بیمه دندانپزشکی برای جراحی دندان

بیمه دندانپزشکی برای جراحی دندان

بیمه دندانپزشکی برای جراحی دندان

جراحی دندان شامل دو روش می باشد. که با هدف این انجام می شود که وضعیت دندان ها بهبود یابد. بعضی از رایج ترین جراحی های دندان شامل :

1- جراحی های داخل دندان

این نوع جراحی ها روی قسمت زیرین و یا ریشه دندان صورت می گیرد. در این جراحی ها عصب کشی دندان ، بافت رگ و اعصاب دندان از قسمت تاج به جهت خشک کردن عفونت دندان بریده می شود.
رگ و اعصاب دندان برای آنکه درد دندان پایان یابد. در زمان روت کانال خارج می شود. همچنین در زمانی که بعد از عصب کشی دندان هنوز دندان درد داشته باشد. عصب مرتبط با آن دندان از بالا به طور کامل قطع می شود.

کشیدن دندان با مهراز کارت و آشنایی یا مزایای کشیدن دندان

کاهش هزینه جراحی دندان و جراحی دندان عقل و جراحی لثه 

2- جراحی های دندان برای کاشت قطعات مصنوعی دندان

اگر جنس روکش دندان از جنس طلا و یا سرامیک و کامپوزیت های فلزی باشد. دندانی که زیر این مواد قرار دارد برای روکش های دندان تراشیده می شود.

مشاهده بیمه دندانپزشکی و خدمات زیبایی با تخفیف و هزینه دندانپزشکی با تخفیف

پل دندانی : مجموعه ای از دو یا چند دندان مصنوعی است. که جایگزین دندان های از دست رفته می شوند.

ایمپلنت : ایمپلنت پروسه ای است که در آن یک قسمت پایه ای در استخوان فک بالا و یا فک پایین قرار گرفته. و تا زمان بهبودی کامل به مدت سه ماه به همان حال گذاشته می شود. پس از سه ماه که پایه ایمپلنت با استخوان فک کاملا متصل شد. و مشکلی نداشت. دندان مصنوعی را روی پایه قرار می دهند. دندان مصنوعی این دندان از یک دندان تا همه دندان های دهان را شامل می شود.

جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره ایمپلنت دندان کلیک کنید …

ارتودنسی دندان را با مهراز کارت با کاهش هزینه چشمگیر تجربه کنید …

بیمه دندانپزشکی برای جراحی دندان

بیمه دندانپزشکی برای جراحی دندان

جراحی دندان نهفته

پنهان بودن دندان و عدم رویش دندان معمولا به دلیل فضای ناکافی برای رشد دندان می باشد. برای آنکه رشد دندان به درستی انجام شود. دندانپزشک یک برش کوچکی روی لثه به وجود اورده. و با ابزار های دندان پزشکی جراحی دندان را انجام می دهد. در بعضی مواقع با تکه تکه کردن دندان ، آن را از فک خارج می کند.
برای این جراحی با مقداری تزریق ماده بی حسی به لثه بیمار در هنگام کشیدن دندان مقدار کمی درد و فشار را احساس می کند. قبل از عمل جراحی برای افرادی که دارای بیماری های قلبی و عروقی هستند. ازمایشاتی انجام می شود. و با پزشک قلب بیمار مشورت می شود.

آموزش مراقبت بعد از پر کردن دندان

همه چیز درباره روکش دندان را بدانید …

جراحی های دندان

در بیشتر مواقع زمانی که دندانپزشک به بیمار اعلام می کند که دندانش به جراحی نیاز دارد با ترس و وحشت زیادی مواجه می شوند. زیرا کلمه جراحی با درد و سختی زیادی در ذهن افراد وجود دارد.
ولی این جراحی دندان نسبت به جراحی های دیگر بسیار متفاوت است و با درد و سختی بسیار کمی نسبت به دیگر جراحی ها انجام می شود. جراحی دندان در بیشتر مواقع با یک بی حسی موضعی و سرپایی انجام می شود. و از جراحی های طولانی و با بیهوشی کاملا متفاوت است.

