نوشابه‌های گازدار و کافئین مصرف نکنید، زیرا حاوی مقدار زیادی فسفر هستند که سطح کلسیم را کاهش می‌دهد و باعث فاسد شدن دندان و لثه می‌شود.

ترک سیگار

سیگار کشیدن لثه‌های شما را تیره‌تر می‌کند و منجر به بروز بیماری‌های دیگر هم می‌شود. سیگار را ترک کنید یا دست کم مصرف آن را تا جایی که امکان دارد، کاهش بدهید.

جهت مشاهده هزینه عصب کشی و پر کردن دندان کلیک کنید

مصرف غذاهای سالم

غذاهای سالم بخورید که حاوی ویتامین‌ها، آهن، کلسیم و مواد معدنی هستند. چرا که به این ترتیب دندان‌ها و لثه‌های‌تان سالم و صورتی خواهد ماند.

استفاده بیشتر از روی و پتاسیم

روی و پتاسیم را در رژیم غذایی‌تان بگنجانید. برای حفظ سلامت سیستم ایمنی بدن‌تان ویتامین C مصرف کنید.

مصرف بیشتر امگا3

مصرف ۳۰۰ میلی‌گرم اسید چرب امگا۳ در روز به مدت ۱۲ هفته به کاهش خونریزی لثه‌ها کمک می‌کند. مطابق با تحقیقات امگا۳ در برخی از افراد ممکن است از پریودنتایتیس مزمن جلوگیری کند.

اکسیژن درمانی

اکسیژن درمانی در موارد مزمن سیاه شدن لثه توصیه می‌شود. این روش درمانی به ایجاد لثه‌هایی سالم و صورتی کمک می‌کند.

روکش دندان

روکش دندان

درمان خانگی سیاهی لثه

درمان این اختلال به علت اصلی ایجادکننده‌ی بیماری بستگی دارد.

اگر از عفونت لثه یا بیماری آدیسون رنج می‌برید، باید تحت درمان باشید و دارو مصرف کنید.

چگونه از شر سیاهی لثه ها خلاص شویم؟ برخی از بهترین داروهای خانگی قید شده در این نوشتار را برای رهایی از این اختلال امتحان کنید. روش‌های خانگی زیر همگی با استفاده از مواد موجود در آشپزخانه انجام می‌شوند. این مواد به شما کمک می‌کنند که خیلی زود لثه‌هایی صورتی و زیبا به‌دست بیاورید!

همراه با این داروها، فقط باید یک رژیم غذایی سالم داشته باشید و در عین حال بهداشت دهان و دندان را به درستی رعایت کنید.

درمان سیاهی لثه با روغن درخت چای

روغن درخت چای حاوی خواص ضدعفونی‌کننده، ضد باکتری و ضد التهابی است و بنابراین مانع تحلیل رفتن لثه‌ها و آسیب دیدن ریشه‌ها می‌شود.

این روغن با کاهش پلاک روی دندان‌ها و پاک کردن میکروب‌ها از تیره شدن لثه‌ها جلوگیری می‌کند.

درمان سیاهی لثه با نمک دریایی و روغن نارگیل

نمک دریایی در سفید کردن دندان‌ها و بهبود سلامت لثه‌ها بسیار مفید است. نمک تمام بیماری‌های لثه را از بین م‌ برد، و به شما لثه‌های زیباتری می‌دهد.

این ماده همچنین برای متوقف کردن درد مرتبط با لثه‌ها و دندان‌ها بسیار قدرتمند است.

هم نمک دریایی و هم روغن نارگیل دارای خواص ضد باکتری، ضد قارچی، ضد میکروبی و ضد التهابی هستند و بنابراین می‌توانند هر گونه مشکلی را که در لثه وجود دارد، به حداقل برسانند.

درمان خانگی سیاهی لثه با سرکه رز

سرکه‌ی رز در قوی کردن لثه‌ها، و سالم و صورتی نگه داشتن آنها بسیار مفید است.

