دندانپزشکی اطفال ارزان

دندانپزشکی اطفال ارزان

دندانپزشکی اطفال

دندانپزشکی اطفال که در آن به بهداشت دهان و دندان کودکان و فرزندان شما می پردازد. هدف دندانپزشک این است که با ساده ترین راه درمان دندان های کودکان را انجام دهد.

دندانپزشکی اطفال و کودک از تخصص های دندانپزشکی می باشد. که توسط آکادمی انجمن دندانپزشکی ایالات متحده آمریکا شناخته شده است.
در این نوع از تخصص دندانپزشکی، بهداشت عمومی دندانپزشکی، اندونتیکس، آسیب شناسی صورت فک و دهان، انواع رادیولوژی دهان انواع جراحی فک و صورت ارتودنسی ارتوپد دندان می باشد.

دندانپزشک کودک پزشکی می باشد که در زمان تحصیل مهارتهای لازم برای نگهداری و مراقبت لثه و دندان و شناخت و درمان انواع بیماری های دهان کودک پرداخته است. همچنین مطالعات و بررسی‌های خود را در این زمینه ها تکمیل کرده است.

دندان شیری

دندان شیری کودک در زمان جنینی، جوانه های دندان های شیری وجود دارد. بنابراین با تغذیه صحیح مادر و همچنین استفاده از داروهای موثر که برای مادر در زمان بارداری تجویز می شود. در ساختار دندان شیری نوزادان بسیار اثر گذار می باشد.
رویش دندان شیری از ماه چهارم  تا ۱۸ ماهگی شروع می شود. البته دیر یا زود دندان درآوردن نوزادان جای نگرانی ندارد .
در سن 2 سالگی و یا 3 سالگی آخرین دندان شیری کودک رشد می کند. در زمان رویش دندان ها از همان ابتدای ۴ ماهگی لثه ها ملتهب شده و دچار احساس فشار و خارش می شوند.
برای اینکه کودک بتواند این دوره را آرامتر و راحت تر سپری کند مادران می توانند از ژل های مخصوص کودک و یا وسیله دندونی و نیز خوراکیهای که دندانپزشکان ها توصیه می کند را استفاده کنند.
دندان های شیری در مجموع 20عدد می باشد که ده عدد در فک بالا و ده عدد در فک پایین قرار دارد.

دندانپزشکی اطفال و کودک از تخصص های دندانپزشکی می باشد. که توسط آکادمی انجمن دندانپزشکی ایالات متحده آمریکا شناخته شده است.
در این نوع از تخصص دندانپزشکی، بهداشت عمومی دندانپزشکی، اندونتیکس، آسیب شناسی صورت فک و دهان، انواع رادیولوژی دهان انواع جراحی فک و صورت ارتودنسی ارتوپد دندان می باشد.

دندانپزشکی اطفال | دندانپزشکی کودکان

دندانپزشک کودک پزشکی می باشد که در زمان تحصیل مهارتهای لازم برای نگهداری و مراقبت لثه و دندان و شناخت و درمان انواع بیماری های دهان کودک پرداخته است. همچنین مطالعات و بررسی‌های خود را در این زمینه ها تکمیل کرده است.

دندانپزشک-اطفال-ارزان
دندانپزشک-اطفال-ارزان

دندانپزشک نوزادان

از سخت ترین و پیچیده ترین درمان در دندان پزشکی مربوط به نوزادان می باشد. نوزادان در اولین دیدار با پزشک شروع به گریه کرده و از باز نگه داشتن دهانشان برای معاینه اجتناب می کنند. ولی دندانپزشک نوزاد که دارای مهارتهای لازم میباشد می‌تواند به راحتی معاینه نوزاد را انجام دهد.

نوزادان از ۴ ماه تا ۶ ماهگی اولین دندان های شیری خود را در می آورند و تا سن ۶ تا ۷ سالگی دندان های شیری را دارا هستند. والدین باید مراقبت و بهداشت دهان و دندان را به خوبی برایشان انجام دهند زیرا پس از دندانهای شیری دندان های دائمی شان جایگزین می شود که سالم بودن دندانهای شیری در رشد و ماندگاری دندانهای دایمی بسیار اثرگذار می باشد.

اکثر افراد تصور می کنند زمانی که دندان های شان درد گرفت و یا پوسیده شد باید به دندانپزشک مراجعه کنند. ولی در اصل نگهداری و مراقبت از دهان و دندان بیشتر به پیش گیری از پوسیدگی دندان ها می پردازد.

رعایت نکردن بهداشت و مراقبت نکردن درست دندان ها در زمان کودکی

رعایت نکردن بهداشت و مراقبت نکردن درست دندان ها در زمان کودکی باعث پوسیدگی ها و احتمال بیماریهای دهان و لثه در سنین نوجوانی و بزرگسالی می شود.

امروزه در جهان پوسیدگی دندان و بیماری عفونی در کودکان و اطفال نسبت به بیماری های آسم که در نوزادان و کودکان که به دنیا آمده‌اند بسیار بیشتر و حدود ۵ برابر می باشد.

