کشیدن دندان در بارداری

کشیدن دندان در بارداری

کشیدن دندان در بارداری

کشیدن دندان در بارداری آیا عوارض دارد؟ آیا امکان عصب کشی دندان در بارداری وجود دارد؟ آیا عصب کشی می‌تواند ضرری برای جنین یا مادر داشته باشد؟ انجام روکش دندان در بارداری آیا مجاز است؟ برای رفع دندان درد در بارداری چه باید کرد ؟ آیا کشیدن دندان عقل در زمان بارداری ضرری برای فرد دارد؟

برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با این موارد با ما همراه باشید.

کشیدن دندان در بارداری

کشیدن دندان در بارداری

 جهت تهیه بیمه دندانپزشکی با ما همراه باشید

درباره عصب کشی دندان و هزینه عصب کشی دندان مطالعه کنید!

آیا کشیدن دندان در بارداری ممکن است؟

معمولاً دندان درد یکی از موارد بسیار مهمی است. که تحمل آن برای تمام افراد در هر سنی بسیار دشوار است. مخصوصاً اگر فرد دچار خونریزی لثه شده باشد یا درد‌های بسیار شدیدی در دندان ایجاد شده باشد. به گونه ای که فرد به راحتی نتوانند غذا بخورد و یا به راحتی امکان صحبت کردن را نداشته باشد

در این حالت اولین توصیه پزشک در صورت عدم امکان ترمیم، کشیدن دندان است. مهمترین موردی که در این میان وجود دارد و اکثر به وسیله بیماران پرسیده می شود این است که آیا کشیدن دندان در دوران بارداری می تواند. مشکلی برای مادر و جنین داشته باشد یا ن؟

معمولا بر حسب توصیه های پزشکان بهترین زمان برای رفع مشکلات دندان در ۳ ماهه دوم بارداری می باشد البته این مورد را مد نظر قرار دهید که روش بهتر از این هم وجود دارد.

آن هم این است که شما قبل از بارداری تمام مشکلاتی که در دندان هایتان وجود دارد را رفع کنید. به هر حال اگر در دوران بارداری دچار درد شدید در این حالت باید در سه ماهه دوم برای کشیدن آن اقدام کنید.

مراجعه به دندانپزشکی کودکان ارزان

کشیدن دندان در سه ماه اول بارداری

معمولاً کشیدن دندان در سه ماهه اول بارداری به هیچ عنوان توصیه نمی گردد. و تنها در صورتی که وضعیت بیمار بسیار اورژانسی باشد. در این حالت باید زیر نظر پزشک متخصص و در صورت صلاح دید پزشک اقدام به کشیدن دندان کنید که باید در شرایط خاص انجام شود.

با توجه به اینکه هفته سوم تا هشتم مهمترین دوران رشد جنین است. و به گونه ای مصرف هرگونه دارو می تواند تاثیر مستقیمی در رشد جنین داشته. و باعث ناهنجاری هایی در جنین شود

به همین دلیل کشیدن دندان در این دوران بسیار خطرناک بوده. و بهترین کاری که می‌توانید انجام دهید این است که کشیدن دندان را باید در سه ماهه اول به تعویق بیندازید

و با استفاده از روشهای خانگی که می‌تواند باعث تسکین دندان درد شود. به گونه‌ای زمان را سپری نمایید.

همه چیز درباره روکش دندان را بدانید …

کشیدن دندان در سه ماهه دوم بارداری

معمولاً سه ماهه دوم بارداری بهترین زمان برای کشیدن دندان می باشد، در این زمان معمولاً جنین به حدی رشد پیدا کرده است و به گونه‌ای داروهای استفاده شده و یا آمپولی که برای بی حسی دندان استفاده می شود نمی تواند تاثیر منفی بر روی جنین داشته باشد ولی باز هم باید نهایت دقت را کرد و به گونه‌ای زیر نظر پزشک متخصص و حرفه ای این کار را انجام داد.

کشیدن دندان در بارداری

کشیدن دندان در بارداری

جهت مشاهده هزینه دندانپزشکی سال کلیک کنید

کشیدن دندان در سه ماهه سوم بارداری

معمولا با توجه به اینکه در این دوران جنین به حدی رشد می‌کند که امکان نشستن طولانی مدت برای مادران به راحتی امکان پذیر نیست و امکان خونریزی لثه هنگام کشیدن دندان بسیار زیاد است و به گونه ای کشیدن دندان در این دوران می تواند بر روی جنین تاثیرات منفی داشته باشد

پس باید در این مدت هم باید از کشیدن دندان اجتناب کرد، در واقع اگر فرد دچار درد بسیار شدید و قابل تحمل نباشد در این حالت ماه اول در سه ماه اول بارداری می تواند زمان مناسبی برای کشیدن دندان باشد

ولی اگر به گونه ای درد برایتان قابل تحمل است در این حالت باید از کشیدن دندان در سه ماهه سوم بارداری خودداری کنید.

