خدمات دندانپزشکی با کارت تخفیف

خدمات دندانپزشکی با کارت تخفیف

خدمات دندانپزشکی با کارت تخفیف

روکش دندان

از راههایی که برای نگهداری تاج دندان ها انجام می شود روکش دندان است. برای آنکه روکش دندانی انجام شود باید مقداری از دندان تراشیده شود و از بافت دندان کم شود. فقط در این صورت است که روکش دندان انجام می شود. برای اطلاع از خدمات دندانپزشکی با کارت تخفیف این مطلب را مطالعه نمایید.

در چه مواردی روکش دندان باید انجام شود؟

1- شکستگی های گسترده دندانی

زمانی که حجم وسیعی از دندانها در اثر مواردی مانند شکستگی های عمیق شکسته شده باشند. برای ترمیم این دندان های شکسته باید ابتدا بررسی شود که بازسازی دندان ها به وسیله کامپوزیت قابل ترمیم هست. اگر به وسیله کامپوزیت این شکستگی های دندانی ترمیم شود نیازی به روکش دندان نیست. زیرا زمان روکش باید مقداری از بافت دندان تراشیده شود که قابل بازگشت نمی باشد. ولی در مورد کامپوزیت نیازی به تراش دندان ها نمی باشد.

 از روکش دندان و پین دندان چه میدانید؟

2- پوسیدگی های وسیع و عمیق

زمانی که دندان ها پوسیدگی های زیادی داشته باشند و بافت دندان بسیار آسیب دیده باشد و از بین رفته باشد بهترین گزینه روکش دندان می باشد. البته در بعضی مواقع دندان ها به ترمیم ریشه دندان و یا پست و کور و اضافه نمودن به تاج دندان نیاز است و در انتهای این پروسه روکش دندان انجام می شود.

3- ایمپلنت دندان

روکش های ایمپلنتی پس از درمان دندان ها با ایمپلنت انجام می شود.

4- بریج دندان

هر فردی که یک یا چند دندان خود را از دست داده باشد و نتواند به هر دلیلی ایمپلنت انجام دهد جایگزین دندان به وسیله بریج انجام می شود. بریج مانند یک پل بین دندانی است که پایه های آن روی دندان های کناری قرار می گیرد. به بیانی دیگر بریج همان روکش دندان است که به هم پیوسته می باشند.

"<yoastmark

انواع روکش ها

یکی از مواردی خدمات دندانپزشکی با کارت تخفیف ، روکش دندان است. معمولا روکش ها از روی جنس آنها به چند دسته تقسیم می شوند:

1- روکش فلزی دندان

این روکش های دندان از جنس فلز ساخته می شوند. فلزهایی مانند طلا ، پلاتین، الیاژ کبالت کروم و نیکل کروم برای ساخت روکش های دندان بکار می روند.
این روکش ها در برابر جویدن مواد غذایی و فشارهایی که در هنگام خردکردن غذا به دندان ها وارد می شود با دوام تر می باشد. از مقاومترین روکش ها روکش فلزی است که عمر آن نیز به نسبت با روکش های دیگر بیشتر است. دندان هایی که می توانند دارای روکش فلزی باشند دندانهای عقبی است که کمتر در معرض دید می باشند.

مشاهده بیمه دندانپزشکی و خدمات زیبایی با تخفیف و هزینه دندانپزشکی با تخفیف

2- روکش سرامیکی دندان

روکش های سرامیکی همانطور که از نامش پیداست از سرامیک دندانی ساخته می شود. از مزیت این نوع روکش شفاف بودن و زیبایی و در عین حال طبیعی بودن آن است. این روکش ها در رنگهای مختلفی می باشد که متناسب با سلیقه و رنگ اصلی دندان های فرد بکار می رود. به طور کلی برای روکش دندان های جلویی از روکش های سرامیکی استفاده می شود. این روکش به نسبت با نوع روکش های دیگر از استحکام کمتری برخوردار هستند.

3- روکش ترکیبی دندان

این روکش دندانی از ترکیب فلز و سرامیک ساخته می شود. روکش ترکیبی دندان دارای استاندارد طلایی برای بازسازی دندان ها می باشد.

