مقایسه بریج و ایمپلنت دندان

مقایسه بریج و ایمپلنت دندان

مقایسه بریج و ایمپلنت دندان

در این مطلب قصد داریم به مقایسه بریج و ایمپلنت دندان بپردازیم. در روش ایمپلنت کردن دندان، دندان با استفاده از یک پروتز بادوام در فضای خالی اعمال می شود. و دندان های اطراف به هیچ عنوان درگیر نخواهد شد. در این روش شما هیچ گونه مشکلی نخواهید داشت. در این روش اغلب دائمی نامیده می شود. پروتز بکار رفته برای این روش اغلب به صورتی است که به سرعت با استخوان فک و لثه شما سازگار شده. و می تواند حکم دندان طبیعی را برای شما فراهم نماید.

ایمپلنت در مقایسه بریج و ایمپلنت دندان برای مراقبت های دهان و دندان بسیار بهتر از پل دندان است. توجه نمایید که در روش بریج اغلب سه تاج دندان درگیر است. و مبرهن است که مسواک زدن و استفاده از نخ دندان کمی دشوار خواهد بود. مراقبت از دندان در روش بریج دشوارتر است. شرایط همچون دندان های طبیعی پیش می رود و نیاز به حرکت اضافه تری نخواهد بود.

کاهش هزینه بریج دندان (پل دندان) با مهراز کارت

جهت مشاهده قیمت ایمپلنت دندان (کاشت دندان) کلیک کنید

کدام روش ماندگار تر است؟

با استفاده از روش در واقع شما از لثه و استخوان اطراف محافظت نموده اید. یکپارچگی در این روش بسیار سریعتر و باکیفیت بیشتری صورت می پذیرد. فلز استفاده شده در این روش در برابر هر نوع پوسیدگی بسیار مقاوم است. اما در مورد بریج، به طور کلی بریج دوام 10 ساله دارد. و دندان های درگیر نیز دچار پوسیدگی می شوند. هرچه این پوسیدگی بیشتر باشد در واقع احتمال شکستگی در بریج بیشتر است. توجه نمایید که عمر این روش با رعایت بهداشت تا 25 سال اعلام شده است.

بریج دندان بدون تراش چگونه انجام میشود؟

همه چیز درباره روکش دندان را بدانید …

کدام روش زیباتر است؟

از لحاظ زیبایی می بایست فاکتورهای مختلفی را مدنظر قرار داد. در واقع این موضوع به تخصص دندانپزشک بر می گردد. در بررسی های انجام شده مشخص شد که این روش دارای ظاهری طبیعی تر بوده و اغلب گزینه ای مناسب تر می باشد، بهترین دندانپزشکی زیبایی با توجه به فاکتورهای زیبایی به سادگی می تواند تشخیص دهد که استفاده از این روش برای شما مناسب تر خواهد بود و یا بریج. در نظر داشته باشید که برای دندان های جلویی این روش گزینه ای زیباتر و مورد پسندتر می باشد.

ایمپلنت دندان با لیزر چگونه انجام میشود؟ عوارض ایمپلنت دندان جلو چیست؟

در خصوص هزینه بریج دندان شاید در ابتدا هزینه ای بسیار کمتر از روش قبل داشته باشد اما این پایان راه نیست. در واقع وقتی مجبور به تعویض بریج باشید قطعاً هزینه آن متفاوت خواهد بود. خوشبختانه شما می توانید این روش را برای اصلاح طرح لبخند خود استفاده نمایید و هزینه آن را به صورت مرحله ای پرداخت کنید.

جهت تهیه بیمه دندانپزشکی با مهرازکارت همراه شوید.

ایمپلنت و بریج دندان برای چه کسانی مناسب است؟

در مقایسه بریج و ایمپلنت دندان دندانپزشک متخصص بر اساس نیاز شما و ساختار و آمادگی فک یکی از روش های ایمپلنت و بریج را انتخاب می کند اما قبل از انجام بهتر است خود شما نیز در این رابطه بیشتر بدانید.

مراحل جراحی ایمپلنت فوری چند روزه انجام میشود؟

آیا ایمپلنت دندان جلو ماندگاری بالایی دارد؟

عمر ایمپلنت دندان چقدر است؟

بریج و روکش دندان برای چه کسانی بهتر است؟

بریج فقط برای کسانی که دارای یک واحد بی دندانی هستند توصیه می شود اما با این حال این روش درمانی معایبی نیز دارد از جمله اینکه برای استفاده از بریج به ناچار باید دندان های سالم اطراف ناحیه بی دندانی برای قرارگیری بریج تراشیده شود، علاوه بر اینکه بریج باعث جلوگیری از تحلیل استخوانی نمی شود و محل بی دندان زیر روکش با وجود بریج باز هم دچار اتروفی استخوان خواهد شد.

تهیه انواع دندان مصنوعی با کاهش هزینه 50 درصدی

قیمت ایمپلنت دندان جلو فک بالا چقدر است؟

گفتنی است در بیشتر مواقع دندان هایی که زیر روکش هستند به دلیل اینکه امکان تمیز کردن آنها وجود ندارد، دچار پوسیدگی می شوند و متاسفانه بیمار کمتر متوجه این پوسیدگی خواهد شد.

بریج دندان در صورتی بهترین گزینه برای شماست که دندانهای مجاور پر شدگی زیاد داشته و نیاز به روکش یا تاج در آینده داشته باشند. در صورتی که جای خالی دندان یا دندانهای افتاده به مدت طولانی باقی بماند، لثه و استخوان پیرامون آن پسروی کرده و برای جایگذاری ایمپلنت، عملهای دیگری پیش از ایمپلنت لازم می شود.

جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره ایمپلنت دندان کلیک کنید …

ایمپلنت بعد از چند سال کشیدن دندان چگونه انجام میشود؟

ایمپلنت های دندانی مناسب چه افرادی هستند؟

علاوه بر تشخیص دندانپزشک، انتخاب روش ایمپلنت برای درمان و حفظ زیبایی دهان وابسته به درخواست خود فرد نیز می باشد. حال آنکه چه کسانی بهتر است ایمپلنت کنند به طور خلاصه اینگونه دسته بندی می شود:

 • افرادی که با دندان مصنوعی متحرک نمی توانند عمل جویدن را براحتی انجام دهند.
 • مراجعینی که نیاز به بریج (پروتز ثابت) دارند ولی نمی خواهند دندان های سالم مجاور جای خالی دندان از دست رفته شان آسیب ببیند یا تراشیده شود.
 • کسانی که دندان های خود را از دست داده اند و نمی خواهند دندان مصنوعی متحرک داشته باشند.
 • کسانی که تمایل به داشتن دندان هایی با مشابهت خیلی نزدیک به دندان های طبیعی دارند.

جهت مشاهده تعرفه دندانپزشکی اینجا کلیک کنید.

روش جدید کاشت دندان بدون ایمپلنت چیست؟

هزینه ایمپلنت بیشتر است یا بریج؟

هزیه بریج دندان در ابتدا بسیار کمتر از ایمپلنت است اما ممکن است چند سال بعد مجبور به تعویض آن شوید بنابراین هزینه آن در بلند مدت با هزینه اولیه آن بسیار متفاوت است. ایمپلنت مراحل بیشتری دارد و گرانتر است اما در بلند مدت مقرون به صرفه تر از درمانهای دیگر است.

مراحل درمان ایمپلنت چگونه است؟

آشنایی با عوارض ایمپلنت دندان نیش

آیا میدانید هزینه ایمپلنت دندان با بیمه دندانپزشکی مهراز 30% کاهش هزینه دارد!

آیا ایمپلنت دندان بدون جراحی امکان پذیر است؟

درمان ایمپلنت انعطاف پذیرتر است و به بیماران امکان میدهد در چند مرحله هزینه را بپردازند. مثلا پس از کشیدن دندان گاهی باید پیوند استخوان انجام شود تا استخوان کافی برای پشتیبانی از ایمپلنت وجود داشته باشد. این پیوند استخوان معمولا باید چند ماه بماند تا خوب التیام پیدا کند و سپس برای جایگذاری ایمپلنت اقدام شود.

در جایگذاری ایمپلنت نیز چندین ماه باید بیمار صبر کند تا فرایند یکپارچگی استخوان انجام شود (3 تا 6 ماه) و سپس فرایند درمانی کامل شود بنابراین بیمار میتواند در فاصله بین مراحل درمان پول فراهم نماید.

در نهایت با در نظر گرفتن تمام این نکات که برگرفته از توصیه های دندانپزشکان بود بهتر است برای انجام هرگونه عملیات زیبایی و ترمیمی دندان به متخصص تایید شده مراجعه کنید.

مطالعه مطالب مرتبط:

کیفیت ایمپلنت کره ای چگونه است؟

انواع روکش دندان برای ایمپلنت را بشناسید!

کاهش قیمت دندان مصنوعی ثابت بر پایه ایمپلنت با مهراز کارت

قیمت ایمپلنت کامل فک بالا و پایین با مهراز کارت چقدر کاهش هزینه دارد؟

***جهت استفاده از خدمات دندانپزشکی ارزان با مشاورین مهراز کارت همراه شوید***

منابع: الهام گرفته از مجموعه مقالات بین المللی ISI درباره ایمپلنت دندان و دندان مصنوعی و بریج دندان (پل دندان)

دانلود PDF مقاله

نظرات

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

 1. من برای پر کردن جای خالی با دندون دکترم گفت بریج برات انجام نمیدم خیلی معایب داره ایمپلنت بهتره الان قیمتش چقدر شده ؟

   • admin
   • مهر ۱۱, ۱۴۰۰

   با سلام تعرفه دندانپزشکی سال 1400: https://mehrazcard.test-prozhe.ir/treatment-expenses/ جهت کسب اطلاعات بیشتر تماس بگیرید، یا فرم درخواست مشاور رایگان را پر کنید تا کارشناسان در اسرع وقت با شما تماس بگیرند.

 2. من بین دندونم خالیه و پایه ی بقلیش کوتاهه با بریج درست میشه؟

  1. با سلام بله احتمالا امکانش هست که بشه با بریج دندان (پل دندان) اصلاح بشه ولی نظر نهایی رو پزشک بعد از ویزیت اعلام میکنن خدمتتون. https://mehrazcard.com/dental-bridge-prices/

 3. بریج هم نوعی پیچ در دندان حساب میشه؟

  1. با سلام خیر، بریج نوعی پروتز دندان محسوب میشه که با اتکا به دندانهای مجاور داخل دهان جایگزین دندان از دست رفته میشه. https://mehrazcard.com/dental-bridge-prices/

 4. سلام وقت بخیر کارت شما هزینش چقدره؟

  1. با سلام جهت کسب اطلاعات بیشتر در این رابطه به صفحه اصلی سایت مراجعه کنید لطفا دوست عزیز :) https://mehrazcard.com/

 5. سلام وقت بخیر میخواستم بپرسم بریج بهتره یا ایمپلنت؟

  1. سلام دوست عزیز ایمپلنت بهتره

 6. ممنون از مطلب مفیدتون

دریافت مشاوره رایگان درمانی

.

دریافت مشاوره رایگان درمانی

.