عوارض کاشت دندان

عوارض کاشت دندان

عوارض کاشت دندان

ایمپلنت روشی محبوب برای کاشت دندان و جایگزینی دندان های از دست رفته می شود. از جایی که ایمپلنت یک عمل جراحی به شمار می رود. عوارضی را نیز به دنبال دارد. در این مطلب به بررسی عوارض کاشت دندان یا همان ایمپلنت و همچنین راه های پیشگیری می پردازیم.

با داشتن بیمه دندانپزشکی میتوانید تعرفه دندانپزشکی درمانی و زیبایی خود را تا 50% کاهش دهید …

کارت تخفیف دندانپزشکی

شما با داشتن کارت تخفیف دندانپزشکی مهراز میتوانید کاهش هزینه ۵۰ درصدی تمامی خدمات متنوع درمانی و زیبایی دندان را برای داشتن لبخندی زیباتر و سلامت بیشتر دهان و دندان خود استفاده نمایید. با تهیه کارت تخفیف دندانپزشکی، می‌توانید به راحتی فهرستی از دندانپزشکان متخصص را در اختیار داشته و بهترین گزینه را برای خود انتخاب کنید.

کارت تخفیف دندانپزشکی

کارت تخفیف دندانپزشکی

عوارض ایمپلنت چیست؟

عوارضی که بعد از انجام عمل ایمپلنت ممکن است به سراغ تان بیاید به دو دسته تقسیم می شوند. عوارض روزهای ابتدایی بعد از ایمپلنت و عوارض دراز مدت ایمپلنت.

عوارض ابتدایی بعد از جراحی ایمپلنت دندان

1- احساس درد
2- بروز حساسیت
3- خونریزی لثه ها
4- ورم کردن لثه

عوارض دراز مدت ایمپلنت

1- لق شدن دندان های کناری ایمپلنت
2- امکان بروز عفونت
3- مشکلات سینوسی
4- افتادن روکش ایمپلنت
5- شکستن پروتز دندان

کاشت دندان دائمی با مهراز کارت

مراحل درمان ایمپلنت چگونه است؟

با تکمیل فرم این وبلاگ مشاوره رایگان دریافت نمایید!

پیشگیری از عوارض  کاشت ایمپلنت دندان ها

در کل می توان بسیاری از عوارض کاشت ایمپلنت دندان ها را با رعایت مواردی که بیان می کنیم پیشگیری کرد. مواردی که در زیر بیان می شود را رعایت نمایید تا دچار عوارض نشوید.

انتخاب متخصص با تجربه برای ایمپلنت: کاشت دندان به شکل صحیح و اصولی فقط توسط یک متخصص با تجربه ایمپلنت امکان پذیر است. با مراجعه به یک متخصص حرفه ای ایمپلنت می توان از بسیاری از مشکلات و عوارض بعد از ایمپلنت جلوگیری کرد.

استفاده از ایمپلنت خوب و با کیفیت: ایمپلنت های استاندارد که کیفیت خوبی هم دارند به درستی به استخوان فک جوش می خورند و با بدن انسان سازگاری خوبی دارند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره ایمپلنت دندان کلیک کنید …

عوارض کاشت دندان

عوارض کاشت دندان

مراقبت های لازم بعد از ایمپلنت دندان

ایمپلنت دندان مانند دندان های طبیعی به مراقبت و بهداشت نیاز دارد. مراقبت هایی که بعد از انجام ایمپلنت توسط متخصص به شما توصیه می شود جدی بگیرید و انجام دهید.

* پزشک معالج خود را در مورد بیماری هایی که دارید و یا هر نوع حساسیتی که به داروها و یا هر نوع فلزی دارید در جریان بگذارید.

* پرهیز از هر گونه مصرف دخانیات: البته اینکه افرادی که به مصرف سیگار عادت کرده اند اینکه بخواهند به یکباره ان را کنار بگذارند کمی سخت است. ولی امکان پذیر است و نیاز به یک خواستن دارد آن هم خواستن سلامتی و نشاط در جسم و اندام ها و به خصوص در دندان ها.

