روکش متحرک دندان یا لمینت دندان

روکش متحرک دندان

روکش متحرک دندان یا لمینت دندان

یکی از روش های اصلاح طرح لبخند پلاک های اسنپ آن اسمایل یا همان روکش متحرک دندان یا لمینت دندان می باشند. که می‌توانند در مدت زمان کوتاهی لبخند زیبایی به شما بدهد. با استفاده از پلاک دندان اسنپ ان می توان لبخندی زیبا داشت و دیگر دندان های افتاده و نامرتب دندان در هنگام لبخند دیده نشود.

انواع روکش دندان

۱- روکش دندان سرامیکی: در این روکش علاوه بر استحکام مناسب و مطلوب، ظاهری زیبا و شبیه به دندان ها می باشند. در زیر این روکش از فلز استفاده نشده هست. اگر مقدار پوسیدگی دندان زیاد باشد یا قسمتی از دندان ریخته باشد از روکش برای استحکام زیبا نشان دادن دندان ها مورد استفاده قرار میگیرد.

۲- روکش زیرکونیا: این روکش به علت استحکام زیاد و قوی بودن آن در دندانهای خلفی و یا ویریچ دندان کاربرد دارد. کیفیت مطلوب بالایی دارند اما از جهت زیبایی نسبت به روکش‌های سرامیکی در درجه پایین تری قرار می گیرند. زیرکونیا یک نوع فلز سفید می باشد که عموما دندانپزشکان از این روکش برای بازسازی دندان ها استفاده می نمایند.

۳- روکش پی اف ام  (PFM): نوعی روکش است که نسبت به زیرکونیا و سرامیکی از زیبایی کمتری برخوردار می باشد. روکش ها ‏pfm از فلز و پرسلن تشکیل شده اند که احتمال دیده شدن لبه فلزی آن وجود دارد.

 

اسنپ آن اسمایل روکش دندان چیست؟

ابزاری برای زیبا کردن دندانها می باشد که به صورت متحرک از آن استفاده می شود. این پلاک شباهت زیادی را به دندانهای مصنوعی دارد. این محصول سبک ایده‌آل و زیبایی دارد و می توانند در طول مدت چند ثانیه روی دندان قرار گیرد. جهت استفاده از آن نیازی به تراش دادن دندان نمی باشد. فقط نیاز به قالب گیری می باشد.

بعد از این که قالب گیری تهیه شد با استفاده از مواد پلیمری غیر سمی که بسیار نازک است و حدوداً نیم میلیمتر قطر دارد برای دندان ها ساخته می شود. مانند استفاده از لنزهای چشمی به زودی به این پلاک عادت می کنید. حتی فراموش می کنید پلاکی روی دندان تان قرار گرفته است. در صورتی که پلاک ها روی دندان تان قرار دارد.
می‌توان در زمانی که این پلاک ها روی دندان تان قرار دارد غذا بخورید نوشیدنی بنوشید اما در زمان خواب آنها را در بیاورید.

روکش متحرک دندان
روکش متحرک دندان

روکش دندان متحرک موقت است یا می توان به صورت دایمی از آن استفاده کرد؟

روکش دندان متحرک یا لمینت دندان، یک روش موقت است و جنبه درمان ندارد .این پلاک متحرک چسب و یا اتصال دهنده دیگر نیاز ندارد و به راحتی روی دندان قرار گرفته و خارج می شود. فاصله بین دندان ها به هم ریختگی دندان ها به صورت موقت پنهان می شود.

برای دیدن بیمه دندانپزشکی اینجا کلیک کنید.

روکش دندان متحرک برای چه کسانی مناسب نمی باشد؟

بعضی از افراد هستند با استفاده از روکش دندان متحرک یعنی همان لمینت متحرک به خودشان آسیب می رسانند بنابراین نباید از روکش متحرک استفاده کنند

۱- اشخاصی که قسمت انتهای دندان هایشان پهن می باشد.

۲- اشخاصی که بیماری لثه و یا دندان لق دارند.
۳-اشخاصی که تعداد زیادی از زندان های شان افتاده باشد.
4- اشخاصی که فک پایین شان خیلی جلو باشد.
5- اشخاصی که هیچ دندانی ندارند و یا از دندان مصنوعی کامل استفاده می کنند.
6- اشخاصی که دندان های پوسیده زیادی دارند.

مراحل تهیه روکش دندان متحرک

1- درابتدارنگ و مدل طرح لبخندتان را انتخاب کنید.

2- دندانپزشک از دندانهایتان قالبگیری می کند.

3- بعد از گذشت دو تا سه هفته برای جایگذاری نهایی به دندانپزشک خود مراجعه و انرا روی دندانهایتان قرار میدهید.

قالب گیری طرح لبخند

1- در این مرحله قالب دندانتان را به مدت دو دقیقه در داخل آب در حال جوشیدن بگذارید. با این کار دندان متحرک شما انعطاف پذیرتر شده و راحت تر در روی دندانهایتان جای میگیرد. زمانی که مواد روی قالب دندان شفاف و نرم شدند، با استفاده از یک قاشق یا چنگال در اورید و انرا داخل اب داغ بگذارید.
توجه نمایید که زمان استفاده از قالب در دهانتان نباید قالب داغ باشد. بنابراین به مدت 10 تا 15 دقیقه بعد از دراوردن از اب داغ قالب را استفاده نمایید
2- روکش متحرک یا همان لمینت متحرک را در جلوی اینه روی دندانهای بالایی قرار دهید و محکم فشار دهید تا جا بیافتد.
3- پس از 30 ثانیه به ارامی کاور را از دهانتان دربیاورید و داخل آب سرد قراردهید کمی صبر کنید تا مواد سفت شوند و به رنگ سفید تبدیل شوند و از آن استفاده نمایید.

دندان ها از دو بخش ریشه و تاج می باشد که روکش متحرک قسمت ریشه را ندارد و فقط تاج دندان است که روی دندانها قرار میگیرد.
تاج دندان قسمت مینا و قابل مشاهده دندان ها می باشد که می توانیم با آن بخوریم بخندیم و راحت صحبت کنیم.

ریشه دندان بخشی از دندان است که به استخوان فک چسبیده است زمانی که دندان خود را از دست می دهد دندانپزشکان باید با پیچ تیتانیوم یا زیرکونیم برای او نصب کنند که به عنوان ریشه روی فک بیمار عمل کند.

 

جهت مشاهده هزینه دندانپزشکی سال کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کمترین تعرفه دندانپزشکی!!
ویژه استان تهران و البرز