میخک برای درمان سیاهی لثه

میخک به لحاظ طبیعت ضدعفونی‌کننده است. این ماده همچنین دارای خواص ضد میکروبی و ضد باکتریایی است و بنابراین به بهبود بهداشت دهان کمک می‌کند.

میخک رشد بافت‌ها را بهبود می‌دهد و آسیب‌های ایجادشده را ترمیم می‌کند. روغن میخک در درمان آبسه‌ی دندان بسیار موثر است.

برگ مریم گلی بهترین درمان سیاهی لثه ها

استفاده از برگ مریم‌گلی یکی دیگر از درمان‌های شگفت‌آور است که در پاک کردن غشای مخاطی لثه به خوبی عمل می‌کند. این گیاه دارویی از دندان‌ها و لثه‌ها محافظت می‌کند و سلامت آنها را ارتقاء می‌دهد. مریم‌گلی تضمین می‌کند که لثه‌هایی تمیز و سلامت و صورتی داشته باشید.

درمان سیاهی لثه با روغن ‌گردانی

روغن‌گردانی متد بسیار قدیمی و معروفی برای به‌دست آوردن لثه‌های صورتی است. این تکنیک به از بین رفتن و درمان بیماری‌های دهان کمک کرده و از ایجاد کرم‌خوردگی در دندان‌ها جلوگیری می‌کند. خواص ضد باکتری روغن نارگیل همچنین سبب حذف سموم از دهان می‌شود.

درمان خانگی سیاهی لثه با آلوئه ‌ورا

آلوئه‌ورا پر است از خواص ضد باکتری و ضد التهابی و بنابراین می‌تواند از تحلیل لثه‌ها جلوگیری کند. این ماده همچنین به کشتن میکروب‌ها کمک می‌کند، بنابراین قادر است عفونت لثه را درمان کند.

درمان طبیعی سیاهی  لثه با روغن لیمو

روغن لیمو، به دلیل طبیعت ضد باکتریایی که دارد، به شما کمک می‌کند تا از شر عفونت باکتریایی خلاص شوید. این روغن دندان‌ها و لثه‌ها را به طور موثری پاک می‌کند. روغن لیمو منبع خوبی از خواص ضدعفونی‌کننده است که سبب ترویج ساخت بافت جدید می‌شود و آنها را جایگزین بافت‌ آسیب‌دیده می‌کند.

چای سبز بهترین درمان سیاهی لثه

چای سبز به دلیل این‌که غنی از آنتی‌اکسیدان است، در درمان بیماری‌های مختلف و مشکلات زیبایی فایده‌ی بسیار زیادی دارد. این ماده در درمان سیاهی لثه بسیار موثر و مفید است، زیرا تمام ناخالصی‌ها و باکتری‌ها را از دهان پاک می‌کند.

درمان سنتی سیاهی لثه با روغن اکالیپتوس

روغن معطر اکالیپتوس به دلیل خواص ضد میکروبی و ضد التهابی که دارد، در کشتن میکروب‌ها و کاهش بیماری‌های دهان و پوسیدگی دندان بسیار قدرتمند است. این روغن در عین حال تورم لثه‌ها را تسکین می‌دهد.

جلوگیری از سیاهی لثه دندان روکش شده

پس از ساخت روکش دندان لازم است:

هر 6 ماه یکبار (یا حداکثر هر سال یکبار) جهت معاینه و بررسی روکش های ساخته شده مراجعه نمائید.

رعایت نکته فوق شرط اصلی برای سلامت روکش دندان های ساخته شده دراین کلینیک می باشد.

حساسیت دندان پس از گذاشتن روکش

بدانید که ممکن است دندان شما تا مدتی به سرما وگرما حساس باشد، این حساسیت معمولاً ماه به ماه کمترمی شود نه روز به روز. درصورتیکه این حساسیت به تدریج کمتر نشود لازم است دندان شمااز نظر نیازبه عصب کشی(روت کانال)بررسی گردد.

