لامینت دندان بدون تراش

لامينت دندان بدون تراش1

لامینت دندان بدون تراش

لامینت دندان بدون تراش یک نوع از ونیرهای بسیار نازک است. ضخامت این لامینت کمتر از سه دهم میلیمتر می باشد. این لامینت ها بدون نیاز به تراش مینای دندان روی دندان های جلویی نصب می شوند. طی یک پروسه لامینت بدون تراش روی دندان ها نصب و به مینای دندان می پیوندند.

مراحل نصب لامینت های بدون تراش

برای نصب لامینت های بدون تراش در دوجلسه و کمتر از یک ماه انجام می شود. در جلسه اول ابتدا دندانپزشک یک قالب کلی از تمام دندانهای فرد تهیه کرده و به آزمایشگاه ارسال می کند. لامینت ها در مدت زمان 3 تا 4 هفته اماده می شوند.

بر خلاف لامینت های استاندارد، مینای دندان تراشیده نمی شود. بیمار نیازی ندارد که از ونیر موقت استفاده کند.
در جلسه دوم که بعد از یک ماه می باشد دندانپزشک لومینیرز را تنظیم می کند. یک دندانپزشک حرفه ای باید با تکنیک خاص ان ها را نصب نماید تا عیب های ظاهری را به خوبی پوشش دهد وطرح لبخند زیبایی را طراحی نماید.

لمینت دندان در تهران

با مراجعه به دندانپزشکان متخصص زیبایی در کلینیک های مهراز لامینت دندان ارزان و با کیفیت انجام دهید…

 

مزیت های لامینت دندان بدون تراش

1- این لامینت برای افرادی که نمی خواهند مینای دندان شان تراش داده شود. همچنین می خواهند لبخندی زیبا داشته باشند روشی کاملا ایده ال و مناسب می باشد.

2- ونیر لامینت بدون آنکه تراشی روی دندان زده شود به مینای دندان پیوند خورده و استحکام زیادی دارد.

3- دندان های زیرین لامینت، به دلیل آنکه هیچگونه آسیب و تراشی بخورند، در سلامت کامل حفظ می شوند.

4- در هنگام نصب لامینت های بدون تراش هیچ نیازی به تزریق بی حسی نمی باشد.

5- پروسه نصب لامینت غیر تهاجمی می باشد. مطابق با خواسته فرد بر پایه نیازهای او طراحی و ساخته می شود.

6- این نوع لامینت ها بسیار نازک بوده ولی در عین نازکی از استحکام و مقاومت بالایی برخوردار است. همچنین از نظر زیبایی نسبت به لامینت های دیگر در رقابت می باشد.

فرق کامپوزیت و لامینت دندان در چیست؟

سفید شدن دندان ها با لامینت چگونه انجام میشود؟

لامینت دندان بدون تراش

لامینت دندان بدون تراش

و سایر مزایای آن:

7- اگر به درستی از لامینت دندان بدون تراش مراقبت شود، مدت زمان دوام و ماندگاری آن حتی به بیش از 10 سال نیز می رسد.

8- ونیرهای بدون تراش، دارای ضخامت دو دهم الی چهار دهم ملی متر می باشد. به همین دلیل نیازی به تراش مینای دندان ندارد.

9- به علت اینکه دندان های زیرین لامینت بدون تراش، بدون هیچ گونه آسیب و تراشی باقی می مانند. ضعیف نشده و سالم باقی می مانند.

10- بین لایه مینای دندان و ونیر های بدون تراش پیوندی بسیار قوی می باشد. بنابراین طول عمر این لامینت بالا و به نسبت دارای هزینه کمتری می باشد.

11- با توجه به نیاز فرد طراحی لمینت ها در آزمایشگاه انجام می شود. بنابراین علاوه بر انکه جویدن مواد غذایی راحت می باشد. از نظر زیبایی نیز فوق العاده است.

12- برای انتخاب رنگ لامینت ها فرد می تواند، رنگ مورد نظر خود را با دندانپزشک در میان گذاشته و توسط لابراتوار مطابق با انتخاب فرد لامینت طراحی و ساخته شود.

13- لامینت بدون تراش از نظر زیبایی کاملا طبیعی جلوه می نماید.

14- در استفاده از این روش معمولا ارتودنسی نیز انجام می شود تا طرح لبخند به طور کامل انجام شود.

15- در این نوع از لامینت به علت آنکه تراشی روی مینای دندان انجام نمی شود. حساسیت به غذاهای سرد و گرم پس از نصب لامینت به وجود نخواهد آمد و امکان آسیب به عصب دندان به حداقل می رسد.

