انواع لمینت دندان

انواع لمینت دندان

انواع لمینت دندان

انواع لمینت دندان چگونه انجام میشود؟ لمینت دندان چیست؟  قیمت لمینت دندان چقدر است؟ بهترین نوع لیمینت دندان چیست؟ مراحل یا روش لمینت دندان چگونه میباشد؟ برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با لمینت دندان با ما همراه باشید.

 جهت تهیه بیمه دندانپزشکی با ما همراه باشید

فرق کامپوزیت و لامینت دندان در چیست؟

لمینت دندان چیست؟

لمینت دندان یک لایه نازکی است. که همرنگ با دندان بوده و با هدف زیبایی بیشتر دندانها و به گونه ای رفع نواقصات موجود در شکل ظاهری دندان استفاده می‌شود. که نام دیگر عمر ونیر می باشد.

در واقع لمینت دندان باعث اصلاح شکل و فرم دندان می گردد. به گونه‌ای باعث زیادتر شدن مقاومت دندانها شده و مطمئن ترین روش برای رفع مشکلات دندان می باشد.

همه چیز درباره برداشتن خال ها

انواع لمینت دندان در تهران

در حالت کلی لمینت در دو مدل کامپوزیت و سرامیک انجام می‌گردد. که مدل کامپوزیت دندان به خاطر اینکه ضخامت بسیار کمی دارد. و هیچ نیازی به تراش در این مدل نیست، بیشتر مورد توجه بیماران قرار گرفته است. و از مزیت های دیگر این مدل می توان به اصلاح طرح لبخند و همچنین فرم دهی اشاره کرد.

خوشبختانه امروزه وجود متخصصین حرفه ای باعث شده است تا به راحتی بتوان با انواع لمینت دندان مشکلات موجود در دندان را خیلی سریع رفع کرد.

لمینت سرامیکی نیز نوع دیگر می باشد. که معمولاً هزینه آن در مقایسه با لمینت کامپوزیتی بیشتر است

در این مدل نیاز به تراش و فرم دهی می باشد. و در آزمایشگاه‌های خاص درست می شود.

همچنین تنوع انتخاب و درجه شفافیت آن بیشتر از مدل کامپوزیت میباشد. و به گونه‌ای باعث ایجاد ظاهری بسیار زیبا در دندان‌ها می‌گردد. و معمولاً طول عمر و ماندگاری این نوع لمینت بسیار زیاد است.

روش مراقبت از لامینت و افزایش طول عمر لامینت دندان چیست؟

سفید شدن دندان ها با لامینت چگونه انجام میشود؟

در چه مواردی از لمینت دندان استفاده میشود؟

اگر افراد دچار مشکلاتی مانند بروز مشکل در رنگ یا شکل دندان شوند در این حالت برای اصلاح فرم دندان میتوانند از انواع لمینت استفاده کنند.

مثلاً کسانی که دچار ساییدگی دندان شده اند. می توانند مشکل به وجود آمده را خیلی سریع برطرف نمایند. یا کسانی که دچار شکستگی و ترک خوردگی دندان شده اند. یا به صورت مادرزادی دارای دندانهای نامنظم هستند. یا فاصله بین دندان هایشان زیاد است، برای رفع مشکلات ظاهری می‌توانند از لمینت دندان استفاده نمایند.

جهت مشاهده هزینه مشاوره و روانشناسی کلیک کنید

انجام پولیش لمینت دندان با کارت تخفیف دندانپزشکی مهراز

انواع لمینت دندان

انواع لمینت دندان

مراحل انجام لمینت دندان چگونه است؟

کسانی که می‌خواهند لمینت دندان را انجام دهند. باید ابتدا به یک دندانپزشک متخصص و حرفه ای که تجربه و تخصص بالایی در این زمینه دارد مراجعه نمایند. و بعد از آن بررسی و معاینه انجام می‌شود

در حالت کلی لمینت جایگزین مینای دندان می گردد. و برای انجام لمینت باید مقداری از مینای دندان به وسیله پزشکان حرفه‌ای برداشته شود. تا لمینیت به درستی روی دندان جایگذاری گردد

در حالت کلی یک میلیمتر ممکن است از مینای دندان حذف گردد. که معمولاً برای این انجام این کار از بی حسی استفاده می شود.

