دندانپزشکی اطفال ارزان

دندانپزشکی اطفال ارزان

دندانپزشکی اطفال ارزان

دندانپزشکی اطفال ارزان به بهداشت دهان و دندان کودکان و فرزندان شما می پردازد. هدف دندانپزشک این است که با ساده ترین راه درمان دندان های کودکان را انجام دهد.

دندانپزشکی اطفال و کودک از تخصص های دندانپزشکی می باشد. که توسط آکادمی انجمن دندانپزشکی ایالات متحده آمریکا شناخته شده است.
در این نوع از تخصص دندانپزشکی، بهداشت عمومی دندانپزشکی، اندونتیکس، آسیب شناسی صورت فک و دهان، انواع رادیولوژی دهان انواع جراحی فک و صورت ارتودنسی ارتوپد دندان می باشد.

دندانپزشک کودک پزشکی می باشد که در زمان تحصیل مهارتهای لازم برای نگهداری و مراقبت لثه و دندان و شناخت و درمان انواع بیماری های دهان کودک پرداخته است. همچنین مطالعات و بررسی‌های خود را در این زمینه ها تکمیل کرده است.

دندانپزشکی ارزان در مشهد

پر کردن دندان با جدیدترین روش ها با مهراز کارت

دندان شیری

دندان شیری کودک در زمان جنینی، جوانه های دندان های شیری وجود دارد. بنابراین با تغذیه صحیح مادر و همچنین استفاده از داروهای موثر که برای مادر در زمان بارداری تجویز می شود. در ساختار دندان شیری نوزادان بسیار اثر گذار می باشد.
رویش دندان شیری از ماه چهارم  تا ۱۸ ماهگی شروع می شود. البته دیر یا زود دندان درآوردن نوزادان جای نگرانی ندارد .
در سن 2 سالگی و یا 3 سالگی آخرین دندان شیری کودک رشد می کند. در زمان رویش دندان ها از همان ابتدای ۴ ماهگی لثه ها ملتهب شده و دچار احساس فشار و خارش می شوند.

برای اینکه کودک بتواند این دوره را آرامتر و راحت تر سپری کند مادران می توانند از ژل های مخصوص کودک و یا وسیله دندونی و نیز خوراکیهای که دندانپزشکان ها توصیه می کند را استفاده کنند.
دندان های شیری در مجموع 20عدد می باشد که ده عدد در فک بالا و ده عدد در فک پایین قرار دارد.

 

دندانپزشکی اطفال و کودک از تخصص های دندانپزشکی می باشد. که توسط آکادمی انجمن دندانپزشکی ایالات متحده آمریکا شناخته شده است.
در این نوع از تخصص دندانپزشکی، بهداشت عمومی دندانپزشکی، اندونتیکس، آسیب شناسی صورت فک و دهان، انواع رادیولوژی دهان انواع جراحی فک و صورت ارتودنسی ارتوپد دندان می باشد.

دندانپزشکی اطفال | دندانپزشکی کودکان

دندانپزشک کودک پزشکی می باشد که در زمان تحصیل مهارتهای لازم برای نگهداری و مراقبت لثه و دندان و شناخت و درمان انواع بیماری های دهان کودک پرداخته است. همچنین مطالعات و بررسی‌های خود را در این زمینه ها تکمیل کرده است.

ارتودنسی دندان را با مهراز کارت با کاهش هزینه چشمگیر تجربه کنید …

دندانپزشکی اطفال ارزان

دندانپزشکی اطفال ارزان

دندانپزشک نوزادان

از سخت ترین و پیچیده ترین درمان در دندان پزشکی مربوط به نوزادان می باشد. نوزادان در اولین دیدار با پزشک شروع به گریه کرده و از باز نگه داشتن دهانشان برای معاینه اجتناب می کنند. ولی دندانپزشک نوزاد که دارای مهارتهای لازم میباشد می‌تواند به راحتی معاینه نوزاد را انجام دهد.

