هزینه کشیدن دندان آسیاب

هزینه کشیدن دندان آسیاب

هزینه کشیدن دندان آسیاب

زمانی که دندان ها دچار پوسیدگی های گسترده می شوند و یا ضربه شدیدی به آنها وارد می شود. کشیدن آن دندان بهترین گزینه می باشد. البته در بعضی مواقع کشیدن دندان تنها راه نیست و ممکن است راهی برای نگه داشتن آن دندان وجود داشته باشد. بیشتر افراد از فواید نگه داشتن دندان های اصلی خود آگاهی ندارند و ممکن است بیشتر روی هزینه کشیدن دندان خود تمرکز داشته باشند تا آن را به حداقل برسانند. کشیدن دندان بیشتر برای دندان های آسیاب که گیر افتادگی مواد غذایی در آنها بیشتر ایت اتفاق می افتد. البته هزینه کشیدن دندان آسیاب با دندان های دیگر متفاوت است.

کاهش هزینه کشیدن دندان با مهراز کارت و آشنایی یا مزایای کشیدن دندان

جهت تهیه بیمه دندانپزشکی و مشاهده هزینه دندانپزشکی با تخفیف کلیک کنید…

کشیدن دندان

کشیدن دندان یعنی دراوردن دندان از جایگاه خود در لثه و استخوان فک که محل دراوردن دندان خالی می شود. این خلع را با دندان مصنوعی پر می کنند. دلایل مختلفی وجود دارند برای کشیدن دندان:

* ضربات سنگین به دندان
* پوسیدگی دندان
* عفونت دندان
* از بین رفتن بخشی از دندان
* به وجود امدن بیماری های دندان مثل پریودنتال که در این بیماری لثه ملتهب شده و خونریزی لثه را به همراه دارد و در صورتی که درمان نشود باعث لق شدن دندان ها می شود.
* رشد ناهنجار دندان که در جای خود رشد نکرده اند.

هزینه عصب کشی دندان دو کاناله

آشنایی یا مزایای کشیدن دندان

دندان را بکشیم و یا ترمیم کنیم؟

کشیدن دندان و یا ترمیم آن سوالی است که برای افرادی که دارای دندان های بسیار پوسیده دارند که هزینه درمان آن خیلی بیشتر از کشیدن آن می باشد. بهتر است قبل از هر تصمیمی که دندان را بکشیم و یا ترمیم کنیم بدانیم که دندان های طبیعی از هر نوع دندان مصنوعی قویتر است و عملکرد بهتری دارد. همچنین مراقبت از دندان های طبیعی آسانتر است. البته موادی که برای ساخت دندان های مصنوعی به کار می رود دارای استحکام بالایی است ولی دندان های طبیعی به دلیل نوع قرار گیری آن در دهان و همچنین ریشه آن از مقاومت بیشتری برخوردار است. از جمله مواردی که باعث می شود افراد به کشیدن دندان تمایل داشته باشند هزینه کشیدن دندان آسیاب و دیگر دندان ها می باشد.

هزینه عصب کشی دندان عقل و مطالعه درباره عوارض کشیدن دندان

هزینه کشیدن دندان آسیاب

هزینه کشیدن دندان آسیاب

مراحل کشیدن دندان

1- بی حسی

در ابتدای کار برای کشیدن دندان بی حسی موضعی در بخش اسخوان فک و لثه انجام می شود. این بی حسی به وسیله سرنگ و ماده بی حسی به لثه تزریق می شود. تا در هنگام کشیدن دندان درد کمتری را فرد حس کند.

آیا کشیدن دندان پوسیده راهکار درستی است؟

نرخ کشیدن دندان با بیمه دندانپزشکی مهراز

2- جدا کردن دندان از استخوان فک

ریشه دندان که استخوان فک قرار دارد. این اتصال به وسیله رباطی به نام پریودنتال می باشد. که محکم در جای خود نگهداری می شود. دندانپزشک به وسیله ابزاری که دارد شروع به باز کردن لثه های کناره دندان می کند تا بتواند ریشه دندان را از فک خارج کند. در این هنگام است که بی حسی باعث شده تا درد کمتری احساس شود. البته در بعضی موارد هیچگونه دردی را بیمار احساس نمی کند.

3- بازکردن ناحیه های کناری دندان

به طور مثال زمانی که میله یا چوبی در خاک فرو رفته باشد. در ابتدا به وسیله ابزارالاتی کنار آن را با حرکت دادن به عقب و جلو بازتر می کنند. این کار برای دراوردن دندان از لثه نیز انجام می شود.

4- ابزار های مورد نیاز برای کشیدن دندان

دندانپزشک معالج برای کشیدن دندان ابزارهایی را به کار می برد که تا با کمترین فشار بتواند دندان مورد نظر را از جای خود دربیاورد. این ابزارها فروس پش نام دارد. تا بتوان آن دندان را از لثه خارج کند.

