لمینت بدون تراش

لمینت بدون تراش

لمینت بدون تراش

لمینت بدون تراش یک نوع از ونیرهای بسیار نازک است. ضخامت این لمینت کمتر از سه دهم میلیمتر می باشد. این لمینت ها بدون نیاز به تراش مینای دندان روی دندان های جلویی نصب می شوند. طی یک پروسه لمینت بدون تراش روی دندان ها نصب و به مینای دندان می پیوندند.

مراحل نصب لمینت های بدون تراش

برای نصب لمینت های بدون تراش در دوجلسه و کمتر از یک ماه انجام می شود. در جلسه اول ابتدا دندانپزشک یک قالب کلی از تمام دندانهای فرد تهیه کرده و به آزمایشگاه ارسال می کند. لمینت ها در مدت زمان 3 تا 4 هفته اماده می شوند.

بر خلاف لمینت های استاندارد، مینای دندان تراشیده نمی شود. بیمار نیازی ندارد که از ونیر موقت استفاده کند.
در جلسه دوم که بعد از یک ماه می باشد دندانپزشک لومینیرز را تنظیم می کند. یک دندانپزشک حرفه ای باید با تکنیک خاص ان ها را نصب نماید تا عیب های ظاهری را به خوبی پوشش دهد وطرح لبخند زیبایی را طراحی نماید.

لمینت دندان در تهران

"<yoastmark

مزیت های لمینت بدون تراش

1- این لمینت برای افرادی که نمی خواهند مینای دندان شان تراش داده شود. همچنین می خواهند لبخندی زیبا داشته باشند روشی کاملا ایده ال و مناسب می باشد.
2- ونیر لمینت بدون آنکه تراشی روی دندان زده شود به مینای دندان پیوند خورده و استحکام زیادی دارد.
3- دندان های زیرین لمینت، به دلیل آنکه هیچگونه آسیب و تراشی بخورند، در سلامت کامل حفظ می شوند.
4- در هنگام نصب لمینت های بدون تراش هیچ نیازی به تزریق بی حسی نمی باشد.
5- پروسه نصب لمینت غیر تهاجمی می باشد. مطابق با خواسته فرد بر پایه نیازهای او طراحی و ساخته می شود.
6- این نوع لیمنت ها بسیار نازک بوده ولی در عین نازکی از استحکام و مقاومت بالایی برخوردار است. همچنین از نظر زیبایی نسبت به لمینت های دیگر در رقابت می باشد.
7- اگر به درستی از لیمنت بدون تراش مراقبت شود، مدت زمان دوام و ماندگاری آن حتی به بیش از 10 سال نیز می رسد.
8- ونیرهای بدون تراش، دارای ضخامت دو دهم الی چهار دهم ملی متر می باشد. به همین دلیل نیازی به تراش مینای دندان ندارد.
9- به علت اینکه دندان های زیرین لمینت بدون تراش، بدون هیچ گونه آسیب و تراشی باقی می مانند. ضعیف نشده و سالم باقی می مانند.
10- بین لایه مینای دندان و ونیر های بدون تراش پیوندی بسیار قوی می باشد. بنابراین طول عمر این لمینت بالا و به نسبت دارای هزینه کمتری می باشد.
11- با توجه به نیاز فرد طراحی لمینت ها در آزمایشگاه انجام می شود. بنابراین علاوه بر انکه جویدن مواد غذایی راحت می باشد. از نظر زیبایی نیز فوق العاده است.
12- برای انتخاب رنگ لمینت ها فرد می تواند، رنگ مورد نظر خود را با دندانپزشک در میان گذاشته و توسط لابراتوار مطابق با انتخاب فرد لمینت طراحی و ساخته شود.
13- لمینت بدون تراش از نظر زیبایی کاملا طبیعی جلوه می نماید.
14- در استفاده از این روش معمولا ارتودنسی نیز انجام می شود تا طرح لبخند به طور کامل انجام شود.
15- در این نوع از لمینت به علت آنکه تراشی روی مینای دندان انجام نمی شود. حساسیت به غذاهای سرد و گرم پس از نصب لمینت بوجود نخواهد آمد و امکان آسیب به عصب دندان به حداقل می رسد.

هزینه لمینت دندان

معایب لمینت های بدون تراش

1- در زمانی که عیوب ظاهری دندان ها زیاد باشد. به دلیل اینکه این ونیرها بسیار نازک هستند، مناسب این نوع داز دندان ها نبوده و عیوب را از بین نمی برند.
2- به علت نازکی این نوع ونیر، برای دندان هایی که سیاه و یا زرد می باشند مناسب نیست. زیرا پوشانندگی لازم برای تغییر رنگ های زیاد را ندارد. همچنین برای دندان هایی که کج هستند نمی توان از ونیرهای بدون تراش استفاده کرد.
3- اگر دندانپزشک به دلیل اینکه بخواهد عیوب ظاهری را بیشتر بپوشاند و ضخامت ونیر را افزایش دهد. چون دندان ها تراش داده نشده اند نتیجه مطلوب و طبیعی نخواهد داشت.
4- برای نصب این نوع ونیر حتما باید به متخصص های فوق حرفه ای دندانپزشک مراجعه کرد که از مهارت و تخصص بالایی برخوردارند تا نتیجه کار زیبا و رضایت بخش باشد.
5- نصب این نوع ونیر به نسبت ونیرهای استاندارد چالش های خاصی دارد. زیرا باید به طور دقیق در جای خود نصب شود. همچنین پولیش آن باید طوری انجام شود که طبیعی جلوه کند.

چرا افراد لمینت بدون تراش را به ونیرهای استاندارد ترجیح می دهند؟

یکی از دلایل انتخاب این نوع از لمینت برای بیماران و یا بهتر بگوییم برای مشتریان، تراش نخوردن و آسیب ندیدن دندانهای سالم می باشد. و چون مینای دندان پس از تراش خوردن دیگر ترمیم نمی شود بسیاری از افراد این روش را به روش های استاندارد ترجیح می دهند.

ویژگی های ونیر بدون تراش

1- قطر لمینت بدون تراش، حدود 0.3 تا 0.5 میلیمتر می باشد.
2- در این نوع از ونیرها بر خلاف دیگر لمینت های استاندارد هر موقع که فرد بخواهد لمینت ها را می تواند از روی دندان های خود بردارد و از لمینت های دیگری استفاده کند.
3- از جدیدترین ونیر ها لمینت های بدون تراش هستند که می توانند عیوب بسیار ظریف دندانها را از اصلاح نمایند و طرح لبخند زیبایی را به فرد هدیه دهند.
4- در زمانی که دندان های فرد سلامت کافی داشته باشند در مدت زمان دو جلسه می توان این لمینت ها را روی دندان ها نصب کرد.

چه کسی می تواند لمینت بدون تراش انجام دهد؟

برای آنکه مشخص شود چه کسی می تواند از لمینت بدون تراش استفاده کند باید توسط دندانپزشک که متخصص جراحی دندان است دندان ها را بررسی نماید. توسط دندانپزشک و با توجه به میزان هزینه ای که در نظر گرفته اید می توانید از این روش استفاده نمایید.

 

مشاهده بیمه دندانپزشکی و خدمات زیبایی با تخفیف و هزینه دندانپزشکی با تخفیف

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

50% تخفیف بگیرید!
کمترین تعرفه دندانپزشکی
ویژه استان تهران و البرز

.