هزینه ایمپلنت دندان در سال ۹۹

ایمپلنت

تعرفه هزینه ایمپلنت دندان در سال ۹۹

هزینه ایمپلنت دندان: در گذشته پوسیدگی شدید دندان درمانی نداشت و برای همیشه به از دست رفتن دندان منجر می شد. امروزه با پیشرفت تکنولوژی و توسعه دانش دندانپزشکی، از دست رفتن دندان ضایعه جبران ناپذیری نیست و راه کارهای مختلفی برای جبران وجود دارد. ایمپلنت از جمله راه حل هایی است که می تواند جایگزین مناسبی برای دندان از دست رفته تان باشد. در این مطلب قصد داریم موارد قابل توجه در درمان به روش ایمپلنت را بررسی کنیم.

هزینه ایمپلنت درجه یک با یک واحد روکش، با مهراز کارت:   ۳/۱۸۵/۰۰۰ تومان

 

ایمپلنت از عنصر تیتانیوم ساخته می شود. تیتانیوم فلزی خنثی است که در جدول مندلیف جایگاه ۲۲ را به خود اختصاص داده است. این فلز به خاطر سازگاری با بدن توسط سیستم ایمنی پس زده نمی شود. کاربرد این فلز در گذشته برای درمان شکستگی های استخوان های بدن بود. تا اینکه در سال ۱۹۵۲ دانشمندی به نام پروفسور اینگوار برنمارک (Per-Ingvar Brånemark)  که به عنوان پدر علم ایمپلنت نیز شناخته می شود نظریه ای جهت استفاده از تیتانیوم به عنوان جایگزین دندان ارائه کرد. در سال ۱۹۵۶ برای اولین بار ایمپلنت ساخته شد.

 

دانستنی های مهم درباره ایمپلنت

ایمپلنت کاملا سازگار با سیستم بدن است و هیچ گونه ضرر و زیانی را متوجه بدن نمی کند. تیتانیوم و آلیاژهای آن که در ایمپلنت به کار رفته تمایل دارند که هر چه سریع تر جذب استخوان فک شوند.

جای خالی دندان باعث تحلیل رفتن استخوان فک می شود. ایمپلنت این روند را متوقف می کند.

در صورتی که ریشهء دندانِ کشیده شده، عفونی نباشد دندان پزشک می تواند در یک مرحله بی حسی و همزمان با کشیدن دندان، ایمپلنت را در استخوان بکارد.

در صورتی که زمان طولانی از کشیده شدن دندان گذشته باشد ممکن است استخوان فک برای پیدا کردن آمادگی لازم برای جای دهی ایمپلنت نیاز به ترمیم داشته باشد. ۴ ماه پس از ترمیم کاشت دندان بلامانع است.

ایمپلنت در بیماران دیابتی که دیابت کنترل نشده دارند و بیمارانی که در حال درمان توسط رادیوتراپی هستند و بیمارانی که به مدت طولانی تحت درمان بیس فسفونات بوده اند می تواند خطرناک باشد و فقط در صورت صلاحدید پزشک می تواند انجام شود.

 

شرایط و هزینه ایمپلنت دندان

 • هر فرد بزرگتر از ۱۶ سال می تواند برای جبران دندان از دست رفته به کاشت ایمپلنت اقدام کند.
 • هنگام انجام ایمپلنت لثه نباید عفونت داشته باشد. در صورت وجود عفونت در محل دندان کشیده شده باید ابتدا عفونت به طور کامل درمان شود و سپس ایمپلنت صورت گیرد. کاشتن ایمپلنت در لثه عفونی به پس زدن آن منجر می شود.
 • استخوان فک در محل ایمپلنت باید ضخامتی بیش از ۲ میلی متر داشته باشد. به طوری که بتواند به عنوان یک پایه محکم دندان مصنوعی را به صورت عمودی نگه دارد.

 

مراقبت های لازم پس از کاشت ایمپلنت
 • مسواک زدن تا ۲۴ ساعت پس از کاشت مجاز نمی باشد.
 • شستشوی دهان قبل از ۸ ساعت ممنوع است.
 • شستشوی دهان با محلول نرمال سالین از ۲۴ ساعت پس از کاشت تا زمان کشیدن بخیه روزی چند بار لازم است.
 • ۲۴ ساعت پس از ایمپلنت مصرف دهانشویه کلرهگزیدین هر ۸ ساعت یک بار و بعد از آن هر ۲۴ ساعت یکبار توصیه می شود.
 • در دوران نقاهت پس از عمل آب دهان را قورت دهید. تف کردن آب دهان می تواند منجر به خونریزی شود.
 • پس از جراحی بافت نرم لثه ورم می کند. این تورم تا ۳ روز بعد ادامه یافته و حتی بیشتر می شود. بعد از ۳ روز به مرور زمان ورم کم شده و در اغلب موارد پس از گذشت یک هفته از جراحی به طور کامل از بین می رود. استفاده از کمپرس یخ جهت کاهش تورم توصیه می شود.
 • پس از جراحی اطراف لب ها کبود و بی حس می شود و ممکن است مقداری خونابه از دهانتان خارج شود. این موارد طبیعی است و نباید اجازه بدهید شما را نگران کنند.
 • مصرف نوشیدنی های خنک و پرانرژی در ۲۴ ساعت اول (طبیعتا پس از گذشت ۸ ساعت از جراحی) توصیه می شود.
 • توصیه می شود تا ۲۴ ساعت پس از عمل از خوردن و جویدن پرهیز شود. خوردن و جویدن قبل از پایان یافتن بی حسی ناحیهء مورد عمل، می تواند باعث خونریزی در آن ناحیه شود و اکیدا ممنوع است.
 • سیگار و قهوه تا ۳ روز پس از عمل ایمپلنت ممنوع است.
 • داروهای تجویز شده و توصیه های پزشک را به دقت اجرا کنید.
 • ایمپلنت های شما همانند دندان طبیعی نیاز به مراقبت دارند. بنابراین مسواک و نخ دندان را فراموش نکنید.

جهت تهیه بیمه دندانپزشکی با مشاورین مهراز کارت همراه شوید

هنوز نظری ثبت نشده.