سپس بر حسب قالبی که از دندانهای شما برداشته می‌شود. روکش های لمینتی در آزمایشگاه تولید می گردد. و بعد روی دندان قرار می گیرند

و برای چسباندن آن از سیمان مخصوصی استفاده می گردد. و به گونه ای باید تناسب رنگ و اندازه به صورت دقیق انجام شود. و در صورت نیاز

برش های لازم انجام گیرد

خوشبختانه رنگ روکش را می توان تنظیم کرد. و تمامی این موارد به گونه‌ای باعث می گردد. تا شما صاحب دندان های بسیار زیبا شوید.

جهت مشاهده هزینه دندانپزشکی سال کلیک کنید

همه چیز درباره روکش دندان را بدانید …

با تکمیل فرم این وبلاگ مشاوره رایگان دریافت نمایید!

 

نکات مهم بعد از انجام لمینت دندان

اگر بیماران تمام مراقبت ها و نکات مهمی که به وسیله پزشک توصیه می گردد را رعایت نمایند در این حالت ۷ تا ۱۵ سال تا ماندگاری خواهند داشت.

در واقع مراقبت شما افزایش دهنده مدت زمان ماندگاری می باشد مثلاً مسواک زدن منظم و به صورت روزانه و استفاده از نخ دندان و همچنین استفاده از دهان شوی برای تقویت دندان بسیار مهم است.

همچنین عدم استفاده از دخانیات و نوشیدنی‌هایی مانند چای و قهوه که می تواند روی دندان تاثیر بگذارد بسیار مهم می باشد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره مراحل لمینت دندان و همچنین بهترین نوع لمینت دندان کلیک کنید…

مراقبت بعد از انجام لمینیت دندان

 • در روز حد اقل دو بار مسواک بزنید.
 • برای استفاده از دهانشویه های مختلف از دندانپزشک خود مشورت بگیرید.
 • از نخ دندان برای پاکیزگی دندان تان استفاده کنید.
 • مصرف دخانیات را باید کنار بگذارید چراکه به مرور زمان باعث تغییر رنگ دندان ها میشود.
 • از خوردن غذاهای سفت و میوه های سفت خودداری کنید.
 • از خمیر دندان مخصوص استفاده کنید.

همه چیز درباره لمینت سرامیکی دندان را بدانید!

آیا امکان برداشتن لمینت دندان وجود دارد؟

کسانی که قصد انجام لمینت رو دارند باید از این موضوع مطمئن باشند چون در برخی مواقع مشاهده می گردد که افرادی بعد از انجام لمینت پشیمان می‌شوند و به گونه ای می خواهند  تا لمینت برداشته شود که متاسفانه انجام چنین کاری امکان پذیر نیست.

هنگام انجام این کار بخشی از مینای دندان برش داده می‌شود پس باید هنگام انجام لمینت از این کار مطمئن باشید و تنها امکان تعویض روکش لمینت را دارید و اگر لمینت برداشته شود مطمئن باشید که دندان هایتان نسبت به قبل وضعیت بدتری خواهد داشت چون بخشی از مینای آن حذف شده است و امکان برگشت به حالت قبلی وجود ندارد

مورد مهمی که در این میان مطرح است این است که شما برای انجام لمینت دندان باید به پزشکان متخصص و حرفه ای مراجعه کنید در این حالت مطمئن باشید که به صورت صد در صدی از نتیجه راضی خواهید بود و به هیچ عنوان پشیمانی در رابطه با انجام این کار به وجود نخواهد آمد.

کاهش هزینه لامینت دندان با کارت تخفیف دندانپزشکی مهراز

بهترین نوع لمینت دندان

اگر به پزشک متخصص مراجعه کنید بر حسب وضعیت بیمار بهترین نوع لمینت استفاده می‌شود در واقع گوش کردن به توصیه‌های پزشک بسیار مهم می باشد و همیشه پزشکان متخصص برحسب نوع وضعیت دندانهای بیماران بهترین و مناسبترین روش را استفاده می کنند پس باید به این موضوع توجه نمایید و تمام عوارض و یا مزیت های لمینت را مد نظر قرار دهید و سپس اقدام به چنین کاری کنید.

قیمت انواع لمینت دندان

معمولاً در کلینیک های دندانپزشکی مختلف برحسب کیفیت کار انجام شده هزینه های متفاوتی برای انجام انواع لمینت دندان دریافت می گردد، که در واقع شرایط دندان های شما، نوع لمینت استفاده شده و تخصص پزشک جزو مهمترین موارد تأثیرگذار در هزینه لمینت دندان می باشد و به هیچ عنوان نمی‌توان یک قیمت استاندارد و مشخصی را تعریف کرد.

