خدمات دندانپزشکی ارزان

خدمات دندانپزشکی ارزان

خدمات دندانپزشکی ارزان

سلامتی از هر نعمت خدا مهم تر و با ارزش تر است. ارزش این نعمت زمانی برای ما معلوم می شود که بیماری و یا نقصی در جسم و روح ما بوجود آید. آن وقت هست که حاضریم هر کار و هزینه ای را متقبل شویم تا سلامتی از دست رفته خود و یا عزیزانمان را برگردانیم. ما در اینجا شما را برای استفاده از خدمات دندانپزشکی ارزان راهنمایی می کنیم و قصد داریم راجع به روکش دندان ، کامپوزیت دندان ، جرمگیری دندان اطلاعاتی را در اختیار شما قرار دهیم.

سلامتی دندان ها نیز یکی از مهمترین مواردی است که به سلامتی دیگر اعضای بدن نیز اثر می گذارد. البته زمانی که برای درمان دندان ها به مطب مراجعه میکنیم با دیدن و شنیدن هزینه های بسیار بالای دندانپزشکی مواجه می شویم. در خیلی از موارد ممکن است به دلیل کمبود و یا نبود بودجه برای هزینه دندانپزشکی از درمان دندان ها منصرف شده و بدون در نظر گرفتن عوارض دندان خراب در دهان به خانه برگردیم.

پر کردن دندان با جدیدترین روش ها با مهراز کارت

در اینجا ما راهکاری به شما نشان میدهیم که بتوان با هزینه پایین تر و با مراجعه به دندانپزشکی ارزان به سلامت دهان و دندان های خود برسید.
از موارد و خدمات دندانپزشکی میتوان به روکش دندان ، کامپوزیت دندان و جرمگیری دندان اشاره کرد. در اینجا هرکدام ازین خدمات دندانپزشکی را بیان می کنیم.

همه چیز درباره روکش دندان ، کامپوزیت دندان ، جرمگیری دندان

مراجعه به دندانپزشکی ارزان

روکش دندان

روکش دندان یک کاور برای دندانها است که جهت محافظت بهتر دندان ها و جلوگیری از پوسیدگی های مجدد در دندانپزشکی انجام می شود. روکش دندان به عنوان یک پروتز ثابت نیز گفته می شود.
جنس روکش دندان می تواند از فلز، سرامیک و یا ترکیب هردئی آنها باشد. انتخاب نوع روکش بهتر است با مشورت دندانپزشک انجام شود تا طبق جنس دندان ها بهترین آن انتخاب و برای شما ساخته شود. یکی از خدمات دندانپزشکی ارزان روکش دندان است.

همه چیز درباره روکش دندان را بدانید …

انواع روکش دندان

1- روکش دندان فلزی مانند طلا
2- روکش دندان pfm، این روکش در قسمت مرکز از الیاژ فلز و روی ان با متریالی چینی بنام پرسلن ساخته می شود.
3- روکش سرامیکی مانند روکش زیرکونیوم و یا روکش های ایمکس

دلیل روکش کردن دندان ها

1- روکش دندان برای استحکام دندان های پرشده

از موارد زیبایی برای دندان ها روکش است. زمانی که دندان ها به شدت پوسیده می شوند و پر کردگی گسترده ای دارند حتما باید روکش دندان انجام شود. زیرا با این کار امکان خرد شدن و شکستگی پرکردگی های دندان به حداقل می رسد. و اگر این کار انجام نشود پرکردگی ها به سرعت شکسته و می ریزد و تمام دردها و هزینه هایی که برای پرکردن دندان ها متحمل شده اید از بین می رود.

2- روکش برای دندان های علامت دار

در زمانی که تاج دندان ها ترک خورده باشد و یا لب پر شده باشند نیز از روکش استفاده میشود. بیشتر لب پریدگی های دندان و ترک خوردن دندان ها زمانی اتفاق می افتد که در حال خوردن و جویدن مواد غذایی سفت هستیم. شکستن پسته و بادام و حتی ته دیگ های سفت می تواند آسیب جدی به دندان ها وارد کند.

3- روکش دندان های عصب کشی شده

زمانی که تاج دندان اسیب شدیدی دیده باشد و با ترمیم معمولی قابل پر شدن نباشد باید ریشه دندان درمان شود. در این موقع به علت پوسیدگی زیاد و اینکه پس از درمان کردن ریشه و عصب کشی دندان، نیز شکننده می شود. بنابراین پس از پرکردن دندان عصب کشی شده باید حتما دندان را روکش کرد تا از خرد شدن و اسیب مجدد ان جلوگیری شود.