تخفیف ایمپلنت | ایمپلنت با تخفیف

همه چیز درباره روکش دندان را بدانید…

چه عواملی باعث عفونت و یا پس زدن ایمپلنت می شوند ؟

بعضی از کارهایی که باعث می شود عوارض کاشت دندان را به دنبال داشته باشد موارد زیر می باشد که بایست آنها را در نطر گرفت:

1- مصرف دخانیات و مصرف سیگار
2- بیماری هایی مانند دیابت و پوکی استخوان
3- درمان بیماری ها با شیمی درمانی
4- بیماری های لثه
5- دندان قروچه
6- کاشت نادرست

کاشت دندان

کاشت دندان

پس از لق شدن ایمپلنت دندان چه کنیم؟

– اگر حس این را دارید که پایه ایمپلنت تان لق شده است. از جویدن مواد غذایی با آن خودداری کنید. و از دهانشویه برای جلوگیری از عفونت استفاده کنید.

– زمانی که قسمتی از ایمپلنت شما از روی لثه جدا شد و افتاد. آن قطعه را نگه دارید و به پزشکتان مراجعه کنید. نگرانی وجود ندارد چون به طور معمول شل شدن اباتمنت و روکش ایمپلنت اتفاق می افتد. به هر حال به متخصص خود مراجعه کنید و آن تکه افتاده را با خود ببرید.

هزینه ایمپلنت دندان | قیمت ایمپلنت دندان با داشتن مهراز کارت

بیمه دندانپزشکی برای ایمپلنت

با در نظر داشتن هزینه های بسیار بالای ایمپلنت دندان، داشتن بیمه دندانپزشکی برای ایمپلنت که بتواند درصد قابل توجهی از هزینه های بالقوه و مرتبط با آن را پوشش دهد قطعا بسیار کمک کننده خواهد بود. شما با داشتن این بیمه میتوانید به بهترین متخصصان ایمپلنت دسترسی داشته باشید و از خدمات با کاهش هزینه 30 درصدی مهراز کارت برای ایمپلنت و همچنین سایر خدمات با کاهش هزینه 50% بهره مند شوید.

بیمه دندانپزشکی برای ایمپلنت

بیمه دندانپزشکی برای ایمپلنت

عوارض ایمپلنت توسط افراد غیر متخصص

1- آسیب رسیدن به اعصاب فک
2- آسیب در استخوان
3- کاشت اشتباه
4- بروز مشکل در سینوس

قیمت دندان مصنوعی ژله ای در مشهد با کاهش هزینه کارت تخفیف دندانپزشکی مهراز

درمان عوارض کاشت دندان

هنگامی که ایمپلنت انجام می دهید و دچار مشکلاتی می شوید بهترین کار این است که با متخصص خود در میان بگذارید. در صورتی که نیاز باشد پزشک معالج تان به بررسی های لازم می پردازد تا هر نوع مشکلی که به وجود آمده است را برطرف نماید. هر نوع مشکل راه حلی را دارد که در این بخش بازگو می کنیم:

– اگر درد در ناحیه ایمپلنت پیش بیاید. از مسکن های تجویز شده پزشک استفاده کنید.
– خونریزی بعد از ایمپلنت اگر کم باشد با استفاده از یک گاز استریل می توانید خونریزی را کاهش دهید. گاز استریل را روی ایمپلنت خود فشار دهید تا خونریزی قطع شود.
– در صورتی که خونریزی شدید باشد حتما نزد پزشک خود بروید.
-اگر دچار شل شدن پایه ایمپلنت شدید هم حتما به نزد متخصص خود بروید.
– در صورتی که بعد از ایمپلنت ورم در لثه به وجود آمد. آب نمک قرقره کنید و از کمپرس آب گرم استفاده نمایید.

قیمت کاشت دندان بدون ایمپلنت با مهراز کارت با کاهش هزینه

بیمه دندانپزشکی

بیمه دندانپزشکی

آیا ایمپلنت باعث سرطان می شود؟

جواب این سوال خیر است. همانگونه که می دانید ایمپلنت ها از بهترین جایگزین ها برای دندان های از دست رفته می باشند. در ایمپلنت دندان پایه ها از جنس تیتانیوم و درون فک قرار داده می شود. این ماده نه تنها برای بدن مضر نیست بلکه از تحلیل رفتن فک نیز جلوگیری می کند.
سرطان های دهانی که به آنها کارسینومای دهان گفته می شود از مصرف دخانیات و مشروبات الکلی به وجود می آیند. بنابراین استفاده از کاشت دندان با ایمپلنت هیچگونه عوارض سرطانی ندارد.