 

عصب کشی دندان در بارداری

اگر دندان درد در بانوان باردار به حدی شدید باشد که امکان تحمل آن به مدت ۹ ماه وجود نداشته باشد در این حالت باید اقدام به عصب کشی کرد که مسلم است عصب کشی دندان در دوران بارداری عوارض و خطراتی را ممکن است برای فرد داشته باشد.

مثلاً تهیه عکس دندان به خاطر اینکه از پرتو ایکس استفاده می شود. باعث می شود تا پزشک دندانپزشک اطلاعات خوبی را در رابطه با شرایط بیمار داشته باشد. و با مدنظر قرار دادن این موضوع که این پرتو ایکس به حدی زیاد نیست. تا تاثیر منفی بر روی جنین بگذارد ولی به هر حال باید از لباس های محافظ مخصوص هنگام عکس برداری استفاده کرد تا از رسیدن اشعه به بخش شکم بیمار باردار جلوگیری شود.

و مورد دوم دیگر استفاده از داروهای بی حسی است به گونه ای باید داروی بی حسی در کمترین دوز استفاده گردد. تا هیچگونه مشکلی برای فرد باردار ایجاد نشود.

لازم به ذکر است که مواد شیمیایی که برای تمیز کردن دندان هنگام رفع مشکل دندان انجام می شود. هیچ گونه مشکل و یا خطری را برای جنین ایجاد نمی کند.

در واقع باید تمام شرایط را مد نظر دارد و عصب کشی فرد بیمار را به گونه ای انجام داد. که هیچ گونه خطری بیمار را تهدید نکند.

با توجه به اینکه امکان افزایش عفونت به دلیل عدم عصب کشی در دوران بارداری زیاد است.

و تحمل درد برای فرد باردار بسیار دشوار است. و به گونه‌ای باعث ایجاد استرس می‌شود. که این مورد هم به صورت مستقیم بر روی جنین تاثیر دارد

پس اگر دچار دردهای شدید هستید در این حالت باید به وسیله پزشکان متخصص حرفه ای و در شرایط خاص اقدام به عصب کشی دندان کنید.

آموزش مراقبت بعد از پر کردن دندان

کشیدن دندان عقل در دوران بارداری

معمولاً یک از سوال هایی که افراد باردار میپرسند. این است که آیا در این دوران می توانند اقدام به کشیدن دندان عقل کنند؟ یا امکان پر کردن دندان در بارداری و یا روکش دندان در بارداری ضرری برای فرد دارد یا نه؟

معمولا در حالت کلی اگر به حدی درد وجود نداشته باشد. که برای فرد غیر قابل تحمل باشد در این صورت باید انجام تمام کارهای گفته شده را برای بعد از بارداری موکول کنید

و اگر در حالت خاص باشید و دردهای شدیدی را داشته باشید. در این صورت باید خیلی سریع به پزشک مراجعه نمایید و در زمان مشخص شده به وسیله پزشک و در تحت شرایط و مراقبت‌های خاص و به وسیله افراد متخصص اقدام به کشیدن دندان کنید

در این حالت مطمئن باشید که مشکلی برای جنین به وجود نخواهد آمد تنها موردی که باید دقت شود این است که به هیچ عنوان به صورت خودسرانه برای کشیدن دندان به دندانپزشک مراجعه نکنید، و قبل از مراجعه به دندانپزشک باید به با پزشک معالج خود مشورت کنید تا در زمانی که پزشکتان صلاح می داند برای معالجه اقدام نمایید.

کشیدن دندان عقل با کاهش هزینه 50% با کارت تخفیف دندانپزشکی مهراز

نظرات

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

 1. سلام من توی ماه 5 بارداریم ام دندون عقلم خیلی اذیتم میکنه میتونم بکشم یا باید صبر کنم؟؟ ممنون میشم راهنمایی کنین

  1. سلام وقت به خیر از نظر دندانپزشک کشیدن دندان عقل مشکلی برای بارداری شما نخواهد داشت اما به دلیل حساس بودن شرایط فعلی شما و با توجه به اینکه کشیدن دندان همواره همراه با درد و گاهی خون ریزی لثه خواهد بود بهتره که بعد از پایان دوران بارداری این کارو انجام بدید.

 2. من باردارم درد دندون کلافم کرده یه متخصص حرفه ای میخوان ک بچم اسیب نبینه چجوری میتونم نوبت بگیرم؟

   • admin
   • شهریور ۱۱, ۱۴۰۰

   با سلام پس از ثبت نام و دریافت کارت تخفیف می‌توانید به نزدیک ترین مراکز درمانی مراجعه فرمایید. مراکز درمانی طرف قرارداد مهراز کارت: https://mehrazcard.test-prozhe.ir/treatment-centers/

دریافت مشاوره رایگان درمانی

.