جراحی دندان برای کشیدن چگونه انجام میشود؟

قبل از آنکه توسط دندانپزشک مشخص شود که بیمار به جراحی دندان نیاز دارد و یا از راه های دیگر درمان می شود، فرد به جراح دهان ارجاع داده می شود. جراح متخصص دهان کسی است که از نظر سلامت دهان فرد را مورد ارزیابی قرار می دهد. و مشخص می کند که بهترین روش درمان چیست. در بعضی مواقع به اندازه وخیم بودن شرایط دندان و دهانی فرد جراحان دهان و دندان روش های غیر از جراحی را به بیمار توصیه می کنند.
از رایج ترین جراحی های دندانی که شاید مردم آن را جراحی دندان ندانند و جراحی های روتین و معمولی تلقی شوند، ارتودنسی دندان ، و سفید کردن دندان ها می باشد.

مطالعه درباره عوارض کشیدن دندان

کشیدن دندان خراب چه مزایایی دارد؟ عمل جراحی دندان کودکان با کاهش هزینه مهراز کارت

انواع جراحی های دندان

1- جراحی کانال ریشه دندان

جراحی کانال ریشه دندان از بیشترین جراحی های دندان است. سالانه میلیونها دندان برای پیشگیری از افتادن دندان ها و یا تسکین یافتن درد و حساس شدن دندان ها درمان می شوند. جراحی کانال ریشه معمولا بدون درد می باشد ولی تاثیر زیادی در تسکین درد دارد.
در زیر مینای دندان قسمتی به نام پالپ دندان که به آن مغز دندان نیز گفته می شود وجود دارد. که از رگ های خونی و عصب ها و بافت ها تشکیل شده است. زمانی که دندان پوسیده شود باکتری های دهان و نیز مواد غذایی به پالپ دندان آسیب می زند. در این صورت دندان عفونی شده و باعث درد دندان می شود همچنین باعث تورم و به وجود امدن درد در قسمت گردن و فک می شود.
جراح و متخصص دندان با خارج کردن قسمت پوسیده دندان و همچنین پالپ دندان که عفونی شده است دندان ها را درمان می کند.

روش های تسکین درد جراحی دندان چیست؟

آشنایی با عوارض جراحی دندان

2- ایمپلنت دندان

با ایمپلنت های دندان یک جایگزین برای ریشه دندان به وجود می آید. ایمپلنت ها برای حفاظت از تاج دندان که متصل به استخوان فک می شود استفاده می گردند. از فلزهای سبک و سازگار با بدن برای ساخت پایه ایمپلنت به کار می رود. ایمپلنت دندان یک پروسه ای از انواع جراحی ها می باشد. برای آنکه استخوان فک با ایمپلنت جوش بخورد قبل از آنکه تاج دندان به آن وصل شود.

جهت تهیه بیمه دندانپزشکی برای کامپوزیت دندان کلیک کنید!

مطالعه درباره جراحی کشیدن دندان با بیمه دندانپزشکی

3- جراحی دندان عقل

چهار دندان موجود در آخرین ردیف دندانی که در سنین 17 تا 25 سالگی رشد می کنند. این دندان ها آخرین دندان هایی هستند که رشد میکنند. زمانی که دندان های عقل جای کافی برای رویش نداشته باشند به دندان های کناری فشار می آورند و باعث لق شدن و فشار ریشه های دندان کناری می شوند. در بیشتر اوقات دندان پزشکان به افرادی که فک کوچکی دارند توصیه می کند که هر چه زودتر دندان های عقل خود را بکشند. این جراحی به صورت سرپایی انجام می شود و برای پر شدن حفره خالی آن سه تا هفت روز زمان می برد. بعد از کشیدن و یا جراحی دندان عقل دندانپزشک شستشوی دهان با دهانشویه ها و مصرف قرقره اب نمک توصیه می کند. بیمه دندانپزشکی برای جراحی دندان جهت کاهش هزینه این جراحی مورد استفاده می باشد.

جراحی لثه برای روکش دندان چگونه انجام میشود؟

انواع روش های جراحی دندان پوسیده چگونه است؟

4- بازسازی دندان ها

حوادثی مانند زمین خوردگی های شدید، تصادف، درگیری های فیزیکی ممکن است باعث شکستگی دندان ها و یا فک شود. در این مواقع به دندانپزشک جراح مراجعه می شود همچنین با بیمه دنداتپزشکی برای جراحی دندان می توان هزینه این جراحی را به حداقل رساند.

