عوارض پروتز دندان

عوارض پروتز دندان

عوارض پروتز دندان

امروزه روش های درمانی زیادی برای درمان بیماری های دهان و دندان وجود دارد. هر کدام از این روش ها در شرایط مخصوص به خود و منطبق با شرایط بیمار به کار می روند. این روش ها شامل موارد مختلفی مانند ایمپلنت، پروتز دندان و ارتودنسی و بلیچینگ و جراحی های لثه و دندان می باشد.

با توجه به اینکه بیشتر افراد برای درمان و زیبایی دندان هایشان از روش درمانی پروتز دندان استفاده می کنند. پروتز دندانی بسیار رایج و بین افراد محبوب شده است. در این مطلب قصد داریم. تا عوارض پروتز دندان را توضیح دهیم و برای کمتر شدن این عوارض راهکارهایی را بیان کنیم.

با داشتن بیمه دندانپزشکی میتوانید تعرفه دندانپزشکی درمانی و زیبایی خود را تا 50% کاهش دهید …

بیمه دندانپزشکی

بیمه دندانپزشکی مهراز با کاهش هزینه ۵۰ درصدی به عموم مشتریان این اطمینان را بع شما میدهد که بتوانید با کمترین هزینه، سلامت دندان های خود را تضمین کنید.همانطور که میدانید هزینه های مرتبط با خدمات دندانپزشکی در دسته گران ترین خدمات درمانی قرار میگیرد. از این رو داشتن یک بیمه دندانپزشکی جهت کاهش هزینه های این خدمات میتواند در این شرایط بسیار کمک کننده باشد. در نتیجه شما میتوانید با انتخاب یک بیمه دندانپزشکی مناسب هزینه های خود را به طرز قابل توجهی کاهش دهید.

بیمه دندانپزشکی

بیمه دندانپزشکی

آلرژی و حساسیت به پروتز دندان در برخی از افراد

یکی از عوارض پروتز دندان آلرژی و حساسیت به مواد پروتز می باشد. پروتز به دندانی گفته می شود که به شکل مصنوعی ساخته می شود. و روی لثه ها قرار می گیرد. پروتز ها به دو شکل ثابت و متحرک ساخته و طراحی می شوند.

هر کدام از پروتز ها دارای شرایط مخصوص به خود هستند. دندان پزشکان با بیان روش هایی که به شما توصیه می کنند. بهترین پروتز را برای درمان دندان های شما استفاده می کنند.

آیا میدانید ریلاین دندان چیست؟

قیمت یک عدد پروتز دندان با داشتن کارت تخفیف دندانپزشکی مهراز چقدر است؟

عوارض پروتز دندان

بهره گیری از پروتزها بدون شک دارای عوارضی نیز می باشد. یکی از این عوارض مهم که در بعضی از افراد بروز می کند آلرژی و حساسیت می باشد.

بعضی از افراد به مواد موجود در پروتز دندانی حساسیت دارند. و واکنش های متفاوتی به آنها نشان می دهند. به طور معمول در قسمت تاج دندانی موادی به کار می رود. که بروز علائم مربوط به حساسیت را بیشتر می کند.

در این حالت خاص دندان نمی تواند به طور کامل تاج را بپوشاند. به همین دلیل مشکلات زیادی برای شخص به وجود می آید. در صورتی این مشکل برای شما به وجود آمده است. بهتر است که در اولین فرصت ممکن به دندان پزشک خود مراجعه کرده و از تا راهنمایی های لازم که در اختیار شما قرار می دهد. استفاده نمایید. هر زمان که متوجه ناراحتی در ناحیه پروتز دندان های خود شدید به سرعت به پزشک خود اطلاع دهید تا درمان و رفع عارضه سریعتر انجام شود.

