عمر لامینت دندان

عمر لامینت دندان

عمر لامینت دندان

در جواب به این سوال باید بگوییم که طبق آماری که وجود دارد. طول عمر روکش ها تا حدود زیادی به رعایت و مراقبت از آن ها بستگی دارد. در صورتی که به درستی از آنها مراقبت شود. می توان تا 20 سال آنها را روی دندان های خود نگه دارید. و از زیبایی دندان های خود لذت ببرید. ولی اگر مراقبت ها صحیح نباشد طول عمر لامینت دندان ها به 10 سال کاهش پیدا می کند.

با داشتن بیمه دندانپزشکی میتوانید تعرفه دندانپزشکی درمانی و زیبایی خود را تا 50% کاهش دهید …

کارت تخفیف دندانپزشکی

شما با داشتن کارت تخفیف دندانپزشکی مهراز میتوانید کاهش هزینه ۵۰ درصدی تمامی خدمات متنوع درمانی و زیبایی دندان را برای داشتن لبخندی زیباتر و سلامت بیشتر دهان و دندان خود استفاده نمایید. با تهیه کارت تخفیف دندانپزشکی، می‌توانید به راحتی فهرستی از دندانپزشکان متخصص را در اختیار داشته و بهترین گزینه را برای خود انتخاب کنید.

کارت تخفیف دندانپزشکی

کارت تخفیف دندانپزشکی

روش هایی برای افزایش طول عمر لامینت

لامینت های سرامیکی به جهت استحکام و مقاومتی که دارند از بهترین روش ها و همچنین محبوب ترین گزینه برای انتخاب روکش های زیبایی دندان ها هستند. می توانید با رعایت نکاتی که در زیر برایتان بیان می کنیم مدت زمان بیشتری لامیت های خود را به خوبی داشته باشید و از پرداخت هزینه های احتمالی برای تعویض لامینت دندان هایتان جلوگیری کنید:

1- رعایت بهداشت دهان و دندان ها جهت افزایش طول عمر لامینت دندان

اولین و مهمترین قدم برای افزایش طول عمر لامینت دندان ها، رعایت بهداشت دهان و دندان ها می باشد. که می توانید روزی دو بار با مسواک زدن و استفاده از نخ دندان و همچنین استفاده از دهانشویه سلامتی دندان ها و لثه و روکش های دندانی را تضمین می کند.

لامینت دندان در تهران

سفید شدن دندان ها با لامینت چگونه انجام میشود؟ آموزش روش سفیدی دندان با سیر در منزل …

2- پرهیز از خوردن و آشامیدن مواد غذایی رنگی و اسیدی و قلیایی

لامینت ها در برابر جذب مواد رنگی مقاومند. ولی مصرف زیاد مواد غذایی رنگی و اسیدی مانند انواع شکلات ها، قهوه و چای، نوشیدنی های الکلی که حتی برای دندان های سالم بسیار آسیب رسان است. نوشیدنی های گازدار و سس های رنگی و دیگر مواد غذایی که رنگ های زیادی دارند باعث تغییر رنگ در دندان های سالم و همچنین در روکش های دندان می شوند. توصیه ما این است که مصرف این نوع خوراکی ها را محدود کنید و بعد از خوردن آن ها حتما دندان ها را مسواک بزنید. و یا حتی الامکان دهانتان را با آب بشویید.

قیمت یک عدد پروتز دندان با داشتن کارت تخفیف دندانپزشکی مهراز چقدر است؟

3- استفاده از محافظ دندان در هنگام خواب در صورت داشتن دندان قروچه

عادت هایی مانند دندان قروچه که در اثر اضطراب به وجود می آید. باعث شده تا فرد دندان های خود را روی هم فشار دهد که این مورد می تواند تاثیر منفی بر ماندگاری لمینت بگذارد. دندان قروچه باعث لب پر شدن و ساییدگی دندان ها می شود. در صورتی که دچار این عادت هستید. برای جلوگیری و با مراجعه به دندان پزشک از نایت گارد مخصوص برای دندان های خود سفارش دهید و در هنگام خواب استفاده نمایید.

4- عدم مصرف سیگار

مصرف سیگار و دیگر دخانیات تاثیر نامطلوبی روی سلامت لمینت و روکش دندان ها و همچنین دندان های طبیعی می گذارد. دخانیات باعث تغییر رنگ لمینت شده و همچنین پوسیدگی در دندان ها و نیز بیماری های لثه ای را به دنبال دارد. این مورد باعث کاهش طول عمر لامینت ها می شود.

