جراحی ایمپلنت فوری

جراحی ایمپلنت فوری

جراحی ایمپلنت فوری

جراحی ایمپلنت فوری چیست؟ ایمپلنت فوری برای چه کسانی مناسب است؟ چه افرادی شرایط ایمپلنت فوری را ندارند؟ ایمپلنت فوری با ایمپلنت معمولی چه تفاوتی دارد؟ آیا ایمپلنت فوری همان ایمپلنت یک روزه است؟ برای یافتن پاسخ سوالات خود کافیست تا انتهای مقاله با ما همراه باشید‌.

ایمپلنت چیست؟

ایمپلنت دندان جایگزینی مناسب برای دندان‌های از بین رفته و آسیب دیده می‌باشد‌، ایمپلنت دندان یک پیچ بلند از جنس تیتانیوم است که در استخوان فک قرار می‌گیرد. بعد از گذشت چند ماه ایمپلنت با استخوان فک یکپارچه شده و پروتز دندان که متناسب با رنگ، اندازه و شکل دیگر دندان‌های طبیعی بیمار ساخته شده روی پایه تیتانیومی قرار می‌گیرد.

با داشتن بیمه دندانپزشکی میتوانید تعرفه دندانپزشکی درمانی و زیبایی خود را تا 50% کاهش دهید …

جراحی ایمپلنت فوری

جراحی ایمپلنت فوری به عنوان یک روش درمانی جدید محبوبیت زیادی دارد، ایمپلنت فوری همانطور که از نامش پیداست یک روش درمانی سریع برای حل مشکل بی‌دندانی است. جراحی ایمپلنت معمولی به طور معمول ۲ تا ۳ ماه زمان می‌برد، اما جراحی ایمپلنت فوری فقط در یک روز انجام می‌شود. این روش برای افرادی که یک یا چند دندان جلو خود را از دست داده‌اند کاربرد فوق‌العاده‌‌‌ای دارد، چون زیبایی طرح لبخند آن‌ها را سریعا بازسازی می‌کند.

ایمپلنت دندان با لیزر چگونه انجام میشود؟

بیمه دندانپزشکی

بیمه دندانپزشکی مهراز با کاهش هزینه ۵۰ درصدی به عموم مشتریان این اطمینان را بع شما میدهد که بتوانید با کمترین هزینه، سلامت دندان های خود را تضمین کنید.همانطور که میدانید هزینه های مرتبط با خدمات دندانپزشکی در دسته گران ترین خدمات درمانی قرار میگیرد. از این رو داشتن یک بیمه دندانپزشکی جهت کاهش هزینه های این خدمات میتواند در این شرایط بسیار کمک کننده باشد. در نتیجه شما میتوانید با انتخاب یک بیمه دندانپزشکی مناسب هزینه های خود را به طرز قابل توجهی کاهش دهید.

بیمه دندانپزشکی

بیمه دندانپزشکی

تفاوت‌ ایمپلنت فوری با ایمپلنت معمولی

در این بخش قصد داریم با بیان تفاوت‌‌ها شما عزیزان را بیشتر با ایمپلنت فوری آشنا کنیم:

۱- هزینه درمان: ایمپلنت فوری از هزینه بیشتری برخوردار است اما هزینه‌های جانبی ایمپلنت معمولی را نیز نمی‌توان نادیده گرفت.

۲- طول درمان: ایمپلنت فوری یک روز و ایمپلنت معمولی تا چند ماه طول می‌کشد‌.

۳- حرکت دندان‌ها: در ایمپلنت معمولی چون جای خالی دندان از دسته رفته تا چند ماه باقی می‌ماند ممکن است دیگر دندان‌ها شروع به حرکت کنند، این معضل در ایمپلنت یک روزه وجود ندارد.

۴- درصد موفقیت: شانس موفقیت شما در ایمپلنت معمولی بیشتر از ایمپلنت فوری می‌باشد، چون در درمان یک روزه امکان رد ایمپلنت وجود دارد.

۴- عوارض بعد از عمل: عموما ایمپلنت معمولی با ورم و درد بیشتری همراه است.