آموزش ها و مهارت هایی که دندانپزشکان دوره های آن را گذرانده اند

دندانپزشکی اطفال به مدت ۴ سال در دانشکده های دندانپزشکی و به مدت دو سال دیگر نیز برای آموزش دندانپزشکی کودکان و نوزادان سپری می کنند.

مواردی که دندانپزشکی اطفال و کودکان به معالجه آنها می پردازند

1- معاینه بهداشت دهان و دندان نوزاد که برای جلوگیری از پوسیدگی دندان کودک می باشد.

2- مراقبت جهت پیشگیری از پوسیدگی دندان و استفاده از فلوراید و رژیم غذایی مناسب

3- مشاوره با مادر در مورد عادت های نوزاد و کودک در زمینه استفاده صحیح از پستانک و یا مکیدن انگشت

4- درمان سریع در صاف کردن و مرتب سازی دندان های نیش

5- ترمیم سوراخهای به وجود آمده در دندان کودک

6- مقابله با بیماری‌هایی نظیر نقص مادر زادی قلب، بیماری دیابت، تب یونجه و یا اختلالات بیش فعالی و آسم

7- تشخیص شرایط دهان و دندان توسط دندانپزشک بسیار ضروری است

8-درمان بیماری ، تشخیص و جلوگیری از بیماریهای عفونی و زخم های دهانی

9- مراقبت از آسیب‌هایی مانند شکستگی و جابجایی دندان ها

 

وظیفه دندانپزشک اطفال، پیشگیری از بیماری های دهان و دندان کودکان می باشد. معمولاً کودکان و نوزادان نمی توانند در پروسه درمان دندان صبر و همکاری داشته باشند. بنابراین دندانپزشک کودک برای معاینه و معالجه دندان های کودکان روشهایی را به کار می برد که باعث راحتی در کار درمان دندان می باشد.
همچنین دندانپزشک اطفال از تجهیزات خاص و ویژه برای معالجه کودک استفاده می کند.

دندانپزشک از آموزش ها و تجربه‌های زیادی برای درمان و مراقبت از دندان و لثه فرزند دلبند شما استفاده می کند. یک دندانپزشک زمانی که با صحبت های شما در مورد دندان فرزندتان مواردی را مطلع می شود. به شما توصیه می کند که آیا به معاینه و یا معالجه نیاز دارد یا خیر.

ویژگی های دندانپزشک خوب کودک و نوزاد

از سوالاتی که برای بسیاری از پدران و مادران گرامی برایشان پیش می آید. این است که در بین تبلیغات گسترده در مورد دندانپزشکان اطفال کدام گزینه را باید مد نظر داشته باشند. تا بتوانند دندانپزشکی حاذق و ماهری را برای نوزاد و یا کودک خود انتخاب کنند.

اصولاً درمان دندان ها در کودکان با روشهای ساده‌ای مانند استفاده از فلوراید و یا ترمیم های ساده و سبک برای کودکان توصیه میشود.

همچنین یکی از برترین و مهمترین ویژگی دندانپزشک خوب کودک این است. که بتواند با کودک و یا نوزاد ارتباط خوبی برقرار کند و از روانشناسی کودک آگاهی داشته باشد.

دندانپزشک متبحر در ابتدا سعی می کند تا کودک را با محیط آشنا کرده و امنیت خاطر به کودک بدهد. تا بتواند از همکاری نوزاد و یا کودک در روند کار استفاده کند.

همچنین کودک را برای مراجعات بعدی دندانپزشک و یا هر پزشک دیگری آماده سازد.

از دیگر ویژگی‌های یک دندانپزشک خوب کودک این است که در کار خود در زمان درمان علاوه بر تخصص و تجربه سرعت عمل نیز داشته باشد.

همچنین از بالاترین ویژگی یک دندانپزشک اطفال خوب این است که صبور و منعطف و دارای روحیه شادی باشد.

مشاهده هزینه دندانپزشکی اطفال ارزان

دندانپزشکی بدون درد

امروزه متد جدیدی تحت عنوان دندانپزشکی بدون درد به وجود آمده است. که باعث می شود هم در سنین کودکان و اطفال هم و سنین بزرگسالی درمان دندان بدون درد انجام شود.

دندانپزشکی با لیزر

درمان دندان کودکان با استفاده از لیزر هیچ احتیاجی به بی حسی ندارد. همچنین با روش بستن کانال های عصبی و جلوگیری از ارسال حس درد، دندان کودک را ترمیم و درمان دندان ها به راحتی انجام می شود.

دندانپزشکی اطفال با بیهوشی

در این روش معمولاً برای کودکانی که بیش فعال هستند. یا دچار نقص ذهنی و یا کودکانی که آستانه تحمل درد در آنها بسیار کم می باشد، استفاده می شود.

 

جهت مشاهده بیمه دندانپزشکی و یا بیمه تکمیلی دندانپزشکی اینجا کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

50% تخفیف بگیرید!
کمترین تعرفه دندانپزشکی
ویژه استان تهران و البرز

.