ایمپلنت ساب پریوستیل | مقایسه با اندواستیل

ساب-پریوستیل

ایمپلنت ساب پریوستیل در مقایسه با اندواستیل چیست؟

دو نوع ایمپلنت دندانی که اغلب مورد استفاده قرار میگیرند ایمپلنت اندواستیل و ایمپلنت ساب پریوستیل هستند.

اندواستیل: این نوع ایمپلنت ها عموما از تیتانیوم ساخته میشوند و پر استفاده ترین نوع ایمپلنت های دندانی هستند. آنها معمولا مانند پیچ کوچکی هستند و داخل استخوان فک قرار میگیرند. آنها از لثه بیرون می آیند تا دندان مصنوعی (روکش روی ایمپلنت) را نگه دارند.

ساب پریوستیل: در صورتی که بیمار ایمپلنت دندانی نیاز داشته باشد اما استخوان سالم به اندازه کافی نداشته باشد تا آنها را حمایت کند، دندانپزشک می تواند استفاده از ساب پریوستیل را پیشنهاد دهد. این نوع ایمپلنت ها رو یا بالای استخوان فک و زیر لثه ها قرار می گیرند تا از بافت لثه بیرون بزنند و جایگزین های دندان را نگه دارند.

 

فرایند کاشت ساب پریوستیل

برای ساخت و کارگذاری ساب پریوستیل دو فرایند جراحی نیاز است. برخلاف ایمپلنت های استاندارد، ایمپلنتهای ساب پریوستیل باید به صورت سفارشی ساخته شوند تا متناسب با شکل استخوان هر فرد باشند.

در مرحله نخست، دندانپزشک یا جراح دهان بافت لثه را برش می دهد تا استخوان زیر آن قابل مشاهده شود. از استخوان قالب گرفته میشود و مشخص می شود چهارچوب ایمپلنت قرار است کجا قرار بگیرد. سپس بافت لثه در جای خود بخیه زده میشود تا جراحی مرحله بعد. این مرحله تحت بی حسی موضعی انجام میشود.

در مرحله دوم بافت لثه مجددا باز میشود و ایمپلنت روی استخوان کار گذاشته میشود و تنها قطعه ای که نقش تکیه گاه را به عهده دارد از بافت لثه بیرون می ماند و بافت در اطراف آن بخیه زده می شود. در نهایت بریج موقت روی آن قرار میگیرد و اجازه داده میشود تا بهبود پیدا کند. پس از بهبود لثه ها، با قالب گیری بریجی ساخته میشود که کاملا شبیه دندان های طبیعی است و پس از آماده شدن روی آن قرار میگیرد.

***جهت استفاده از خدمات دندانپزشکی ارزان با مشاورین مهراز کارت همراه شوید***

هنوز نظری ثبت نشده.