ایمپلنت دندان یک روزه | ایمپلنت فوری

ايمپلنت دندان يک روزه | ایمپلنت فوری

ایمپلنت دندان یک روزه | ایمپلنت فوری

اگر دندان ها ی شما شکسته و یا کاملا از بین رفته است. میتوانید از دندانهای مصنوعی استفاده کنید. ولی راه دیگر این است که بتوانید در یک روز تمام دندان‌هایتان را مانند قبل داشته باشید. با روش ایمپلنت یک روزه تمامی این مشکلات به سرعت برطرف می‌شود.

کاهش هزینه ایمپلنت دندان (کاشت دندان) با مهراز کارت

ایمپلنت برای کسی مناسب است که تعداد زیادی و یا چند تا از دندان های خود را از دست داده باشد. از مهمترین مزیت های ایمپلنت این است که باعث از بین رفتن و تحلیل استخوان فک نمی شود. تحلیل رفتن استخوان فک مشکلی است که در دندانهای مصنوعی برای فرد به وجود می آید.

دندان های مصنوعی علاوه بر اینکه باعث تحلیل رفتن استخوان فک شما می شود همچنین از لحاظ روانی شخص را تحت تاثیر قرار می دهد.
در هنگام خوردن مواد غذایی نیز بوسیله دندان مصنوعی سخت است. اما با تکنولوژی ایمپلنت تمامی این ایرادات و موانع از بین میرود.

جهت مشاهده تعرفه تخفیف دندانپزشکی کلیک کنید.

درباره دندان مصنوعی و انواع پروتزهای دندانی بیشتر بدانید.

ایمپلنت دندان چیست؟

ایمپلنت دندان در واقع همان ریشه های دندان شما می شود و در داخل استخوان فک جایگذاری می گردد. اندازه ایمپلنت دندان ها متفاوت می باشد همچنین متریال ایمپلنت از نوع تیتانیوم خالص یا آلیاژ آن می باشد.

ایمپلنت ها از خاصیت بیولوژیکی برخوردار هستند یعنی با بدن انسان سازگاری دارند. در روش قدیمی ایمپلنت دندان، چند روز یا چند هفته طول میکشید.
اما در حال حاضر می‌توان در یک روز ایمپلنت فوری انجام داد. یکسری از عادت ها مانند دندان قروچه، فشار دادن دندان ها روی هم از عواملی هستند که مانع می شوند که شخص ایمپلنت انجام ندهد.

جهت مشاهده تعرفه تخفیف ایمپلنت کلیک کنید.

همه چیز درباره برداشتن خال ها

از دیگر شرایطی که برای انجام ایمپلنت لازم است:

۱- اینکه شخص چند دندان و یا حتی یکی از دندان های خود را از دست داده باشد. البته اگر شخصی همه دندان های خود را نیز از دست داده باشد میتواند از ایمپلنت استفاده کند.

۲- اینکه شخص دارای تراکم استخوان کافی باشد. این مسئله بسیار مهمی است. اگر تراکم استخوان فک کافی نباشد لازم است که قبل از عمل جراحی پیوند استخوان فک انجام شود.

۳- سالم بودن دندان و دهان شخص بسیار مهم است. اگر دارای بیماری لثه باشد تا زمانی که مشکل بیماری برطرف نشده باشد نمی‌توان از ایمپلنت استفاده کرد.

۴- اشخاصی که بیماری‌های زمینه ای دارند، نمی توانند از ایمپلنت یک روزه استفاده کنند.

۵- افرادی که الکلی هستند و یا اهل دخانیات می باشند، ایمپلنت کردن یک روزه برای آنها فایده ای ندارد. زیرا پس از مدتی مواد الکل و دخانیات به آنها آسیب زده شخص را مجبور به ترمیم دوباره می نماید.

بیمه دندانپزشکی چیست؟ مراحل درمان ایمپلنت چگونه است؟ مراحل جراحی ایمپلنت فوری چند روزه انجام میشود؟

جهت مشاهده تعرفه تخفیف ارتودنسی کلیک کنید.

مراحل ایمپلنت یک روزه

کاشت پایه های ایمپلنت یک روزه با ایمپلنت سنتی متفاوت است. در هر دو حالت آنها پیچ های ایمپلنت داخل فک قرار داده می شوند. ولی در ایمپلنت سنتی ابتدا تاج موقتی گذاشته می شود.

در مراحل بعدی تاج اصلی ساخته و گذاشته می شود. در کاشت ایمپلنت یک روزه دندانپزشک از شخص چندین تست میگیرد. که بر اساس نتیجه آن تستها می تواند برنامه ریزی کند که چگونه جراحی دندان تان را انجام دهد.

دندانپزشک پس از آنکه لثه را بی حس کرد عمل جراحی را آغاز می کند. پس از آن برنامه‌ ریزی که انجام داده است پیچ های ایمپلنت را در استخوان فک قرار می دهد.

