دندانپزشکی اطفال | دندانپزشکی کودکان

دندانپزشکی اطفال | دندانپزشکی کودکان

دندانپزشکی اطفال | دندانپزشکی کودکان

دندانپزشک اطفال و کودک شخصی است که تخصص برای کودکان را دارد. و در مورد مراقبت های درمانی و پزشکی در مورد کودکان مهارتهایی را آموخته است. این مهارتها بسیار دارای اهمیت است. زیرا کودکان همانند بزرگسالان در زمان درمان دندان هایشان همکاری نمی کنند. و از دندانپزشکی می ترسند.

دندانپزشکی اطفال چه کاری باید انجام دهد؟

از پرچالش ترین قسمت کار دندانپزشکی اطفال ، کار با کودکان بیش فعال و کم سن می باشد. این اطفال بعد از دیدن اولین حرکتی که باعث درد و یا ترس در آنها شود. واکنش نشان داده و گریه می کنند. و باز نگه داشتن دهان آنها کاری بسیار سخت و در بعضی مواقع ممکن است زمان طولانی و ساعتها طول بکشد تا کودک آرام شود.

در مواردی که عمل جراحی بدون بیهوشی کامل نیاز باشد مشکل دوچندان میشود که در اینجا مهارت جراح دندانپزشک بسیار مهم و کارگشا است.

هزینه مشاوره کودک | قیمت مشاوره کودک

دندانپزشک کودک، مراقبت ها و درمانهای پایه ای را برای کودکان ارائه می نماید. تا موقعی که کودک بزرگسال شود. همچنین دندانپزشک به والدین آموزش می دهد که چگونه مراقبتهای لازم را برای سلامت دهان و دندان فرزند خود انجام دهند. بعضی از کودکان عادت به مکیدن انگشت و یا پستانک دارند. که باید از سن مشخصی این عادت ترک شود تا آسیب و تاثیر منفی بر روی فک و دندان های کودک نگذارد.

جرمگیری دندان و فلوراید درمانی دندان کودکان از کارهای است که دندانپزشک کودک باید انجام دهد. همچنین برای تغذیه کودک برای تامین شدن مواد مغذی که باعث محافظت از مینای دندان و نیز استحکام دندان ها می شود را به والدین توصیه می کند.

مشاهده بیمه دندانپزشکی و خدمات زیبایی با تخفیف و هزینه دندانپزشکی با تخفیف

مطالعه درباره جرمگیری دندان

دیگر وظایف دندانپزشک اطفال

دندانپزشک مشکلات دندانهای کودک مانند بی نظمی دندان ها، امکان رشد دندان های غیر متعارف در فک را تشخیص داده و برای درمان به موقع آن والدین را مطلع می کند. در این مواقع گاهی لازم است که برای ارتودنسی کودک را آماده کرد.

دندانپزشک اطفال با تشخیص پوسیدگی دندان، قبل از آنکه گسترده شود و به ریشه و عصب برسد اقدام به پر کردن و روکش دندانها می پردازد.

پرکردن شیارهای دندان اقدامی پیشگیرانه است که در آن داندانپزشک، شیارهای دندانهای پسین (دندان های کرسی) را با مواد مخصوص پر می کند تا از جمع شدن پلاک در آن قسمتها و پوسیدگی جلوگیری شود.

دندانپزشکی اطفال ارزان و عمل جراحی دندان کودکان با کاهش هزینه مهراز کارت

والدین محترم لطفا بیماری های دندان در کودکان را بشناسید!

مراقبت اولیه از دندانهای کودک بسیار مهم است.

مراقبت در زمان افتادن دندان شیری کودک و نیز چگونگی رویش دندان های دائمی کودکان، امری است که تا سالهای سال برای زیبایی و سلامت دندان های کودک دلبند شما مهم است. اگر برای دندان های شیری کودک مشکلی پیش بیاید در آینده حتما با مشکلات جدی تری برای دندان هایش مواجه می شود. در ان زمان هم نیاز به صرف زمان بیشتر و همچنین هزینه بیشتری نیاز است.

بنابراین بهتر آن است که در همان ابتدای کودکی و شیرخوارگی کودک را نزد یک متخصص دندانپزشک کودک برد تا از مشکلاتی که در رویش دندان ها و فک ممکن است وجود داشته باشد و از دید والدین پنهان است. مطلع شد و با اقداماتی نه چندان پرهزینه و وقت گیر دندان های سالم و زیبایی را به فرزندتان هدیه دهید.

همه چیز درباره روکش دندان را بدانید …

پر کردن دندان با جدیدترین روش ها با مهراز کارت

خدمات دندانپزشکی کودک

در دندانپزشکی کودکان خدماتی ارائه می شود که از پوسیدگی های دندان، رشد نامنظم دندان ها، بوجود آمدن پلاک ها پشت دندان ها، جلوگیری می شود. این اقدامات مانند:

1- درمان موضعی با فلوراید

برای پر کردن حفره های دندان و پیشگیری از پوسیدگی های دندان کودک از فلوراید استفاده می شود. این ماده مفید برای دندان ها می باشد که مینای دندان را تقویت می کند. از مهمترین کارهایی که دندانپزشک کودک برای دندان های کودکان انجام می دهد. فلوراید درمانی یا فلوراید تراپی می باشد.

