لمینت سرامیکی

لمینت سرامیکی

لمینت سرامیکی

گاهی اوقات به جهت آسیب هایی که به هر دلیل به دندان ها وارد می شود. دندان ها زیبایی خود را از دست می دهند. و ممکن است حتی مینای دندان از بین برود. برای بازگرداندن این زیبایی و سلامت دوباره دندان ها دندان پزشکان از انواع روکش ها مانند لمینت سرامیکی و یا کامپوزیتی و یا زیرکونیا استفاده می کنند. بیمار یکی از روکش ها را انتخاب کرده و برای گذاشتن روی دندان ها مراحل را یکی یکی طی می کند.

با داشتن بیمه دندانپزشکی میتوانید هزینه دندانپزشکی درمانی و زیبایی خود را تا 50% کاهش دهید …

انواع لمینت دندان

لمینت دندان پوسته ای نازک و همرنگ دندان ها است که سطح روی دندان را پوشانده و ظاهری زیبا به آن می دهد. رنگ این روکش دندان با توجه به سلیقه و همچنین رنگ دیگر دندان های فرد انتخاب و طراحی و ساخته می شود.

کامپوزیت سرامیکی دندان

از مزیت های لمینت دندان می توان به موارد زیر اشاره کرد:

1- ظاهری طبیعی دارد.
2- لثه به راحتی می توانند لمینت سرامیکی را تحمل کنند.
3- روکش هایی مقاوم هستند. به زودی لک نمی شوند و رنگ پذیر نیستند.
4- رنگ های زیادی دارد و می توان به سلیقه هر فرد آن را انتخاب کرد.
5- از تاج دندان قوی تر هستند و طاهری زیباتر دارند.

روکش دندان ارزان

"<yoastmark

لمینت سرامیکی چیست؟

لمینت سرامیکی یا همان پرسلن ونیر دارای قطر نیم میلیمتری می باشد و از جنس سرامیک است. دندان پزشک به وسیله باند رزینی روی دندان می چسباند تا مواردی مانند زردی و لب پریدگی و دیگر نقص های دندان های دندان را برطرف کند.
لمینت سرامیکی طول عمر بالایی دارد و تا 15 سال می تواند برای فرد باقی بماند. بعد از 15 تا 20 سال باید برای تعویض آن اقدام نمایید.

لمینت دندان چگونه انجام می شود؟

لمینت های کامپوزیتی آنهایی هستند که از کامپوزیت ساخته شده اند. این نوع ای لمینت ها توسط خود دندان پزشک در مطب آماده و روی دندان ها قرار می گیرد. ولی لمینت های سرامیکی بعد از تراش دادن مقدار کمی از دندان توسط دندان پزشک یک ترمیم به طور موقت روی دندان قرار می گیرد. بعد از آن قالب دندان برای لابراتوار ارسال می شود. لمینت ساخته و برای دندان پزشک ارسال می شود.

بعد از آن، دندان پزشک لمینت سرامیکی را به وسیله مواد مخصوصی که مانند چسب می باشد. به دندان وصل می کند. برای نصب روکش لمینت سرامیکی نیاز به 2 و یا 3 مرحله مراجعه به دندان پزشک می باشد.

انواع لمینت دندان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تعرفه
مراکز
اینستاگرام
واتس اپ
خانه