مشاهده هزینه لامینت دندان با مهراز کارت

معایب لامینت های دندان بدون تراش

1- در زمانی که عیوب ظاهری دندان ها زیاد باشد. به دلیل اینکه این ونیرها بسیار نازک هستند، مناسب این نوع داز دندان ها نبوده و عیوب را از بین نمی برند.
2- به علت نازکی این نوع ونیر، برای دندان هایی که سیاه و یا زرد می باشند مناسب نیست. زیرا پوشانندگی لازم برای تغییر رنگ های زیاد را ندارد. همچنین برای دندان هایی که کج هستند نمی توان از ونیرهای بدون تراش استفاده کرد.
3- اگر دندانپزشک به دلیل اینکه بخواهد عیوب ظاهری را بیشتر بپوشاند و ضخامت ونیر را افزایش دهد. چون دندان ها تراش داده نشده اند نتیجه مطلوب و طبیعی نخواهد داشت.
4- برای نصب این نوع ونیر حتما باید به متخصص های فوق حرفه ای دندانپزشک مراجعه کرد که از مهارت و تخصص بالایی برخوردارند تا نتیجه کار زیبا و رضایت بخش باشد.
5- نصب این نوع ونیر به نسبت ونیرهای استاندارد چالش های خاصی دارد. زیرا باید به طور دقیق در جای خود نصب شود. همچنین پولیش آن باید طوری انجام شود که طبیعی جلوه کند.

روش های مراقبت از لامینت و افزایش طول عمر لامینت دندان چیست؟

چرا افراد لامینت دندان بدون تراش را به ونیرهای استاندارد ترجیح می دهند؟

یکی از دلایل انتخاب این نوع از لامینت برای بیماران و یا بهتر بگوییم برای مشتریان، تراش نخوردن و آسیب ندیدن دندانهای سالم می باشد. و چون مینای دندان پس از تراش خوردن دیگر ترمیم نمی شود بسیاری از افراد این روش را به روش های استاندارد ترجیح می دهند.

ویژگی های ونیر بدون تراش

1- قطر لامینت بدون تراش، حدود 0.3 تا 0.5 میلیمتر می باشد.
2- در این نوع از ونیرها بر خلاف دیگر لامینت های استاندارد هر موقع که فرد بخواهد لامینت ها را می تواند از روی دندان های خود بردارد و از لامینت های دیگری استفاده کند.
3- از جدیدترین ونیر ها لامینت های بدون تراش هستند که می توانند عیوب بسیار ظریف دندانها را از اصلاح نمایند و طرح لبخند زیبایی را به فرد هدیه دهند.
4- در زمانی که دندان های فرد سلامت کافی داشته باشند در مدت زمان دو جلسه می توان این لامینت ها را روی دندان ها نصب کرد.

انجام پولیش لمینت دندان با کارت تخفیف دندانپزشکی مهراز

چه کسانی می توانند بدون تراش لامینت  انجام دهند؟

برای آنکه مشخص شود چه کسی می تواند از لامینت دندان بدون تراش استفاده کند باید توسط دندانپزشک که متخصص جراحی دندان است دندان ها را بررسی نماید. توسط دندانپزشک و با توجه به میزان هزینه ای که در نظر گرفته اید می توانید از این روش استفاده نمایید.

مشاهده بیمه دندانپزشکی و خدمات زیبایی با تخفیف و هزینه دندانپزشکی با تخفیف

منابع: الهام گرفته از مجموعه مقالات بین المللی ISI درباره لمینت دندان

دانلود PDF مقاله

نظرات

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  • raha_67
  • شهریور ۹, ۱۴۰۰

  سلام من یه لمینت طبیعی برای دندونای خودم و همسرم میخوام که خیلی سفید و مصنوعی نباشه چون خیلیارو دیدم وقتی لبخند میزنند خیلی لمینتشون ضایع و زشت هست ، دکتر و کارش خیلی برام مهمه کاشکی نمونه کار دکترا رو هم قرار میدادید در سایت ممنون از سایت خوبتون

  • آرش
  • شهریور ۸, ۱۴۰۲

  سلام لمینت دندان اگر بشکنه چجوری میشه ترمیم کرد؟

  1. با سلام با قالب گیری مجدد قابل ترمیم هستش.

دریافت مشاوره رایگان درمانی

.

دریافت مشاوره رایگان درمانی

.