ترمیم دندان بدون عصب کشی

ترمیم دندان بدون عصب کشی

ترمیم دندان بدون عصب کشی

امروزه درمان کانال ریشه در دندان پزشکی بسیار پر رنگ و رایج شده است. درمان کانال ریشه دندان گزینه ای است که برای نجات دندان ها از اینکه به طور کامل از بین بروند. در مواردی که عصب دندان تغییراتی پیدا کرده که قابل برگشت نیست. بنابراین از بین می رود. به اصطلاح به آن نکروز می گویند. بافت نکروز شده و مرده در درون دندان باقی می ماندکه باید برداشته شود. بنابراین درمان ریشه از بهترین گزینه ها برای درمان دندان و نجات دندان است. در این مطلب به بیان ترمیم دندان بدون عصب کشی نیز پرداخته می شود.

هزینه عصب کشی دندان با داشتن مهراز کارت

بهترین روش ترمیم دندان چیست؟ عصب کشی دندان عفونی چگونه انجام میشود؟

پالپ دندان در اثر برخی موارد از بین می رود. مانند : وارد امدن ضربه ها پوسیدگی های گسترده درمان نشده ، پر شدگی های بزرگ و قدیمی که سبب تضعیف دندان ها و به وجود امدن شکستگی ها می شود. زمانی که این اتفاق بیفتد عصب درون حفره کانال ریشه نکروز شده و در این صورت یک بیوفیلم از باکتری ها وارد این فضای ریشه ای می شوند.

عمر دندان عصب کشی شده معمولا چقدر است؟

در بسیاری از موارد انجام درمان ریشه بهترین گزینه برای درمان و نگهداری دندان است. زمانی که به یک متخصص اندودنتیست مراجعه می کنید این متخصص در انجام درمان کانال ریشه و درمان های جایگزین آن تخصص دارد و می توانید با خیال آسوده به درمان دندان های خود ادامه دهید. البته برخی افراد می توانند از روش های درمانی دیگر استفاده نماید.

با داشتن بیمه دندانپزشکی میتوانید هزینه دندانپزشکی درمانی و زیبایی خود را تا 50% کاهش دهید …

همه چیز درباره پر کردن دندان با آمالگام و پر کردن دندان با لیزر را بدانید !

بیمه دندانپزشکی

بیمه دندانپزشکی مهراز با کاهش هزینه ۵۰ درصدی به عموم مشتریان این اطمینان را بع شما میدهد که بتوانید با کمترین هزینه، سلامت دندان های خود را تضمین کنید.همانطور که میدانید هزینه های مرتبط با خدمات دندانپزشکی در دسته گران ترین خدمات درمانی قرار میگیرد. از این رو داشتن یک بیمه دندانپزشکی جهت کاهش هزینه های این خدمات میتواند در این شرایط بسیار کمک کننده باشد. در نتیجه شما میتوانید با انتخاب یک بیمه دندانپزشکی مناسب هزینه های خود را به طرز قابل توجهی کاهش دهید.

بیمه دندانپزشکی

بیمه دندانپزشکی

هدف از درمان کانال ریشه دندان

در واقع هدف از درمان کانال ریشه دندان از بین بردن بافت نکروز شده و همچنین باکتری های موجود در ریشه کانال دندانی است. در این نوع درمان ریشه و کانال ها به خوبی و کامل تخلیه و پاکسازی می شوند و با قرار دادن ریشه های مصنوعی آن فضاهای خالی پر می شود. همچنین مهر و موم شده و کاملا بسته می شود. تا از نفوذ باکتری ها به درون ریشه برای همیشه جلوگیری شود. زمانی که پالپ دندان مرده از کانال ریشه خارج شود با محلول های ضد میکروبی و ضد عفونی کننده کاملا تمیز می شود.

عصب کشی دندان و پر کردن با داشتن مهراز کارت چقدر تخفیف دارد؟

انواع روکش دندان عصب کشی شده با کاهش هزینه 50 درصدی مهراز کارت

شکل دهی کانال های ریشه برای قرار دادن ماده استریل کننده با ابزار انجام می شود. بعد از شستشوی کانال ها با ماده استریل گوتاپرکا که سبب مهر و موم شدن کانال ریشه می شود پر می شود.
هدف از این کار برای مهر و موم شدن آپیکالی مانع از نفوذ و انتقال باکتری ها به ریشه و استخوان های اطراف آن می باشد. اگر در هر صورت عفونت مجدد ریشه صورت گیرد توصیه به درمان مجدد ریشه می کنند.