متخصص پروتز دندان در تهران

کاهش قیمت دندان مصنوعی فک بالا بدون سقف با کارت تخفیف دندانپزشکی مهراز

خرید بیمه دندانپزشکی

شما میتوانید با خرید بیمه دندانپزشکی مهراز از کاهش هزینه ۵۰ درصدی واقعی برای تمامی خدمات درمانی و زیبایی دندانپزشکی خود بره مند شوید. همچنین از مزایای خرید کارت تخفیف دندانپزشکی مهراز میتوان به امکان استفاده از خدمات بلافاصله پس از صدور کارت اشاره کرد. همچنین امکان مراجعه به نزدیکترین مراکز درمانی در سراسر کشور جهت استفاده از خدمات را خواهید داشت. برای دریافت این بیمه میتوانید از طریق سایت و شبکه های اجتماعی و یا به صورت حضوری و تلفنی نیز اقدام نموده و در سریع ترین زمان ممکن بیمه نامه خود را در محل مورد نظرتان دریافت نمایید.

خرید بیمه دندانپزشکی

خرید بیمه دندانپزشکی

ناراحتی به جهت وجود جسم خارجی در دهان

یکی دیگر از عوارض پروتز دندان ناراحتی بعد از قرار گرفتن پروتز در دهان است. زمانی که شما به تازگی پروتز را در دهان قرار داده اید. در روزهای ابتدایی احساس می کنید که یک جسم خارجی به طور ادیت کننده ای در هانتان است. حس می کنید که یک جسم مزاحم در داخل دهان شما قرار گرفته است. که باید از دهان خارج شود تا راحت شوید. این حس می تواند.

نحوه ساخت دندان مصنوعی ژله ای چگونه است؟

در ابتدا برای شما ممکن است غیر قابل ذتجمل باشد و تمام حواستان را به آن معطوف کند ولی نگرا نباشید. زیرا به مرور زمان بدون آن احساس ناراحتی می کنید. بنابراین چند روز را تحمل کنید و از دندان های جدید خود لذت ببرید.

این ناراحتی در روزهای اول احساس می شود. بنابراین بهتر است که چند روزی را صبر کنید تا به اصطلاح پروتز دندانی جا بیفتد. با آماری که دندان پزشکان دارند در بیش از نود درصد مواقع این احساس ناراحتی موقتی است و بعد از مدتی از بین می رود. با این حال اگر بعد از گذشت مدتی حدود یک ماه همچنان این مشکل برای شما وجود دارد، حتما آن را با دندانپزشک خود مطرح کنید تا مشکل را برای شما حل کند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره ایمپلنت دندان کلیک کنید …

شل شدن پروتز دندان در روزهای اولیه

یکی از عوارض پروتز دندان که شایع تر است و بسیاری از افراد از آن گله دارند، شل شدن پروتز دندان در روزهای اولیه است. در روزهای اول بعد از قرار گرفتن پروتز در دهان باید به نوع غذایی که می خورید توجه کنید.

خوردن غذاهای سفت مانند ته دیگ و یخ خوراکی های چسبنده مانند ادامس و پفک امکان لق شدن پروتز را زیاد می کند.  آن به این دلیل است که پروتز دندانی شما هنوز به خوبی در جای خود جا نیفتاده است. و به راحتی از جای خود در می آید.

آشنایی با انواع دندان مصنوعی جدید با کاهش هزینه مهراز کارت

بهتر است که برای روزهای اول از غذاهای نرم و مناسب استفاده کنید. و با حوصله آن را بجوید. در صورتی که در روزهای اول بعد از پروتز به دنبال غذاهای چرب و جامد بروید، احتمال شل شدن تاج دندان در این حالت وجود خواهد داشت.

در صورتی که این موضوع را جدی نگیرید،‌ احتمال بروز خطرات بیشتری مانند حفره بین تاج و دندان را به دنبال خواهد داشت.

با توجه به حساسیت بالای این موضوع، حتما روزهای اولیه بعد از گذاشتن ایمپلنت را جدی بگیرید و از بهترین راهکارهای موجود برای حل مشکل استفاده کنید.

*** انجام خدمات دندانپزشکی مانند پروتز دندانی در بعضی مواقع با عوارض خاصی همراه است. که باید از آنها مطلع شوید و مدیریت کنید. به همین دلیل شما باید در صورت بروز این عوارض و تشدید آنها با پزشک خود مشورت کنید. تا راهکارهای لازم را در اختیار شما قرار دهد.***

تهیه انواع دندان مصنوعی و قیمت دندان مصنوعی ژله ای در مشهد با کاهش هزینه کارت تخفیف دندانپزشکی مهراز

پروتز دندان ژله ای چه ویژگی هایی دارد؟

عوارض پروتز دندان

عوارض پروتز دندان

مراقبت لازم بعد از پروتز دندان متحرک

برای کم تر شدن عوارض پروتز دندان  و نیز کم شدن ناراحتی و اذیت در ناحیه پروتز دندانی بهتر است. مراقبت هایی را بعد از پروتز دندان انجام دهید.

