هزینه ایمپلنت دندان | قیمت ایمپلنت

هزینه ایمپلنت دندان

ایمپلنت دندان و یا کاشت دندان

ایمپلنت دندان و یا کاشت دندان چیست و چگونه است؟

بعضی از مردم به دلایلی ممکن است که یک یا چند دندان خود را از دست داده باشند. دلایلی مانند افزایش سن، وارد شدن ضربات سنگین به دندان و فک، تصادف و یا بیماری های لثه که باعث لق شدن و در نهایت افتادن دندان می شود.

نداشتن یک یا چند دندان، هم از نظر زیبایی و هم از نظر سلامت دستگاه گوارش شخص را دچار نقص و آسیب می کند.
خوب نجویدن غذا به دلیل نداشتن دندان باعث می شود تا معده نتواند به خوبی کار خود را انجام دهد و در نتیجه فرد دچار هاضمه و دردهای معده می شود.
ایمپلنت دندان در واقع از یک پیچ تیتانیوم ساخته شده است که به فک جوش میخورد.

پروسه اتصال ایمپلنت به استخوان فک

اتصال ایمپلنت به استخوان فک به این صورت هست که پس از گذاشتن پیچ در استخوان فک روی آن با قطعه ای به نام اباتمنت گذاشته می شود. که روکش دندان روی آن قرار می گیرد.

ایمپلنت ماده ای است از جنس تیتانیوم که به وسیله جراحی در استخوان فک جای گرفته و به عنوان زیرساخت قرار داده می شود.

برای بهبود تکلم، بازسازی دندان و همچنین زیبایی و ظاهر و لبخند به کار برده می شود.

معمولاً دندان از بین رفته باعث تحلیل رفتن استخوان فک شده و همچنین باعث می شود که استخوان گونه به سمت داخل متمایل شود.
جهت بینی به سمت پایین و حالت افتاده به خود می‌گیرد. همین تغییرات باعث می شود تا چهره فرد دارای چین و چروک بیشتری شود و همین عوامل باعث پیری زودرس می گردد.

هزینه ایمپلنت دندان
هزینه ایمپلنت دندان

مزیت ایمپلنت نسبت به بریچ

درمان دندان افتاده به وسیله روش ایمپلنت نسبت به دیگر گزینه‌های درمانی مزایای بسیاری دارد.
در موارد درمانی غیر از ایمپلنت مانند بریج نیاز است که دندانهای کناری دندان افتاده تراشیده شوند. ولی در روش ایمپلنت تراش دندان ها صورت نمی گیرد و در این روش فقط در قسمت خالی دندان افتاده عملیات انجام می شود.

به دندانهای مجاور در روش ایمپلنت هیچگونه آسیب نمی رسد. و یا تغییری در آنها صورت نمی گیرد.

درصد موفقیت آمیز بودن ایمپلنت جهانی

بیشتر از ۵۰ میلیون از افراد در دنیا ایمپلنت دندان انجام داده‌اند. که طبق آمار جهانی ۹۵ درصد از ایمپلنت های انجام شده موفقیت آمیز بوده است.

همچنین ایمپلنت دندان یک روش دائمی برای دندان های از بین رفته می باشد. به وسیله آخرین روش ها و تکنولوژی ها، ایمپلنت هایی با کارایی و زیبایی بیشتر رو به گسترش است.

جهت مشاهده هزینه ایمپلنت دندان کلیک کنید

مراحل کاشت دندان یا ایمپلنت دندان

1- اولین مرحله در روش کاشت دندان یا ایمپلنت، پس از بررسی و ویزیت دندان های بیمار توسط دندانپزشک انجام می شود.
با معاینه دندان ها و لثه و شرایط دندان های بیمار دندانپزشک تشخیص می دهد که شخص به عکس برداری و سی تی اسکن از فک و دندان نیاز دارد یا خیر. پس از عکس از دندانها و تایید دندانپزشک برای کاشت دندان فرآیند ایمپلنت شروع می شود.

2-مرحله دوم در این مرحله پایه فیکسچر ایمپلنت در جای خالی دندان قرار داده می شود. این پایه همان پیچ ایمپلنت است. که از جنس تیتانیوم می باشد.
در این مرحله دندانپزشک جای خالی دندان یعنی لثه را باز میکند و جای پیچ فیکسچر را آماده می کند. فلز تیتانیوم با استخوان فک سازگاری بسیار زیادی دارد. سپس پایه در استخوان فک وارد شده و با استخوانهای مجاور به استخوان سازی می پردازد. در آخر شبیه یک ریشه محکم عمل می کند.
زمانی که لثه نیز تحلیل رفته باشد نیاز است که پیوند استخوان و پیوند لثه انجام شود. تا بافتهای از بین رفته بازسازی شوند پس از قرار دادن ایمپلنت نیاز است که لثه بخیه بشود. در این مرحله داروهای تجویز شده توسط پزشک نیز باید مصرف شود.

در مجموع جراحی لثه و قرار دادن پایه فیکسچر حدود ۲۰ دقیقه زمان می برد.