آیا کشیدن دندان پوسیده راهکار درستی است؟

نرخ کشیدن دندان با بیمه دندانپزشکی مهراز

زیبایی دندان

جراح زیبایی دندان به شکل های مختلفی است. جراحی زیبایی از نظر پزشکی ضروری و لازم نیست ولی برای زیبایی صورت و تناسب اجزای صورت از جراحی فک و دندان استفاده می شود. برای داشتن لبخندی زیبا مراحلی مانند ارتودنسی، بلیچینگ و کامپوزیت ونیر و در نهایت جراحی های مورد نیاز برای زیبایی بیشتر چهره انجام می شود.

کشیدن دندان عقل با کاهش هزینه 50% با کارت تخفیف دندانپزشکی مهراز

آیا جراحی دندان درد دارد ؟

جراحی دندان نهفته چگونه انجام میشود؟

اقدامات لازم قبل از عمل جراحی

1- اگر فردی دارای بیماری های زمینه ای مانند فشار خون و یا ناراحتی قلبی عروقی باشد و دارای سابقه بیماری هایی مانند سکته مغزی و یا اینکه دارای پیوند اعضا باشد. در این مواقع دندانپزشک جراح با پزشک متخصص بیمار مشورت می کند و یا نامه ای برای تایید عمل جراحی را درخواست می کند.

2- افرادی که از داروهای رقیق کننده خون مانند اسپرین بچه و ا اس ا و دیگر داروها استفاده می کنند. لازم است که چند روز قبل از عمل جراحی با مشورت پزشک خود دارو های خود را قطع کنند.

3- بهتر است که بعد از عمل جراحی دندان و فک به مدت یک روز از غذاهای رقیق و نرم استفاده شود.

دیگران مطالعه میکنند:

جراحی ریشه دندان به چه روش هایی امکان پذیر است؟

جراحی دندان عقل پوسیده چگونه انجام میشود؟

آیا کشیدن ریشه دندان در خانه امکان پذیر است؟

مشاهده هزینه جراحی بینی با مهراز کارت

قیمت جراحی دندان به چه مواردی بستگی دارد؟ جراحی دندان عقل فک پایین توسط متخصصین مهراز کارت

نظرات

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

 1. سلام من دندونم نیاز به جراحی داره میشه راهنمایی کنید کدوم دکتر مهراز خوبه؟

  1. با سلام همه پزشکان فعال در مراکز درمانی مهراز کارت متخصص هستن. لینک لیست مراکز درمانی و پزشکان خدمت شما. https://mehrazcard.com/treatment-centers/

 2. سلام من مهراز کارت دارم و دندونم رو جراحی کردم راضی هستم

  1. با سلام خوشحالیم که از خدمات راضی بودید. در خدمتتون هستیم :)

  • حسنی
  • اردیبهشت ۱۶, ۱۴۰۱

  سلام مهراز کارت فقط تو تهران خدمات داره؟

  1. با سلام مهراز کارت در استان تهران و البرز و همچنین شهرهایی مانند رشت و ساری و مشهد مراکز درمانی داره. لینک لیست مراکز خدمت شما. https://mehrazcard.com/treatment-centers/

 3. بهترین متخصص مهراز کدومه؟

  1. با سلام همه پزشکان فعال در مراکز درمانی مهراز کارت متخصص هستن. لیست مراکز و پزشکان خدمت شما دوست عزیز: https://mehrazcard.com/treatment-centers/

 4. سلام جراحی برای دندان نهفته هم دارید؟

  1. با سلام بله، انواع جراحی دندان توسط متخصص با کاهش هزینه 50% انجام میشه براتون. https://mehrazcard.com/cost-of-specialized-dental-surgery/ https://mehrazcard.com/the-cost-of-wisdom-teeth-extraction/

 5. سلام جراحی دندان عقل با بیهوشی انجام میشه؟

  1. با سلام خیر با بی حسی انجام میشه.

دریافت مشاوره رایگان درمانی

.

دریافت مشاوره رایگان درمانی

.