تفاوت کامپوزیت و لامینت دندان | کامپوزیت یا لامینت

تفاوت کامپوزیت و لامینت دندان کامپوزیت

تفاوت کامپوزیت و لامینت دندان | کامپوزیت یا لامینت

تفاوت کامپوزیت و لامینت دندان موضوعی است که جای بحث زیادی دارد. کامپوزیت دندان یا لمینت دندان روشی است که به وسیله مواد رنگ دندان، نافرمی های دندان، دورنگی دندان، فاصله های بین دندانی، شکستگی و ترک های دندانی، به هم ریختگی دندان ها رامی توان برطرف کرد. هزینه کامپوزیت دندان کاملا بستگی به جنس مواد مصرفی دارد.
کامپوزیت دندانی از جنس پلیمر است که در اکثر کشورهای جهان این نوع لامینت دندان به عنوان ترمیم پلاستیکی یا رزینی هم معروف می باشد. انواع کاپوزیت های دندان به جهت زیبایی استفاده می شوند.

مشاهده هزینه کامپوزیت دندان

مشاهده هزینه مشاوره قبل از ازدواج توسط متخصص

خصوصیات کامپوزیت ها

1- مقدار عبور نور

2- مقدار براق شدن سطخ دندانی

3- مقدار رنگ پذیری

جنس کامپوزیت از پلیمر است به همین دلیل تا حدودی تغییر رنگ در طول زمان طبیعی می باشد. قیمت کامپوزیت با متریال پلیمری از لمینت سرامیکی ارزان تر است.

سفید شدن دندان ها با لامینت چگونه انجام میشود؟

مزایای کامپوزیت دندان

1-به تراشیدن دندان نیازی نیست
2-استحکام زیاد و خوبی دارد.
3-قابلیت ترمیم دارد.
4-به دندان های طبیعی شباهت زیادی دارد.

مراجعه به دندانپزشکی اقساطی

جهت مشاهده تعرفه تخفیف روکش دندان کلیک کنید.

تفاوت کامپوزیت و لامینت دندان

تفاوت لمینت و کامپوزیت دندان ها در مراحل ساخت و جنس آن ها می باشد.

در نوع لمینت سرامیکی،دندان ها پس از تراشیدن قالب گیری شده و در دندانسازی ساخته می شوند. در مرحله بعد فرم دهی دندان ها توسط دندانپزشک انجام می شود.

در نوع لمینت کامپوزیتی دندان ها تراشیده نمی شوند و نیازی به قالب گیری نمی باشد.

زمانی که دندان ها به تغییرات بیشتر احتیاج داشته باشند، از لمینت های سرامیکی به جای لمینت های کامپوزیتی استفاده می شود.

همه چیز درباره طول عمر کامپوزیت دندان

فرق کامپوزیت و لامینت دندان در چیست؟

تفاوت کامپوزیت و لامینت دندان

تفاوت کامپوزیت و لامینت دندان

تفاوت میان لمینت و کامپوزیت خوب و بد

زیبایی دندان ها با کامپوزیت به یکی از پرطرفدارترین کارهای زیبایی دندان است. برای تشخیص آن که کامپوزیت خوب و بد را از هم تشخیص دهیم موارد زیر را در نظر بگیرید؛

1- قبل از آنکه مرکز دندانپزشکی که میخواهید کامپوزیت دندانی خود را آنجا انجام دهید، نمونه کارهای آن مرکز و دندان پزشک متخصص را ببینید.

2- مارک کامپوزیت چندان مهم نیست بنا به همین جهت زیاد برای برند کامپوزیت برای درمان حساسیت نداشته باشید.

همه چیز درباره روکش دندان را بدانید …

آموزش روش های رفع زردی کامپوزیت دندان در خانه

تفاوت کامپوزیت و لامینت دندان

تفاوت کامپوزیت و لامینت دندان

نکات مهم در انتخاب نوع لمینت و کامپوزیت دندان

ولی آنچه مهم است این است که؛

1- تخصص زیبایی دندانپزشکی نیز هنری می باشد که با علم امیخته شده است. ممکن است دندانپزشکی که همیشه دندان های شما را درست کرده است در کار زیبایی مهارت لازم را نداشته باشد. به همین دلیل لازم است حتما بررسی نمایید که متخصص دندانپزشک زیبایی تبحر لازم را داشته باشد.