۵- زیبایی: از آنجایی در روند معمولی درمان تا چند ماه شما دندان ندارید، ایمپلنت فوری در این حوزه بیشتر مورد توجه قرار می‌گیرد‌.

انواع ایمپلنت دندان را با کاهش هزینه چشمگیر با مهراز کارت انجام دهید…

آیا ایمپلنت دندان جلو ماندگاری بالایی دارد؟

جراحی ایمپلنت فوری

جراحی ایمپلنت فوری

مراحل ایمپلنت فوری دندان

 • مشاوره

همانطور که می‌دانید موفقیت در جراحی ایمپلنت فوری تا ۸۰ درصد به مهارت دندانپزشک بستگی دارد. فقط پزشکان متخصص ایمپلنت دندان از نکات و جزئیات کاشت دندان آگاه هستند، پس به یک کلینیک مطمئن مراجعه کنید.

 • تصویر برداری

پزشک متخصص بعد از بررسی سابقه پزشکی شما تصویربرداری سه بعدی با استفاده از اشعه ایکس را شروع می‌کند‌. بعد از بررسی تصاویر و تجزیه و تحلیل دهان و دندان شما تشخیص می‌دهد که آیا لثه و استخوان فک شما توان تحمل ایمپلنت یک روزه را دارد یا خیر.

قیمت ایمپلنت دندان جلو فک بالا چقدر است؟

 • کشیدن دندان

اگر چیزی از دندان آسیب دیده باقی مانده باشد، پزشک با بی‌حسی موضعی آن را از بافت لثه خارج می‌کند. معمولا استخوان و بافت‌های آلوده نیز در همین مرحله برداشته می‌شوند‌.

 • جراحی ایمپلنت

جراحی ایمپلنت معمولا با بیهوشی عمومی صورت می‌گیرد و زمان جراحی به تعداد ایمپلنت‌های مورد نیاز بستگی دارد. طبق مشکلات و شرایط دهان و دندان شما متخصص تشخیص می‌دهد ایمپلنت را با راهنمای سه بعدی سفارشی یا دست آزاد انجام دهد‌.

ایمپلنت بعد از چند سال کشیدن دندان چگونه انجام میشود؟

 • پروتز ایمپلنت

بعد از کاشت ایمپلنت و یکپارچه شدن آن با استخوان فک زمان قرار دادن پروتز دندان روی ایمپلنت می‌رسد‌. تاج ایمپلنت شما به‌شکل سفارشی و با توجه به رنگ و اندازه دیگر دندان‌هایتان ساخته می‌شود. ممکن است در ابتدا پزشک از پروتز موقت استفاده کرده و بعد از یک تا چند هفته پروتز دائمی را نصب کند.

 • معاینات دوره‌ای

بهبود بخش پایانی هر درمانی است، تا زمانی که پزشک تشخیص دهد ایمپلنت فوری شما به خوبی در دهان جای گرفته و استخوان آن را پس نزده است باید به چک آپ ادامه دهید.

کیفیت ایمپلنت کره ای چگونه است؟

بیمه دندانپزشکی برای ایمپلنت

با در نظر داشتن هزینه های بسیار بالای ایمپلنت دندان، داشتن بیمه دندانپزشکی برای ایمپلنت که بتواند درصد قابل توجهی از هزینه های بالقوه و مرتبط با آن را پوشش دهد قطعا بسیار کمک کننده خواهد بود. شما با داشتن این بیمه میتوانید به بهترین متخصصان ایمپلنت دسترسی داشته باشید و از خدمات با کاهش هزینه 30 درصدی مهراز کارت برای ایمپلنت و همچنین سایر خدمات با کاهش هزینه 50% بهره مند شوید.

بیمه دندانپزشکی برای ایمپلنت

بیمه دندانپزشکی برای ایمپلنت

جراحی ایمپلنت فوری برای چه کسانی مناسب است؟

اگر دنبال درمانی فوری برای پرکردن جای خالی دندان خود هستید، از تراکم استخوان خوبی در بخش فک برخوردارید، در بخش دهان و دندان درگیر بیماری و عارضه خاصی نیستید جراحی ایمپلنت فوری برای شما بهترین انتخاب ممکن است. در انجام این جراحی یک روزه سلامت کلی فرد موضوع حائز اهمیتی است، مثلا فردی که در بخش دهان و دندان بهداشت ندارد، سیگار می‌کشد، از سیستم ایمنی ضعیفی برخوردار است و عادت به ساییدن و قروچه کردن دندان‌ها دارد نمی‌تواند گزینه مناسبی برای کاشت فوری باشد.