ترمیم دندان پوسیده جلو چگونه انجام میشود؟

علت سیاه شدن دندان پر شده چیست؟ معرفی داروی کشتن عصب دندان

استفاده از پاکسازی عمیق ریشه برای درمان کانال ریشه

بسته به شدت آسیب به دندان، ممکن است شما کاندیدای مناسبی برای استفاده از درمان کانال ریشه باشید که یک روش درمانی سنتی کانال ریشه نیست. روش جنتل ویو یکی از پیشرفته ترین روش‌های تمیز کردن عمیق است که می‌تواند به مناطقی برسد که روش‌های معمول درمان کانال ریشه نمی‌توانند به همان اندازه موثر برسند. در این روش از امواج صوتی و پویایی سیال استفاده می‌شود. اغلب این درمان یک درمان یک جلسه ای است. برای برخی از بیماران، این روش یک گزینه بسیار موثر برای درمان کانال ریشه است.

روکش دندان عصب کشی شده چگونه انجام میشود؟

مدت زمان پر کردن دندان چقدر است؟ جراحی و کشیدن ریشه دندان شکسته توسط متخصص

ترمیم دندان بدون عصب کشی

ترمیم دندان بدون عصب کشی

اوزون درمانی

یک روش جامع برای درمان بسیاری از بیماری های دندانی می باشد. اوزون از سه اتم اکسیژن تشکیل شده که به هم متصلند. در واقع ارگانیسم هایی که سبب بسیاری از بیماری های دندان می شوند را درمان می کند و از بین می برد.

این روش ضد باکتریایی و ضد ویروس و قارچ می باشد. اوزون درمانی به بدن کمک می کند تا با باکتری و قارچ و ویروس ها و مخمر ها مبارزه کند. بعد از برطرف شدن پوسیدگی های اولیه که در دهان به وجود آمده بود دندان پزشک قبل از پایان پر کردن دندان می تواند ناحیه دندان را با اوزون درمانی درمان کند. این کار باعث شده تا هیچگونه پوسیدگی به عصب دندان نرسد. همچنین نیاز به درمان مجدد کانال ریشه را از بین می برد.

 قیمت روکش دندان با کاهش 50درصدی با مهراز کارت

همه چیز درباره روکش دندان را بدانید…

خرید بیمه دندانپزشکی

شما میتوانید با خرید بیمه دندانپزشکی مهراز از کاهش هزینه ۵۰ درصدی واقعی برای تمامی خدمات درمانی و زیبایی دندانپزشکی خود بره مند شوید. همچنین از مزایای خرید کارت تخفیف دندانپزشکی مهراز میتوان به امکان استفاده از خدمات بلافاصله پس از صدور کارت اشاره کرد. همچنین امکان مراجعه به نزدیکترین مراکز درمانی در سراسر کشور جهت استفاده از خدمات را خواهید داشت. برای دریافت این بیمه میتوانید از طریق سایت و شبکه های اجتماعی و یا به صورت حضوری و تلفنی نیز اقدام نموده و در سریع ترین زمان ممکن بیمه نامه خود را در محل مورد نظرتان دریافت نمایید.

جایگزین های جراحی درمان کانال ریشه

در بعضی مواقع درمان کانال ریشه برای آنکه دندان از بین نرود کافی نمی باشد. بنابراین جراحی ریشه دندان گزینه ای مناسب است. جراحی ریشه می تواند در زمانی که آناتومی کانال بیمار پیچیده است. و نیز زمانی که کانال های کوچکی هستند که با اشعه ایکس به وضوح نشان داده نمی شوند. نتیجه خوبی داشته باشد. جراحی ریشه فرصتی است برای درمان آسیب دیدگی استخوان فک و ریشه دندان.

پر کردن دندان با جدیدترین روش ها با مهراز کارت

هزینه عصب کشی دندان شماره 7 با بیمه دندانپزشکی مهراز چقدر است؟

آپیکواکتومی یک روش جایگزین

آپیکواکتومی روشی است که گزینه ای تهاجمی برای کانال ریشه می باشد. در زمان انجام این روش متخصص یک برش در بافت لثه به وجود می آورد تا استخوان ها و بافت اطراف آن دیده شود. بافت آسیب دیده از بین می رود و با استفاده از پر کردن انتهای ریشه همان ناحیه را دوباره پر می کنند. پر کردن ریشه دندان برای پیشگیری از عفونت مجدد بسیار کاربردی است. استخوان اطراف ریشه خود را بازسازی کرده و دوباره بهبود می یابد.