2- نحوه درمان مناسب، دندانپزشکان متخصص زیبایی برای هر دندان معمولاً از ۳۰ تا ۴۵ دقیقه وقت میگذارد ولی برای لمینت کامپوزیتی برای هر واحد دندان یک ساعت و شاید بیشتر، وقت صرف می کنند تا به بهترین شکل ممکن کامپوزیتی طبیعی برای متقاضیان خود بسازند.
3- شناخت بیس دندان و نحوه فرم دهی به کامپوزیت دندان، هر کدام از دندان ها شکل خاص خود را دارند در مواردی که همه دندانها مانند هم فرم دهی  و کامپوزیت شوند، در نهایت یک درمان ایده آل و مناسب و زیبا به دست نمی آید.

همه افراد می خواهند که دندان های زیبا و مرتبی داشته باشند که با ارتودنسی و یا لمینت های سرامیکی و یا کامپوزیت می توانند به خواسته خود نزدیک شوند.

برای دیدن بیمه دندانپزشکی و یا بیمه تکمیلی دندانپزشکی اینجا کلیک کنید.

سفید شدن دندان بدون کامپوزیت چگونه انجام میشود؟

هزینه کامپوزیت دندان

امروزه قبل از انجام کامپوزیت باید تمام موارد را بررسی کرد تا بهترین کامپوزیت را برای دندانهای خود انتخاب کرد. یکی از مواردی که باید مورد بررسی و تحقیق قرار دهید مرکز زیبایی می باشد.

خدمات زیبایی دندان در بسیاری از مراکز برای دندان ها وجود دارند. بنابراین باید به مرکزی معتبر که نمونه کارهای آن را دیده اید مراجعه نمایید. برای قیمت کامپوزیت دندان باید بررسی شود که هر فرد به چند واحد کامپوزیت نیازمند است. و قیمت هر واحد کامپوزیت چقدر است.

آموزش مراقبت و شستشوی کامپوزیت دندان

با تکمیل فرم این وبلاگ مشاوره رایگان دریافت نمایید!

سفید کردن دندان و کامپوزیت دندان جلو با 50% کاهش هزینه کارت تخفیف دندانپزشکی مهراز

کاربردهای کامپوزیت دندان

ونیرهای کامپوزیتی مانند روکش های لمینت دندان برای طیف وسیعی از مشکلات زیبایی در دندانپزشکی استفاده می شود. این مشکلات مانند:

1- دندانهای لک شده

زمانی که لکه‌هایی روی دندان به وجود می آید مانند لکه های سفید و یا زرد رنگ. گاهی اوقات حتی نمی توان آنها را با جرم گیری برطرف کرد. در اینصورت کامپوزیت روشی ایده آل و مناسب می باشد.

2- نامنظم بودن دندان ها

دندان های کج و نامنطم را می توان با ارتودنسی ردیف و صاف نمود. به وسیله ونیر های کامپوزیتی به راحتی یکنواخت و منظم می شوند.

3- دندانهای شکسته و یا ترک خورده

ممکن است دندان ها در اثر ضربه و یا عوامل دیگر لب پر شده باشند. که در این صورت با ونیر های کامپوزیت (باندینگ زیبایی) می‌توان این مشکل را به سرعت و زیبایی برطرف نمود.

4- پر کردن فاصله های بین دندانی

یکی از مشکلات در زیبایی دندان ها، فاصله های نامنظم بین دندان هاست. که با استفاده از کامپوزیت می توان در یک جلسه آنرا درمان و لبخندی زیبا را به چهره خود هدیه داد.

جهت مشاهده هزینه دندانپزشکی سال کلیک کنید

دوام ونیر های کامپوزیت دندان

مدت ماندگاری و دوام کامپوزیت دندانی، به عوامل متفاوتی و بستگی دارد. عواملی مانند؛

1-نوع مواد کامپوزیت

2- مراقبت های لازم بعد از کامپوزیت حتی عادت های فرد، مانند دندان قروچه، نوشیدنی های الکلی که بسیار برای دندانها مضر است. ولی به طور میانگین ونیر های کامپوزیتی بین ۲ تا ۵ سال دوام دارند.
کامپوزیت ها برای دندان های سالم گزینه خوبی هستند ولی برای درمان پوسیدگی دندان اصلاً مناسب نمی باشند.

در هنگام برآورد هزینه کامپوزیت در هر مرکز درمانی، دندانپزشک ابتدا دندان های شما را بررسی کرده و سپس هزینه آن را به شما اطلاع می دهد.