آشنایی با مزایا و معایب کشیدن دندان با کاهش هزینه 50% مهراز کارت

نوزادان از ۴ ماه تا ۶ ماهگی اولین دندان های شیری خود را در می آورند و تا سن ۶ تا ۷ سالگی دندان های شیری را دارا هستند. والدین باید مراقبت و بهداشت دهان و دندان را به خوبی برایشان انجام دهند زیرا پس از دندانهای شیری دندان های دائمی شان جایگزین می شود که سالم بودن دندانهای شیری در رشد و ماندگاری دندانهای دایمی بسیار اثرگذار می باشد.

ارتودنسی برای چه کسانی مناسب است؟ افراد واجد شرایط چه کسانی هستند؟

فوق تخصص دندانپزشکی کودکان در کدام مرکز فعالیت دارد؟

اکثر افراد تصور می کنند زمانی که دندان های شان درد گرفت و یا پوسیده شد باید به دندانپزشک مراجعه کنند. ولی در اصل نگهداری و مراقبت از دهان و دندان بیشتر به پیش گیری از پوسیدگی دندان ها می پردازد.

عدم رعایت بهداشت و مراقبت از دندان ها در زمان کودکی

رعایت نکردن بهداشت و مراقبت نکردن درست دندان ها در زمان کودکی باعث پوسیدگی ها و احتمال بیماریهای دهان و لثه در سنین نوجوانی و بزرگسالی می شود.

امروزه در جهان پوسیدگی دندان و بیماری عفونی در کودکان و اطفال نسبت به بیماری های آسم که در نوزادان و کودکان که به دنیا آمده‌اند بسیار بیشتر و حدود ۵ برابر می باشد.

والدین محترم لطفا بیماری های دندان در کودکان را بشناسید!

آموزش ها و مهارت هایی که دندانپزشکان دوره های آن را گذرانده اند:

دندانپزشکی اطفال به مدت ۴ سال در دانشکده های دندانپزشکی و به مدت دو سال دیگر نیز برای آموزش دندانپزشکی کودکان و نوزادان سپری می کنند.

مواردی که دندانپزشکی اطفال ارزان به معالجه آنها می پردازد:

1- معاینه بهداشت دهان و دندان نوزاد که برای جلوگیری از پوسیدگی دندان کودک می باشد.

2- مراقبت جهت پیشگیری از پوسیدگی دندان و استفاده از فلوراید و رژیم غذایی مناسب

3- مشاوره با مادر در مورد عادت های نوزاد و کودک در زمینه استفاده صحیح از پستانک و یا مکیدن انگشت

4- درمان سریع در صاف کردن و مرتب سازی دندان های نیش

5- ترمیم سوراخهای به وجود آمده در دندان کودک

6- مقابله با بیماری‌هایی نظیر نقص مادر زادی قلب، بیماری دیابت، تب یونجه و یا اختلالات بیش فعالی و آسم

7- تشخیص شرایط دهان و دندان توسط دندانپزشک بسیار ضروری است

8-درمان بیماری ، تشخیص و جلوگیری از بیماریهای عفونی و زخم های دهانی

9- مراقبت از آسیب‌هایی مانند شکستگی و جابجایی دندان ها

بهترین کلینیک دندانپزشکی کودکان کجاست؟

وظیفه دندانپزشک اطفال، پیشگیری از بیماری های دهان و دندان کودکان می باشد. معمولاً کودکان و نوزادان نمی توانند در پروسه درمان دندان صبر و همکاری داشته باشند. بنابراین دندانپزشک کودک برای معاینه و معالجه دندان های کودکان روشهایی را به کار می برد که باعث راحتی در کار درمان دندان می باشد.
همچنین دندانپزشک اطفال از تجهیزات خاص و ویژه برای معالجه کودک استفاده می کند.

