متخصص روکش دندان در تهران

متخصص روکش دندان در تهران

متخصص روکش دندان در تهران

بهترین متخصص دندانپزشک برای روکش دندان چه خصوصیت هایی دارد؟

متخصص برای روکش دندان و ترمیم دندانها، به میزان مهارت دندانپزشک از نتیجه کارهای ترمیم که انجام داده است و میزان رضایت بیماران را می توان به خوبی انتخاب کرد. همچنین تخصص دندانپزشک در استفاده از تکنولوژی های نوین در زمینه روکش های دندانی از مهمترین موارد برای انتخاب دندانپزشک متبحر در امر روکش دندان می باشد. در این مطلب به بررسی متخصص روکش دندان در تهران می پردازیم.

دندانپزشکی ارزان

متخصص روکش دندان در تهران
متخصص روکش دندان در تهران

مشاهده بیمه دندانپزشکی و خدمات زیبایی با تخفیف و هزینه دندانپزشکی با تخفیف

درباره لیزر موهای زائد بیشتر بدانید.

روکش سرامیکی دندان به وسیله متخصصان ایمپلنت و زیبایی در تهران

روکش دندان، نوعی ترمیم است که به صورت مصنوعی به جای تاج طبیعی دندان ساخته می شود و روی دندان قرار می گیرد. انواع روکش ها توسط دندانپزشک برای ترمیم دندان ها مورد استفاده قرارمی گیرد.

انواع روکش ها

روکش سرامیک

این نوع روکش به دو صورت دستی و دیجیتالی توسط ازمایشگاه ساخته می شود. امروزه با پیشرفت و گسترش تکنولوژی، روکش های تمام سرامیک به وسیله تکنولوژی CAD/CAM و طراحی سه بعدی ساخته می شود.

به طور کلی دونوع از روکش های تمام سرامیکی وجود دارد، زیرکونیا (zirconia) و نوع دیگر ای-مکس (E-MAX) است.

مزیت های روکش دندان تمام سرامیکی

این روکش به دلیل زیبایی و ظاهر طبیعی که دارد بسیار مشابه با دندان های طبیعی است. از این نوع روکش برای ترمیم و بستن فاصله بین دندان ها و همچنین برای ترمیم دندان های لب پر شده و دندان های ترک خورده و شکسته استفاده می شود.

این نوع روکش از موادی بسیار نازک ساخته شده به همین جهت از نظر رنگ و همچنین انعکاس نور طبیعی تر و درخشان تر از موارد دیگر می باشد. مواد این نوع روکش با بدن انسان سازگاری مناسبی دارد و بافت های دهان و لثه به آن واکنش غیر معمول نشان نداده و دچار التهاب و خارش و دیگر موارد تحریک نمی شوند.اگر دندانپزشک معالج از فناوری دیجیتال برای ساخت روکش سرامیک استفاده نماید پروسه درمان به حداقل زمان ممکن می رسد و می تواند در یک جلسه روکش دندان ها انجام می شود.

***روکش سرامیک در برابر لکه و تغییر رنگ دندان بسیار مقاوم می باشد.***

معایب روکش تمام سرامیک

با انکه از نظر زیبایی و استحکام ، مقاومت خوبی دارند ولی ممکن است در برابر نیروهای شدید که از جانب دندان های عقبی وارد می شوند، دچار ساییدگی و لب پرشدگی بشوند. روکش جدید زیرکونیا
از مقاومت بیشتری در مقایسه با روکش سرامیکی برخوردار می باشد.

مراقبت ها پس از روکش سرامیکی دندان

همانند مراقبت از دندان های طبیعی، از دنان هایی که روکش سرامیکی دارند باید مراقبت نمود. به این صورت که روزانه دندان ها دو بار مسواک زده شوند. روزانه حداقل یک بار نخ دندان بکشید. در این صورت می توان طول عمر روکش دندان را طولانی تر نمود.

دندانپزشک حرفه ای و متخصص برای روکش دندان ها از چه نوعی استفاده می نماید؟

روکش های دندان همانطور که بیان شد از انواع سرامیکی و فلزی و زیرکونیا می باشند. و دندانپزشک خوب باید بتواند از انواع این روکش های دندانی بهره گیرد.
با پیشرفت های تکنولوژی در روکش های دندانی استحکام و طول عمر آنها را افزایش داده است. از بین روکش های دندان، نوع سرامیکی و زیرکونیا استحکام و زیبایی بهتری دارد. روکش زیرکونیا از نطر جنس و متریال استحکام بالایی نسبت به روکش های دیگر را دارد.

خدمات دندانپزشکی ارزان

مواردی که باید در مورد روکش دندان ها بدانید:

1- طول عمر روکش های دندان به طور میانگین از ده تا پانزده سال است. البته کیفیت روکش و نیز مراقبت از دندان ها می تواند بر طول عمر روکش دندان بیافزاید.
2- در زمان نصب روکش بر روی دندان ها، حداقل به مدت یک روز باید مراقبت خاص انجام شود. در این مدت 24 ساعت نباید هیچگونه فشاری به دندان ها وارد آید تا به خوبی روی دندان ثابت شود.
3- در زمان روکش دندان احتمال آنکه دندان ها برای مدتی به سرما و گرما حساسیت داشته باشند ولی نگران نباشید که این حساسیت موقتی است.

 

4- محل روکش دندان جایی برای تجمع انواع باکتری ها می باشد. که با رعایت نمودن بهداشت دندان ها و دهان این باکتری ها از بین رفته و هیچ گاه بوی بد دهان بوجود نمی اید.

5- پس از روکش دندان از مسواک و نخ دندان برای بهداشت دندان ها استفاده نمایید
6- در دوره هایی معین به دندانپزشک مراجعه نمایید.

دندانپزشک خوب در کرج کجاست؟

مطالعه درباره پین دندان

روکش های دندان در چه مواردی استفاده می شود؟

1- دندان هایی که به دلیل پرکردگی شکننده شده اند.
2- دندان هایی که تاج شان شکسته است. یا آنکه دندان استحکام کافی برای نگه داشتن پرکردگی ها را ندارد.

۲ دیدگاه برای “متخصص روکش دندان در تهران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

50% کاهش هزینه ها!
ویژه استان تهران و البرز

.