تفاوت کامپوزیت و لامینت دندان | کامپوزیت یا لامینت

عمر لامینت دندان

عمر لامینت دندان

5- عدم استفاده از دندان ها به عنوان ابزار

اینکه روکش های لامینتی از استحکام بالایی برخوردارند. ولی استفاده از دندان های لامینت شده به عنوان ابزار می تواند اسیب های جبران ناپذیری را برای دندان ها داشته باشد. به طور مثال باز کردن درب نوشابه و یا باز کردن گره های محکم و یا بریدن چسب اینها کارهایی هستند. که می تواند به روکش ها و یا حتی دندان های طبیعی آسیب فراوانی بزند. و باعث ترک خوردگی و لب پر شدن و شکستگی دندان ها و روکش ها شود.

قیمت دندان مصنوعی ژله ای در مشهد با کاهش هزینه کارت تخفیف دندانپزشکی مهراز

6- پرهیز از خوردن غذاهای سفت

خوردن غذاهای سفت، شکستن پسته و فندق و بادام با دندان ، جویدن یخ و خوردن ته دیگ های خیلی سفت باعث شده تا ترک خوردگی و شکستگی در روکش های دندانی و نیز خود دندان های طبیعی به وجود آید.

آموزش سفید کردن دندان با نشاسته در منزل

کامپوزیت دندان

کامپوزیت دندان

7- استفاده از محافظ دندان

افرادی که فعالیت های رزمی انجام می دهند. در این ورزش ها امکان ضربه خوردن به فک و دندان ها بیش از افراد دیگر است. به همین جهت افرادی که مشغول به ورزش هایی مانند بوکس و کاراته و دیگر ورزش های رزمی هستند باید در هنگام تمرین و یا مسابقات از محافظ دندان استفاده نمایند. تا در صورت خوردن ضربه ها حداقل آسیب به روکش ها و دندان ها وارد آید.

کاهش هزینه لامینت دندان با کارت تخفیف دندانپزشکی مهراز

8- چکاپ های 6 ماهه دندان پزشکی برای افزایش عمر لامینت دندان

برای اطمینان از سلامت دندان های طبیعی لازم است که هر 6 ماه یکبار به دندانپزشکی مراجعه نمایید. برای چکاپ سلامتی دندان های لامینت شده نیز باید هر 6 ماه یکبار به دندان پزشکی مراجعه نمایید تا در صورت آسیب دیدن به سرعت ترمیم و درمان شوند.

آشنایی با مزایا و معایب استفاده از کیت سفید کننده دندان

با تکمیل فرم این وبلاگ مشاوره رایگان دریافت نمایید!

بیمه دندانپزشکی برای ایمپلنت

با در نظر داشتن هزینه های بسیار بالای ایمپلنت دندان، داشتن بیمه دندانپزشکی برای ایمپلنت که بتواند درصد قابل توجهی از هزینه های بالقوه و مرتبط با آن را پوشش دهد قطعا بسیار کمک کننده خواهد بود. شما با داشتن این بیمه میتوانید به بهترین متخصصان ایمپلنت دسترسی داشته باشید و از خدمات با کاهش هزینه 30 درصدی مهراز کارت برای ایمپلنت و همچنین سایر خدمات با کاهش هزینه 50% بهره مند شوید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره مراحل لمینت دندان و همچنین بهترین نوع لمینت دندان کلیک کنید…

بیمه دندانپزشکی برای ایمپلنت

بیمه دندانپزشکی برای ایمپلنت

تعویض لامینت دندان و عمر لامینت دندان

در هر صورت لمینت دندان شما بدون در نظر گرفتن چگونگی مراقبت از آنها ، مجبور به تعویض خواهند شد. هنگامی که به روکشهای لمینت جایگزین احتیاج دارید ، دیگر لازم نیست که مراحل آماده سازی دندان را دوباره طی کنید. زیرا دندان های شما از قبل آماده شده است. تا زمان ساخت روکشهای جایگزین شما مجبور به استفاده از روکش موقت لمینت دندان هستید. پس از قرار دادن روکشهای جدید لمینت دندان ، سالها می توانید ار روکشهای لمینت دندان استفاده کنید ، دقیقا مانند لمینت سرامیکی اولیه شما.