عمل جراحی دندان کودکان با کاهش هزینه مهراز کارت

دندانپزشک از آموزش ها و تجربه‌های زیادی برای درمان و مراقبت از دندان و لثه فرزند دلبند شما استفاده می کند. یک دندانپزشک زمانی که با صحبت های شما در مورد دندان فرزندتان مواردی را مطلع می شود. به شما توصیه می کند که آیا به معاینه و یا معالجه نیاز دارد یا خیر.

ویژگی های دندانپزشک اطفال ارزان و خوب

از سوالاتی که برای بسیاری از پدران و مادران گرامی برایشان پیش می آید. این است که در بین تبلیغات گسترده در مورد دندانپزشکان اطفال کدام گزینه را باید مد نظر داشته باشند. تا بتوانند دندانپزشکی حاذق و ماهری را برای نوزاد و یا کودک خود انتخاب کنند.

اصولاً درمان دندان ها در کودکان با روشهای ساده‌ای مانند استفاده از فلوراید و یا ترمیم های ساده و سبک برای کودکان توصیه میشود.

همچنین یکی از برترین و مهمترین ویژگی دندانپزشک خوب کودک این است. که بتواند با کودک و یا نوزاد ارتباط خوبی برقرار کند و از روانشناسی کودک آگاهی داشته باشد.

دندانپزشک متبحر در ابتدا سعی می کند تا کودک را با محیط آشنا کرده و امنیت خاطر به کودک بدهد. تا بتواند از همکاری نوزاد و یا کودک در روند کار استفاده کند.

همچنین کودک را برای مراجعات بعدی دندانپزشک و یا هر پزشک دیگری آماده سازد.

از دیگر ویژگی‌های یک دندانپزشک خوب کودک این است که در کار خود در زمان درمان علاوه بر تخصص و تجربه سرعت عمل نیز داشته باشد.

همچنین از بالاترین ویژگی یک دندانپزشک اطفال خوب این است که صبور و منعطف و دارای روحیه شادی باشد.

مشاهده هزینه دندانپزشکی اطفال ارزان

دندانپزشکی بدون درد

امروزه متد جدیدی تحت عنوان دندانپزشکی بدون درد به وجود آمده است. که باعث می شود هم در سنین کودکان و اطفال هم و سنین بزرگسالی درمان دندان بدون درد انجام شود.

دندانپزشکی با لیزر

درمان دندان کودکان با استفاده از لیزر هیچ احتیاجی به بی حسی ندارد. همچنین با روش بستن کانال های عصبی و جلوگیری از ارسال حس درد، دندان کودک را ترمیم و درمان دندان ها به راحتی انجام می شود.

دندانپزشکی اطفال با بیهوشی

در این روش معمولاً برای کودکانی که بیش فعال هستند. یا دچار نقص ذهنی و یا کودکانی که آستانه تحمل درد در آنها بسیار کم می باشد، استفاده می شود.

جهت مشاهده بیمه دندانپزشکی و یا بیمه تکمیلی دندانپزشکی اینجا کلیک کنید.

نظرات

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

 1. سلام من پسرم خیلی دندوناش بهم ریخته شده ۷ سالشه واقعا ناراحتم یه ارتودنسی کار خوب بهم معرفی کنید اقساط دارید؟ اگر داشته باشید که عالی میشه

   • admin
   • شهریور ۱۰, ۱۴۰۰

   با سلام جای نگرانی نیست؛ در این سن بهم ریختگی دندان‌ها عادی هست؛ و با تشخیص پزشک مربوطه ارتودنسی صورت می‌گیرد. بله، درصورت انجام ارتودنسی علاوه بر تخفیف 50% شرایط اقسام هم شامل می‌شود. مراکز درمانی طرف قرارداد مهراز کارت: https://mehrazcard.test-prozhe.ir/treatment-centers/

 2. پزشک خوب برای کودکان کجاست؟

  1. با سلام تمامی پزشکان فعال در مراکز درمانی مهراز کارت متخصص و متبحر هستن. لیست پزشکان و مراکز خدمت شما.

دریافت مشاوره رایگان درمانی

.

دریافت مشاوره رایگان درمانی

.