مراحل روکش دندان ها

تعداد جلسات برای روکش دندان ها به نوع روکش بستگی داشته و همچنین به دندانپزشک معالج بستگی دارد.
1- اولین مرحله، اماده سازی دندان می باشد. در این مرحله دندانپزشک بررسی می کند که درمان دندان به جز روکش به درمان ریشه نیاز دارد یا خیر. در صورتی که نیاز به ترمیم ریشه نباشد. دندان هایی که باید روکش شوند با توجه به نوع روکشی که قرار است داشته باشد تراشیده می شود. در این مرحله نیز قالبگیری برای ساخت روکش دندانی انجام می شود.

2- دومین مرحله، فریم ساخته شده روی دندان تست می شود. در روکش هایی که از نوع فلزی باشند این فریم فلزی می باشد. و نیز در روکش هایی که سرامیکی می باشند این فریم سرامیکی است. در مرحله تست فریم همچنین رنگ روکش دندان با نظر شخص انتخاب می شود و دوباره به لابراتوار ارسال می گردد.

3- سومین مرحله، لایه سرامیکی روی فریم اضافه می شود و روکش دندان به طور کامل آماده می شود. و از نظر رنگ و اندازه و فرم و سطح تماس با دندان های دیگر بررسی می گردد.

4- چهارمین مرحله ، اخرین مرحله روکش دندان می باشد.در این مرحله روکش دندان ساخته شده با چسب موقتی یا چسب دائم روی دندان نصب می شود.

درباره کامپوزیت دندان بیشتر بدانید!

کامپوزیت دندان چیست؟

یکی دیگر از خدمات دندانپزشکی با کارت تخفیف کامپوزیت دندان هاست. کامپوزیت دندان یک روشی است برای همرنگ کردن دندان ها که در مطب دندانپزشکی طی یک تا دو جلسه انجام می شود. به وسیله کامپوزیت بدفرمی ها و فاصله های بین دندان ها، ترمیم دندانهای ترک خورده ، اصلاح لب پر شدگیهای دندانی، نامنظمی دندانها انجام می شود.
کامپوزیت دندان که جنس آن از پلیمر است در بسیاری از کشورها و همچنین در ایران به نام لمینت و یا ترمیم رزینی شناخته می شود. انواع کامپوزیت ها برای زیبا سازی دندان ها بکار می روند.

جرمگیری، روکش و کامپوزیت دندان

خصوصیات کامپوزیت ها

1- میزان عبوردهی نور
2- میزان براق شدن سطح
3- مقدار رنگپذیری دندان

اما به هر ترتیب به دلیل آنکه جنس لمینت از نوع پلیمر است. رنگپذیری در آنها بوجود می آید. در واقع یکی از معایب کامپوزیت رنگ پذیری آن است.

جرمگیری دندان

پلاک هایی که به رنگ زرد و یا حتی سفید هستند به همراه بزاق دهان ترکیبی را تشکیل می دهند که چسبنده است. این ماده چسبنده روی دندان ها می چسبد و جرم دندان را تشکیل می دهد. بسیاری از جرم های دندان فقط توسط دندانپزشک و با انجام جرمگیری دندان انجام می شود.

مراجعه به دندانپزشکی ارزان

روشهای جرمگیری

1- جرمگیری دندان به صورت دستی
2- جرمگیری دندان به وسیله دستگاه های اولتراسونیک

جرم دندان بیشتر در نواحی از دندان بوجود می آید که مسواک به آن قسمتها نمیرسد. و در آن نواحی باکتری های دهان تجمع کرده اند. اگر به موقع برای برطرف کردن جرم دندان اقدام نشود باعث از بین رفتن لثه و خوردگی آن می شود.

همه چیز درباره جرم گیری دندان

 

۲ دیدگاه برای “خدمات دندانپزشکی با کارت تخفیف

    • admin گفته:

      با سلام
      روکش دندان در واقع به استحکام، عمر و زیبایی بیشتر دندان کمک می‌کند؛ لازم نیست حتما پس از عصب کشی روکش زده شود. این امر به سلیقه بیمار بستگی دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

50% کاهش هزینه ها!
ویژه استان تهران و البرز

.