پس از آن تاج دندان را روی آن قرار داده و در نتیجه دندانهای زیبا و طبیعی را به فرد می دهد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره ایمپلنت دندان کلیک کنید …

ایمپلنت دندان با لیزر چگونه انجام میشود؟

کیفیت ایمپلنت کره ای چگونه است؟

ایمپلنت دندان یک روزه | ایمپلنت فوری

ایمپلنت دندان یک روزه | ایمپلنت فوری

مزایای ایمپلنت یک روزه

قبل تر ها پس از آن که دندان شما کشیده می‌شد باید مدتی را صبر می نمودید تا جای لثه ها التیام یابد. پس از آن با قرار دادن پیچ ها در استخوان فک باز هم باید زمان طولانی صبر می نمودید تا دندانهای تان ساخته شود.در واقع به مدت پنج الی شش ماه بدون دندان بودید.

ولی در ایمپلنت یک روزه بعد از قرار دادن پیچ های ایمپلنت درفک، دندان های تان روی آنها قرار گرفته و دارای دندان زیبا و طبیعی می شوید.

جهت مشاهده تعرفه تخفیف عصب کشی کلیک کنید.

مراحل قبل از جراحی و ایمپلنت دندان

قبل از جراحی دندانپزشک ابتدا از سالم بودن دندان های تان مطمئن می شود. همچنین داروهایی را که مصرف می کنید و ممکن است برای دندان‌ها خطرناک باشد با پزشک معالج در میان می گذارید.
در صورت نیاز پزشک برای تان داروهای آنتی بیوتیک تجویز می نماید. همچنین با استفاده از دهانشویه های مناسب و نکات بهداشتی لازم شخص را برای جراحی ایمپلنت آماده می نماید.

عمر ایمپلنت دندان چقدر است؟

آیا میدانید هزینه ایمپلنت دندان با بیمه دندانپزشکی مهراز 30% کاهش هزینه دارد!

مراقبت های لازم پس از جراحی ایمپلنت یک روزه

پس از دو هفته از کاشت ایمپلنت دندان یک روزه باید بعد از دو هفته به دندان پزشکتان مراجعه کنید. تا دندان های شما را بررسی نماید. در آن جلسه قالبگیری ایمپلنت دندان برای ساخت ترمیم نهایی انجام می گیرد.

ایمپلنت دندان ها بهترین روش برای جایگزین کردن دندان های ریخته شده است.

انواع روکش دندان برای ایمپلنت را بشناسید!

هزینه ایمپلنت یک روزه چقدر است؟

هزینه ایمپلنت یک روزه برای کسانی که تمایل کاشت دندان در سریع ترین زمان را دارند بسیار مورد توجه می باشد. این قیمت حدوداً بین ۲۵ درصد تا ۳۵ درصد بیشتر است روش ایمپلنت سنتی می باشد.

این افزایش قیمت به جهت پروسه انجام کار است و همچنین مواد و متریال هایی که نسبت به روش سنتی اضافه میشود.

 

جهت مشاهده هزینه دندانپزشکی سال کلیک کنید

معایب ایمپلنت یک روزه

با داشتن فواید زیاد ایمپلنت در یک روز یک سری از معایب نیز ممکن است وجود داشته باشد. خطر زیاد آن احتمال شکسته شدن ایمپلنت است در کل کاشت ایمپلنت در یک روز زمان کوتاه تری برای تکمیل و مراحل کاشت دندان نسبت به روش سنتی دارد. در روش سنتی بیمار حدود ۲ تا ۷ ماه منتظر می ماند تا پیچ های قرار داده شده در فک به صورت کامل در استخوان فک ادغام شوند و استخوان در اطراف ریشه رشد نمایند. که این روش مطمئن تر می باشد و ریسک کمتری دارد در مواجهه با تکنولوژی جدید ایمپلنت یک روزه.

اما در واقع برای ایمپلنت یک روزه نگرانی وجود ندارد زیرا که در این روش دندان پزشکان با مهارت های خود مانع از خطرهای احتمالی در ایمپلنت یک روزه می‌شوند.

آیا ایمپلنت دندان بدون جراحی امکان پذیر است؟

نظرات

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

 1. سلام من واقعا نیاز ضروری به 3تا ایمپلنت دارم ولی شنیدم میگن درد داره درسته؟ جدا از اون هزینه ش بالاس.راه دیگه نداره جز ایمپلنت؟

  1. سلام و وقت به خیر دندانپزشک با استفاده از بی حسی ها اجازه نمیده شما دردی حس کنید (در تمامی مراحل درمان های دندانپزشکی). نگران هزینه اش هم نباشید چون با مهرازکارت میتونید تخفیف چشم گیری داشته باشید و از مواد با کیفیت استفاده کنید.

 2. سلام من میخوام ایمپلت کنم ولی لثه های پایینیم یکم ورم داره عفونت فک نمیکنم باشه مشکل ایجاد نمیکنه؟ بعد چجوری میتونم نوبت بگیرم؟

   • admin
   • شهریور ۱۱, ۱۴۰۰

   با سلام اول باید پزشک تایید کند که عفونت لثه ندارید، سپس ایمپلنت کنید. پس از ثبت نام در مهرازکارت می‌توانید به مراکز تحت قرار داد مراجعه فرمایید.

 3. عالی بود

دریافت مشاوره رایگان درمانی

.

دریافت مشاوره رایگان درمانی

.