بهترین کلینیک دندانپزشکی کودکان کجاست؟

بیمه دندانپزشکی

بیمه دندانپزشکی

2- شیار بندی دندان ها به وسیله سیلانت دندانپزشکی

روی دندان های آسیاب شیارهایی به طور طبیعی وجود دارند که جویدن با آنها را بهتر و راحت تر کنند. ولی همین شیارهای روی دندان اگر به خوبی تمیز نشود و مسواک زده نشود. می تواند به سرعت باعث پوسیدگی دندان ها بشود. از این رو دندانپزشک کودک به وسیله سیلانت دندانپزشکی شیارهای دندان های آسیاب را پر میکند. تا از این راه احتمال پوسیدگی دندان های کودک رابه میزان قابل توجهی کاهش دهد.

ارتودنسی دندان را با مهراز کارت با کاهش هزینه چشمگیر تجربه کنید …

ارتودنسی برای چه کسانی مناسب است؟ افراد واجد شرایط چه کسانی هستند؟

3-درمان ریشه دندان یا همان روت کانال دندان

در بعضی مواقع دندان کودکان نیز مانند بزرگسالان نیاز به درمان ریشه دارند. این درمان ها برای آن است که از ورود آسیب به ریشه دندان های کودک جلوگیری شود تا از، ازدست دادن دندان های شیری و دائمی جلوگیری شود.

آشنایی با مزایا و معایب کشیدن دندان با کاهش هزینه 50% مهراز کارت

فوق تخصص دندانپزشکی کودکان در کدام مرکز فعالیت دارد؟

با تکمیل فرم این وبلاگ مشاوره رایگان دریافت نمایید!

 

بیمه دندانپزشکی

بیمه دندانپزشکی مهراز با کاهش هزینه ۵۰ درصدی به عموم مشتریان این اطمینان را بع شما میدهد که بتوانید با کمترین هزینه، سلامت دندان های خود را تضمین کنید.همانطور که میدانید هزینه های مرتبط با خدمات دندانپزشکی در دسته گران ترین خدمات درمانی قرار میگیرد. از این رو داشتن یک بیمه دندانپزشکی جهت کاهش هزینه های این خدمات میتواند در این شرایط بسیار کمک کننده باشد. در نتیجه شما میتوانید با انتخاب یک بیمه دندانپزشکی مناسب هزینه های خود را به طرز قابل توجهی کاهش دهید.

بیمه دندانپزشکی

بیمه دندانپزشکی

بیمه تکمیلی دندانپزشکی

شما با تهیه بیمه تکمیلی دندانپزشکی مهراز مشمول برخورداری از ۵۰ درصد کاهش هزینه خدمات درمانی و زیبایی دندانپزشکی شده و میتوانید از تمامی خدمات دندانپزشکی با هرهزینه ای بدون سقف و محدودیت در سراسر کشور بهره بگیرید. در صورتی که سایر بیمه نامه ها دارای سقف استفاده از خدمات به صورت سالانه هستند. از اصلی ترین مزایای داشتن بیمه تکمیلی دندانپزشکی مهراز این است که می‌توانید با اطمینان بیشتری در مورد پوشش هزینه‌های ناگهانی و گزاف دندانپزشکی خود دست یابید.

معرفی بهترین دکتر دندانپزشک اطفال در تهران در مراکز درمانی مهراز کارت

تخفیف کارت پزشکی و دندانپزشکی

شما میتوانید با دریافت تخفیف کارت پزشکی و دندانپزشکی تا 50% در هزینه های درمانی و زیبایی دندانپزشکی خود صرفه جویی کرده و امکان استفاده از خدمات پزشکان و دندانپزشکان متخصص در سراسر کشور را داشته باشید. در نتیجه همه افرادی که نیاز به دریافت خدمات دندانپزشکی دارند میتوانند در رابطه با هزینه های گزاف دندانپزشکی و دریافت خدمات از پزشکان زبده اطمینان خاطر داشته باشند.

منابع: الهام گرفته از مجموعه مقالات بین المللی ISI درباره دندانپزشکی اطفال

دانلود PDF مقاله

نظرات

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

 1. من میخواستم برای دندونای دختر ۱۴ سالم روکش بزارم شما اقساط هم دارید؟ شرایط تخفیفتون به چه صورته

   • admin
   • شهریور ۹, ۱۴۰۰

   با سلام جهت اطلاع از شرایط اقساط و درصد تخفیف، از طریق ارتباطات مهراز با ما در تماس باشید.

 2. سلام کدام متخصص کودک مهراز خوبه؟

  1. با سلام پزشکان فعال در مراکز درمانی مهراز کارت همه متخصص و متبحر هستن. میتونید با خیال راحت مراجعه کنید.

.

دریافت مشاوره رایگان درمانی

.