ایمپلنت دندان | کاشت دندان

ایمپلنت

ایمپلنت یا کاشت دندان چگونه انجام می شود؟

ایمپلنت ها پایه هایی از جنس تیتانیوم خالص هستند. که درون استخوان فک گذاشته می شود. و به عنوان ریشه دندان جهت نگهداری روکش هایی که جایگزین تاج دندان می شوند استفاده می شوند. این ریشه های مصنوعی پس از اینکه در استخوان محکم شدند. دندانهای جدید روی این ریشه ها نصب می گردند. درواقع روکش ها بطور ثابت توسط چسب های دندانپزشکی به ایمپلنت ها چسبانده می شوند. و از هر نظر شبیه به دندانهای طبیعی هستند. در مواردی که برای دندانهای مصنوعی فرد گیرکافی در دهان نداشته باشد. می توان از ایمپلنت های باریک یا مینی ایمپلنت ها به عنوان محل گیر مناسبی جهت ثابت نگداشتن دندان مصنوعی استفاده نمود.

جهت مشاهده قیمت ایمپلنت دندان (کاشت دندان) کلیک کنید

کاهش هزینه بریج دندان (پل دندان) با مهراز کارت

نحوه و مراحل انجام درمان:

 • مرحله اول یعنی کاشت طی یک عمل جراحی ساده و راحت و با بی حسی موضعی در مطب و در مدت زمان کوتاه معمولا طی یک جلسه انجام می شود. و هیچگونه عوارضی ندارد.

توجه شود که در برخی موارد استخوان شخص ضعیف است. و باید به وسیله مواد استخوانی تقویت گردد. که این امر قبل از، یا همزمان با قراردادن ایمپلنت ها صورت می گیرد.

 • برای اتصال استخوان به ایمپلنت کاشته شده. حدود 3 ماه زمان نیاز است. طی این مدت بنا به درخواست بیمار یک دندان موقت می تواند در جای خالی دندان قرار بگیرد. تا زمانیکه ایمپلنت خود دارای رویه دندانی شود.
 • سپس مرحله دوم یا ساخت روکش روی ایمپلنت آغاز میشود.

جهت مشاهده تعرفه تخفیف ایمپلنت کلیک کنید.

بهترین روکش دندان

ایمپلنت و بریج هر دو از روش‌های کاشت دندان می‌باشند که هر کدام مزایا و معایب خاص خود را دارند. اما ایمپلنت بهترین روش برای کاشت دندان میباشد. از مهم‌ترین مزایای ایمپلنت دندان نسبت به روکش، می‌توان سالم ماندن سایر دندان‌ها را عنوان کرد. در بریج دندان، دندان‌های اطراف به عنوان پایه در نظر گرفته می‌شوند، به این صورت که دندان‌های اطراف تراشیده شده و نقش پل اتصالی را ایفا می‌کنند، اما در ایمپلنت به این صورت نیست و آسیبی به سایر دندان‌ها وارد نمی‌شود.

در چه مواردی از ایمپلنتها استفاده می شود؟

 • در شرایطی که فرد یکی از دندانهای خود را از دست داده باشد بطوری که دندانهای مجاور آن طبیعی باشند.
 • در شرایطی که فرد بیش از یک دندان خود را از دست داده باشد بطوری که دندانهای مجاور آن طبیعی باشند.
 • زمانی که فرد  یک یا بیش از یک دندان از انتهای هر قوس دندانی خود را از دست داده باشد و تنها یک سمت، دندان طبیعی باشد.
 • زمانی که فرد  کلیه دندانهای یک یا هر دو فک را از دست داده باشد.
 • کسانی که با دندان مصنوعی متحرک نمی توانند عمل جویدن را براحتی انجام دهند.
 • کسانی که تمایل به داشتن دندانهایی بامشابهت خیلی نزدیک به دندانهای طبیعی دارند.

جهت مشاهده قیمت دندان مصنوعی کلیک کنید

نکاتی در مورد ایمپلنتهای دندان:

 • حتما قبل از استفاده از ایمپلنت با دندانپزشک خود در این رابطه مشورت نمایید. برای استفاده از ایمپلنتها، سلامتی کامل بدن و دارا بودن استخوان فک و لثه های سالم از اهمیت زیادی برخوردار است. اگر شما سابقه بیماری مزمن داشته باشید و یا مبتلا به براکسیسم (سایش دندانها) و یا دیابت و … باشید، میزان موفقیت ایمپلنت کاهش می یابد.
 • درصد موفقیت انجام ایمپلنت به عوامل مختلفی بستگی دارد و در بیماران مختلف متفاوت است. حتی این مسئله در مورد ایمپلنت فک بالا و پایین نیز تفاوت دارد. به طور میانگین میزان موفقیت ایمپلنت دندانی ۹۵% گزارش شده است.

جهت مشاهده تعرفه دندانپزشکی  کلیک کنید.

آیا این کار بلافاصله پس از کشیدن دندان مقدور است؟

 • بهترین زمان قرار دادن ایمپلنت، بلافاصله پس از کشیدن دندان است. در صورتی که دندان از دست رفته، عفونی نباشد و مقدار زیادی استخوان در اثر عفونت از دست نرفته باشد، شانس زیادی برای جایگزینی همزمان ایمپلنت وجود دارد.
 • معمولاً پس از کشیدن دندان، مقداری تحلیل استخوان اتفاق می افتد، دندانپزشک تا حد امکان سعی می کند بلافاصله پس از کشیدن دندان اگر شرایط فراهم باشد، ایمپلنت را در حفره ی دندان کشیده شده جایگزین کند.
 • در مورد دندانهایی خلفی که معمولاً دارای چند ریشه هستند، جایگزین همزمان دندان کشیده و ایمپلنتها معمولاً مقدور نیست و بهتر است حدود ۶ هفته صبر کرد.

مراقبت از آن:

ایمپلنت دندانی نیز همچون دندان طبیعی نیاز به مراقبت بهداشتی دارد .استفاده از مسواک و نخ دندان و دهان شویه حداقل دوبار در روز از اهمیت زیادی برخوردار است. در یک سال اول پس از تحویل پروتز، بیمار 2 یا 3 مرحله می بایست تحت معاینه دندانپزشک قرار گیرد و پس ازآن همچون دندانهای طبیعی سالانه می بایست به دندانپزشک مراجعه کند.

آیا ممکن است ایمپلنتها توسط بدن پس زده شوند؟

آنگونه که در پیوند ریه، قلب و یا کلیه مصنوعی شنیده می شود، در مورد این شیوه چنین نیست و بدن ایمپلنت را پس نمی زند. ایمپلنتهای دندانی از جنس فلز تیتانیوم هستند که با بدن بسیار سازگار هستند.

جهت تهیه بیمه دندانپزشکی با مشاورین مهراز کارت همراه شوید

۲ دیدگاه برای “ایمپلنت دندان | کاشت دندان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تعرفه
مراکز
اینستاگرام
واتس اپ
خانه