آیا ترمیم دندان درد دارد؟ درمان درد بعد از ترمیم دندان چگونه است؟

مطالعه درباره علائم به عصب رسیدن دندان جلو و همچنین مراقبت های بعد از عصب کشی

در حالی که آپیکواکتومی از گزینه های کانال ریشه است. ولی برای کانال ریشه به درمان اضافی نیاز دارد. این روش جایگزین برای خارج کردن دندان است.

در اخر اگر درمان ریشه با روش های درمانی بالا انجام نشود. آخرین گزینه کشیدن دندان است. دندان پزشکان تمام سعی شان بر این است که دندان طبیعی را در دهان نگه دارند. ولی اگر با روش های درمانی این امر انجام نشود دندان مورد نظر باید کشیده شود. برای کشیدن دندان با تزریق بی حسی و با انبر مخصوص دندان پزشکی انجام می شود.

مطالعه مطالب مرتبط:

آشنایی با عوارض عصب کشی دندان

فوق تخصص دندانپزشکی کودکان در کدام مرکز فعالیت دارد؟

پر کردن دندان به روش سنتی

روش نوین عصب کشی دندان با لیزر

هزینه ترمیم دندان پوسیده جلو با 50% کاهش هزینه مهراز کارت

تخفیف دندانپزشکی

شما میتوانید با دریافت ۵۰ درصد تخفیف دندانپزشکی در هزینه های درمانی و زیبایی خود صرفه جویی کرده و پس از دریافت کارت تخفیف مهراز از پشتیبانی و مشاوره رایگان نیز بهره مند شوید. با انتخاب این کارت‌، شما می‌توانید از بین شبکه ‌ای از دندانپزشکان معتبر و حرفه‌ای پزشک خود را انتخاب و در سراسر کشور از خدمات آنها استفاده نمایید.

تخفیف دندانپزشکی

تخفیف دندانپزشکی

منابع: الهام گرفته از مجموعه مقالات بین المللی ISI درباره عصب کشی دندان و پر کردن دندان 

دانلود PDF مقاله 

نظرات

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

 1. مهراز هم بدون عصب کشی انجام میده؟ هزینش چقدره؟

  1. با سلام بله با مهراز کارت هم انجام میشه اما با تشخیص پزشک. ممکنه شرایط دندان شما طوری باشه که این امکان وجود نداشته باشه.

 2. سلام من خیلی میترسم از دندونپزشکی دکترای مهراز خوب کار میکنن؟

  1. با سلام دندانپزشکان مهراز همه متخصص و با تجربه هستن. از این بابت نگران نباشید دوست عزیز :)

  • vahid
  • شهریور ۵, ۱۴۰۱

  salam yani bedone tarash mishe dorost kard?vaghean? mehraz dare in apsheno

  1. با سلام بله با مهراز کارت میتونید ترمیم دندانهاتون رو با کاهش هزینه 50درصدی انجام بدید. https://mehrazcard.com/restorative-dentistry/

 3. مراکز شما این قابلیت رو داره؟

  1. با سلام اگر دندان شما شرایط لازم رو داشته باشه بله توسط متخصص عصب کشی با کاهش هزینه 50% براتون انجام میشه. https://mehrazcard.com/cost-of-dental-denervation/

 4. سلام درمان ریشه خیلی درد داره؟

  1. با سلام درمان ریشه با انجام بی حسی موضعی انجام میشه پس دردی احساس نخواهید کرد :) https://mehrazcard.com/cost-of-dental-denervation/

 5. سلام اگر کارت مهراز داشته باشیم همه مراکز میتونیم مراجعه کنیم؟

  1. با سلام جهت استفاده از مهراز کارت نیاز هست به مراکز درمانی طرف قرارداد مراجعه کنید.

 6. من عصب کشی داشتم با مهراز راضیم

  1. با سلام ممنون از انتخابتون. خوشحالیم که از خدمات راضی بودید. در خدمتتون هستیم.

 7. هزینه عصب کشی چقدره؟

  1. سلام تعرفه عصب کشی خدمت شما

دریافت مشاوره رایگان درمانی

.

دریافت مشاوره رایگان درمانی

.