دربعضی موارد دندانی که روکش شده است تا مدتی بدون مشکل است ولی تدریجاً به فشارو یا سرما وگرما حساس می شود و در اینگونه موارد نیزلازم است دندان شما تحت بررسی قرار گیرد گاه مشکلات ناشی از موارد سه گانه زیر می باشد:

-درد مربوط به دندانهای مجاور و یا فک مقابل است ولی درد در دندان روکش شده احساس می شود.
-شل شدن چسب روکش ولقی روکش .
– ورود و کوبیده شدن غذا در بین روکش و دندان مجاور.

جهت مشاهده تعرفه دندانپزشکی اینجا کلیک کنید.

در نهایت عصب کشی

درصورتیکه درد مربوط به موارد فوق نباشد دندان باید ازنظر انجام عصب کشی بررسی گردد.
پس از نصب روکش دندان در داخل دهان رعایت بهداشت آن ناحیه،دیگر به سادگی قبل نبوده و لازم است ازیکسری لوازم مخصوص(مسواک ونخهای خاص)استفاده کنید که آموزش استفاده ازاین وسایل هنگام تحویل روکشها به شما داده خواهد شد.کوتاهی دراین امر سبب پوسیدگی دندانهای پایه وبیمار شدن لثه ها میشود.

درواقع بروزبیماری لثه یکی ازمهمترین مسائلی است که پس از روکش دندان پدید می آید.برای جلوگیری ازاین مسئله رعایت دو نکته ضروری است:

الف) روکش دندان به هنگام ساخت ونصب به مکان وموقعیت لثه بیش ازحد تجاوزنکند ووارد محدوده غیرمجازآن نشود.(مسئولیت دندانپزشک)

ب)ازمسواک،نخ دندان،نخ سوپرفلاکس(نخ زیرروکش)،پروگزا براش(مسواک بین دندانی)و غیره بطوردائم روزی یک یا دوباراستفاده شود.(مسئولیت بیمار)

اگر احساس میکنید که روکش دندان شما بلند است و نقطه ای از آن با دندانهای مقابلش درگیری دارد سعی نکنید با فشارآوردن به این بلندی آنرا برطرف کنید،زیرا سبب شکستن چینی روکش میشود.مراجعه به دندانپزشک ومطرح کردن مشکل چاره کار است.
به محض لق شدن روکش دندان به دندانپزشک خود مراجعه کنید.کوتاهی دراین امر(یعنی نگهداشتن یک روکش لق دردهان وعدم مراجعه فوری برای چسباندن سریع آن)منجربه پوسیده وفاسد شدن کامل دندان زیرروکش می گردد(دندان نرم وپنیری شکل می گردد).

مراجعه مداوم به دندانپزشک

دراین زمینه مشکل اصلی نداشتن معاینات شش ماهه است.درمعاینات شش ماهه دندانپزشک با بررسی و معاینه ازلق نبودن روکش شما مطمئن می شود.
دربسیاری ازموارد چینی روکش دچارشکستگی ویا لب پریدگی می گردد.دراین حالت گرچه سبب زشت ونازیبا شدن روکش می گردد ولی معمولاً خطردیگری برای سلامت روکش یا بیمارندارد.درمواردی که این شکستگی سبب تیزی قسمتی ازسطح روکش و آزار لب یا زبان شود دندانپزشک آنرا برایتان صاف خواهد کرد.درمواردی نیزاین شکستگی در ناحیه چسبیدن روکش به دندان مجاورروی میدهدوسبب ورود راحت غذا وکوبیده شدن آن درلای روکش ودندان مجاورمی گردد که دراین حالت نیزحتما باید به گونه ای اصلاح شود.

به هرحال خوب است بدانید که بروزچنین مشکلاتی خارج از تصوردندانپزشک شماست و تا حدود زیادی این حادثه مربوط به مراحل لابراتواری کاراست.البته گاه متعادل نبودن فشار دندان های مقابل بر روی روکش ویا جذب بودن کامل روکش با دندان نیزسبب بروز لب پریدگی چینی می گردد.بطورخلاصه چاره کاردرمواردی خارج کردن روکش وارسال مجدد آن به لابراتوارسازنده و در بعضی موارد ترمیم آن با مواد همرنگ در داخل دهان ودر کلینیک است.