3- مرحله آخر پس از طی شدن زمان به مدت ۲ الی ۴ ماه پس از جراحی ایمپلنت در این مرحله دندانپزشک برای تاج دندان قالب گیری انجام می دهد.
نوع پروتز در این مرحله می تواند متحرک و یا ثابت باشد همچنین در صورت نیاز یک روکش موقت نیز ساخته و روی پیچ قرار داده می شود. پس از ساخت تاج دندان در آزمایشگاه، تاج دندان بصورت دایم بر روی ایمپلنت قرار داده می شود.
معمولاً ایمپلنت دندان یا کاشت دندان یک درمان دائمی تلقی می شود. ولی این امر نیاز به رعایت بهداشت دهان و دندان به صورت منظم دارد. همچنین توصیه های دندانپزشک نیز در دائمی بودن ایمپلنت اثر بسیاری دارد.

هزینه ایمپلنت چقدر می باشد

هزینه ایمپلنت دندان متفاوت است.  هزینه کاشت دندان گزینه‌های مختلفی را در بر می‌گیرد. از جمله تعداد دندان های ایمپلنت شده و همچنین تعداد دندان هایی که تعویض شده اند. همچنین برخی از اقدامات ممکن است تا قبل از شروع پروسه ایمپلنت نیاز باشد تا انجام دهید. با توجه به تمام موارد جانبی قبل از ایمپلنت هزینه کاشت دندان مشخص می شود.
بنابراین هزینه ایمپلنت دندان برای هر فرد متفاوت می باشد.

انواع ایمپلنت دندان

1- ایمپلنت هایی که داخل استخوان قرار می گیرند این نوع از ایمپلنت ها از معروف ترین آنها هستند. که در آن ها توسط یک پیچ که در استخوان فک قرار می گیرد پروسه انجام می شود.

2-ایمپلنت‌های ساب پریوستیال ، این روش در مواقعی استفاده میشود که استخوان فک پایین به شدت تحلیل رفته و در نتیجه یک ساختار پروتزی زیر لثه بر روی فک پایین قرار می گیرد.

3- ایمپلنت های زاگوماتیک زرین و از این ایمپلنت زمانی که استخوان فک بالا به شدت تحلیل رفته باشداستفاده می شود. یک ساختار فلزی ساخته شده و به استخوان گونه متصل می شود.

البته موارد ۲ و ۳ با توجه به تکنیک های جدید پیوند استخوان امروزه خیلی مورد استفاده قرار نمی‌گیرد.

آیا ممکن است که پیچ fixture در فک قرار داده شده پس زده شود؟

باید این اطمینان را به همه اشخاصی که میخواهند عمل ایمپلنت را انجام دهند داده شود که به دلیل سازگاری تیتانیوم با استخوان بدن انسان پس زدن ایمپلنت تا به حال گزارش نشده است.

از عواملی که باعث از دست دادن ایمپلنت می‌شود

1- جراحی غیر اصولی

2- ضربه و آسیب پس از عمل جراحی

3- عدم رعایت بهداشت دهان و دندان پس از ایمپلنت

4- پروتز نامناسب و عدم پخش صحیح نیروی وارد شده ، در هنگام فشار آمدن دو فک روی همدیگر.

 

با توجه به هزینه ایمپلنت نسبت به هزینه دیگر موارد در دندانپزشکی بسیار حایز اهمیت است که پس از انجام ایمپلنت لازم است به مراقبت‌های بهداشتی دقت شود.

مراقبت های لازم پس از جراحی ایمپلنت

1- بعد از کاشت دندان به روش ایمپلنت به مدت یک روز از مسواک زدن ناحیه عمل شده و اطراف آن جلوگیری شود.

2- شستن دندان بعد از عمل جراحی به مدت ۸ ساعت انجام نشود.

3- پس از عمل جراحی بهتر است که روزی سه مرتبه از دهانشویه استفاده شود.

پس از ایمپلنت به دلیل اینکه ممکن است بی حسی هنوز به مدت ۲ تا ۴ ساعت باقی مانده باشد در موقع جویدن در ناحیه ایمپلنت شده بسیار دقت شود.
در ناحیه کاشت دندان برای جویدن استفاده نکنید.
ایمپلنت مانند دندان طبیعی به نگهداری و مراقبت نیاز دارد. بنابراین توصیه می شود که از مسواک، نخ دندان و خمیر دندان های مخصوص ایمپلنت استفاده شود.

همچنین افرادی که ایمپلنت انجام داده‌اند به مدت سه روز از نوشیدن چای و قهوه و همچنین کشیدن سیگار اجتناب کنند.
به طور کلی استفاده از دخانیات و مشروبات الکلی موفقیت کاشت ایمپلنت را به شکل قابل ملاحظه ای می کاهد.

۲ دیدگاه برای “هزینه ایمپلنت دندان | قیمت ایمپلنت

  1. حمید موسوی گفته:

    سلام روز به خیر- من ۴ واحد ایمپلنت نیاز دارم ولی الان هزینه ها خیلی بالاس میخوام بدونم با مهرازکارت چقدر ازش کسر میشه و کلا هزینه ایمپلنت چند؟ مرسی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

50% تخفیف بگیرید!
کمترین تعرفه دندانپزشکی
ویژه استان تهران و البرز

.