روش های مراقبت از لامینت و افزایش طول عمر لامینت دندان چیست؟

کیفیت کامپوزیت دندان

کیفیت یکی از عوامل تعیین کننده در هزینه کامپوزیت دندان می باشد. علاوه بر مواد کامپوزیتی مهارت دندانپزشک در ساخت ونیرهای کامپوزیت که فرم طبیعی داشته باشند بسیار حایز اهمیت است.

روش استفاده خمیردندان پولیش دار برای کامپوزیت چگونه است؟

روش استفاده پودر سفید کننده دندان برای کامپوزیت

مواد روکش دندان

از بین مواد برای روکش زیبایی دندان دو انتخابات اصلی وجود دارد:1-لمینت دندان 2- کامپوزیت

از بین دو گزینه ونیر های سرامیکی یا همان لمینت‌ دندان گزینه مستحکم تری می باشند. ولی کامپوزیت ها از لحاظ قیمت مقرون به صرفه تر هستند.

بیمه دندانپزشکی

بیمه دندانپزشکی مهراز با کاهش هزینه ۵۰ درصدی به عموم مشتریان این اطمینان را بع شما میدهد که بتوانید با کمترین هزینه، سلامت دندان های خود را تضمین کنید.همانطور که میدانید هزینه های مرتبط با خدمات دندانپزشکی در دسته گران ترین خدمات درمانی قرار میگیرد. از این رو داشتن یک بیمه دندانپزشکی جهت کاهش هزینه های این خدمات میتواند در این شرایط بسیار کمک کننده باشد. در نتیجه شما میتوانید با انتخاب یک بیمه دندانپزشکی مناسب هزینه های خود را به طرز قابل توجهی کاهش دهید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره مراحل لمینت دندان و همچنین بهترین نوع لمینت دندان کلیک کنید…

بیمه دندانپزشکی

بیمه دندانپزشکی

بیمه دندانپزشکی برای ایمپلنت

با در نظر داشتن هزینه های بسیار بالای ایمپلنت دندان، داشتن بیمه دندانپزشکی برای ایمپلنت که بتواند درصد قابل توجهی از هزینه های بالقوه و مرتبط با آن را پوشش دهد قطعا بسیار کمک کننده خواهد بود. شما با داشتن این بیمه میتوانید به بهترین متخصصان ایمپلنت دسترسی داشته باشید و از خدمات با کاهش هزینه 30 درصدی مهراز کارت برای ایمپلنت و همچنین سایر خدمات با کاهش هزینه 50% بهره مند شوید.

همه چیز درباره لمینت سرامیکی دندان را بدانید!

تمامی خدمات زیبایی دندان از جمله لمینت دندان ارزان را به بیمه دندانپزشکی مهراز بسپارید!

خرید بیمه دندانپزشکی

شما میتوانید با خرید بیمه دندانپزشکی مهراز از کاهش هزینه ۵۰ درصدی واقعی برای تمامی خدمات درمانی و زیبایی دندانپزشکی خود بره مند شوید. همچنین از مزایای خرید کارت تخفیف دندانپزشکی مهراز میتوان به امکان استفاده از خدمات بلافاصله پس از صدور کارت اشاره کرد. همچنین امکان مراجعه به نزدیکترین مراکز درمانی در سراسر کشور جهت استفاده از خدمات را خواهید داشت. برای دریافت این بیمه میتوانید از طریق سایت و شبکه های اجتماعی و یا به صورت حضوری و تلفنی نیز اقدام نموده و در سریع ترین زمان ممکن بیمه نامه خود را در محل مورد نظرتان دریافت نمایید.

زیبایی دوچندان لبخند شما با کامپوزیت دندان ارزان با بیمه دندانپزشکی مهراز

منابع: الهام گرفته از مجموعه مقالات بین المللی ISI درباره کامپوزیت دندان و لمینت دندان

دانلود PDF مقاله

نظرات

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

 1. کامپوزیت فقط برای زیبایی استفاده میشه؟

  1. با سلام و وقت به خیر کامپوزیت گاهی با هدف زیبایی و اصلاح طرح لبخند استفاده میشه و گاهی برای ترمیم و پر کردن دندانها که البته بستگی به نیاز فرد و تشخیص پزشک داره.

  • mamad80
  • شهریور ۱۳, ۱۴۰۰

  من یکی از دندونای جلوییم توی دعوا یه قسمتش شکسته هزینه ترمیمش چقدره حدودا؟

   • admin
   • شهریور ۱۳, ۱۴۰۰

   با سلام آخرین تعرفه دندانپزشکی سال 1400: https://mehrazcard.test-prozhe.ir/treatment-expenses/

 2. عالی بود

.

دریافت مشاوره رایگان درمانی

.