سفید شدن دندان ها با لامینت چگونه انجام میشود؟

هزینه لمینت سرامیکی با داشتن مهراز کارت

متوسط ​​طول عمر لامینت دندان حدود 10 سال است. با مراقبت و درمان مناسب ، این بازه زمانی ممکن است طولانی شود و تا 20 سال ادامه یابد. اگر یکی از موارد زیر اتفاق افتاد ، ممکن است لازم باشد که روکشهای لمینت دندان خود را زودتر جایگزین کنید:

در صورتیکه روکشهای لمینت دندان شما تراش بردارند یا ترک بخورند. یا به سادگی فرسوده شوند. لمینت های دندان از سرامیک ساخته شده اند. و با وجود این که بادوام هستند. اگر بهداشت و مراقبت های لمینت را رعایت نکنید ، می توانند فرسوده یا شکسته شوند.
در صورتیکه دندانی که روکش لمینت روی آن قرار دارد ، پوسیده شود. اگرچه روکشهای لمینت دندان از دوام بالایی برخوردار هستند ، دندان شما در زیر روکش لمینت ممکن است دچار پوسیدگی شود.

انجام پولیش لمینت دندان با کارت تخفیف دندانپزشکی مهراز

جرمگیری دندان با لیزر چگونه انجام میشود؟

بیمه دندانپزشکی

بیمه دندانپزشکی

عدم رعایت بهداشت دهان با داشتن لامینت دندان

در صورتیکه بهداشت ضعیف دندان و بیماری لثه باعث شود تا لمینت دندان شما از لثه شما جدا شود. لمینت دندان به همان اندازه دندانهای عادی شما به مراقبت نیاز دارند. اگر مراقب دهان و دندان خود نباشید. لثه های شما می توانند شروع به پوسیدگی کنند ، و سبب ایجاد فاصله بین لمینت و لثه ی شما شود.

در صورتیکه لمینت دندان اولین بار اشتباه نصب شود. اگر دندانپزشک شما ماهر نبوده و لمینت دندان را بدون قالب گیری صحیح دندان روی دندان شما نصب کند.  این می تواند بسیار دردناک باشد. در کلینیک دندانپزشکی سیب سفید یک قالب سفارشی شده برای دندان های شما ساخته می شود. تا هنگام نصب آنها اطمینان حاصل کنیم که روکش های لمینت دندان شما مناسب هستند.

تمامی خدمات زیبایی دندان از جمله لمینت دندان ارزان را به بیمه دندانپزشکی مهراز بسپارید!

بیمه دندانپزشکی نامحدود خانواده

بیمه دندانپزشکی نامحدود خانواده با پوشش ۵۰ درصد هزینه های درمانی و زیبایی دندانپزشکی هزینه های سرسام آور این خدمات را کاهش داده و همه اعضای خانواده را بدون در نظر گرفتن محدودیت سنی، مورد حمایت قرار میدهد. از دیگر ویژگی های برتر بیمه دندانپزشکی نامحدود خانواده مهراز کارت میتوان به استفاده نامحدود و بدون سقف و مرز از خدمات اشاره کرد که این امر به این معنی است که شما میتوانید به تعداد دفعات نامحدود و با مبالغ بدون سقف از این خدمات استفاده نمایید.

بیمه دندانپزشکی نامحدود خانوادگی

بیمه دندانپزشکی نامحدود خانوادگی

دیگران مطالعه میکنند:

کاربرد ژل سفید کننده دندان فوری

مراقبت بعد از لامینت دندان چگونه است؟

بهترین سفید کننده دندان در داروخانه چیست؟

منابع: الهام گرفته از مجموعه مقالات بین المللی ISI درباره لمینت دندان

دانلود PDF مقاله

نظرات

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

 1. لمینت اگر آسیب ببینه باید حذفش کرد؟

  1. با سلام روکش های لامینت علاوه بر زیبایی، دوام بالایی هم دارن. ولی اگر به دلایلی تحت شرایطی خاص آسیب ببینن قابل ترمیم هستن. https://mehrazcard.com/the-cost-of-dental-laminate/

 2. سلام هزینش چقدره با کارت شما؟

  1. با سلام با داشتن مهراز کارت میتونید انواع لمینیت دندان رو با کاهش هزینه 50% انجام بدید دوست عزیز

 3. سلام کارت مهراز در چه شهرهایی خدمات دهی داره؟

  1. با سلام مهراز کارت در سراسر کشور مراکز درمانی و زیبایی متعددی داره که میتونید مراجعه کنید.

 4. سلام مهراز کارت فقط در تهرانه؟

  1. با سلام مهراز کارت در سراسر کشور مراکز درمانی متعددی داره که میتونید مراجعه کنید. لیست مراکز خدمت شما.

 5. کودکان رو هم ویزیت میکنین؟

  1. سلام دوست عزیز بله

 6. ممنون از اطلاعات مفیدی که دادید

.

دریافت مشاوره رایگان درمانی

.