عوارض روکش کردن دندان

از شایع ترین عوارض روکش دندان، بوجود امدن التهاب لثه و نیاز داشتن دندان به عصب کشی می باشد. در زمانی که روکش دندان درست و اصولی انجام نشود این موارد پیش می اید. به همین جهت برای روکش دندان حتما از مراکز و دندانپزشکی های معتبر و امتحان شده انتخاب کنید.

مشاهده بیمه دندانپزشکی و خدمات زیبایی با تخفیف و هزینه دندانپزشکی با تخفیف

درباره پین دندان بیشتر بدانید!

درمان عفونت دندان های روکش شده

1- در مواقعی که یکی از دندان های اطراف دندان روکش شده پوسیده شود و یا روکش دندان به دلایلی شکسته شود و یا ترک بخورد به طوری که مواد غذایی در انجا گیر کند. این مورد باعث شده تا فشاری بیش از تحمل لثه به ان وارد شود و باعث التهاب لثه و متورم شدن ان شود. زمانی که لثه ملتهب شود خونریزی اتفاق می افتد و با مسواک زدن این خونریزی بیشتر می شود.

2- پوسیدگی های مجدد دندان ها از کنار روکش شروع می شود. زمانی که بهداشت دندان ها به درستی انجام نشود علاوه بر دندان های سالم دندان های پرشده و روکش شده قبلی نیز دچار پوسیدگی ها می شود.

در خدمات دندانپزشکی ارزان می توان درمان های روکش دندان،کامپوزیت دندان،جرمگیری دندان را انجام داد.

آشنایی با مزایا و معایب کشیدن دندان با کاهش هزینه 50% مهراز کارت

عوارض احتمالی روکش دندان ها

1- بوی بد روکش دندان

علت اصلی در بوی بد دهانی که دندان هایش روکش شده اند عدم بهداشت دندان هاست. مراقبت نکردن و مسواک نزدن دندان ها با گذشت چند ماه در کناره ای دندان روکش شده و همچنین در دندان های دیگر باعث جمع شدن باکتری ها می شود. که این باکتری ها علت اصلی بوی بد دهان می باشد.

2- لق شدن روکش دندان

معمولا لق شدن روکش دندان ها از پوسیدگی های مجدد که در زیر روکش رخ می دهد به وجود می اید. اگر در زمان روکش دندان، چسب دندان به خوبی زده نشود. امکان لق شدن دندان ها زیاد می شود.

3- متورم شدن لثه بعد از روکش دندان

اطراف لثه دندان روکش شده باید به خوبی تمیز شود و باید بهداشت دندان ها کاملا رعایت شود تا در اثر تجمع مواد غذایی دچار التهاب نشود.

طول عمر روکش دندان

به طور میانگین طول عمر روکش دندان ها از 5 سال تا 15 سال متغیر است. این تفاوت طول عمر در روکش دندان به دلایلی چون میزان پوسیدگی دندانی که روکش شده است. بیماری های لثه، متریال روکش دندان و به میزان رعایت بهداشت دندان ها بستگی دارد.

کاهش هزینه عصب کشی دندان با کارت تخفیف دندانپزشکی مهراز

هزینه روکش دندان

قیمت روکش دندان به جنس روکش و میزان دستمزد دندانپزشک بستگی دارد. ارزان ترین روکش ها از جنس پرسلن و یا زیرکونیوم می باشد.

کامپوزیت دندان

از خدمات دندانپزشکی ارزان می توان به کامپوزیت دندان اشاره نمود. یکی از راه های اصلاح طرح لبخند کامپوزیت میباشد. این روش امروزه از پرطرفدارترین خدمات دندانپزشکی است . جنس کامپوزیت دندان از رزین کامپوزیت است. و این همان ماده ای است که برای پرکردن دندان بکار میرود.

انواع کامپوزیت دندان

1- میکروفیل یا همان کامپوزیت ریزدانه
2- ماکروفیل یا همان کامپوزیت درشت دانه
3- هیبرید

کامپوزیت ماکروفیل از قدیمی ترین نوع کامپوزیت زیبایی می باشد. که دوام بالایی دارند. ولی کامپوزیت های ریز دانه نسبت به کامپوزیت درشت دانه از استحکام کمتری برخوردارند. کامپوزیت هیبرید از فیلتر بالایی برخوردارند که در برابر ساییدگی دندان ها استحکام بالایی دارند. با آنکه کامپوزیت هیبرید مقاومت خوبی دارد ولی از نطر زیبایی به مرور زمان ماندگاری کمی دارد.

