روکش زیبایی لمینیت

روکش زیبایی لمینیت در دندانپزشکی یک پوسته نازک سرامیکی (چینی) و شیشه ای شکل و با استحکام بسیار بالا به ضخامت 0.5 میلی متر است. لامینیت به کمک انواع باندهای رزینی، همان چیزی که باعث چسباندن مواد کامپوزیتی به دندان می شود، بر روی دندان چسبانده می شود.

روکش زیبایی لمینیت چیست؟

انواع مختلفی لامینیت وجود دارد که با توجه به تشخیص پزشک یکی از آن ها برای فرد مورد استفاده قرار می گیرد. از پرکاربردترین لامینیت ها، لامینیت سرامیکی است که به آن پرسلن ونیر نیز گفته می شود و از جنس نوعی سرامیک و هم رنگ دندان است. بعد از انجام قالب گیری، برای آماده شدن لامینیت چند هفته زمان لازم است.

روکش سرامیکی دندان

لازم به ذکر است که بدانید روکش های قدیمی دارای فلز پایه بودند. این فلز پایه که زیر پوشش چینی قرار دارد. بودن این فلز پایه باعث تیره شدن دندان میشود. حتی این پوشش ها باعث تیره شدن و کدر شدن اطراف لثه نیز میشود. علاوه بر این برای قرار دادن این پوشش روی دندان لازم است که دندان بیش از حد تراشیده  شود. پس این مورد از دیگر معایب این پوشش میباشد.

روکش های جدید با نام روکش های تمام سرامیک به علت عدم داشتن فلز بیس دقیقا شبیه به دندان های طبیعی هستند. می توان گفت روکش های تمام سرامیک دقیقا مانند سیستم های لمینیت دندان هستند.

همه چیز درباره انواع روکش دندان را بدانید.

موارد کاربرد لمینیت دندان چیست؟

انجام لامینیت برای اصلاح نواقص دندان از جمله: برطرف کردن لکه ها و تغییر رنگ ها (سفید کردن دندان با چینی)، نامنظم بودن دندان ها و بهم ریختگی فرم ظاهری آن ها، انحراف تاج دندان، هرگونه شکستگی و لب پریدگی بین دندان ها و بستن فاصله بین دندان ها با این روش به خوبی امکان پذیر است.

استحکام این مواد بسیار زیادتر از لامینیت کامپوزیتی است و پریدگی لبه دندان ها را نیز به خوبی درمان می کند. این روش لامینیت دندان برای افرادی که از تغییر رنگ مواد همرنگ و یا نازیبایی روکش های قبلی رنج می برند بهترین درمان خواهد بود.

جهت مشاهده هزینه کامپوزیت دندان کلیک کنید

جهت مشاهده قیمت ایمپلنت دندان (کاشت دندان) کلیک کنید

مراحل انجام لامینیت دندان

برای سوار کردن لامینیت بر روی دندان ها باید آن ها را ابتدا تراش داد. بعد از تراش دندان مقدار معینی از مینای آن برداشته می شود. تراش دندان به خاطر صاف شدن سطح دندان است و آسیبی به ساختار دندان فرد و مینای آن نمی زند.

بعد از قالب گیری از دندان تراش خورده، یک ترمیم موقت بر روی دندان قرار داده می شود و قالب تهیه شده به لابراتوار فرستاده می شود. لابراتوار با توجه به درخواست دندانپزشک و بیمار و با توجه به رنگ مورد نظر، آن را فرم می دهد.

همچنین مطالعه نمایید : دندانپزشکی طرف قرارداد بیمه

طی جلسات بعدی، لامینیت آماده شده و بر روی دندان بیمار چسبانده می شود و سپس با کمک چسب های مخصوصی بر روی دندان سوار می شود.

مراقبت از لامینیت دندان

لامینیت سرامیکی به طور معمول از دوام، استحکام و طول عمر بسیار بالایی برخوردار است. همچنین مقاومت بسیار بالایی در رنگ پذیری دارد و رنگ خود را در بدترین شرایط هم حفظ می کند.

البته این موضوع به این معنی نیست که دندان لامینیت شده نیاز به مراقبت و رسیدگی ندارد. لامینیت علی رغم استحکام بالایی که دارد باز هم به مراقبت و نگهداری مناسب نیاز دارد.

به منظور رسیدگی هر چه بهتر از لامینیت بهتر است مواردی از جمله: رعایت کامل بهداشت دهان و دندان، اجتناب از خوردن نوشیدنی هایی مانند قهوه و الکل و بررسی دندان ها توسط پزشک متخصص به صورت دوره ای، رعایت شود.

جهت مشاهده تعرفه دندانپزشکی  کلیک کنید.

.جهت تهیه بیمه دندانپزشکی با مشاورین مهراز کارت همراه شوید

۲ دیدگاه برای “روکش زیبایی لمینیت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

50% کاهش هزینه ها!
جهت کاهش 30% تا 50% هزینه ها
شماره تماس خود را وارد نمائید!

.