برای اطلاع دقیق از میزان هزینه باید بعد از معاینه با پزشک صحبت نمایید.

در حال حاضر لمینت دندان جزو پرطرفدار ترین روش ها برای رفع مشکلات ظاهری دندان می باشد و به گونه‌ای باعث می گردد تا شما با حداقل هزینه و در کمترین زمان ممکن زیبایی دندان های خود را فوق العاده افزایش دهید که این مورد هم به صورت مستقیم در بحث زیبایی ظاهری شما تاثیرگذار می‌باشد.

تمامی خدمات زیبایی دندان از جمله لمینت دندان ارزان را به بیمه دندانپزشکی مهراز بسپارید!

کارت تخفیف دندانپزشکی

شما با داشتن کارت تخفیف دندانپزشکی مهراز میتوانید کاهش هزینه ۵۰ درصدی تمامی خدمات متنوع درمانی و زیبایی دندان را برای داشتن لبخندی زیباتر و سلامت بیشتر دهان و دندان خود استفاده نمایید. با تهیه کارت تخفیف دندانپزشکی، می‌توانید به راحتی فهرستی از دندانپزشکان متخصص را در اختیار داشته و بهترین گزینه را برای خود انتخاب کنید.

کارت تخفیف دندانپزشکی

کارت تخفیف دندانپزشکی

بیمه تکمیلی دندانپزشکی

شما با تهیه بیمه تکمیلی دندانپزشکی مهراز مشمول برخورداری از ۵۰ درصد کاهش هزینه خدمات درمانی و زیبایی دندانپزشکی شده و میتوانید از تمامی خدمات دندانپزشکی با هرهزینه ای بدون سقف و محدودیت در سراسر کشور بهره بگیرید. در صورتی که سایر بیمه نامه ها دارای سقف استفاده از خدمات به صورت سالانه هستند. از اصلی ترین مزایای داشتن بیمه تکمیلی دندانپزشکی مهراز این است که می‌توانید با اطمینان بیشتری در مورد پوشش هزینه‌های ناگهانی و گزاف دندانپزشکی خود دست یابید.

ارزان ترین بیمه دندانپزشکی

شما میتوانید تنها با پرداخت حق عضویت اولیه تا یک سال از ارزان ترین بیمه دندانپزشکی با عنوان مهراز کارت، بدون پرداخت هیچگونه هزینه جانبی دیگری استفاده نموده و همچنین میتوانید تا ۵ سال متوالی پس از دریافت مهراز کارت با پرداخت یک سوم هزینه اولیه آن را تمدید نمایید. علاوه بر این شما به ازای دریافت خدمات در مراکز درمانی مهراز کارت میتوانید از کاهش هزینه ۵۰ درصد واقعی استفاده نمایید و این در حالی است که بسیاری از مراکز بیمه نهایتا ۱۰ تا ۲۰ درصد از هزینه های دندانپزشکی را پوشش میدهند.

منابع: الهام گرفته از مجموعه مقالات بین المللی ISI درباره لمینت دندان

دانلود PDF مقاله

نظرات

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

 1. با سلام و خسته نباشید ممنون از خدمات و اطلاعات خوبتون با مهراز کارت میتونم لمینیت انجام بدم؟ من کارتش رو دارم برای لمینیت چقدر تخفیف داره؟

  1. سلام و وقت به خیر بله با مهراز کارت میتونید با 50% تخفیف لمینت دندانهاتون رو انجام بدید.

  • sana123
  • شهریور ۱۳, ۱۴۰۰

  سلام من برا لیمینت مشاوره میخواستم مطمعن نیستم ک میتونم انجام بدم یا نه چون دندونام یکم ضعیفه

   • admin
   • شهریور ۱۳, ۱۴۰۰

   با سلام پس از دریافت کارت تخفیف مهراز کارت می‌توانید به نزدیک ترین مراکز درمانی جهت مشاوره رایگان مراجعه فرمایید.

 2. لمینت با مهراز چقدره؟ و کدوم دکتر بهتره؟

  1. با سلام دندانپزشکان زیبایی در مراکز درمانی و زیبایی مهراز کارت فعال هستن. با مهراز کارت انواع لامینت دندان رو میتونید با کاهش هزینه 50% تهیه کنید.لیست تعرفه ها و پزشکان خدمت شما: https://mehrazcard.com/the-cost-of-dental-laminate/ https://mehrazcard.com/treatment-centers/

.

دریافت مشاوره رایگان درمانی

.