در میان انواع کامپوزیت نانو کامپوزیت ها از جدیدترین کامپوزیت ها هستند که مقاومت و ماندگاری آنها در برابر ساییدگی بسیار زیاد است. از نطر کیفیت و ماندگاری نانو کامپوزیت ها بهترین هستند.

جرمگیری دندان

جرم گیری دندان چیست و چه زمانی باید سراغ جرمگیری برای دندان هایمان برویم. از خدمات دندانپزشکی جرمگیری دندان می باشد.
مراقبت و بهداشت منظم از دندان ها باعث می شود که به جرمگیری دندان نیازی نباشد. از این رو افرادی که مرتب مسواک می زنند و از نخ دندان استفاده می کنند جرمی روی دندان هایشان باقی نمی ماند که نیاز به جرمگیری داشته باشند.

بزاق دهان باعث می شود که باکتری ها و میکروب ها روی مینای دندان باقی بماند و اگر بعد از خوردن و اشامیدن مواد غذایی مسواک زده شود تمامی این املاح و میکروب ها از روی سطح دندان پاک شده و دیگر جرمی روی دندان نمی ماند. ولی اگر این کار یعنی مسواک و نخ دندان استفاده نشود جرم ها روی هم باقی مانده و مانند توده ای حجم دار روی دندان ها نزدیک به لثه انباشته می شوند.

***جرم دندان به رنگ زرد و قهوه ای روی دندان بوجود می اید که فقط با دستگاه های دندانپزشکی قابل پاک شدن است.***

زمانی که جرم روی دندان ها ثابت شد و با مسواک از بین نرفت، لثه ها را تحریک کرده و دچار تورم و التهاب می شوند. در اینصورت با مسواک زدن لثه ها خونریزی کرده و درد و سوزش ایجاد می کند.

از خدمات دندانپزشکی ارزان نیز می توان به جرمگیری دندان اشاره نمود.

مراجعه به دندانپزشکی اقساطی | دندانپزشکی ارزان

کارت تخفیف دندانپزشکی

شما با داشتن کارت تخفیف دندانپزشکی مهراز میتوانید کاهش هزینه ۵۰ درصدی تمامی خدمات متنوع درمانی و زیبایی دندان را برای داشتن لبخندی زیباتر و سلامت بیشتر دهان و دندان خود استفاده نمایید. با تهیه کارت تخفیف دندانپزشکی، می‌توانید به راحتی فهرستی از دندانپزشکان متخصص را در اختیار داشته و بهترین گزینه را برای خود انتخاب کنید.

کارت تخفیف دندانپزشکی

کارت تخفیف دندانپزشکی

بیمه دندانپزشکی برای ایمپلنت

با در نظر داشتن هزینه های بسیار بالای ایمپلنت دندان، داشتن بیمه دندانپزشکی برای ایمپلنت که بتواند درصد قابل توجهی از هزینه های بالقوه و مرتبط با آن را پوشش دهد قطعا بسیار کمک کننده خواهد بود. شما با داشتن این بیمه میتوانید به بهترین متخصصان ایمپلنت دسترسی داشته باشید و از خدمات با کاهش هزینه 30 درصدی مهراز کارت برای ایمپلنت و همچنین سایر خدمات با کاهش هزینه 50% بهره مند شوید.

تخفیف دندانپزشکی

شما میتوانید با دریافت ۵۰ درصد تخفیف دندانپزشکی در هزینه های درمانی و زیبایی خود صرفه جویی کرده و پس از دریافت کارت تخفیف مهراز از پشتیبانی و مشاوره رایگان نیز بهره مند شوید. با انتخاب این کارت‌، شما می‌توانید از بین شبکه ‌ای از دندانپزشکان معتبر و حرفه‌ای پزشک خود را انتخاب و در سراسر کشور از خدمات آنها استفاده نمایید.

دانلود PDF مقاله

نظرات

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

 1. من دوتا دندون جلوییم احتیاج به روکش داره روکش شامل بیمه میشه ؟ میخوام بدونم اینکار چقدر برام درمیاد اگرم بیمه میشه اطلاع بدید

   • admin
   • شهریور ۱۱, ۱۴۰۰

   با سلام بله، روکش شامل بیمه است. تعرفه روکش دندان در سال 1400: https://mehrazcard.test-prozhe.ir/discount-on-veneers/

 2. سلام کارت مهراز چند سال اعتبار داره؟

  1. با سلام اعتبار اولیه مهراز کارت یک ساله هستش ولی قابلیت شارژ داره.

دریافت مشاوره رایگان درمانی

.

دریافت مشاوره رایگان درمانی

.