کاشت دندان با کیفیت بالا و نازل ترین قیمت ها با مهراز کارت

ایمپلنت ارزان

با توجه به سرانه درآمد قشر متوسط جامعه ایمپلنت جزو خدمات گران دندانپزشکی‌ها به حساب می‌آید، از همین رو ایمپلنت ارزان برای همه جذاب است. ایمپلنت فوری تقریبا تا ۲۰ درصد گران‌تر از ایمپلنت معمولی می‌باشد، و عواملی مثل جنس و تعداد ایمپلنت، هزینه لابراتوار، نوع پروتز، برند ایمپلنت، تجربه و تخصص دندانپزشک، به کارگیری جزئیات و تکنیک‌های جدید و دشوار‌تر بودن روند درمان تا حدودی می‌تواند در افزایش قیمت ایمپلنت فوری تاثیر گذار باشد. برای کاهش ۲۰ تا ۵۰ درصدی هزینه جراحی ایمپلنت فوری می‌توانید به مراکز معرفی شده توسط مهراز کارت مراجعه نمایید.

کاهش قیمت دندان مصنوعی ثابت بر پایه ایمپلنت با مهراز کارت

عمر ایمپلنت دندان چقدر است؟

خرید بیمه دندانپزشکی

شما میتوانید با خرید بیمه دندانپزشکی مهراز از کاهش هزینه ۵۰ درصدی واقعی برای تمامی خدمات درمانی و زیبایی دندانپزشکی خود بره مند شوید. همچنین از مزایای خرید کارت تخفیف دندانپزشکی مهراز میتوان به امکان استفاده از خدمات بلافاصله پس از صدور کارت اشاره کرد. همچنین امکان مراجعه به نزدیکترین مراکز درمانی در سراسر کشور جهت استفاده از خدمات را خواهید داشت. برای دریافت این بیمه میتوانید از طریق سایت و شبکه های اجتماعی و یا به صورت حضوری و تلفنی نیز اقدام نموده و در سریع ترین زمان ممکن بیمه نامه خود را در محل مورد نظرتان دریافت نمایید.

خرید بیمه دندانپزشکی

خرید بیمه دندانپزشکی

مزایا و معایب جراحی ایمپلنت فوری

 • مزایا

  • کوتاه بودن زمان درمان
  • حفظ زیبایی دندان
  • حفظ استخوان
  • نیاز به یک عمل جراحی
 • معایب

  • محدودیت استفاده
  • امکان شکستن
  • امکان لق شدن
  • امکان پس زدن ایمپلنت

قیمت ایمپلنت کامل فک بالا و پایین با مهراز کارت چقدر کاهش هزینه دارد؟

سخن پایانی

همانطور که متوجه شدید فرایند و مراحل ایمپلنت فوری تقریباً با ایمپلنت معمولی یکسان است و تفاوت آن فقط در زمان لازم برای ترمیم اولیه است. در روش ایمپلنت معمولی، این فرایند ممکن است تا شش ماه به طول بیانجامد.

آیا ایمپلنت دندان بدون جراحی امکان پذیر است؟

منابع: الهام گرفته از مجموعه مقالات بین المللی ISI درباره ایمپلنت دندان

دانلود PDF مقاله

نظرات

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

 1. سلام ایمپلنت با مهراز کارت چند درصد تخفیف داره؟

  1. با سلام انواع ایمپلنت دندان با داشتن مهراز کارت 30% کاهش هزینه برای شما خواهد داشت.

  • sara.m
  • آبان ۱۵, ۱۴۰۲

  هزینه اش چقدر میشه؟

  1. سلام تعرفه ایمپلنت خدمت شما

دریافت مشاوره رایگان درمانی

.

دریافت مشاوره رایگان درمانی

.