عوارض ایمپلنت تقلبی

ایمپلنت ها تا کنون با 97 درصد موفقیت بهترین گزینه برای کاشت دندان بوده است. در صورتی که از برندها و مارک های معتبر ایمپلنت استفاده شود. و همچنین از پزشک حرفه ای و با تجربه برای کاشت دندان استفاده شود. پیشنهاد می کنیم برای انجام ایمپلنت خود از بهترین متخصصان بهره بگیرید. آنها سعی می کنند تا از مرغوبترین برند های ایمپلنت استفاده کنند. زیرا در غیر اینصورت حرفه و اعتبار خود را زیر سوال می برند.

عوارض ایمپلنت دندان جلو چیست؟

بهترین بیمه دندانپزشکی

از مهمترین ویژگی یک بیمه خوب و مناسب برای افرد میتوان به میزان درصد کاهش هزینه های آن اشاره نمود. بیمه دندانپزشکی مهراز با پوشش ۵۰ درصد از هزینه های دندانپزشکی کمک شایانی به کاهش هزینه های دندانپزشکی مینماید. از دیگر ویژگی‌های بهترین بیمه دندانپزشکی می‌توان به انتخاب آسان مراکز درمانی و پزشک و همچنین فرآیند سریع تهیه و ارسال بیمه نامه نیز اشاره کرد، که اینها باعث ارتقای تجربه شما در مراقبت‌های دندان می‌شوند.

بهترین بیمه دندانپزشکی

بهترین بیمه دندانپزشکی

عوارض ایمپلنت فوری

پروسه عادی در انجام ایمپلنت در دو مرحله انجام می شود. قرار دادن ایمپلنت و اباتمنت و در آخر روکش و تاج دندان. زمانی که برای انجام تمامی این مراحل لازم است حداقل دو ماه است. ولی در بعضی اوقات دندان پزشک تمامی این مراحل را به سرعت انجام می دهند. این کار ممکن است باعث پس زدن ایمپلنت شود. زیرا فشار زیاد بر اباتمنت و روکش وارد می آید. اگر بیمار از تراکم استخوان خوبی برخوردار نباشد این مشکل بیشتر می شود.

منابع: الهام گرفته از مجموعه مقالات بین المللی ISI درباره ایمپلنت دندان و کاشت دندان

دانلود PDF مقاله

نظرات

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

 1. کاشت دندان عوارضی هم داره؟

  1. با سلام خیر، هیچ عوارضی نداره به دلیل اینکه موادی که به کار برده میشه کاملا سازگار با بدن انسان هستش. با مهراز کارت میتونید انواع کاشت دندان رو با کاهش هزینه 50% انجام بدید. https://mehrazcard.com/dental-implant-prices/

 2. سلام من دوست دارم دندونمو ایمپلنت کنم اما میترسم :(

  1. با سلام مشکلی نیست به دلیل اینکه در حین درمان ایمپلنت، دندانپزشک از بی حسی استفاده میکنن و شما دردی احساس نخواهید کرد. https://mehrazcard.com/dental-implant-prices/

 3. اگر دندون بکاریم بعد از مدتی عفونت کنه چی؟

  1. با سلام خیر. در صورتی که دندانپزشک به درستی کاشت دندان رو انجام بدن مشکلی پیش نخواهد اومد. https://mehrazcard.com/dental-implant-prices/

 4. سلام هزینه ایمپلنت با مهراز چقدره؟

  1. با سلام با مهراز کارت انواع ایمپلنت دندان با کاهش هزینه 30% خواهد بود.

 5. من کارتمو گم کردم باید چیکار کنم؟

  1. با سلام مشکلی نیست با مشاورتون تماس بگیرید مهراز کارت المثنی براتون صادر میشه.

 6. ایمپلنت واقعا برای بدن ضرر داره؟

  1. با سلام موادی که برای ساخت ایمپلنت استفاده شده کاملا سازگار با بدن انسان هستن و هیچگونه مشکلی برای بدن ایجاد نخواهند کرد.

 7. کسی اینجا با مهراز کار زیبایی انجام داده؟

.

دریافت مشاوره رایگان درمانی

.