***جهت تهیه بیمه تکمیلی دندانپزشکی با مشاورین مهراز کارت همراه شوید***

بیمه دندانپزشکی

بیمه دندانپزشکی مهراز با کاهش هزینه ۵۰ درصدی به عموم مشتریان این اطمینان را به شما میدهد که بتوانید با کمترین هزینه، سلامت دندان های خود را تضمین کنید. همانطور که میدانید هزینه های مرتبط با خدمات دندانپزشکی در دسته گران ترین خدمات درمانی قرار میگیرد. از این رو داشتن یک بیمه دندانپزشکی جهت کاهش هزینه های این خدمات میتواند در این شرایط بسیار کمک کننده باشد. در نتیجه شما میتوانید با انتخاب یک بیمه دندانپزشکی مناسب هزینه های خود را به طرز قابل توجهی کاهش دهید.

بیمه دندانپزشکی

بیمه دندانپزشکی

بهترین بیمه دندانپزشکی

از مهمترین ویژگی یک بیمه خوب و مناسب برای افرد میتوان به میزان درصد کاهش هزینه های آن اشاره نمود. بیمه دندانپزشکی مهراز با پوشش ۵۰ درصد از هزینه های دندانپزشکی کمک شایانی به کاهش هزینه های دندانپزشکی مینماید. از دیگر ویژگی‌های بهترین بیمه دندانپزشکی می‌توان به انتخاب آسان مراکز درمانی و پزشک و همچنین فرآیند سریع تهیه و ارسال بیمه نامه نیز اشاره کرد، که اینها باعث ارتقای تجربه شما در مراقبت‌های دندان می‌شوند.

ارزان ترین بیمه دندانپزشکی

شما میتوانید تنها با پرداخت حق عضویت اولیه تا یک سال از ارزان ترین بیمه دندانپزشکی با عنوان مهراز کارت، بدون پرداخت هیچگونه هزینه جانبی دیگری استفاده نموده و همچنین میتوانید تا ۵ سال متوالی پس از دریافت مهراز کارت با پرداخت یک سوم هزینه اولیه آن را تمدید نمایید. علاوه بر این شما به ازای دریافت خدمات در مراکز درمانی مهراز کارت میتوانید از کاهش هزینه ۵۰ درصد واقعی استفاده نمایید و این در حالی است که بسیاری از مراکز بیمه نهایتا ۱۰ تا ۲۰ درصد از هزینه های دندانپزشکی را پوشش میدهند.

منابع: الهام گرفته از مجموعه مقالات بین المللی ISI درباره روکش دندان

دانلود PDF مقاله

نظرات

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

 1. سیاهی لثه اکر به صورت وراثتی باشه با یسری کارهای زیبایی نمیشه رنگشو درست کرد؟

   • admin
   • مهر ۶, ۱۴۰۰

   با سلام حتما دلیل خاصی بر سیاهی لثه وجود دارد؛ بهتر است به پزشک متخصص جهت مشاوره مراجعه کنید؛ ویزیت و مشاوره در مهراز رایگان می‌باشد.

 2. سلام مهراز جراحی لثه هم انجام میده؟

  1. با سلام بله با داشتن مهراز کارت جراحی لثه با کاهش هزینه 50% انجام میشه. https://mehrazcard.com/gum-surgery/

 3. کارت مهراز چند درصد تخفیف داره و محدودیت داره؟

  1. با سلام مهراز کارت تمامی خدمات درمانی و زیبایی دندانپزشکی رو بدون هیچ سقف و محدودیتی با کاهش هزینه 30% تا 50% و تمامی خدمات پوست و مو و زیبایی رو با کاهش هزینه 30% ارائه میده خدمتتون. لیست تعرفه ها خدمت شما: https://mehrazcard.com/treatment-expenses/

 4. ممکنه از مصرف بعضی داروها لثه سیاه بشه؟

  1. با سلام خیر. سیاه شدن لثه ها به دلیل وجود عفونت در لثه هستش.

.

دریافت مشاوره رایگان درمانی

.