هزینه کشیدن دندان عقل یا مهراز کارت

جراحی دندان برای کشیدن چگونه انجام میشود؟ آیا جراحی دندان درد دارد ؟

مراقبت های پس از کشیدن دندان

* پس از کشیدن دندان باید به مدت 24 ساعت از فعالیت های سنگین پرهیز نمایید.
* با آب و نمک و یا محلول شستشو باید به طور مداوم دهان را شستشو دهید.
* پرهیز از مواد قندی و خیلی گرم و خیلی سرد
* استفاده از گاز استریل و تعویض کردن آن هر یک ساعت
* در هنگام خواب سر را روی بالشت قرار دهید تا بالا باشد.
* استفاده از کمپرس سرد
* در صورت تجویز دارو توسط دندانپزشک آن را به موقع مصرف نمایید.

آموزش مراقبت بعد از پر کردن دندان

کشیدن دندان خراب چه مزایایی دارد؟

احتمال خونریزی دندان بعد از کشیدن دندان

خونریزی لثه ها پس از کشیدن دندان ویا کاشت و جراحی دندان باید به موقع از آن جلوگیری شود. معمولا بعد از کشیدن دندان تا 24 ساعت مقدار کمی خون از محل خارج کردن دندان طبیعی است. و اینکه این خون به دلیل آنکه با بزاق دهان مخلوط می شود ممکن است به نظر خیلی زیاد به نظر برسد ولی برای انکه مطمئن شوید مقدار خونریزی نرمال و یا زیاد است کافی است که گاز استریل را روی محل دندان کشیده شده قرار دهید و به مدت 30 دقیقه آن را فشار دهید. در اینصورت پس از برداشتن گاز استریل مقدار خونی که روی آن می باشد میزان خونریزی را مشخص می کند.
اگر آنقدر این خونریزی زیاد باشد که تمامی گاز استریل آغشته به خون شده باشد و از آن تراوش کند یعنی اینکه خونریزی غیرمعمول است . و حتما باید با دندانپزشک خود درمیان بگذارید.

خونریزی لثه | دلایل خونریزی لثه

هزینه کشیدن دندان با جراحی چگونه است؟

ولی اگر مقدار آن کمتر بود، طبیعی است و فقط کافی است تا از کمپرس یخ استفاده کنید. و محل کشیده شدن دندان را از روی صورت با یخ مالش دهید. گاز استریل را روی دندان فشار دهید و این کار را به مدت 45 دقیقه انجام دهید.

مطالعه مطالب مرتبط:

روش های کشیدن دندان شکسته در منزل چیست؟

عوارض کشیدن دندان عقل چیست؟

آیا میدانید کشیدن ریشه دندان عفونی چقدر ضروری است؟

کشیدن ریشه دندان پوسیده چگونه انجام میشود؟

انواع روش های جراحی دندان پوسیده چگونه است؟

منابع: الهام گرفته از مجموعه مقالات بین المللی ISI درباره کشیدن دندان

دانلود PDF مقاله

نظرات

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

 1. مهراز کارت فقط خدمات دندونپزشکی عمومی رو داره؟میخوام یه دندون بکشم ایمپلنت کنم میتونم با تخفیف انجام بدم؟

  1. بله با مهراز کارت میتونید هم کشیدن دندان انجام بدید و هم ایمپلنت. به طور کلی برای تمامی خدمات دندانپزشکی درمانی و زیبایی میتونید از مهراز کارت تون استفاده کنید و تا 50% تخفیف بگیرید.

 2. مهراز کارت گرفتم برای جراحی دندون عقل کی و کجا میتونم برم انجام بدم؟ چقد تخفیف دارم؟

  1. با داشتن مهراز کارت 50% کاهش هزینه خواهید داشت برای تمامی خدمات درمانی و زیبایی دندانپزشکی از جمله جراحی دندان عقل. برای رزرو وقت مطب میتونید با مشاور خودتون در تماس باشید راهنمایی تون میکنن دوست عزیز.

 3. بعد از کشیدن دندون خوراکی ترش مزه بخورم مشکلی داره؟ اینجا نوشته فقط شیرینی جات نخورید

  1. خیر دوست عزیز فقط شیرینی جات و خوراکی های خیلی سرد و خیلی گرم مصرف نشه لطفا

 4. سلام دندان آسیاب اگر عفونت کنه بکشیم میشه به جاش بریج کرد؟

  1. با سلام شاید نیاز به کشیدن دندان نباشه ولی در صورتی که کشیده بشه بله امکان جایگذاری بریج وجود داره براتون. https://mehrazcard.com/dental-bridge-prices/

 5. سلام کشیدن دندان با مهراز کارت چقدر هزینه داره؟

  1. با سلام کشیدن انواع دندان با داشتن مهراز کارت 50% کاهش هزینه براتون خواهد داشت. https://mehrazcard.com/cost-of-tooth-extraction/

 6. کشیدن دندان بدون بی حسی انجام میشه یا درد بسیاری داره؟

  1. با سلام خیر. کشیدن دندان بدون بی حسی ممکن نیست. به دلیل اینکه درد زیادی متحمل میشید.

دریافت مشاوره رایگان درمانی

.

دریافت مشاوره رایگان درمانی

.