برای راحت بودن و اذیت نشدن بعد از پروتز متحرک نحوه استفاده درست و نگهداری دقیق از آنها می باشد. به توصیه دندان پزشکان در روزهای ابتدایی استفاده از پروتز ، حتی در هنگام خواب به جهت عادت، دندان مصنوعی را از دهانتان خارج نکنید.

مطالعه درباره انواع دندان مصنوعی فک پایین و پروتز دندان فک بالا

بهترین مارک دندان مصنوعی چیست؟

نکات مهم مراقبتی بعد از جایگذاری پروتز دندان

1- روزانه دوبار مسواک بزنید.

2- در زمان تمیز کردن و در آوردن پروتز مراقب باشید که از دست تان نیفتد. حتی المقدور در یک جای امن که با افتادن نیز آسیبی به  ان نرسد این کار را انجام دهید.

3- با استفاده از مسواک مخصوص دندان مصنوعی، سطح خارجی و داخلی پروتز را مسواک بزنید. همچنین محیط لثه و مخاط داخلی دهان را نیز تمیز کنید. هفته ای یکبار دندان مصنوعی یا پروتز متحرک را داخل یک محلول ضدعفونی کننده قرار دهید.

4- در زمانی که از پروتز استفاده نمی کنید ،آن را در یک ظرف آب نمک قرار دهید. زمانی که به حمام می روید می توانید پروتز را داخل یک محلول تمیز کننده قرار دهید. محلول تمیز کننده مانند مخلوطی از سرکه و نمک باشد به این صورت که داخل یک لیوان اب با اضافه کردن یک قاشق چای خوری سرکه به یک لیوان آب اضافه کرده بعد از خارج کردن دندان مصنوعی از محلول تمیز کننده آنرا به طور کامل زیر شیر آب بشویید سپس آنرا داخل دهان تان قرار دهید.

5- پروتز ها ممکن است بعد از خوردن غذاهای رنگی به مرور زمان تغییر زنگ دهند برای مانع شدن از رنگ گرفتن پروتزها بعد از خوردن غذا بلافاصله پروتزها را بشویید و تمیز کنید.

آشنایی با انواع ایمپلنت دندان

قیمت دندان مصنوعی کامل با کاهش هزینه کارت تخفیف دندانپزشکی مهراز چقدر است؟

تخفیف دندانپزشکی

شما میتوانید با دریافت ۵۰ درصد تخفیف دندانپزشکی در هزینه های درمانی و زیبایی خود صرفه جویی کرده و پس از دریافت کارت تخفیف مهراز از پشتیبانی و مشاوره رایگان نیز بهره مند شوید. با انتخاب این کارت‌، شما می‌توانید از بین شبکه ‌ای از دندانپزشکان معتبر و حرفه‌ای پزشک خود را انتخاب و در سراسر کشور از خدمات آنها استفاده نمایید.

تخفیف دندانپزشکی

تخفیف دندانپزشکی

منابع: الهام گرفته از مجموعه مقالات بین المللی ISI درباره دندان مصنوعی

دانلود PDF مقاله

نظرات

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  1. هزینه پروتز دندان چقدره؟

    1. با سلام با مهراز کارت انواع پروتز دندان رو با کاهش هزینه 50% میتونید تهیه کنید. https://mehrazcard.com/price-of-dentures/

  2. سلام هزینه ثبت نام برای کارت مهراز چقدر هستش

    1. با سلام جهت کسب اطلاعات در این مورد به صفحه اصلی سایت مراجعه کنید لطفا.

  3. کارت شما در همه کلینیک ها پذیرش داره؟

    1. با سلام جهت استفاده از مهراز کارت نیاز هست به مراکز طرف قرارداد مراجعه کنید دوست عزیز :)

  4. خیلی مفید بود

دریافت مشاوره رایگان درمانی

.

دریافت مشاوره رایگان درمانی

.